Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Autostrada A1
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 64, 65, 66  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 11:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin napisał:
Wszystko się przyda.

Dobre;-) Mnie się podobało, jak znalazłem na ich stronie w ewidencji do rozbiórki pod autostradę m.in. rożen ogrodowy i klatkę dla zwierząt. (Nie na tej stacji, tylko gdzieś w stronę Bełku).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pon Gru 04, 2006 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też zainteresowało czy ta klatka dla zwierząt. Ciekawe czy to króliczorz czy może chlewik dla wieprzka, a może klatka dla nutrii??? Pytanie o tyle istotne, że pewnie rozbiórka różnych rodzajów klatek jest różnie wyceniana. Think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Wto Gru 05, 2006 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieje ze jak tu powstanie autostrada to ta część rejonu czyli kolonija poprawi sie i bedzie tu lepiej wladza cos zrobi jakies inwestycje tutaj, czy coś w tym stylu,bedzie po prostu lepiej,nie zapomną o nas.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 05, 2006 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądajcie, bo ten widok będzie za jakiś czas historyczny. Domki znikną z powierzchni ziemi (i krajobrazu historycznego) Knurowa. Taki jest koszt rozwoju, chociaż wg wielu można było tego uniknąć, inaczej projektując węzeł autostradowy "Knurów" (ale kto by się przejmował kilkoma "ruderami"). Inaczej mówiąc: bardzo mi szkoda tych budynków, tak mocno wpisanych w "klimat" tego miejsca, w historię miasta. A juz kompletnie Was zaskoczę: bardzo mi się podobają te budynki. Normalnie (nienormalnie) są piękne Smile




PS.
Jak robiłem to i inne zdjęcia w tej okolicy, zostałem "zaczepiony" przez mieszkańców z domku po drugiej stronie ulicy. Ludzie Ci, biorąc mnie za dziennikarza "Przeglądu Lokalnego" (nie pierwszy raz zresztaą to mnie spotkało - może dlatego, że robię tych zdjęć całą masę, co nie jest normalne dla "zwykłego" człowieka Smile), zaczęli mnie wypytywać czy ich dom też zostanie wyburzony "pod autostradę". Wiedziałem, że nie, więc przekazałem im tę dobrą wieść. Okazało się, że to była hiobowa wiadomość, gdyż oni mieli nadzieję, że ich też wykupią i będą mogli zamieszkać w nowych mieszkaniach.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Sro Gru 06, 2006 12:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin napisał:
Inaczej mówiąc: bardzo mi szkoda tych budynków, tak mocno wpisanych w "klimat" tego miejsca, w historię miasta. A juz kompletnie Was zaskoczę: bardzo mi się podobają te budynki. Normalnie (nienormalnie) są piękne Smile


Mnie to nie zaskakuje, też zawsze zwalniam i im się przyglądam, kiedy je mijam. Wave
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Sro Gru 06, 2006 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Uchwała Nr LVI/719/2006
Rady Miasta w Knurów
z dnia 19.10.2006 r.

w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie Porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych
i Autostrad Oddział w Katowicach w sprawie określenia współpracy przy realizacji przez GDDKiA budynku odtworzeniowego w zamian za wyburzone budynki mieszkalne pod autostradę A1 przy ul. Dworcowej.
(...)
Gmina zobowiązuje się, że zrzeknie się odszkodowania za budynki przeznaczone do rozbiórki zlokalizowane na nieruchomościach przy ul.Dworcowej Nr 35, 36, 37 i 38, w przypadku gdy GDDKiA zrealizuje na własny koszt budownictwo odtworzeniowe z lokalami zamiennymi, a wykonany budynek przekaże nieodpłatnie na rzecz Gminy. Zrzeczenie się nie dotyczy odszkodowania za grunt.
(...)
Zabezpieczyć w budżecie Gminy na 2007 rok środki finansowe, w wysokości 400.000,00zł, na wykup od GDDKiA lokali mieszkalnych w budynku odtworzeniowym równej liczbie lokali wykupionych przez lokatorów w budynkach likwidowanych przy ul.Dworcowej 36 i 38.


Z tego wynika, że wyburzenia będą po obu stronach ul.Dworcowej.

Pozdrawiam

PS. Rada dla mieszkańców z ul.Dworcowej Nr 35, 36, 37 i 38. Radzę zapoznać się z cytowaną uchwałą i jej załącznikami, które zawierają wiele istotnych danych o waszej sytuacji.( termin wysiedleń, droga odwołania się )
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Sro Gru 06, 2006 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LeBoucher napisał:
Admin napisał:
Inaczej mówiąc: bardzo mi szkoda tych budynków, tak mocno wpisanych w "klimat" tego miejsca, w historię miasta. A juz kompletnie Was zaskoczę: bardzo mi się podobają te budynki. Normalnie (nienormalnie) są piękne Smile


Mnie to nie zaskakuje, też zawsze zwalniam i im się przyglądam, kiedy je mijam. Wave


Mnie również się podobają, są naprawdę historycznym pomnikiem dla naszej architektury i rzeczywiście mają swój klimat...będzie ich szkoda, ale i tak z drugiej strony trzeba przyznać,że są zaniedbane i w tym momencie raczej szpecą niż zdobią Sad Dawna Adolfstrasse też była przepięknym,zielonym miejscem,teraz bynajmniej nie ma w sobie nic z uroku Brick wall
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Oriana



Dołączył: 20 Wrz 2006
Posty: 137

PostWysłany: Sro Gru 06, 2006 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda Sad( Nic juz nie bedzie takie samo.A wiecie gdzie zamieszkają osoby z tych domow?
_________________
**WiEcZnIe KoChAc**WiEcZnIe ZyC**WoLnĄ ByC**SoBą ByC**
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 12:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek czy te zdjęcie było robione w niedziele? bo jakoś mało aut i w ogóle;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 12:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marku, to chyba nie o te domy chodzi. Z tego co wiem wyburzenia mają być na ul. Przemysłowej. Wjazd na A1 ma być tam gdzie rozdzielnia gazu (tam gdzie stoi krzyż). To co piszę jest zresztą przedstawione (powiedzmy że dość dokładnie) na mapce.

Dla mieszkańców tych domów będzie wybudowany nowy budynek w okolicy ul. 26 stycznia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 12:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukas2401 napisał:
Marek czy te zdjęcie było robione w niedziele? bo jakoś mało aut i w ogóle;)


Podam Ci dokładna datę: 03.05.2006 r. (środa, ale w sumie jakby niedziela Smile).

PS.
Ach ten zielony, soczysty kolor Smile. A przed nami zima: ciemno, zimno, brrr. Evil or Very Mad
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 12:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:
Marku, to chyba nie o te domy chodzi. Z tego co wiem wyburzenia mają być na ul. Przemysłowej. Wjazd na A1 ma być tam gdzie rozdzielnia gazu (tam gdzie stoi krzyż). To co piszę jest zresztą przedstawione (powiedzmy że dość dokładnie) na mapce.


O te, o te domy chodzi: 2 ostatnie budynki (czyli 2 pierwsze patrząc od krzyża w strone centrum) to Dworcowa 35 i 37. Zgodnie z zasadą numeracji, po drugiej stronie ulicy stoją do wyburzenia 2 domy: Dworcowa 36 i 38.


PS. Mnie pytali o wyburzenia mieszkańcy domu Dworcowa 32.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum


Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Czw Gru 07, 2006 1:16 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 1:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz jest chyba już wszystko jasne?


_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cvaniaceq



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 127
Skąd: swiat i okolice

PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 4:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze ze miasto sie zmienia radykalnie. Dobrze ze istnieje to forum inaczej bym chyba sie zgubil w wlasnym rodzinnym "zakatku".

PS. Co to za bialy budynek po prawej stronie za numerem 38 ?
Pozdrawiam
_________________
LEPIEJ WIDOCZNY - WIDOCZNIE LEPSZY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 5:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile nieparzyste mogę zrozumieć to za nic nie kapuję po kiego grzyba parzyste chcą wyburzyć? Przecież to będzie zwykły wjazd na autobahnę, a nie węzełek na dojazd do węzła.

IMHO - najfajniejszy zjazd jest w Chorynkowicach na Wilcze Gardło. Jadąc od Wrocka najpierw kilometr w prawo, później 2 km z powrotem pod wiaduktem do drogi Daszyńskiego. A później znowu pod wiaduktem. Widać knurowski węzeł na A1 nie będzie wiele tamtemu ustępował.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 64, 65, 66  Następny
Strona 3 z 66

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka