Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Fotoradar w Gierałtowicach
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 1:14 pm    Temat postu: Fotoradar w Gierałtowicach Odpowiedz z cytatem

W Gierałtowicach na wysokości Urzędu Gminy został zainstalowany fotoradar. Łapie on ludzi jadących od Knurowa i znajduje sie po prawej stronie. Trzeba uważać !

P.S- wiem że Gierałtowice to nie Knurów ale wielu knurowskich kierowców tam jeździ.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
gumiś



Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 144
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.... ooo .....Wink dobrze wiedzieć ... codzienie jadę tamtędy do pracy ... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz



Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 15
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie dobrze wiedzieć Thumbsup ,
_________________
Pozdrawiam.. Łukasz K.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 8:11 pm    Temat postu: Re: Fotoradar. Odpowiedz z cytatem

lucjanszolajski napisał:
W Gierałtowicach na wysokości Urzędu Gminy został zainstalowany fotoradar. Łapie on ludzi jadących od Knurowa i znajduje sie po prawej stronie. Trzeba uważać !

P.S- wiem że Gierałtowice to nie Knurów ale wielu knurowskich kierowców tam jeździ.


hmmm jutro napewno tamtędy pojade... sprawdze dokładnie gdzie ta skrzynka stoi
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też codziennie tamtędy przejeżdżam. Widziałem jak ten radar montowali. A raczej słup. Bo czy jest tam urządzenie czy to tylko atrapa, tego się pewnie nie dowiemy (a nie..., przecież można spróbować go sprawdzić, wystarczy mocniej wdepnąć Smile

Znam wiele innych lepszych miejsc, gdzie taki radar by się przydał. Tam raczej mało kto przesadza z prędkością (zakręty).
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin napisał:
Też codziennie tamtędy przejeżdżam. Widziałem jak ten radar montowali. A raczej słup. Bo czy jest tam urządzenie czy to tylko atrapa, tego się pewnie nie dowiemy (a nie..., przecież można spróbować go sprawdzić, wystarczy mocniej wdepnąć Smile


można rozpoznać czy aparat jest w środku...
...kiedyś słuszałem dokładne opisy jak wygląda skrzynka pełna i bez mechanizmu
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za info. Warto w tym miejscu zwolnić.
_________________
http://www.brzezinski.art.pl - Projektowanie graficzne. Tworzenie stron www, grafik, reklam, animacji i fotografii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zibo



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 434
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zwazywszy na olbrzymie uskoki i wyboje, na calym odcinku powinno sie troche wolniej jechac... nie wszyscy sie jednak do tego stosuja Smile

a miejsce przy UG w sumie szczegolnie niebezpieczne miejsce wlasnie ze wzgledu na zakrety, mala widocznosc, przystanek na zakrecie, oraz przejscie dla pieszych wychodzace ze szkoly Smile
_________________
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gemis



Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 274
Skąd: Knurów ul.Łokietka

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jakie tam jest ograniczenie ? szczerze nie pamiętam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 2:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gemis napisał:
a jakie tam jest ograniczenie ? szczerze nie pamiętam Wink

Znaków nie pamiętam ale wydaje mi się że 50 km/h. Czyli pewnie będzie można do 60-tki jechać spokojnie. Pamiętam jak w Piasku /k. Pszczyny zamontowali fotoradar to po bodajże 3 miesiącach musieli zmienić prędkość przy jakiej strzela fotki mechanizm bo był przeciążony. Teraz można tam jechać szybciej o 25 km/h niż mówią nam przepisy i nie masz zdjęcia. Pozostała jeszcze kwestia zamontowania znaków ostrzegawczych że jest tu fotoradar [teraz chyba muszą]. A co do miejsca usytuowania to pamiętam że rok lub dwa lata temu z ciężarówki przewożącej wielkie zwoje drutu jeden wypadł. Przyczyną oczywiście zbyt duża prędkość. Ogólnie to w Gierałtowicach mają szczęście do "dziwnych" wypadków. Ostatnimi czasy na ul. Korfantego [w stronę Ornontowic] odpięła się naczepa z tira i zatrzymała się w rowie. Mieszkańcy domu byli zaskoczeni wjazdem tira na podwórko.

P.S- Drodzy kierowcy dzisiaj jadąc sobie ul. 1 maja dojechałem do ronda widząc wolne na rondzie wjechałem na nie. Wjeżdżając miałem ok 40 km/h gdy nagle z ul. Niepodległości wyjechało auto [chyba Thalia]. Musiałem hamować i moje oponki wydały krótki pisk kiedy wydawało się że sytuacja została opanowana spostrzegłem, że kierowca [Thalii] zatrzymał się na środku ronda [prawdopodobnie się wystraszył]. Wiedziałem że jedyny sposób na uniknięcie kolizji to próba ominięcia stojącego pojazdu, dlatego też skręciłem na kostkę brukową na wewnętrznej części ronda. Szczęśliwie ominąłem samochód [Thalie] w którym kierowca trzymał kierownice i miał "opuszczoną japę".

I tutaj moje pytanie jako że coraz częściej widać tzw. " niedzielnych kierowców" którzy prokurując sytuację zagrożenia zatrzymują się myśląc że to najlepsze wyjście. Często zdarzają się wam podobne sytuacje ? Uważacie się za dobrych kierowców ?
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gemis



Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 274
Skąd: Knurów ul.Łokietka

PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie osoby które uważają się za dobrych kierowców najczęściej można spotkać..... na cmentarzu... reszta "dobrych" ma tylko więcej szczęścia.

Trzeba uważać, być czujnym.... oraz przewidywać zachowania innych, ale jak pokazał mój przedmówca... wszystkiego się nie przewidzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gemis napisał:
Według mnie osoby które uważają się za dobrych kierowców najczęściej można spotkać..... na cmentarzu... reszta "dobrych" ma tylko więcej szczęścia.

Trzeba uważać, być czujnym.... oraz przewidywać zachowania innych, ale jak pokazał mój przedmówca... wszystkiego się nie przewidzi.



oj tu bym się nie zgodził do końca z Tobą...

... można być dobrym kierowcą i wcale nie trzeba wylądować na cmentarzu... ani też uważać że ma się więcej szczęścia...

poprostu jeżdżąc autem trzeba czasami myśleć za innych którym się wydaje że są królami szos i potrafią więcej

Najgorsi są kierowcy z przebiegiem ok. 2000-5000 km od zrobienia prawka, ponieważ "wydaje" im się że już mają jakiś tam staż i praktykę... ale to jest jeszcze dużo za mało...
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lucjanszolajski napisał:
gemis napisał:
a jakie tam jest ograniczenie ? szczerze nie pamiętam Wink

Znaków nie pamiętam ale wydaje mi się że 50 km/h. Czyli pewnie będzie można do 60-tki jechać spokojnie.


jest fotka...dzisiaj ją mijałem... ale nie zauważyłem żadnego znaku

i prawdopodobnie nie ma jeszcze w środku aparatu
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tvardy - to jest racja. Najgorsi są niedzielni kierowcy i młodzioki, którym starzy dają kluczyki do auta.
Ja im szybciej zbliżam się do 200 tys. km (a może już mam trochę ponad) tym więcej respektu nabieram wobec auta i drogi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gemis



Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 274
Skąd: Knurów ul.Łokietka

PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tvardy źle mnie zrozumiałeś... uważam że najgorsi są Ci kierowcy, którzy uważają się za dobrych... Tacy najczęściej się mylą.

Prawdziwi dobrzy kierowcy napewno się za takich nie uważają. Szacunek do drogi...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka