Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kolęda
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 18, 2009 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest wiele racji, że antykościelne posty na forum bywają złośliwe i że wystarczy kolędzie zamknąć drzwi. Ale nie zgodziłbym się, że jest to całkiem bezkarne.
Bo to się odbywa w warunkach pewnej presji społecznej i z jednej strony grozi mi ostracyzm a z drugiej Kościół już nieraz stosował chwyty poniżej pasa, jak np. odmowa chrztu, pogrzebu katolickiego itp.
Parafie nie są rządzone demokratycznie, wierni nie mają wpływu nie tylko na kształt kolędy ale na dużo ważniejsze inwestycje, które zależą tylko od widzimisię proboszcza.
Dlatego dobrze rozumiem irytację ludzi, którzy chcą pozostać we wspólnocie Kościoła, ale jednocześnie chcieliby móc wpływać na jej funkcjonowanie. Zwłaszcza, że - jak zauważono - mają obowiązek utrzymywania instytucji kościelnych.
Dlatego krytyka niemądrych praktyk kleru (również przy kolędzie) nie wydaję mi się całkiem pozbawiona podstaw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
deejay turn



Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 550
Skąd: Slonsk !

PostWysłany: Pią Gru 18, 2009 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yo! Gotti napisał:
Jonas napisał:
Chodziłem kiedyś po kolędzie i jako ministrant i jako ten co pisze.
No właśnie - kiedyś. Kiedyś to kiedyś a teraz to teraz. Kiedyś jak ministranci przyszli to śpiewali kolędy a teraz? Coś sobie bełkoczą pod nosem. Kiedyś jak ministranci przyszli to (w dużym skrócie) patrzyli przed siebie i ewentualnie coś do siebie po cichu powiedzieli. A teraz? Rozglądają się po mieszkaniu jak by wypatrywali co tu można "buchnąć". I rozmawiają jak by byli ta targu.

To co napisałem wcześniej dotyczy tego co się dzieje teraz, a nie to co się działo kiedyś.


Cos w tym prawdy jest co piszesz.Duzo by szlo tu napisac co robia swiezo upieczeni ksieza teraz , w jaki sposob traktuja komunie jak im naprzyklad spadnie na ziemie.Kiedys jak hostia spadla ksiedzu na ziemie to pucowal to miejsce pol godziny i sie modlil a teraz podniesie , wrzuci do kielicha i nigdy nic.Akurat ja jestem katolikiem i niekiedy jezdze na takie zgrupowania modlitewne i takie jedno zdanie wazniejsze mi zostalo w glowie a mowil to ksiadz wyksztalcony mgr dr habilitowany.Cytuje: Samozniszczenia kosciola dokonaja sami ksieza swoim zachowaniem , traktowaniem mszy swietej i podejsciem do niej.Juz sie nie dziwie ze coraz mniej ludzi chodzi do kosciola lub wola isc do innego bo jak widza co za burdel sie robi to uchowaj Boze. Mnie to nie rusza bo do kosciola chodze dla siebie a nie dla ksiedza ale naprawde co teraz sie dzieje to wola o pomste do nieba.Nie wiem czego w tych seminaraich ucza teraz jak taki mlody przyjdzie i mowi kazanie a dokladnie wyslowic sie nie umie i ulozyc zdania...Przeciez oni sa z tego egzaminowani !!! To kto ich puszcza dalej ? Tacy nie powinni byc ksiezmi ktorzy mysla o niebieskich migdalach i o tym co robia....Moglbym tu duzo wypisywac , naprawde...
_________________
Śląsk Hajmat Mój.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Definitor



Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 86
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 18, 2009 11:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pikolo, to nie jest brak odwagi - to podstawy kultury
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pikolo



Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 293

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Definitor napisał:
Pikolo, to nie jest brak odwagi - to podstawy kultury

No właśnie podstawy kultury. Zapraszając gościa do naszego domu nieładnie było by na niego naskakiwać i powiedzieć mu że przyszedł wyłącznie po kasę, na którą musimy ciężko pracować. Chyba że się mylę i w tym przypadku nie jest to naruszenie podstawy kultury, i można mu spokojnie nawciskać ile się da. Mam nadzieję że już rozumiesz dlaczego ludzie przy kolędzie zachowują się tak a nie inaczej.
_________________
-Wiśnia jest wiśnia.
-Witaminy przede wszystkim ma. Wypijasz takie dwie i masz komplet.
-Witamina jest podstawą człowieka…
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Definitor



Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 86
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sytuacji kolędy każda ze stron musi wykazać się minimum pozytywnego nastawienia i chęcią zaangażowania. Bo inaczej zawsze wyjdzie klapa...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomek107



Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 7

PostWysłany: Nie Maj 08, 2011 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ksilaqui napisał:
Reggae dance
To Cie kolęda tylko ten 1 raz "zaliczy" a potem nawet komunii w kościele nie dostaniesz bo ekskomunika Mr. Green

ZA takie coś niema ekskomuniki
_________________
tomek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 09, 2014 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posty przeniesione

Jackal napisał:
Ja go nie wpuszczę, wystarczy że chodzę do kościoła, moje drzwi będą zamknięte, może jak za rok będzie nowy proboszcz to jego albo wikarych wpuszczę, w tym roku, Bóg będzie bez pośrednika gościł w domu a i zaoszczędzimy 140 zł.


yeti napisał:
Nikt nie każe Ci wydawać tych 140 zł. Obrażasz się na człowieka, ale drzwi zamykasz Bogu. Ksiądz jako osoba wyświęcona jest Jego bezpośrednim przedstawicielem.


szpitalniak napisał:
hmm mowisz zaoszczedzisz140zl?!? mam nadzieje ze ta 1 to jakas,, literowka,, a jesli sie myle to chyba zdurniales bardziej niz ten ksiadz


Plumowski napisał:

100 dla księdza
20 dla kościelnego
2 x 10 dla ministrantów
i wszystko się zgadza Wink


radny napisał:
A ja myślałem 120 na ...kościół, a 20 dla ministrantów Think


bruce napisał:
20 dla ministrantów a i tak kiedyś się ministranci przyznali że proboszcz kasuje im pieniążki i potem organizuje "jakaś wycieczkę" nie wiem czy dalej tak jest ale fajnie to brzmi Smile
my dajemy a oni jadą na wycieczkę! swoją drogą ciekawe czy za wszystko jada na wycieczkę...

_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rfilo



Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 144
Skąd: Świńskie Miasteczko

PostWysłany: Sro Gru 10, 2014 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bruce napisał:
20 dla ministrantów a i tak kiedyś się ministranci przyznali że proboszcz kasuje im pieniążki i potem organizuje "jakaś wycieczkę" nie wiem czy dalej tak jest ale fajnie to brzmi Smile
my dajemy a oni jadą na wycieczkę! swoją drogą ciekawe czy za wszystko jada na wycieczkę...
[/quote]

A łudziłeś się że za swoje?? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wiesiek70



Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 48

PostWysłany: Pią Gru 12, 2014 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie mogę znaleźć harmonogram kolęd w szczyglowicach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Pią Gru 12, 2014 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesiek70 napisał:
Gdzie mogę znaleźć harmonogram kolęd w szczyglowicach
w szczyglowickim kosciele
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka