Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sebastian Mołek - kandydat do Rady Miasta Knurów
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sebastian Mołek



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 132
Skąd: Knurów-Szczygłowice

PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie. w temacie :"Knurów w odstawce" przedstawilem sytuację Knurowa i sprawy związane z "wykluczeniem" z Górnośląskiego Zwiazku Metropolitalnego.

Uważam iż Knurów powienien mieć sojuszników nie tylko w wojewodztwie ale poza nim. Sądze iż jednym z rozwiazań jest poszukanie miast partnerskich w Polsce. Niestety wspólpraca z naszymi słowackimi i węgierskimi miastami ogranicza sie tylko do kurtuazyjnych wizyt w urodziny miasta i kilku wizyt okolicznościowych. Nie idą za tym ani inwestycje ani wymiana doświadczeń które możnaby zastosować w praktyce i ktore mogłyby sie przelozyć np : na wzrost wskaźników ekonomicznych w mieście.

o Tym iż coraz częsciej szuka się partnerów w kraju swiadczy chociaż porozumienie podpisane miedzy powiatem a powiatem puckim.

Pozdrawiam
Sebastian Mołek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Sebastian Mołek



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 132
Skąd: Knurów-Szczygłowice

PostWysłany: Nie Paź 22, 2006 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie. wiem ze zgodnie z zasadami netykeity nie wypada pisać jednego posta pod drugim ale chciałem odpowiedzieć na jedno z pytań które otrzymałem na gg ale chciałbym podzielić się tym ze wszystkimi forumowiczami.

dotyczy ono faktu iż zarówno ja jak i kandydat Maciek Kandzior mamy w swych programach psotulaty wzmocnienia komorki europejskiej która zajmowałąby sie pozyskiwaniem środków z UE.

spytano mnie o to czy sądze iż taka komórka powinna liczyć 20 osob tak jak anpisał Maciek w jednym ze swoich postów. Uważam to za nonsens gdyż wówczas powstałby superwydział ktory bardzo by obciążał koszty funkcjonowania urzędu. Skad liczba 20 osób?? największe miasta nie posiadają tylu pracowników w stosownycjh wydziałach. Taka liczba byłaby odpowiednia np dla Urzędu Marszałkowskiego. W Katowicach uznano iż sprawa fundusyz jest tak ważna dla polityki prezydenta iz wtłoczono ją w kancelarię Prezydenta:

Funkcjonowanie w strukturze Kancelarii Zespołu ds. Funduszy Europejskich, którym kieruje Pełnomocnik Prezydenta Miasta Katowice ds. Funduszy Europejskich.



Do zadań Zespołu należy przygotowanie wniosków aplikacyjnych, monitorowanie realizacji projektów i ocena uzyskiwanych efektów, gromadzenie informacji dotyczących środków pomocowych oraz organizowanie szkoleń dla kadry miasta w zakresie pozyskiwania tych środków i gospodarowania nimi.



Sądze iż jeżeli chodzi o Knurów to powinniśmy mieć wydział europejski złożony z 5 specjalistów oraz dodtakowo korzystajac ze wszystkich możliwości podnoszenia kwalifikacji przez urzędników np: poprzez finansowanie studiów podyplomowych przez Ue na doszkolenie urzedników z innych wydzialów w sprawach pozyskiwania funudzy. Np : specjalizacja w ramach edukacji czy polityki społęcznej. Wowczas wydzial europejski pełniłby rolę koordynacjno-doradczą wobec wniosku który przygotował inny wydział>

Oczywisćie to stan którego prędko nie osiągniemy, ale im prędzej chcemy widziec efekty tym predzej powinniśmy zacząć

Pozdrawiam
Sebastian Mołek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian Mołek



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 132
Skąd: Knurów-Szczygłowice

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie. Staram się prowadzić merytoryczną kampanię w myśl dewizy: "mniej pieniactwa- więcej działań". Zapraszam więc wszystkich mieszkańców Szczygłowic i Krywałdu zainteresowanych uzyskaniem bezpłatnej porady prawnej.

Porad udzielam osobiście w lokalu LWSM przy ulicy Aleja Piastów 8b ( tam gdzie dyżury pełnią tez sporadycznie Policjanci)

Porady można uzyskać w następujacych dniach i godzinach:

poniedziałek 30.X.2006r o godzinie 17.00
piątek 3.XI.2006r o godzinie 17.00
piatek 10.XI.2006r o godzinie 17.00


zachęcam wszystkich którzy mają problem prawny do odwiedzenia mnie. Prosze również o zabranie kserokopii dokumentów.

Pozdrawiam

Sebastian Mołek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kinga Ponieważ



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 11
Skąd: Bytom, Gliwice, Tarnowskie Góry

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam od siebie, że trochę Sebastiana znam, i uważam że ten facet wie co mówi i robi. Dlatego Młodzi Forumowicze, nie traćcie swojego głosu, i przekażcie go Sebastianowi Mołkowi, bo to naprawdę dobry wybór Smile
_________________
Kinia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Sebastian Mołek



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 132
Skąd: Knurów-Szczygłowice

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuje Kingo za tego posta. Jest to niezwykle budujące i motywujace do dalszych działań. Możesz być pewna mojego głosu w wyborach do Sejmiku Województwa.


Chciałbym też powiedzieć kilka słów o tym jakim zamierzam być radnym.Pisałem już wyżej o tym iż zamierzam doprowadzić do zwiększenia roli kontrolnej. Chciałbym być też radnym "lobbystą". Lobbystą interesów Knurowa i jego mieszkańców. Poprzez działalność we "Frondzie" i innych stowarzyszeniach wyrobiłem sobie kontakty w świecie nauki i polityki. Potrafię rozmawiać i wspołpracować z każdym bez względu na jego przynależność polityczną.

Na 8 śląskich eurodeputwanych bardzo blisko wspołracowałem z 4 z nich. Ta czwórka przyjeła moje zaproszenie do KNurowa i odwiedziła nasze miasto spotykajac się z młodzieżą. Żadnego z tych spotkań miasto nie wykorzystało lobbingowo. Dowiadywalem się natomiast iż proszono aby zarezerwować czas na 700 lecie miasta i odwiedzić Knurów,ale za tym nie poszło oficjalne zaproszenie. To spowodowało niesmak.

Kiedyś w innym temacie pisałem jak ważne są kontakty na szczeblu lokalnym i ponadlokalnym dla rozwoju pozycji naszego miasta.

Pozdrawiam

Sebastian Mołek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Felix



Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 53

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga i Sebastian taka wzajemna wazelinka na forum publicznym jest raczej malo smaczna..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DaDo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 75

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Felix:
Cytat:
Kinga i Sebastian taka wzajemna wazelinka na forum publicznym jest raczej malo smaczna..


Dokładnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian Mołek



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 132
Skąd: Knurów-Szczygłowice

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie chciałem aby to tak wyglądało. wszystkich których to jakoś "razi" przepraszam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
swozniak



Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 22

PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 2:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastiana uhh... znam parę dobrych lat, zawsze był konsekwentny, przygotowany, kompetentny i z poczuciem humoru. Pracowaliśmy razem przy tworzeniu Młodzieżowej Rady Miasta oraz Stowarzyszenia Fronda. Razem byliśmy wiceprzewodniczącymi tego stowarzyszenia. Pewnie zaraz posypią się posty typu, że uprawiam wazeline i tak dalej. Nie moi drodzy, tutaj parę słów wyjaśnienia - rozstałem się z Frondą i na pewno nie dla tego, że mi było w niej arcy-dobrze. Natomiast z czystym sumieniem, jako osoba zupełnie niezależna popieram i trzymam kciuki za Sebastiana. Chciałbym, żeby każdy z kandydatów z taką upartością, ale zarazem z takim rozsądkiem dążył do osiągania tego co dobre dla ludzi. Wybory samorządowe to dla mnie trudny temat, bo zawsze powtarzałem, że w wyborach samorządowych głosuje się na ludzi, nie na partie i ugrupowania, zawsze ciężko było mi znaleźć osobę, która spełniałaby te wszystkie kryteria, które spełnia Sebastian. A jak już się znalazł to kandyduje z innego okręgu ;-).
_________________
Sebastian Woźniak
Projektowanie graficzne | teoretyk i praktyk.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 2:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !
Sebastian Mołek napisał:
wprowadzenie głosowania imiennego radnych- jest to bardzo ważny postulat dotyczący jawności życia publicznego w gminie oraz odpowiedzialności radnych za podjęte decyzje. Realizacja tego zadania jest bezkosztowa i wymaga zmian w statucie miasta.

Jak myślisz dlaczego teraz niema głosowania imiennego ? Czy jest możliwe zablokowanie zmian w statucie i jak silny może być opór przed takimi zmianami ?
Sebastian Mołek napisał:
wprowadzenie inicjatywy uchwałodawczej mieszkańców: pozwoli to na aktywne uczestnictwo mieszkańców w życiu gminy. Każdy mieszkaniec Knurowa który chce wprowadzić określony projekt w życie ,będzie musiał zebrać 200 podpisów pod swoją inicjatywą oraz następnie przedłożyć to Radzie Miasta która zgodnie z określona procedurą będzie musiała zająć się tym projektem.

Rada wprowadza taką inicjatywę ? 200 może trochę za dużo patrząc na marazm ludzi. Jest możliwe wprowadzenie "referendów" dla najważniejszych decyzji w mieście ?
Sebastian Mołek napisał:
powołanie w Knurowie Miejskiego Funduszu Stypendialnego który będzie najzdolniejszym uczniom ,studentom ,sportowcom i artystom wypłacał stypendia o charakterze ciągłym a docelowo zapewni im opiekę merytoryczną i naukową.

Jakie byłyby koszty powołania tego funduszu ? Ile pieniędzy wydawałoby się na stypendia ? Jaki jest koszt utrzymania władz tego funduszu i ile osób byłoby w radzie/zarządzie ?
Sebastian Mołek napisał:
wzmocnienie w knurowskim Urzędzie Miasta komórki zajmującej się pozyskiwaniem środków z UE oraz pozyskanie specjalistów od funduszy Banku Światowego

Jesteś za powołaniem "komisji ekspertów" dla tego celu ?
Sebastian Mołek napisał:
powołanie samorządnych dzielnic jako jednostek pomocniczych w gminie.

Brawo, może zmaleje bierność. Napisałeś że zarząd dzielnicy będzie miał "głos doradczy" na sesjach RM. Ja mam pytanie czy ów zarząd będzie opłacany czy będzie działał społecznie ?
***********
Też znam Sebastiana Smile. Jak chcesz wiedzieć to napisz PW. Pomoc w rozwiązaniu : pomysł utworzenia Frondy i kilka rozmów w Stemisie. Pamiętasz ? Jeśli tak to PW, nie na forum publicznym.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian Mołek



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 132
Skąd: Knurów-Szczygłowice

PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już odpowiadam:

1) głosowanie imienne:To czy możliwe będzie zablokowanie zmian w statucie miasta będzie zależało od jednego: od składu osobowego nowej rady i zapatrywań jej członków na ten problem.Będe czynił wszystko aby przekonać wszystkich radnych do słuszności tego rozwiązania: dlaczego jest to takie ważne??? np: kiedyś na jednej swsji byłem świadkiem sytuacji gdy dwóch radnych radnych wzajemnie siebie oskarżało o to ktory z nich głosował a który nie za zakupem osławionego autobusu. Mnie to widowisko zażenowało. Była już okazja do wprowadzenie głosowania imiennego radnych : przy ustalaniu zadań na "Przejrzystą Polskę"- niestety ubolewam nad tym iż nie zdecydowano się wówczas zrealizować tego zadania.

Sadze iż dla poparcia tego postulatu trzeba będzie przygotowac "nacisk społeczny" na radnych. Radny w zadnym wypadku nie jest swietą krową,podejmuje decyzje w imieniu obywateli i z załozenia am działąc dla ich dobra. ten postulat ma ułatwić społęczną kontrolę jego dokonań i uchronić przed "dyrdymałami" opowiadanymi np w nastepnej kampanii wyborczej.

2) Zgodnie z obowiązującym statutem miasta inicjatywa uchwalodawcza przysluguje radnym i prezydentowi. Aby wprowadzić inicjatywę uchwałodawczą meiszkańców konieczne jest więc uchwalenie zmian w statucie. Na Śląsku wprowadził to Radlin. Ja proponuję aby wraz z inicjatywą wprowadzono określoną procedurę zgodnie z którą Rada postępuje przy rozpatrywaniu takiego wniosku. Zapobiegnie to "wyrzucaniu do kosza" cikeawych inicjatyw społecznych któe czesto sa nie wiadomo czemu odbierane jako zagrożenie polityczne. Czy 200 to za dużo??? wydaje mi się ze nie: to optymalna liczba , każdy projekt powinien mieć okreslone poparcie społeczne.Uważam iż jeżeli ktoś chce wprowadzić jakiś projekt to powinien się nachodzić i poprzez to przedstawić go mieszkańcom.

3) O Miejski Fundusz Stypendialny "Fronda' walczy od kwietnia. Narosło wokół tego wiele mitów. Nie chodzi nam o stypendia dla wszystkich ( takie populistyczne hasło) ale o to aby grupa najzdolniejszych osób wyłonionych poprzez bardzo ostre( uważam iz tutaj powinno być wiele rygorów -tak aby nikt nie miał wątpliwości komu stypednium się nalezy) przesłanki zapewnić stałe stypendia grupie najzdolniejszych osob w mieście. Niech to będzie 5 czy góra 10 osób. Sądze ze 8000zł w budżecie maista na tel cel w zupełności wsytarczy. DOcelowo Fundusz ma być instytucja popierająca rozwój naukowy stypendystów. Można to zrobić w oparciu o MOPP. Teraz istnieją stypendia bedace roczną nagrodą dla uzdolnionych.


4) Taka komórka powinna skłądać się z fachowców- czyli ludzi majacych doświadczenie w tej dziedzinie. Powinno tam być 4 lub 5 specjalistów i oprocz samodzielnego pozyskiwania środków wydział ten powinien koordynowac pozyskiwanie środków przez inne wydziały UM oraz pomagać knurowskim organziacjom pozarządowym które mogą być wizytóka naszego miasta. Procedura anboru powinan być tutaj abrdzo staranna a osoby te powinnny byc rozliczane z efektów swej pracy.

5)Uważam iż taki zarząd powienien działąc społecznie,natomaist jeżeli ktos załątwia sprawy dzielnicy i w zwiazku z tym ponosi koszty to nalezy mu je zwrócic, bo to co zraża do jakiejkolwiek działalnosci spoęłcznej to to ze trzeba dokłądac do niej.

Mam nadzieje iż wyczerpujaco odpowiedziałem na te pytania. Wprzypadku dalszych uwag pytań i wątpliwości ,pozostaję do dyspozycji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian Mołek



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 132
Skąd: Knurów-Szczygłowice

PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o referenda w gminie to reguluje to ustawa o referendum gminnym w której wymienione są okoliczności w których można przeprowadzić referendum. Jest to jednak niezwykle kosztowne gdyż wiąze się to z powolaniem obwodowych komisji wyborczych,drukiem kart do głosowania ,przygotowaniem lokali a i znajac naszą rzeczywistość frekwencja będzie niska. Dlatego inicjatywa uchwałodawcza jest lepszym rozwiazaniem jeżeli chodzi o szacunke dla pieniadza publicznego.

Jeżeli chodzi o MIejski Fundusz Stypendialny to jest to nazwa robocza projektu: na www.knurow.com.pl tluamczylem wielokrotnie wszystkie warianty i możliwosci egzystencji funduszu. 5.IX.2006r odbyło sie posiedzenie komisji oświaty Rady Miasta na którym był omawiany wniosek "Frondy" o powołanie Miejskiego FUnduszu Stypendialnego.

"Frondę" reprezentowali jej wiceprzewodniczący: Mateusz Małyjurek i Łukasz Białek. Nastapiło ścieranie się na argumenty i atmosfera byłą gorąca. Niektórzy z członków komisji stali na stanowisku iż uchwały Rady Miasta są ostateczne i w zadnym wypadku nie można jej zmienić.

Poproszono nas o przygotowanie i dostarczenie opinii prawnych majacyhc popierac nasze stanowisko( oczywiscie komisja nie dysponowała opinia Biura Prawnego Urzędu Miasta a jedyne pismo w sprawie Miejskiego Funduszu Stypendialnego otrzymałem z WYdziału Finansowego.). Natomaist pismo do komisji oświaty Pan przewodniczący Reginek skierował w maju 2006r.

Taki mały off top Smile

Jeżeli chodzi o zarżad funduszu to uważam iż powinny tam byc osoby wydelegowane przez rade miasta ,prezydenta, oraz wybrane przez stowarzyszenia zajmujace się edukacją oraz nauczycielskie zwiazki zawodowe. Funkcja ta powinna byc społeczna z tym że podbnie jak w radach dzielnic - ewentualny zwrot ksoztó poniesionych przez jego członków w związku z pełnieniem funkcji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian Mołek



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 132
Skąd: Knurów-Szczygłowice

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie. w tym całym zamieszaniu i zawierusze wyborczej zapomniałem poinformowac forumowiczów o mojej stronie internetowej:

www.sebastianmolek.net

umieściłem ją na moich materiałach wyborczych ktore rozdaję mieszkańcom mojego okręgu.

Strona nie jest idealna i zdaję sobie z tego sprawę. chciałem aby była "prosta" i funkcjonalna i znajdowały się na niej tylko te słowa które są niezbędne do p oznania kandydata i jego programu.

Pozdrawiam

Sebastian Mołek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka