Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Filozofia, czarny PR, wykształcenie i inne dywagacje - 1

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karolina



Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 47
Skąd: krakow

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 3:02 pm    Temat postu: Filozofia, czarny PR, wykształcenie i inne dywagacje - 1 Odpowiedz z cytatem

Witam Państwa, w sumie Panów. Jestem już od 4 lat poza Knurowem, i od czasu do czasu sprawdzam co słychać w moim mieście, w którym się urodziłam.
Przeglądając ten temat zauważyłam, iż jakość prowadzonej dyskusji jest mizerna, a wierzcie mi znam sie troche na Public Relations, ponieważ oprócz studiów związanych z tym zagadnieniem, również pracuję w agencji zajmującej się różnymi formami marketingu, w tym i polityczno-wyborczego.
Po pierwsze powoływanie się na początku (na profesora dosłownie dr. hab) który wypowiada się przychylnie wobec jednej opcji politycznej jest niezasadne. prawdziwy autorytet czy to socjologii czy innej nauki ktory jest naukowcem nie stoi za jakąś opcją polityczną tylko oschle, bezemocjonalnie ocenia rzeczywistość społeczną, i ją za pomocą metodologii ocenia, a cytowany wyżej socjolog, już w swym temacie opowiada sie za opcja polityczna, jaki z niego autorytet, to jakas farsa, może dlatego jest wykładowcą akademi a nie UJ tam gdzie ja studiuje.
w innych kwestiach potem się wypowiem bo czas mnie goni
P.S zanim zaczniecie się wypowiadac jak wiekszosc z was to promuje w sposob obiektywny uspokojcie wasze emocje, i nie uzywajcie słów typu relatywizm ect. jak ich w różnych kontekstach nie rozumiecie (różne konteksty to relatywiostyczne konteksty- polecam piotra sztompke, szacka(socjologia) i napewno inne nurty czy to filozoficzne czy socjologiczne)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
karolina



Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 47
Skąd: krakow

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koncepcja Poppera (falsyfikacjonizm empiryczny) była jedną z metod próby odpowiedzenia, poszukiwania prawdy w sensie filozoficznym, tej koncepcji aktualnie w naukach społecznych się już niekorzysta. Propo hipotezy o krasnoludkach, iż teza że krasnoludki istnieją jest nie do podważenia, ponieważ nie da się jej sfalsifikować czyli obalić(iż nie istnieją). Powiedzmy ze moja teza mowi tak- krasnoludki mają taką zdolność iż jak jakis czlowiek je zobaczy to stają się niewidoczne dla jego oka, tak naprawde ich nie widzimy, tylko one nas widza, jak postawie taka teze to nik nie jest w stanie jej obalic, udowonic jej falsz. Dlatego ten typ metodologii popperowskiej nie jest stosowany obecnie (polecam oprócz cytowania fragmentów wypowiedzi jakiegoś wykładowcy poczytać, literature typu koło wiedeńskie, poppera, khuna, teorie chaosu w naukach społecznych). Pamiętajmy że pojęcie układu jest powszechnie stosowane i ma charakter negatywny ja bym tego tak nie nazywała struktury organizacji (układu ) trzeba dobrze zdiagnozować i potem na ten temat się wypowiadać a nie wrzucać wszystkiego do jednego worka pod tytułem układ, przed kaczyńskim wiele osób pokazywało różne "układy" i on nie może sobie tego terminu zagarniać jak robi to jego sztab od marketingu politycznego.
Wiec prosze was nie cytujcie czegos we fragmentach jak nie rozumiecie o co naprawde w tym chodzi.
Ale już koniec o metodologii nauk społecznyc Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolina napisał:

P.S zanim zaczniecie się wypowiadac jak wiekszosc z was to promuje w sposob obiektywny uspokojcie wasze emocje, i nie uzywajcie słów typu relatywizm ect. jak ich w różnych kontekstach nie rozumiecie (różne konteksty to relatywiostyczne konteksty- polecam piotra sztompke, szacka(socjologia) i napewno inne nurty czy to filozoficzne czy socjologiczne)

Mam nieodparte wrażenie że ten post odnosi się do mnie Smile choć nie tylko.
Bardzo chętnie popisze sobie o socjologii jednak dzisiaj jest piątek i kilka planów w zanadrzu a czas ucieka. Więc jutro odpisze dziś tylko riposta.
Fajnie że studiujesz na UJ, jednak to że ktoś z nas tam się nie uczy nie jest równoznaczne z tym że nie rozumie pojęć które pojawiają się na wykładach od Poznania po Erewań. Niestety muszę kończyć.

P.S- Kaczyński jest takim Blaise-m Pascalem który założył że jest układ. Jeśli jest to zapamięta się go jako polityka który walczył z układem [obojętnie czy wygra] natomiast gdyby niebyło układu to będzie normalnym politykiem. Wiem trochę naciągane, ale co tam Laughing Cool
P.S2- życzę miłego weekendu Karolino a także tym którzy to czytają.

Pozdrawiam Lucjanszolajski.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolina



Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 47
Skąd: krakow

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Lucjanie to że studiuje na UJ to nie znaczy ze jestem alfa i omegą. i przepraszam za to jeżeli ktos tak to odbiera. Znam wielu ludzi z UŚl i ich cenie, a w sensie metodologicznym nasze studia niczym sie nie różnią
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolina



Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 47
Skąd: krakow

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku, problem tkwi w tym i ma Pan prawo do tego, aby tak pisać, ale jak traktuje liberalizm w sensie nie tylko teologicznym,ale również liberalizm w sensie filozoficznym i ma inny wymiar, ten termin został ukuty przez Kanta,
i chodziło mu oto aby jednostki miały wolny wybór, wolność w najszerszym tego słowa zrozumieniu, i państwo jak najmniejszy miało wpływ na wolność człowieka, ale podkreślał iż takie zagadnienia, jak prawo, bezpieczeństwo ect. jednak muszą być kontrolowane przez państwo, aby nie nastąpiło zjawisko anarchii społeczno-politycznej. Tak wiec Panie Marku to czy jest zjawisko aborcji to nie zasługa tylko myśli czy doktryny liberalnej, może pośrednio bo liberalizm(myśl liberalna) stworzył demokrację, z której my korzystamy i to Pan dzieki demokracji może doprowadzić do tego aby zjawisko aborcji było albo go nie było poprzez wybór, głosowanie w wyborach. I można powiedzieć pośrednio, jak Pan przekreśla liberalizm to Pan przekreśla demokrację. Jeżeli troche zakręciłam to przepraszam, jest już
późno, a dalsze rozważania tego typu proponuję przenieść na priv.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolina



Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 47
Skąd: krakow

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do sformuowania czarny PR nie ma takiej definicji PR to PR nie ma odcieni, PR atakuje albo promuje, wiec potocznie uzywaj tego sformuowania, ale naukowo obiektywnie to juz nie, mam nadzieje, że Ciebie nie obrażam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolina



Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 47
Skąd: krakow

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prezydent Regan to miał dobry PR, dobre zaplecze, tak na prawde dzięki wizerunkowi aktora zdobył swoją popularność, ludzie kochali i kochają nadal go za to jakim był aktorem a nie prezydentem (szczegóły jak chcesz wiedzieć to na prv). co do wykształcenia, stworzyłam analogię nie na zasadzie matura vs mgr, tylko i tu i tu brak wyższego, w moim odczuciu co do wykształcenia tylko mandat prezydenta Wałęsy jest bez zarzutu bo wyberali osobe naturalną, a Kwaśniewski, Kaczyński, i na lokalnym podwórku bo 4 lata temu byłam jeszcze w Knurowie, Rams to są kreacje marketingu politycznego, pewnych faktów nie ukazywali wykształcenia (oprócz kaczyńskiego chodź de facto on jest dr hab. a nie profesorem, uczelnia mu nadała tytuł profesora nadzwyczajnego) czyli Lech Kaczyński zniekształcił swoje wykształcenie na swoja korzyść ect
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolina



Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 47
Skąd: krakow

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co do aktorów to teraz gubernatorem kaliforni jest kto??,senatorem np Cugowski, poczytaj troche o tym jak się tworzy politykę, pamiętaj że premier nie jest od wszystkiego, ma ministrów, doradców, urzędników szczebla niższego i wyższego ect. Każdy chce osiągnąć prestiż, aby go osiągnąć trzeba miec albo władzę, albo popularność albo pieniądze, posiadając np popularność kandydujesz i masz już władzę, mając popularność masz np pieniądze(dobry piosenkarz), i opłacasz sobie kampanie i masz władzę, tw wszystkie mechanizmy dają ci w sumie prestiż, czyli ogólną "popularność w społeczeństwie. trochę zakręciłam jestem już zmęczona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tadek_Niejadek



Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 152
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 1:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiu – jeśli faktycznie skończyłaś studia to powinnaś doskonale wiedzieć, że osoby, które mają tytuł naukowy dr hab. i uzyskały tytuł profesora uczelni – są tytułowani jako PROFESOROWIE – mało tego- to oprócz Ciebie nikt tego nie kwestionuje.
Kaczyński, więc nikogo nie oszukał, niczego też nie ugry wał, itd. Twoje sugestie są jedynie zamętem w tej kwestii. Zakładając nawet, że jest jak mówisz – to z całą pewnością PO dawno taki „hak” by wykorzystało Smile - a tu ciszaaa.

Reasumując, każdy wie, że uzyskują tytuł dr hab. – grzecznościowo zwraca się już do takiej osoby - profesorze – tym bardziej jeśli ktoś otrzymał tytuł profesora uczelnianego. To nie jest żadna tajemnica i nic niezwykłego –to tradycja. Trudno zresztą zwracać się do kogoś za każdym razem pełnym tytułem „DR HAB.” więc mówi się profesor - proste
_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ktoś ma ochotę kontynuować tę dyskuję to cd. tutaj:
http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?t=297

PS.
Podział tematu ze względów "technicznych".
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka