Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kolęda
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzychu_Bravura napisał:
(...) wystarczy jak w póznej jesieni życia wręczy się grubaśną kopertę czarnemu dobrodziejowi i sprawa załatwiona grzechy z całego życia-ENTER:) Evil or Very Mad Mr. Green

raczej DELETE Wink
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
zgred



Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 128

PostWysłany: Pon Gru 14, 2009 8:38 pm    Temat postu: Re: zoabzcymy..... Odpowiedz z cytatem

arkadioss napisał:
Osobiście myślę dać 30zł dla księdza a po "dyszce" do reki ministrantom, ewentualnie jak żona będzie szturmować to dołożę coś księdzu, może do 50 dyszek ale będę walczył Tak czy siak jak idzie się do nich to osobno za wszystko płacisz więc czy nie dasz nic czy kupę kasy i tak nic Ci to nie da bo nie dostaniesz kuponu zniżkowego na ich usługi



nooooooo toś podwyższył poprzeczkę, że hej.....
Śmiac mi się chce, że Ksiądz wraz z kośielnym co roku przyjeżdza "odbędnic" kolędę w moim bloku extra wozem... problem tylko w tym, że do kościoła mam całe 150 metrów... biegiem 75 mietrów... więc biedni ministranci zapierniczają nożnie spełni posługę w domach wiernych....

Ale przecież z drugiej strony nowe mpiąte przykazanie kościelne mówi samo za siebie "Wierni są zobowiązani dbać o potrzeby Kościoła"...
Czarni przeszli samych siebie.......


PS. A już najbardziej śmiac mi się chce, że ze sprzedaży świec pod patronatem CARITAS'u w czasie adwentu całe 1% czarni oddają łaskawie na biednych.... Piękny gest Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arkadioss



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 194
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 15, 2009 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to już po kolędzie, trwała od 3-5min (dokładnie nie patrzałem na zegarek) razem z modlitwa , troszkę to śmieszne moim zdaniem gdyż księża argumentują czemu służy kolęda to mówią, że idą się spotkać z parafianami i porozmawiać, więc tutaj pytam to niby o czym "porozmawiasz" w tymże krótkim czasie. Mogliby przynajmniej się troszkę przygotować (coś oprócz: a macie do mnie jakieś pytania?) lub mieć jakiś alarmowy temat Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Wto Gru 15, 2009 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dużo tu uwag o tym jak księża dbają tylko o pieniądze. A popatrzcie jaki jest największy dylemat parafian przed koledą: "ile dać?" Mr. Green
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carbon



Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 460
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 15, 2009 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LeBoucher napisał:
Dużo tu uwag o tym jak księża dbają tylko o pieniądze. A popatrzcie jaki jest największy dylemat parafian przed koledą: "ile dać?" Mr. Green

Święta prawda Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lopez



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 167

PostWysłany: Wto Gru 15, 2009 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem kolęda powinna być co 2 lata.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Wto Gru 15, 2009 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem za, i ksiądz zamiast siedzieć co roku 3 minuty, powinien siedziec co dwa lata 6 minut Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Definitor



Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 86
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 15, 2009 11:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolęda co 2 lata to dobry pomysł Applause
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 12:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już rok temu przedstawiałem ten pomysł Wink Podając za przykład Zabrze Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MaxWeber



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 37
Skąd: KNW

PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 12:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyglądam się dyskusji (jak całemu forum) już jakiś czas. Odnosząc się do kilku kwestii jakie tutaj poruszyliście mam prostą radę dla niektórych:
1) Dla tych co promują kolędę odbywającą się co 2 lata- wpuszczajcie co drugi rok, nikt wam przysłowiowymi oknami wchodził nie będzie
2) Dla tych, wg których księża biorą za dużo pieniędzy- dawajcie mniej albo wcale, przekonacie się czy rzeczywiście za rok już was nie odwiedzą albo będą inaczej traktować
3) Dla tych, wg których kolęda trwa za krótko- to Wy jesteście gospodarzem a ksiądz gościem w Waszych progach czas trwania wizyty w pewnej mierze zależy również od Was
4) Dla tych co księży nazywają 'czarnymi w sukienkach'- zamknijcie drzwi, nawet nie na klucz jedynie niech nie będą uchylone, dajcie głośniej telewizor/radio- nawet dzwoneczka nie usłyszycie i cała kolęda minie niepostrzeżenie.

Niektórzy tutaj się gorączkują jakby składanie pieniężnych ofiar czy też uczęszczanie do Kościoła było przymusowe, szanowni forumowicze Kościół to wspólnota tworzona przez ludzi, zarówno świeckich jak i duchownych, ale jedni i drudzy są ludźmi więc są ułomni i nie jest to instytucja idealna, ale tak czy inaczej tworzona przez nas, więc można spokojnie nie płacić, nie praktykować i luzik - ot, złota recepta dla zbulwersowanych.

Pozdrawiam i witam jednocześnie (pierwszy wpis na forum)
MaxWeber
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz Kopiszka



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 592

PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MaxWeber napisał:

Niektórzy tutaj się gorączkują jakby składanie pieniężnych ofiar czy też uczęszczanie do Kościoła było przymusowe [...]


Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zgred



Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 128

PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MaxWeber... ładnie to podsumowałeś....

tylko niechaj nasze MOCHERY tak nie osaczają wszystkich swoją bigoterie wsadzą sobe w ( Y ) bo jest to niezdrowo niesmaczne Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JurgenKlinsman



Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 362

PostWysłany: Pią Gru 18, 2009 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czasami jak czytam te wypociny niektórych na temat Kościoła to mam wrazenie ze polska jest krajem wyznaniowym i za niechodzenie do Kościoła grozi kulka w główke.
_________________
M-jak mordo ty moja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Definitor



Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 86
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 18, 2009 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A niech sobie MOHERY robią co chcą. Nikt cię nie zmusza zgredzie do robienia czegokolwiek w sprawach religii, kolędy itd... jeśli nie chcesz to poczuj się wreszcie wolny...

Najbardziej chce mi się śmiać z tych wszystkich co szczekają, biadolą, marudzą, narzekają a jak przychodzi kolęda to patrzą tępo w podłogę i nawet słowem się nie odezwą. Jak byłem ministrantem w Zabrzu to pamiętam takie kolędy - trwały 3 minuty bo też chyba ksiądz nie przychodzi tylko po to żeby zabawiać domową widownię. Nie lubisz kolędy, nie lubisz księży, nie chcesz wspierać Kościoła to zamknij drzwi i żyj w błogim spokoju. Ale konsekwentnie....tzn bez wprowadzania trumny do kościoła którego nie chciałeś utrzymywać, bez księdza darmozjada, który ma okazję okraść pogrążoną w bólu rodzinę, bez organisty i innych niepotrzebnych ozdób. A zasiłek z ZUS-u można podzielić między osierocone dzieci-pewno bardziej ucieszą się z takiej dyzpozycji pieniędzmi niż z nudnej i drogej imprezy kościelnej. No ale żeby tak zrobić trzeba wierzyć w to co się mówi i wiedzieć jakie są prawdziwe konsekwencje tego co się mówi.
Prosta kolędowa zasada - chcę wpuszczam, nie chcę nie wpuszczam jest przez niektórych taka trudna do zrozumienia?? Latami będą na forum płakali że "złodziej w sutannie" Mr. Green się zbliża, ale ich antykościelna odwaga maleje jak tylko usłyszą ministrantów dzwoniących przed wejściem po domu. Śmiechu warte Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pikolo



Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 293

PostWysłany: Pią Gru 18, 2009 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Definitor napisał:

Najbardziej chce mi się śmiać z tych wszystkich co szczekają, biadolą, marudzą, narzekają a jak przychodzi kolęda to patrzą tępo w podłogę i nawet słowem się nie odezwą.

Może z tych samych powodów nie potrafią mu powiedzieć przy rodzinie z jakich Ty nie potrafisz przerwać księdzu kazania i powiedzieć przy wszystkich zgromadzonych w kościele, że ksiądz gada głupoty. Brak odwagi ?
Definitor napisał:
Do Kościoła należę i chodzę nie z powodu księży i potrafię powiedzieć prosto w oczy księżulkowi jak głupoty na kazaniu gada.
Dlaczego nie podczas kazania ? Ciekawe
I co z Ciebie też mamy się śmiać?
_________________
-Wiśnia jest wiśnia.
-Witaminy przede wszystkim ma. Wypijasz takie dwie i masz komplet.
-Witamina jest podstawą człowieka…
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka