Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sebastian Mołek - kandydat do Rady Miasta Knurów
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sebastian Mołek



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 132
Skąd: Knurów-Szczygłowice

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 11:11 am    Temat postu: Sebastian Mołek - kandydat do Rady Miasta Knurów Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Pragnę poinformować was o tym iż startuję w nadchodzących wyborach samorządowych oraz przedstawić swoją osobę i moje pomysły na pracę radnego. W najbliższych dniach ruszy moja strona internetowa.

Parę słów o mnie:

Sebastian Mołek- urodzony 19.12.1983r w Knurowie. Student V roku prawa na Uniwersytecie Śląskim. Przewodniczący Stowarzyszenia „Fronda” (www.fronda.org.pl) ,ponadto pełnię wiele innych funkcji społecznych:

- delegat do Śląskiej Rady Młodzieży i wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej Śląskiej Rady Młodzieży

-członek Zrzeszenia Studentów Polskich w którym pełnił następujące funkcje:

a) koordynator konkursu Primus Inter Pares w roku 2004 i 2005, na poziomie uczelnianym
b) wychowawca podczas obozu adaptacyjnego w Augustowie dla osób przyjętych na 1 rok studiów w roku 2003

-Przewodniczący Komisji Rewizyjnej w Knurowskim Stowarzyszeniu Cyklistów

- członek założyciel Stowarzyszenia „Śląski Sportowy Fundusz Stypendialny”

- obrońca z urzędu w sprawach dyscyplinarnych dotyczących studentów na Uniwersytecie Śląskim.

Zdobytą podczas studiów wiedzę staram się wykorzystać poprzez działalność w Obywatelskiej Poradni Prawnej Stowarzyszenia „Fronda” która udziela darmowych porad prawnych mieszkańcom powiatu gliwickiego którym sytuacja finansowa nie pozwala na skorzystanie z usług adwokata lub radcy prawnego.

W Radzie Miasta chciałbym zasiadać w komisjach : oświaty oraz w komisji rewizyjnej. Chciałbym popularyzować wiedzę związaną z UE wśród młodzieży oraz doprowadzić do tego aby mogła ona zostać wykorzystana praktycznie np.: częste wymiany i szukanie kontaktów zagranicznych w ramach Programu „Młodzież”

Uważam również iż Rada powinna mocniej wykonywać drugą swoją funkcję czyli funkcję kontrolną. Niestety komisja rewizyjna ograniczała się głownie do realizacji podstawowego zadania jakim była analiza budżetu i jego wykonania oraz udzielenie opinii w tym zakresie.


Program z jakim idę do wyborów przedstawia się następujaco:


-wprowadzenie głosowania imiennego radnych- jest to bardzo ważny postulat dotyczący jawności życia publicznego w gminie oraz odpowiedzialności radnych za podjęte decyzje. Realizacja tego zadania jest bezkosztowa i wymaga zmian w statucie miasta.

-wprowadzenie inicjatywy uchwałodawczej mieszkańców: pozwoli to na aktywne uczestnictwo mieszkańców w życiu gminy. Każdy mieszkaniec Knurowa który chce wprowadzić określony projekt w życie ,będzie musiał zebrać 200 podpisów pod swoją inicjatywą oraz następnie przedłożyć to Radzie Miasta która zgodnie z określona procedurą będzie musiała zająć się tym projektem.

- powołanie w Knurowie Miejskiego Funduszu Stypendialnego który będzie najzdolniejszym uczniom ,studentom ,sportowcom i artystom wypłacał stypendia o charakterze ciągłym a docelowo zapewni im opiekę merytoryczną i naukową.

- wzmocnienie w knurowskim Urzędzie Miasta komórki zajmującej się pozyskiwaniem środków z UE oraz pozyskanie specjalistów od funduszy Banku Światowego

-powołanie samorządnych dzielnic jako jednostek pomocniczych w gminie.

Uważam iż jest to program realny i możliwy do zrealizowania. Dołożę wszelkich starań aby wcielić go w życie i zyskać poparcie wszystkich radnych bez względu na ich przynależność klubowo-partyjną.

Startuję z Forum Samorządowego Moja Gmina , mój okręg wyborczy to okręg nr 4 obejmujący Szczygłowice ,Krywałd i część starego Knurowa.

Mój numer na liście to 2ka.

Jestem gotów na wszelką krytykę i dyskusję gdyż uważam iż nikt nie jest nieomylny i ważną rzeczą jest również umiejętność słuchania i pokora pozwalająca przyznać się do błędu.

Oto moje dane kontaktowe:

Sebastian Mołek
gg:1625631
tel.komórkowy: 693249851
tel.domowy: (032) 236-76-03
mail: sebastianmolek@o2.pl; sebastianjordan@poczta.fm

zapraszam do dyskusji i pozdrawiam serdecznie życząc miłego i udanego weekendu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taaa, teraz to każdy sie interesuje naszym forum, a tak to cisza.... nagle sie wszyscy znaleźli...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sebastian Mołek



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 132
Skąd: Knurów-Szczygłowice

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zawsze byłem aktywnym uczestnikiem forum: ale pod nickiem akbar gdzie informowałem o działaniach "Frondy" oraz zabierałem głos w dyskusjach dotyczących innych spraw.
Równiez tam podpisywałem się imieniem i nazwiskiem. Jest to do sprawdzenia.

S.M.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No chyba, ze tak Smile przepraszam i zwracam honor =)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sebastian Mołek



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 132
Skąd: Knurów-Szczygłowice

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma za co przepraszać. rozumiem te pytanie i ostrożne podejście Smile

zapomniałem napisać o jednej ważnej rzeczy: jako działacz organizacji pozarządowych uważam iż rada powinna mianować jedną osobę spośród siebie do kontaktow z NGO`sami . Takie rozwiązanie przyjęto min w Gliwicach.

Każda organizacja działająca w naszym mieście to ogromny kapitał który czesto jest wykorzystywany do promocji naszego miasta nawet bez wsparcia UM. Dlatego Rada powinna stale z nimi współpracować,pożytek będzie obopólny.

Sebastian Mołek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolina



Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 47
Skąd: krakow

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Panie Sebastianie, mam pytanie, dlaczego fronda jako stowarzyszenie nie próbowało samo wystartować, stworzyć komitet, grupując wokół siebie młodych ludzi, nie "ubabranych" w politykę, jaki pisał między innymi pan secundo, w moim odczuciu wiele straciliście, lącząc się z innymi komitetami, byliście nieskazitelni, i mam pytanie fronda miała być apolityczna a jest polityczna, wchodzi w układy, wydaje mi się że lepiej byłoby Wam w pojedynkę(własny komitet), niż po plecach z tymi, którzy rządzą, czy rządzili.
Moglibyście stworzyć nowy wymiar(jakość) polityki na szczeblu lokalnym. A po wyborach moglibyście dopiero tworzyć koalicje z innymi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Drosophila melanogaster



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 17

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że Seba zostanie radnym. Zawsze mogłam liczyć na jego pomoc, poradę jako przewodniczącego Frondy (jestem członkinią stowarzyszena). Jest osobą niezwykle obowiązkową i konsekwentną w swych działaniach i postanowieniach, tak że uważam, iż jego program jest najbardziej do zrealizowania.

Gdybym miała już 18 lat, na niego oddałabym swój głos.

Katarzyna Folga
_________________
Nie masz żadnej szansy, ale ją wykorzystaj. Arthur Schopenhauer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolina



Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 47
Skąd: krakow

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiu powiedz mi jak uważasz jako członek stowarzyszenia fronda, czy władze, nie wiem czy może wy wszyscy dobrze postąpiliście wstepując w komitety z innymi, czy wolałabyś żeby startowaliście osobno jako młodzi, na początku podobaliście mi się bo z nikim nie pretraktowaliście, byliście nową jakością w Knurowie a teraz to już sama nie wiem

P.S fajnie że jakaś kobieta jest Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian Mołek



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 132
Skąd: Knurów-Szczygłowice

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie Pani Karolino Smile Odpowiadam na Pani pytanie:jeżeli chodzi o stworzenie samodzielnego komitetu to owszem były takie plany ale cóż: zweryfikowało je życie. Nie wszyscy członkowie stowarzyszenia mogli podtrzymać swoje wczesniejsze plany o kandydowaniu gdyż przykładowo:

-otrzymali pracę poza województwem śląskim
-otworzyli działalność gospodarcza poza naszym miastem
-nie wszyscy czują się na siłach aby pełnić tak odpowiedzialną funkcję jaką jest wykonywanie mandatu radnego.

Stworzenie jednolitego ruchu młodzieżowego byłoby możliwe w jednym wypadku: gdyby wszyscy młodzi ludzie myśleli tak samo, a przecież młodzież jest różna, w Knurowie młodzi ludzie należa do innych stowarzyszeń czy młodzieżówek oraz partii politycznych ( PO,PIS, SLD) i istenienie tego pluralizmu jest dobre.

Nigdy nie twierdziliśmy ze "Fronda" jest organizacją apolityczną. Zawsze podkreślaliśmy ze jesteśmy otwarci światopoglądowo. Naszymi czlonkami są osoby którym blisko jest do PIS czy PO czy wartości lewicowych. druga sprawa to to czy udział w wyborach na szczeblu samorządowym nalezy uznać za działalnośc polityczną.

Startujemy w wyborach nie po to zeby mieć "stołek" ,znajomości czy wejść w "układ" ale po to aby ktoś zwrócił uwagę na postulaty o których pisałem wyżej i spróbował je zrealizować przychylając się do naszej wizji zmian w mieście.

w przeciwieńśtwie do innych organizacji nie "zawiesliliśmy działalności" oraz nie jesteśmy w "Uśpieniu" i mimo kampanii realizujemy cele Stowarzyszenia. We wrześniu zrealziowaliśmy dwa projekty oraz został nam jeden na pazdziernik. Udział w wyborach jest pewnym wycinkiem naszej działalności,ale nie najwazniejszym. Bez wzgledu na to czy wybory zakończa sie dla nas fiaskiem czy sukcesem będziemy dalej działać w Knurowie i powiecie.

Mam nadzieję Karolino iż moja odpowiedź Cię satysfakcjonuje. Prosze aby tutaj prowadzic dyskusję na temat mojego programu wyborczego a o sprawach "Frondy" dyskutować badź w subforum jej poświęconym badź w temacie :"Razem do wyborów samorządowych"

Z wyrazami szacunku
Sebastian Mołek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Drosophila melanogaster



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 17

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolino, będziemy równie jakościowi jak przedtem i nic na tym nie stracimy Smile . Gdyby było inaczej nie wstąpiłabym do stowarzyszenia, a wstąpiłam ostatnimi czasy. Jeśli chodzi o ludzi, z którymi startuje Seba, miałam przyjemność poznać tylko Pana Tomasza Reginka, osobę z klasą, którą darze sympatią, o reszcie nie mogę powiedzieć bo ich nie znam. Jasne , fajnie by było gdybyśmy utworzyli własny komitet ale, jak już napisał Sebastian nie mieliśmy wyboru postąpić inaczej.
Zresztą wiem że zrobi wszystko aby zrealizować swój program nieważne czy by startował z komitetu utworzonego przez F, czy z tego z którego staruje obecnie.

Katarzyna Folga
_________________
Nie masz żadnej szansy, ale ją wykorzystaj. Arthur Schopenhauer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian Mołek



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 132
Skąd: Knurów-Szczygłowice

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby ktoś chciał ze mną porozmawiac w 4 oczy na temat mojego programu wyborczego i moich pomysłów a jest mieszkańcem Szczygłowic lub akurat tam przebywa to podaje swoj adres domowy:

Aleja Piastów 3a/10- zawsze jestem otwarty na rozmowy o Knurowie i Szczygłowicach. Oczywiście jestem studentem i we wtorki oraz srody przebywam w katowicach. najlepiej zastac mnie w godizanch wieczornych.

Gdyby ktoś chciał skype to mój login jest nastepujący: sebastianmolek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Sebastianie,
już wcześniej zadałem to pytanie na forum, ale Admin kazał je przenieść w inne miejsce i przepadło.
Teraz mam okazję zadać je ponownie, przy okazji Twojego programu wyborczego.
Jednym z punktów jest utworzenie "samorządnych dzielnic".
Sorry ale tego punktu nie rozumiem. A nie rozumiem dlatego, że ktoś wymyślił połączenie w jeden okręg wyborczy Szczygłowic, Krywałdu i Starego Knurowa.
Nie bardzo mam koncepcję na to, jak kandydat na radnego może zainteresować problemami Szczygłowic mieszkańca Kolonii, który (przepraszam że generalizuję) mieszka w familoku, ma podstawowe wykształcenie i jedynym jego problemem jest "wycyganienie" zasiłku z MOPS-u.

PS. Jeszcze raz przepraszam za takie przedstawienie mieszkańca Kolonii. Wiem, że mieszka tam też wielu uczciwych i wartościowych ludzi. Dzielnicę tą jednak pamiętam z dzieciństwa, gdy na dużej przerwie chodziłem do ś.p. babci na obiady i niestety powyższe obrazki oglądałem niemal codziennie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian Mołek



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 132
Skąd: Knurów-Szczygłowice

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodzi o to aby mieszkańcy mieli pewien wpływ na proces decyzjny w mieście, a przynajmniej żeby pewne decyzje były z nimi konsultowane.

Powołuje się uchwałą rady miasta określoną jednostkę pomocniczom np: dzielnice Szczygłowice: posiada ona wóczas swoja rade dzielnicy i zarząd dzielnicy. Pewien zakres spraw ktore bedą do załątwienia wymagac bedzie konsultacji w danej dzielnicy i przedstawienia tego jej mieszkańcom. Członkowie zarządu dzielnicy beda posiadac prawo uczestnictwa w sesjach rady maista z głosem doradczym.

Samorządne dzielnice i osiedla funkcjonują np w Gliwicach gdzie dzięki temu udało się osiagnac jeden cel: zainteresowac ludzi tym co się dzieje w mieście. Przez to znika postawa biernosci.

Szczegołowy projekt "samorządnych dzielnic" wymaga uchwały Rady Miasta i wczesniejszych konsultacji społecznych, tak aby uwzglednić tez zdanie bezposrednio zainteresowanych meiszkanców.

Zgadzam się z tym iż Szczygłowice i Krywałd mają zupełnie inne problemy i powinny to być dwie rózne jednostki pomocnicze. Natomiast to iż jest to jedne okreg wyborczy to zupełnie inna historia.

Jeżeli chodzi o stary Knurów to do wspolnego okregu wyborczego należy tam tylko kilka ulic: min. WIlsona i Częśc Niepodległsoci oraz ulica Floriana.

Tutaj jako przykład podaję kompetencję i zadania Rad Okręgów w Toruniu:

http://www.bip.torun.pl/cms.php?Kod=104

Osiedli w Łodzi:
http://www.uml.lodz.pl/index.php?menu2=1&zapytanie=1,12

oraz Gliwickie Rady Osiedli:
http://www.um.gliwice.pl/index.php?id=8250/1

Jeżeli wielkie miasta godzą się na decentralizację dlaczego nie mozna zrobić tego u nas?? zeby podtrzyamc te nasze małe wspólnoty, "małe ojczyzny"

Pozdrawiam
S.Mołek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo!

Uważam że Sebastian Mołek jest bardzo dobrym i kompetentnym kandydatem do Rady Miasta Knurów z okręgu nr. 4 tj. "Szczygłowice-Krywałd", znam Go osobiście już od kilku dobrych lat, prywatnie jest osobą wesołą, czasem zbyt poważną, lecz wynika to chyba z racji kierunku który studiuje już na 5 roku; gdyż jest nim prawo.
Sądzę że godnie będzie reprezentował interesy mieszkańców Szczygłowic i Krywałdu.

Pozdrawiam serdecznie:

MACIEJ KANDZIOR
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Sebastian Mołek



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 132
Skąd: Knurów-Szczygłowice

PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm. Dziękuje Maćku za te ciepłe słowa.Cenię je tym bardziej iż padły z ust ( a właściwie klawiatury),politycznego konkurenta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka