Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kandydaci na urząd Prezydenta Miasta Knurowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 2:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kichnął napisał:
(...)przeprowadziłem taką małą sondę(...) wybory powinny się skończyć w I turze zwycięstwem dotychczasowego Prezydenta Ramsa.

Dodajmy z informacyjnego obowiązku, że była to sonda metodą telefonów komórkowych w klasie powyżej symbiana60 przeprowadzona na losowo wybranej próbie 8 pracowników magistratu najwyższego szczebla, którzy otrzymali premie uznaniowe od faworyta sondażu a szacunkowy błąd wynosi około 42 procent...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
PomyslNaNick



Dołączył: 27 Paź 2006
Posty: 14
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam jak 4 lata temu jakaś regionalna gazeta (o ile mnie pamięć nie myli nowiny gliwickie) też przeprowadzila sondaż prezydencki Mr. Green według którego pan który wygrał wybory (A.R) miał nie dostać się do 2 tury i to dość wyrażnie "odstawal" od reszty kandydatów a wyniki były jak wszyscy wiemy ZUPEŁNIE INNE dlatego sondaży takich nie biorę zbyt poważnie Wink ale może pan który przeprowadzał sondaż zrobił to lepiej niż 4 lata temu pewna gazeta i trafniej określij wynik wyborów...? Czas pokaże Wink

Pozdrawiam
P.N.N
_________________
Wskrzesiciel narodu; z matki obcej, krew jego dawne bohatery a imię jego będzie czterdziesci i cztery(kto to taki?? nie wie nikt )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rudolf



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 52

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę się zgodzić z Kichnął. Obliczenia są dosć proste:

W Knurowie jest ok 30 tyś wyborców, przy frekwencji 33% do wyborów pójdzie ok. 10 tyś. osób.

Prezydent Rams 4 lata temu jako średnio znany polityk zdobył chyba 4,5 tyś. bijac wyraźnie ówczesnego Prezydenta. W tej chwili
Prezydent Rams startuje z pozycji wyraźnie rozpoznawalnego, absolutnego lidera. Dodatkowo ogrom inwestycji jakie udało się przeprowadzić przysporzą mu dodatkowych zwolenników. Kulturą osobistą, na co zwracał uwagę gdzieś wyzej Lucjan Szolajski, bez wątpienia nie poszerzył swojego negatywnego elektoratu. Musi zatem wynik powiększyć. Moim zdaniem będzie to ok. 6 tyś głosów.

Prezydent Kowol od 4 lat w polityce istnieje bardzo słąbo, w wyborach parlamentarnych zdobył (proszę mnie poprawić ale..) chyba 0,5 tyś głosów. Mozę jednak przypomnieć o sobie kilku swoim wyborcom.

Kandydat na Prezydenta Gałkowski jest bardzo mało znany, kampanię rozpoczął kilka dni temu, dodatkowo jest mało wyrazisty, moze liczyć na głosy skupione wokół LWSM i Forum. Trudno jednak powiedzieć o nim jakie ma poglądy, światopogląd itd.

Kandydat Dulias uzyska ten sam wynik co 4 lata temu czyli (znowu proszę o korektę) ok. 0,5 tyś głosów.

Radna Kocierz właściwie w tej kampanii nie istnieje, zgromadzi głosy wiernego elektoratu plus część elektoratu negatywnego obecnemu zarządowi Miasta, który jednak podzieli z p. Kowolem.

10.000 (ogół głosujących) - 6.000 (Rams) = 4.000 (do podziału pomiędzy pozostałych kandydatów)

A zatem wybory zamykają się w I turze.
_________________
Rudolf


Ostatnio zmieniony przez Rudolf dnia Nie Paź 29, 2006 12:12 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rudolf



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 52

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PomysłNaNick podał, że w ostatnich wyborach sondaże się nie sprawdziły - pełna zgoda. Ale: 1) to są tylko przewidywania internautów, a nie sondaż gazety; 2) tamten sondaż wyraźnie zaniżył, na co zwracałeś uwagę, pozycję A.R. a to znaczy, że podkreślana I tura jest tym bardziej realna
_________________
Rudolf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PomyslNaNick



Dołączył: 27 Paź 2006
Posty: 14
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisal pan :Kandydat na Prezydenta Gałkowski jest bardzo mało znany, kampanię rozpoczął kilka dni temu, dodatkowo jest mało wyrazisty,. Trudno jednak powiedzieć o nim jakie ma poglądy, światopogląd itd.

www.nasz-powiat.pl lub www.forum-samorzadowe.pl Tam znajdzie pan wiele informacji na temat pana Galkowskiego Wink

A co do prognozowania wynikow...to naprawde nie mozemy ich przewidziec, 4 lata temu byly raczej zaskoczeniem(przynajmniej dla mnie) ale ma pan
napewno sporo racji , uważam ,że napewno faworytem jest urzędujący prezydent(chociaz nie moim;))

Pozdrawiam
P.N.N
_________________
Wskrzesiciel narodu; z matki obcej, krew jego dawne bohatery a imię jego będzie czterdziesci i cztery(kto to taki?? nie wie nikt )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rudolf



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 52

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję PNN. Właśnie przegladam podane stronki.

A co do Twojego pytania wyrażonego w stopce... to chyba "Adam" prawda? Smile
_________________
Rudolf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PomyslNaNick



Dołączył: 27 Paź 2006
Posty: 14
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosze bardzo Wink

Hehehe no według niektórych to Adam w numerologi hebrajskiej, ale śmiem wątpić czy Mickiewiczowi chodziło o wybory samorządowe w Knurowie Mr. Green

P.S może podzieli się pan swoją opinią po przeglądnięciu tych stron, wpadnę tu jeszcze i chętnie poczytam pana opinię (i innych jesli tez zerkną na stronki)
Pozdrawiam
P.N.N
_________________
Wskrzesiciel narodu; z matki obcej, krew jego dawne bohatery a imię jego będzie czterdziesci i cztery(kto to taki?? nie wie nikt )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko Prezydent Kowol i nikt inny .Ludzie krytykuja go ale on wali prosto z mostu nie owija w bawełne jak obecny prezydent żeby przymilic sie wyborcom
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bart



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 123
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PomyslNaNick napisał:
(...)A co do prognozowania wynikow...to naprawde nie mozemy ich przewidziec, 4 lata temu byly raczej zaskoczeniem(przynajmniej dla mnie)


hmm biorąc pod uwage że miałeś wtedy 13 lat...
PomyslNaNick napisał:
Wprawdzie nie jestem upoważniony do głosowania, z prostej przyczyny, urodzony jestem w 1989r.Wink

...wyobrażam sobie że mogłeś się dziwić wielu innym rzeczom, ale trudno - to cudowny mechanizm uczenia się u dzieci:) no więc życze powodzenia w dalszej edukacji;)[/quote]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Felix



Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 53

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bart napisał:
PomyslNaNick napisał:
(...)A co do prognozowania wynikow...to naprawde nie mozemy ich przewidziec, 4 lata temu byly raczej zaskoczeniem(przynajmniej dla mnie)


hmm biorąc pod uwage że miałeś wtedy 13 lat...
PomyslNaNick napisał:
Wprawdzie nie jestem upoważniony do głosowania, z prostej przyczyny, urodzony jestem w 1989r.Wink

...wyobrażam sobie że mogłeś się dziwić wielu innym rzeczom, ale trudno - to cudowny mechanizm uczenia się u dzieci:) no więc życze powodzenia w dalszej edukacji;)

Twoje posty tylko tyle wnosza, ze czepiasz sie forumowicza tylko z racji mlodego wieku. Jak widac w calym tym watku jest to Twoj najwiekszy problem. Czyzby za młodu mamusia zbyt mocno w pupe bila i teraz ganisz innych przez swoj uraz?

Mlode spoleczenstwo przede wszystkim powinno brac czynny udzial w dyskusjach politycznych. Po co? aby w przyszlosci miec pewne rozeznanie przy wyborze rzadzacych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PomyslNaNick



Dołączył: 27 Paź 2006
Posty: 14
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oooo ja nie moge ale mi pan bart "dowalił" jestem młody i muszę się tyyle uczyc upokarzające naprawde jak ja teraz będe z tym żył Mr. Green a co do nauki to mam motywacje bo juz naprawde nie wiele mi pozostało aby miec takie samo wyksztalcenie jak urzędujący prezydent Wink a chyba temat nie dotyczy dyskusji o wieku forumowiczow?
Oczywiście moglem nie pisać ile mam lat i podszywać się za kogoś innego niż jestem ale uważam to za bezsensowne
_________________
Wskrzesiciel narodu; z matki obcej, krew jego dawne bohatery a imię jego będzie czterdziesci i cztery(kto to taki?? nie wie nikt )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maciekknurow napisał:
Szanowni Państwo!

Moim zdaniem na dzień dzisiejszy (oczywiście jeszcze dużo może się zmienić na skutek kampanii wyborczej) przy założeniu że w wyborach prezydenckich oddanych będzie ok. 10 000 głosów, choć sądzę że frekfencja będzie niższa; kolejno:

- ADAM RAMS 4000

- TERESA KOCIERZ 2000

- JAN KOWOL 1800

- ZBIGNIEW GAŁKOWSKI 1500

- p. DULIAS 700

Policzyłeś to na swoim małym liczydle ? Super
Wydaje mi się że dywagacje na temat liczby oddanych głosów są głupie. Rozumiem prognozować kto wejdzie do drugiej tury lub czy ona się odbędzie. Według mnie nie.
*******
@Maciekknurow
Doczekam się przeprosin za nazwanie mnie kłamcą ?
P.S- Maćku frekwencja : )
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett


Ostatnio zmieniony przez lucjanszolajski dnia Nie Paź 29, 2006 9:01 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi się wydaje że druga tura wyborów nie jest wcale taka pewna.
Jak już wcześniej ktoś obliczył głosować będzie ok. 10k wyborców. Decyduje tutaj tzw. zwykła większość, czyli 50% + 1 głos. Idąc tym tropem uzyskanie ok. 5k głosów jest równoznaczne z wygraniem w pierwszej turze. Zgadzam się co do tego że pan Dulias będzie outsiderem tych wyborów. Dziwi mnie natomiast tak wysokie umieszczenie pani Kocierz. Wydaje mi się że 1500 to max. przy "dobrych wiatrach". Poza tym p. Kocierz i p. Dulias mają duży negatywny elektorat [ np. mnie]. Natomiast o drugie miejsce walczyć będą p. Gałkowski oraz p. Kowol. Szkoda ale większe szanse daję p. Kowolowi. Na niego będzie głosował "beton" mimo też dużego negatywnego elektoratu. Pan Gałkowski mógł zgarnąć głosy niezdecydowanych/centrum ale jego kampania jakoś "kuleje" w porównaniu do tej dwójki. Rams ma najmniejszy elektorat negatywny, więcej jest lubiany i uważany za "spokojnego". To jego wielki plus. Pamiętaj także że 4 lata temu zdobył ok 4500 głosów a przez ten okres raczej poprawił się jako polityk niż pogorszył. Wydaje mi się że na starcie uzyska ok 5k głosów i raczej wszystko się zakończy w I-szej turze. Jeśli nie to w drugiej czeka go trudniejsze zadanie.

*******
@Maciekknurow
Doczekam się przeprosin za nazwanie mnie kłamcą ?
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dziewczyna_Szamana



Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 47
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Maćku, ktoś tu już dobrze wspomniał o Twoim monopolu na wszystkowiedzenie. Nie leży chyba w Twoich kwalifikacjach tego typu mędrkowanie i szacowanie wyników, prawda? Skoro postanowiłeś aktywnie przed wyborami uczestniczyć w forum, to wykaż się trochę smakiem i poniechaj takich dywagacji na temat kandydatów.
Poza tym uważam, że pan Rams jest najczęściej wymienianym kandydatem, bo po prostu przez 4 lata miał czas pokazać się na forum szerokiej publiczności. Jeśli kogoś naprawdę interesują kandydaci, to zajrzy na stronę np. p. Gałkowskiego i tam też sporo się dowie o jego poczynaniach. Osobiście popieram jego kandydaturę.
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bart



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 123
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maciekknurow napisał:
Nic nie "zaciemniam" dla potrzeb politycznych, jak zarzucił mi Pan Bart, mówię prawdę, powiem więcej knurowska PO wyda w najbliższym czasie oświadczenie w tej sprawie.(...)


Drogi Panie Macieju!

w takim razie z niecierpliwością czekam na zapowiadane oświadczenie knurowskiej PO w sprawie poparcia dla Pana Ramsa, cieszyłbym się jeśli Pan umieścił je tu na forum lub przynajmniej link to owego oświadczenia...

pozdrawiam i dziękuje za dyplomatycznąWink odpowiedź
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 4 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka