Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Emigranci zarobkowi z Knurowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zoom



Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 80

PostWysłany: Sob Paź 21, 2006 7:55 pm    Temat postu: Patrząc stąd: emigranci, stamtąd: imigranci... Odpowiedz z cytatem

Patrzenie przez pryzmat polsko-polskiej konkurencji to oglądanie świata przez dziurkę od klucza. Na Wyspach roi się bowiem nie tylko od Polaków, ale i od imigrantów z byłych zamorskich kolonii Jej Królewskiej Mości (np. Indii), a pełno również Wietnamczyków i Murzynów. To jest prawdziwa konkurencja - na poziomie imigrantów z co najwyżej marną znajomością angielskiego. Ci, co radzą sobie nie tylko "po indiańsku", zostawiają w tyle ten naprawdę mający powody do stresu peleton. Oczywiście posiadanie jakichś sensownych umiejętności lub wykształcenia to bonusy nie do przecenienia...
Ten, kto coś umie i potrafi o tym najpierw powiedzieć, a potem pokazać, da sobie radę. Co ważne: nie w naszych złotówkach, ale za 1.000-1.500 Ł.
Za tyle to już da się przeboleć tę anglosaską jazdę po niewłaściwej stronie drogi, popieprzone krany i taką, hm... oryginalną urodę Brytyjek... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Sob Paź 21, 2006 8:04 pm    Temat postu: Re: Patrząc stąd: emigranci, stamtąd: imigranci... Odpowiedz z cytatem

Zoom napisał:
popieprzone krany

O tym nie słyszałem :] Co z nimi nie tak:P?? Jeszcze mają popieprzone gniazdka...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zoom



Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 80

PostWysłany: Sob Paź 21, 2006 9:39 pm    Temat postu: Krany.. Odpowiedz z cytatem

Osobno kran z zimną wodą, osobno - ale prawie pół metra obok Smile - drugi kran z wrzącą (dosłownie!) H2O: więc albo chlupiesz w ręce strugi Arktyki, albo parzysz się przeszło 80-stopniowym wrzątkiem. Nijak nie sposób tego opanować. Co najwyżej najpierw garść zimnej, szybko pod gorąc, i jakoś jakoś da się umyć. No chyba, że jest się hartownikiem do kwadratu - obojętnie w którą stronę: na plus czy minus (Celsjusza... Smile )...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dgalu



Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 40
Skąd: Celbridge, co.Kildare

PostWysłany: Nie Paź 22, 2006 7:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w Irlandii jest taka sama sytacja z kranami:) Irole tlumacza to oszczednoscia wody, bo zatykasz sobie kurkiem umywalke nalewasz zimnej wody, pozniej cieplej wody, zeby Ci pasowalo i sie w tym myjesz:) jakos im nie przeszkadza ze pozniej oplukuja sie mydlinami:) ja preferuje mycia pod biezaca i wybieram kurek lodowaty:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Nie Paź 22, 2006 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja myje sie po ciemku bo juz nie jeden sznureczek do zaswiecania swiatla zewrwalem Smile A w Londynie Brytyjki nieco mniej brytyjskie jesli chodzi o urode; to moze zasluga wielkulturowosci tego miasta.
A co do oszczednosci wody to nawet w metrze wisza plakaty o niesplukiwaniu wody po sikaniu Smile (sorki za doslownosc) bo to tylko pee.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przyrodnik



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 22, 2006 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

By tam jechać to musisz przede wszystkim dobrze znać język no i coś potrafić zrobić lub mieć w głowie .W WALTHAMSTOW poczujesz się jak w domu wszędzie dogadasz się [30 lat temu tak samo było wTelawiwie też mówiło się po Polsku] Jak dalej tak bedzie to wnet nie zobaczysz tam [ Ciapatego] jak nasi określaja mieszkańców byłych koloni ,Prace każdy znajdzie a wydatki to 60-80 Ł za pokoik na tydzień 100 Ł bilet miesięczny płace 5 -7,5 Ł na godzine .Rejestracja i nr ubezpieczenia 70 Ł .Pracujesz legalnie to liczy się do emerytury .A Polski przelicznik działa.Tylko pamiętaj język,język i jeszcze raz język .
_________________
Uczmy żyć w zgodzie z naturą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widać, że nie dość mu kompromitowania siebie, jeszcze musi komuś dołożyć http://wiadomosci.onet.pl/1430677,12,item.html . Naprawdę, niewielu Polaków jest to prezydent. W/w przypadku nawet Anglicy bronią Polaków przed negatywnymi opiniami Ich prezydenta. Smutne

źródło onet.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas napisał:
Widać, że nie dość mu kompromitowania siebie, jeszcze musi komuś dołożyć http://wiadomosci.onet.pl/1430677,12,item.html . Naprawdę, niewielu Polaków jest to prezydent. W/w przypadku nawet Anglicy bronią Polaków przed negatywnymi opiniami Ich prezydenta. Smutne

źródło onet.pl


cóż... cieszę się że na niego nie głosowałem... moim prezydentem ten Pan nie jest
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też się cieszę, ze na niego nie głosowalem Smile mam spokój sumienia Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Juta669



Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 76
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak chodzi o wyjazd za granice to odemnie tylko jedna rada:
Co roku jakoś przed wakacjami pojawiają się ulotki porozwieszane po całym Knurowie o pracy w Grecji. Byłam tam w te wakacje, najgorszemu wrogowi nie zycze takiej przeprawy...
_________________
Wszystko na co mam ochotę jest nielegalne, nieetyczne albo tuczące...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian Mołek



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 132
Skąd: Knurów-Szczygłowice

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm ja mam taką jedną uwagę odnośnie emigracji zarobkowej. przed wejsciem do UE politycy którzy chcieli zachecić do głosowania na tak w referendum jako głwony arument podawali to iz bedzie mozna pracowac za granica. teraz gdy ruszyła lawina młodych ludzi na zachód trąbią o braku patriotyzmu i o tym ze za wszelką cenę trzeba ich zatrzymać. Obłudne to troszkę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
s mariusz



Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 7
Skąd: kiedys knurow

PostWysłany: Czw Gru 21, 2006 1:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc ja od roku mieszkam we Wloszech i napoczatku niebylo latwo wiadomo a pojechalem w ciemno z ogloszenia otarlem sie mocno o polsko ukrainska mafie ale kiedus z kolega ucieklem a trwalo to cztery miesiace bez kasy i przyszlosci to tz frycowe i niewiezcie ze polacy wam pomoga nigdy mi pomogli albanczycy i rumuni .Teraz mam papiery wloskie i pracuje legal i wiem kto nie ryzykoje ten niema taka jest prawda Wave
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
cvaniaceq



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 127
Skąd: swiat i okolice

PostWysłany: Pią Gru 22, 2006 4:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas w jakiej czesci Londynu mieszkasz ? Ja mieszklem kiedys zaraz kolo Heathrow a dokladnie Hounslow Smile
Obecnie CHICAGO Smile

pooozdraawiam !!
_________________
LEPIEJ WIDOCZNY - WIDOCZNIE LEPSZY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kossa



Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 51
Skąd: Robin Hood's homeland

PostWysłany: Pią Gru 22, 2006 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przyrodnik napisał:
...W WALTHAMSTOW poczujesz się jak w domu wszędzie dogadasz się [30 lat temu tak samo było wTelawiwie też mówiło się po Polsku]

Jak dalej tak bedzie to wnet nie zobaczysz tam [ Ciapatego] jak nasi określaja mieszkańców byłych koloni ,Prace każdy znajdzie a wydatki to 60-80 Ł za pokoik na tydzień 100 Ł bilet miesięczny płace 5 -7,5 Ł na godzine .Rejestracja i nr ubezpieczenia 70 Ł .Pracujesz legalnie to liczy się do emerytury .A Polski przelicznik działa.Tylko pamiętaj język,język i jeszcze raz język .


A moje pytanie brzmi a gdzie sie nie dogadasz w Londynie??? Przeciez tutaj teraz juz jest jak w polsce no moze nie doslownie. wszedzie polacy. sklepy polskie wyrastaja jak grzyby po deszczu. NIe dalej niz wczoraj dostalem ulotke o polskich towarach w jednym z hipermarketow. Jezyk polski chyba niedlugo bedzie tutaj trzecim jezykiem zaraz po angielskim i hiszpanskim. Generalnie obojetnie do jakiej dzielnicy czy strefy nie pojedziesz - wszedzie slyszysz jezyk polski. Malo tego nawet czarni umia klnac po polsku.
Ceny mieszkan poszly w gore ostanio. no chyba ze chcesz dzielic pokoj z kims. Co do jezyka to zawsze mozna sie uczyc tutaj w cale nie jest powiedziane ze nie mozesz zrobic sobie jakiejs szkoly tutaj na miejscu. Nawet sa darmowe kursy typu ESOL. Bez dobrej znajomosci jezyka praca juz nie bedzie taka jakiej oczekiwales.
Napisales rowniez "pracujesz legalnie" - a kto teraz pracuje nie legalnie???
No chyba ze tawariszcie z budowy to sie zgodze.

Aha pisales ze bilet miesieczny kosztuje 100 f. Nie dodales ze mozesz podrozowac nim z zasadzie wszystkimi dostepnymi srodkami transportu.


Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cvaniaceq napisał:
Jonas w jakiej czesci Londynu mieszkasz ? Ja mieszklem kiedys zaraz kolo Heathrow a dokladnie Hounslow Smile
Obecnie CHICAGO Smile

pooozdraawiam !!


A na Hounslow tez bywałem nawet kręcono tam ostatnio film "Bent it like Beckham". Bywałem zatem na Neaden a teraz Wembley, zatem niedaleko(stosunkowo) skad mam piekny widok na wybudowany stadion;-). Pozdrówka.
P.S. Nie piszcie juz tak strasznie o Polakach bo choć są przypadki to jednak aż tak źle nie jest jakoby My tacy niepomocni.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka