Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kolęda
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yo! Gotti



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 971

PostWysłany: Wto Gru 08, 2009 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olka69 napisał:
....ministrantom po 2 do reki ,nie do skarbonki,bo sie biedni nachodza za free
Chodzą i zbierają kasę za nic nie robienie. Nawet kolęd nie potrafią śpiewać. Rzeczywiście biedactwa D'oh!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
arkadioss



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 194
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 08, 2009 4:14 pm    Temat postu: zoabzcymy..... Odpowiedz z cytatem

Osobiście myślę dać 30zł dla księdza a po "dyszce" do reki ministrantom, ewentualnie jak żona będzie szturmować to dołożę coś księdzu, może do 50 dyszek ale będę walczył Tak czy siak jak idzie się do nich to osobno za wszystko płacisz więc czy nie dasz nic czy kupę kasy i tak nic Ci to nie da bo nie dostaniesz kuponu zniżkowego na ich usługi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jimi



Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 612
Skąd: Knurów - Mieszka I

PostWysłany: Wto Gru 08, 2009 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dovin napisał:
A my kolęde w tym roku przegapiliśmy. Nikt się nie spodziewał jej tak wczesnie Not talking


no to chyba nie nowość że kolędy się co roku zaczynają pod koniec listopada... D'oh!

u nas w domu daje się księdzu 50zł + ministrantom 5 zł + temu co pisze 10zł
_________________
You say Bruno Mars, I say Guns'n Roses
You say Hannah Montana, I say nirvana
You say Owl City, I say Bon Jovi
You say Taylor Swift, I say AC/DC
You say Justin Bieber, I say Fuck You
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotruś



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 233
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 08, 2009 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja nic nie daje bo oni i tak za duzo juz maja ha ha
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dovin



Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 454

PostWysłany: Wto Gru 08, 2009 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
no to chyba nie nowość że kolędy się co roku zaczynają pod koniec listopada...

Na mojej ulicy od lat były gdzieś w okolicach stycznia, więc zdążyliśmy przywyknąć do takiej daty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jimi



Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 612
Skąd: Knurów - Mieszka I

PostWysłany: Wto Gru 08, 2009 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2 lata temu była też na początku:) mieszkam niedaleko Very Happy
_________________
You say Bruno Mars, I say Guns'n Roses
You say Hannah Montana, I say nirvana
You say Owl City, I say Bon Jovi
You say Taylor Swift, I say AC/DC
You say Justin Bieber, I say Fuck You


Ostatnio zmieniony przez Jimi dnia Sro Gru 09, 2009 1:35 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Definitor



Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 86
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 08, 2009 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W związku z kolędami są chyba 3 pakiety Mr. Green
A - przyjmuję kolędę i składam ofiarę na Kościół
B - przyjmuję kolędę i nie składam ofiary na Kościół
C - nie przyjmuję kolędy i nie składam ofiary na Kościół
Wybór należy do Ciebie Super
Odnośnie ofiar za msze, pogrzeby, śluby itd... niektórzy piszą, że nic nie dadzą bo za wszystko trzeba płacić. Pytanie - ile razy w ciągu swojego życia - ale szczerze - zamówiłeś mszę, brałeś ślub albo brałeś udział w swoim pogrzebie?? Mr. Green Dobrze, że Kościół w Polsce utrzymuje się z dobrowolnych datków wiernych, nie potrzeba żadnego dodatkowego podatku. Kto jest w Kościele i rozumie, że dzisiaj nic nie ma za darmo to nie będzie biadolił, ze czasami wypada złożyć jakąć ofiarę. W końcu to nie jest comiesięczne obciążenie naszych rodzinnych budżetów. Każdy daje ile może. A jak ktoś nie identyfikuje się z Kościołem, wystąpił z niego to ma wogóle "święty spokój" bo nie ma żadnych zobowiązań. W każdej religii, jaka istnieje na świecie wierni składają datki na działalność religijną. Nie tylko katolicy. Dlatego spokojnie, bez nerwów. Jak możesz to daj, jak nie to nie... do piekła za to nie trafisz Mr. Green i bez zbędnej filozofii Thumbsup Życzę wam trybnego księdza na kolędzie, nie takiego ekspresowego, nie inkasenta ale duszpasterza, którzy przez te ok 10 minut spędzi z wami czas w sposób "ubogacający" was i wasze rodziny. Sam życzę tego sobie i mojej rodzinie Wave
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sro Gru 09, 2009 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yo! Gotti napisał:
Olka69 napisał:
....ministrantom po 2 do reki ,nie do skarbonki,bo sie biedni nachodza za free
Chodzą i zbierają kasę za nic nie robienie. Nawet kolęd nie potrafią śpiewać. Rzeczywiście biedactwa D'oh!
Jak uważasz, że to nicnierobienie to przejdź się kiedyś z kolędą. Czy to czasem nie oznaka zazdrości, że ktoś może przyrobić? Chodziłem kiedyś po kolędzie i jako ministrant i jako ten co pisze. Uważam to za ciekawe doświadczenie ale ministranci mają najgorzej. Wszelkie joby za księdza i za kościół - oni zbierają, bo do księdza boją się buzi otworzyć. I tak jak gdzieś się zapomni butów wytrzeć (przy chodzeniu z domu do domu się zdarza) to i opr się zgarnie. Czasem się stoi jak kołek kiedy miejsca do siedzenie nie zaoferują. Czasem i głupio bo domownicy sobie gadają między sobą o tym jak to ci z kościoła bezczelni - nas nie widząc. itp, ogólnie pieniądze jakieś są ale nie tak dużo aby zazdrościć.
Poza tym jak może niektórzy zauważyli klerykałem czy miłośnikiem KK szczególnym nie jestem, ale jak się księdza wpuszcza to znaczy, że jest naszym gościem. A jak to wygląda jak się gościa potem obgaduje? Jak się źle zachowuje - zwróćcie mu uwagę - przynajmniej będzie wiedział co się ludziom w jego zachowaniu podoba a co nie.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzychu_Bravura



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 733
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Gru 09, 2009 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już kiedyś pisałem żadnych obłudników zakłamanych pasożytów w czarnych kieckach nie wpuszczę do domu Evil or Very Mad nie będe sponsorował klechostanu wolę wspomóc (i wspomagam)jakąkolwiek instytucje która pomaga dzieciom ludziom w potrzebie bo wtedy wiem że te pieniądze są spożytkowane w słusznym celu a pseudo katolików którzy co rok wpuszczają kolędę i wrzucają koperty do przepastnej czarnej kieszeni przewielebnego w przekonaniu że zaklepują sobie miejsce blisko św.Piotra serdecznie pozdrawiam.
_________________
Alle Luja i Do Przodu.
Należy siać, siać, siać! Trzeba siać, aby urosło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jimi



Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 612
Skąd: Knurów - Mieszka I

PostWysłany: Sro Gru 09, 2009 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzychu_Bravura napisał:
Jak już kiedyś pisałem żadnych obłudników zakłamanych pasożytów w czarnych kieckach nie wpuszczę do domu Evil or Very Mad nie będe sponsorował klechostanu wolę wspomóc (i wspomagam)jakąkolwiek instytucje która pomaga dzieciom ludziom w potrzebie bo wtedy wiem że te pieniądze są spożytkowane w słusznym celu a pseudo katolików którzy co rok wpuszczają kolędę i wrzucają koperty do przepastnej czarnej kieszeni przewielebnego w przekonaniu że zaklepują sobie miejsce blisko św.Piotra serdecznie pozdrawiam.

dziękuję bardzo i również serdecznie pozdrawiam zakompleksione dziecko Joanny Senyszyn Neutral
_________________
You say Bruno Mars, I say Guns'n Roses
You say Hannah Montana, I say nirvana
You say Owl City, I say Bon Jovi
You say Taylor Swift, I say AC/DC
You say Justin Bieber, I say Fuck You
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yo! Gotti



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 971

PostWysłany: Sro Gru 09, 2009 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas napisał:
Chodziłem kiedyś po kolędzie i jako ministrant i jako ten co pisze.
No właśnie - kiedyś. Kiedyś to kiedyś a teraz to teraz. Kiedyś jak ministranci przyszli to śpiewali kolędy a teraz? Coś sobie bełkoczą pod nosem. Kiedyś jak ministranci przyszli to (w dużym skrócie) patrzyli przed siebie i ewentualnie coś do siebie po cichu powiedzieli. A teraz? Rozglądają się po mieszkaniu jak by wypatrywali co tu można "buchnąć". I rozmawiają jak by byli ta targu.

To co napisałem wcześniej dotyczy tego co się dzieje teraz, a nie to co się działo kiedyś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Sro Gru 09, 2009 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze jak co roku ta sama dyskusja, problem zalatwilby podatek na kosciol i od kosciola Mr. Green ........... kiedys byl taki czlowiek ktorego za nauki czestowano chlebem i winem ale jakby taki ksiadz poszedl w jego slady to przy dojciu do 10tego pietra na wiezowcu by go rozwalilo coz sami nauczylismy pseudo swietych zeby im dawac kase i wlasnie to nalezy do polskiej tradycji a tradycje ciezko jest zmienic, Duchowni zapewne doskonale znają słowa Pana Jezusa z ew. Mateusza 10:8 "...Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie".

Tak sobie mysle jakie to szczescie ze nie umieja uzdrawiac chorych tu by kasa dopiero poleciala D'oh!
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Jimi



Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 612
Skąd: Knurów - Mieszka I

PostWysłany: Sro Gru 09, 2009 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yo! Gotti napisał:
Jonas napisał:
Chodziłem kiedyś po kolędzie i jako ministrant i jako ten co pisze.
No właśnie - kiedyś. Kiedyś to kiedyś a teraz to teraz. Kiedyś jak ministranci przyszli to śpiewali kolędy a teraz? Coś sobie bełkoczą pod nosem. Kiedyś jak ministranci przyszli to (w dużym skrócie) patrzyli przed siebie i ewentualnie coś do siebie po cichu powiedzieli. A teraz? Rozglądają się po mieszkaniu jak by wypatrywali co tu można "buchnąć". I rozmawiają jak by byli ta targu.

To co napisałem wcześniej dotyczy tego co się dzieje teraz, a nie to co się działo kiedyś.

no bez przesady.. u mnie w tym roku byli bardzo młodzi chłopcy i może nie śpiewali zbyt pięknie (są młodzi-ciekawy jestem czy Ty w tym wieku pięknie śpiewałeś...), ale byli kulturalni pogadali z domownikami i było ok. Nie ma co narzekać. Jak już się czepiamy ministrantów to chyba coś jest nie tak z nami.. A i wątpię czy taki ministrant jest skłonny ukraść coś z Twojego domu.
_________________
You say Bruno Mars, I say Guns'n Roses
You say Hannah Montana, I say nirvana
You say Owl City, I say Bon Jovi
You say Taylor Swift, I say AC/DC
You say Justin Bieber, I say Fuck You
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fureya



Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 242
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Gru 09, 2009 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My kiedyś dawaliśmy 10zl księdzu, ewentualnie do puszeczki 5zl, w końcu co łaska, a nie "co łaska, ale nie mniej niż ..."
Po za tym, że kiedyś był u nas wyjątkowo bezczelny ksiądz, to od tamtej pory nie dajemy na kolędę, aczkolwiek ksiądz powiedział, że załatwi mamie taki "kościelny rozwód" ( mama jest drugi raz zamężna ), wystarczy, że da w łapę, a jej pierwszego męża zrobią ekhm "za głupiego" i będzie mogła z drugim mężem wsiąść kościelny. Cóż wyleciał za drzwi szybciej niż wypowiedzenie "amen".
_________________
Miłość jest w każdym z nas...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzychu_Bravura



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 733
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Gru 09, 2009 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fureya napisał:
My kiedyś dawaliśmy 10zl księdzu, ewentualnie do puszeczki 5zl, w końcu co łaska, a nie "co łaska, ale nie mniej niż ..."
Po za tym, że kiedyś był u nas wyjątkowo bezczelny ksiądz, to od tamtej pory nie dajemy na kolędę, aczkolwiek ksiądz powiedział, że załatwi mamie taki "kościelny rozwód" ( mama jest drugi raz zamężna ), wystarczy, że da w łapę, a jej pierwszego męża zrobią ekhm "za głupiego" i będzie mogła z drugim mężem wsiąść kościelny. Cóż wyleciał za drzwi szybciej niż wypowiedzenie "amen".

Biznes to biznes Mr. Green Pieniądz nie śmierdzi teraz za dutki to można dostać od czarnego rozgrzeszenie wiekuiste nie potrzeba całe zycie naginać do domu Bożego wystarczy jak w póznej jesieni życia wręczy się grubaśną kopertę czarnemu dobrodziejowi i sprawa załatwiona grzechy z całego życia-ENTER:) Evil or Very Mad Mr. Green
_________________
Alle Luja i Do Przodu.
Należy siać, siać, siać! Trzeba siać, aby urosło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka