Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Emigranci zarobkowi z Knurowa
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dgalu



Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 40
Skąd: Celbridge, co.Kildare

PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 4:55 pm    Temat postu: Emigranci zarobkowi z Knurowa Odpowiedz z cytatem

jestem ciekaw jak wielu mlodych knurowian wyjechalo za granice do pracy po wejsciu Polski do UE???
co sadzicie o tej calej emigracjii??
czy macie zamiar wracac????

Ja np: wyjechalem do Iralndii 29 marca 2004 i poki co nadal tu siedze:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 8:03 am    Temat postu: Re: Emigranci zarobkowi z Knurowa:) Odpowiedz z cytatem

dgalu napisał:
jestem ciekaw jak wielu mlodych knurowian wyjechalo za granice do pracy po wejsciu Polski do UE???
co sadzicie o tej calej emigracjii??
czy macie zamiar wracac????

Ja np: wyjechalem do Iralndii 29 marca 2004 i poki co nadal tu siedze:)


nie mam nic przeciwko tym co wyjeżdżają...

tylko jeżeli już ktoś zdecyduje się wyjechać... to niech potem nie marudzi że mu gdzieś tam na obczyźnie źle się dzieje...

mnie jakoś nie ciągnie gdzie indziej...
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkanka_Knurowa



Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 28
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z mojej rodziny jak na razie "za chlebem" wyjechały dwie osoby - kuzynka i jej chłopak wraz z dzieckiem. Byli do tego zmuszeni, ponieważ pomimo harówki na dwóch etatach siedem dni w tygodniu, zarabiali tak mało, że ledwo wystarczało im na czynsz i jedzenie. Teraz mieszkają w Anglii, pół godziny drogi od Londynu (niestety nie wiem dokładnie gdzie mieszkają), oboje pracują w pralni. Pracę załatwił im wujek chłopaka mojej kuzynki. Niedawno odkryli, że stać ich na wiele rzeczy o których wcześniej mogli jedynie pomarzyć - np. by kupować sobie codziennie owoce na deser (!), wyjść do kina w weekend, czy kupić używany samochód. Wynajmują parter willi i są bardzo zadowoleni. Nawet nie myślą o powrocie do kraju z bardzo prostej przyczyny - nie mają do czego wracać. Przyjeżdżają jedynie dwa razy do roku odwiedzić rodzinę. Wcale im nie żal opuszczać rodzinny kraj. Tutaj musieli się zaharowywać, by wegetować, tam - pracują po osiem godzin dziennie pięć dni w tygodniu i mają wystarczająco pieniędzy by posłać dziecko do dobrej szkoły, uczyć się języka i godnie żyć. Ja uważam, że mieli naprawdę duże szczęście. Tyle się teraz słyszy o oszustach żerujących na biednych i zdesperowanych ludziach. Cieszę się że udało im się ułożyć sobie na nowo życie, tylko troszkę mi żal że nie tu, w Polsce. Tęsknie za nimi ogromnie, jednak wolę by byli tam na obczyźnie szczęśliwi, niż tutaj w Polsce klepali biedę i przeklinali swój los..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wampir



Dołączył: 18 Lip 2006
Posty: 18
Skąd: Knurow

PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja do Holandii jezdze od 4 lat i jak narazie nie moge narzekac Brick wall ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dgalu



Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 40
Skąd: Celbridge, co.Kildare

PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z mojego wyjazdu tez jestem bardzo zadowolony:)
Udalo mi sie znalezc dobra prace na czas nieokreslony, moja dziewczyna tez ma prace na czas nieokreslony (tez mieszkanka Knurowa). Planujemy zostac w Irlandii jeszcze 2-3 lata. Spodziewamy sie dziecka, a "becikowe" i warunki urlopu maciezynskiego sa w Irlandii jest troche lepsze. Pozniej chcielibysmy wrocic do Knurowa. Zobaczymy co z naszych planow wyjdzie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkanka_Knurowa



Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 28
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uważam, że aby jechać za granicę, to trzeba mieć po co, wszystko zapięte na ostatni guzik. Moja kumpela Ania zrobiła błąd, który codziennie popełnia tysiące polaków wyjeżdżających za granicę - pojechała tam "na dziko". nie miała załatwionej pracy, tylko obietnicę swojej koleżanki z roku (która tam (czyli w Anglii) mieszka od 2 m-cy) że postara się Ance coś poszukać. No i Anka wyszła na tym jak zabłocki na mydle. Gdy przyjechała na miejsce to zamknięto jej drzwi przed nosem - dosłownie. Jej kumpela ją kompletnie olała i miała gdzieś za co Anka przenocuje, a przede wszystkim za co wróci. Bogu dzięki, że miała trochę oszczędności ze sobą, a w polsce wykupiła bilet w 2 strony (typu open). dzięki temu poza najedzeniem sie wstydu, nie stało się nic złego (wystarczy przypomniec sobie reportaże o polakach którzy wysiadają na victoria station i tam zostają bo nie mają kasy, roboty ani niczego).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ipiteck



Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 12

PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Knurowa wyjezdzali ludzie nie tylko po wejsciu Polski do UE , ale wczesniej tez.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Kiedyś próbowałem zatrudnić się w UM Knurów w wydziale ds. współpracy z zagranicą. Złożyłem sobie CV i czekałem. I nadal czekam. W Londynie jako cudzoziemiec z „ciapanym akcentem” jak to określają inni Smile mam szanse pracować dla ONZ. Zaczynać będę od niższego stopnia ale nikt nie będzie mi grodził drogi do kariery, ba nawet będą mnie wspierać. Polska – moja ojczyzna dała mi kopa w cztery litery, kazała płacić za wszystko nawet za dowód osobisty, który muszę mieć i próbuje zedrzeć ze mnie pieniądze zarobione za granicą poprzez podwójne opodatkowanie. Do takiej ojczyzny niewielu będzie chciało powrócić. Osobiście znam ponad 10 osób z Knurowa będących na wyspach. Każdy tęskni za rodziną, kolegami/koleżankami, ojczyzną ale widząc, że rząd grzebie się w przeszłości taplając siebie i innych w błocie – nie bardzo chce do takiego kraju wracać. Obecnie pracuję w security i zarabiam jak na emigranta nieźle wraz ze socjałami. Wiem, że w kraju ciężko byłoby mi znaleźć firmę, która przyjęłaby mnie na takich warunkach.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ipiteck napisał:
Z Knurowa wyjezdzali ludzie nie tylko po wejsciu Polski do UE , ale wczesniej tez.



zgadza sie... ale były to wyjazdy najczęściej do rodziny która mieszkała najczęściej w Niemczech i tam też ludzi znajdowali pracę i siebie samych
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przyrodnik



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 9:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ile wyjechało do UK ciężko sprawdzić Moge tylko powiedzieć ilu osobom pomogliśmy zwłaszcza mieszkańcom Knurowa .Wyjechały obydwie curki .Jedna jest [personal menager ] w sieci restauracji przezto pomaga wielokrotnie znależ prace dla rodaków z Knurowa .Małe dane


z Knurowa to tylko 63 osoby z Szczyglowic 21 z Krywałdu 14 a ilu przebywa poza londynem lub pracoje bez zezwolenia to ich sprawa by uniknąć podwujnego opodatkowania ,wystarczy PO lub REZYDENTURE i baj baj tym co śnią się im podatki z Londynu .
_________________
Uczmy żyć w zgodzie z naturą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkanka_Knurowa



Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 28
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie jestem pewna czy te podwójne podatki obowiązują wszystkich emigrantów w Anglii (tych z Polski rzecz jasna). Moja kuzynka wraz z chłopakiem wyjechali tam 2 lata temu i z tego co wiem płacą raz nie dwa razy. Poza tym nie mają żadnych z tym związanych problemów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przyrodnik



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 20, 2006 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To niech tylko będą miec mieszkanie w Polsce i przyjadą częściej niż 180 dni pobytu poza granicami To wtedy się przekonają o milości ojczyzny do podatków US i policja skarbowa im przypomni [donosi zawsze najlepiej poinformowany ksiądz ] [dane z autopsi] zapomniał jednak o jednym że maja PO .
_________________
Uczmy żyć w zgodzie z naturą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miconet



Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 34
Skąd: Saarlouis (Knurow)

PostWysłany: Pią Paź 20, 2006 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to naprawde ciekawa sprawa, bo moj wojek pracuje juz od lat legalnie w Niemczech, a zona mieszka i pracuje w Polsce. No i jak narazie nie placi zadnych podwojnyh podatkow. A ksiedza to on i inni sie obawiac nie musza, bo przezlo polowa wsi robi w Niemczech, dzieki czemu ludzie chtenie dawaja na rozne remoty kosciola Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 20, 2006 11:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miconet napisał:
A to naprawde ciekawa sprawa, bo moj wojek pracuje juz od lat legalnie w Niemczech, a zona mieszka i pracuje w Polsce. No i jak narazie nie placi zadnych podwojnyh podatkow.


Bo Polska z każdym Państwem podpisuje osobno (bilateralnie) wynegocjowane umowy o tzw. "unikaniu podwójnego opodatkowania". Szczególnie niekorzystna była umowa z Wlk. Brytanią (co najciekawsze: na naszą własną prośbę).
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Sob Paź 21, 2006 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Knurowian na wyspach: jest tam jeszcze robota dla Polaków za w miarę dobre pieniądze, czy Polaków jest tam już za dużo i nie ma tam po co jechać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka