Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zostałaś mamą - chętnie pogadam i wymienię doświadczenia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
barka2



Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 12

PostWysłany: Pon Sty 01, 2007 6:28 pm    Temat postu: Zostałaś mamą - chętnie pogadam i wymienię doświadczenia Odpowiedz z cytatem

Cześć
urlop macierzyński, niedawno urodzony maluszek i trochę czasu wolnego -to ja.
Chętnie pogadam z inną mamą knurowskiego maluszka. Zawsze można wymienić się doświadczeniami (gorączka, ulewania - pewnie to znacie) Wave
Jeżeli masz ochotę na wirtualne spotkanie to zapraszam na to forum. Trudno jest zaczepić i poznać inną mamę na ulicy - może macie inny pomysł ??

GG 1488265
_________________
i nie ma jak w ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 11:41 am    Temat postu: Re: zostałaś mamą - chętnie pogadam i wymienię doświadczenia Odpowiedz z cytatem

barka2 napisał:
Cześć


Cześć.

Cytat:

Chętnie pogadam z inną mamą knurowskiego maluszka.


Wszystko fajnie, ale widzę tu dyskryminację.
Dlaczego z
Cytat:
inną mamą knurowskiego maluszka
?
Ojcowie też mogą coś powiedzieć w tym temacie.

Co byś chciała wiedzieć? Wink
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
barka2



Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 12

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie dyskryminuję ojców, bo tata mojego malca sprawuje się wyśmienicie
ale niestety to nie panowie karmią niemowlaki piersią

no i nie ma to jak babskie pogaduchy gdy mąż jest w pracy
_________________
i nie ma jak w ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

barka2 napisał:
nie dyskryminuję ojców, bo tata mojego malca sprawuje się wyśmienicie
ale niestety to nie panowie karmią niemowlaki piersią


Ojcowie karmią MLEKIEM Think , na mięsko to niemowlak musi poczekać około jednego roku.
Ale ja jestem "starej szkoły", więc może się to zmieniło.

Pozdrawiam Ala
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zostane tatusiem a to już niedługo to pogadamy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monty



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 90

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć! Wprawdzie mój maluszek skończy w tym miesiącu 3 latka (kiedy to zleciało??),ale ulewania, kolki, oglądanie kupek i tym podobne atrakcje mam świeżo w pamięci. A że w Knurowie bywam ostatnio głównie wirtualnie, chętnie pogadam o maluchach na forum.
Pozdrowiam wszystkich rodziców, także tych w ciąży Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
barka2



Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 12

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo kocham moje dziecko ale czasami odczuwam zmęczenie materiału i chętnie bym go na chwilę komuś oddała pod opiekę
niestety babcie daleko a mąż w pracy - mam w zwiazku z tym wyrzuty sumienia
tez tak macie?
_________________
i nie ma jak w ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może ja sie zaopiekuje dzieckiem i mamusią też.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dawid



Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 79
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiałem się gdzie umieścić ten post - tu, czy w rubryce dotyczacej zabitej dziewczynki z Wałbrzycha.. Zdecydowałem się napisać jednak tu bo mam bardzo konkretne pytanie do doświadczonych rodziców, a może i do tych "świeżo upieczonych" odnosnie pewnego elementu wychowywania i opieki nad dzieckiem.

Omawiajac tragedię wałbrzyską dzisiejszy "Dziennik" zapytał dwie ekspertki, co robić żeby uchronić dziecko od takiego zagrozenia w jakim ucierpiałą Grażynka Janas; jakiego stosunku do obcych uczyć swoje dzieci.
1) Policjantka odpowiedziała dosć kategorycznie, zeby dziecku wpajać niechęć do obcych, że nie wolno mu z obcym rozmawiać, bawić się np. w piaskownicy itd.; odradzała też puszczania dziecka samego na plac zabaw, 2) Pani psycholog poszła w takim kierunku, żeby uczulać na zagrozenia, rozmawiać, wyczuwać w codziennych dyskusjach z dzieckiem czy nie dzieje się coś niedobrego, ale np. zakazywania zabawy z obcym już tak kategorycznie nie doradzała.
Niestety nie przytoczę dokładnie pogladów obu pań, ale chyba oddałem sedno sprawy.

Osobiscie nie potrafię zaakceptować pierwszego stanowiska, wydaje mi się że nie wolno uczyć dzieci lęku przed wszystkimi, kto nie jest z rodziny, bo jest zagrożenie wychowania kogoś niedojrzałego społecznie.
Niestety jest to moje czysto teoretyczne rozważanie socjologa - amatora "od siedmiu boleści", gdyż jeszcze nie mam dzieci i nie mam zielonego pojęcia jakbym się zachował.

Stąd też moje pytanie do bardziej doświadczonych... Smile

Pozdrawiam i zamieniam się w odbiór.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bananek



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 234

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie "zmęczenia materiału": pamiętaj (na pocieszenie), że małe dziecko - mały problem, duże dziecko - duży problem. Ciesz się chwilą, bo będzie gorzej Smile

Problem wychowania dziecka pojawia się bardzo szybko. Jak człowiek ogląda program na TVN "Super Niania" to aż za głowę się chwyta co może niektóry mały człowieczek wyprawiać. Ten program uświadamia, że wychowywanie dziecka to nie banał Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
barka2



Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 12

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem mamą maluszka ale rownież mam 6 letniego syna i jeżeli chodzi o kontakt z obcymi (odpowiadając na post dotyczący tragedii w Wałbrzychu) to mojemu dziecku tłumaczymy że ma mieć ograniczone zaufanie do obcych. Wiekszość ludzi jest dobrych ale zawsze może trafić się zły. Nie wolno mu z nikim iść ani brać żadnych słodyczy, czy też podarków.
Sam wychodzi na podwórko na plac zabaw i jeżeli chce się gdzieś oddalić to informuję nas przez domofon.
Ale tak naprawdę nie wiem jakby się zachował w sytuacji gdy jakaś obca osoba będzie się nim interesowała. Zawsze się niepokoję gdy go tracę z oczu ale przecież dziecko musi uczyć samodzielność i odpowiedzialności za siebie.
_________________
i nie ma jak w ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monty



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 90

PostWysłany: Pią Sty 05, 2007 12:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaufanie-tak (jaki byłby świat, gdyby ludzie sobie nie ufali?), ale mądre i ograniczone w stosunku do obcych. A najważniejsze- do własnych rodziców, dziecko musi mieć pewność, że może do nich przyjść z każdym problemem a oni znajdą dla niego czas. Zawsze.
Wiele tragedii ma korzenie w domu rodzinnym. Ile czasu musiało upłynąć od momentu zaginięcia Grażynki z Wałbrzycha do chwili, gdy zauważyła to jej matka?

Mój prawie trzylatek jest ufny, czasem zastanawiam się, czy nie za bardzo. Przede mną dużo pracy, muszę go nauczyć bezpiecznej samodzielności, ale równocześnie nie chcę, by stał się niepewny, czy lękliwy.. uff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka