Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PIS - Knurów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tadek_Niejadek



Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 152
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę Karolinko że Ty nadal nic nie rozumiesz. Więc napisze jaśniej – powołując się na przepisy kodeksu cywilnego w sprawie dotyczącej Cage – jako by zastraszał przepisami prawa Maćka świadczy tylko o tym, że Twoja znajomość prawa jest ZEROWA!!!!
Więc daj sobie spokój z pouczaniem wszystkich w koło – szczególnie jeśli chodzi o Xander_cage. Ponieważ bzdury piszesz i tyle.

Pozdrawiam
_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
karolina



Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 47
Skąd: krakow

PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zastraszenie łączyłam z tym co pisał Pan Cage czyli kodeks karny, a to ze pomawia Pana Maćka to kodeks cywilny radze dokładniej przeczytać, Pan chyba za dużo dzisaj wypił Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tadek_Niejadek



Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 152
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe kto to pisał - chyba Krasnoludek...
karolina napisał:
no własnie Pana MAćka używa pewnej formy zastraszenia (ja mam fakultet z prawa rodzinnego, ale oprócz tego na wykładach mieliśmy między innymi inne kodeksy jako ustawy omówione. i z tego co wiem i na to (zastraszenie) jest paragraf. A teraz tak na poważne Pan Maćiek z tego co czytałam nie powołał się na kogoś, nie wskazał konkretnej osoby, dał takie pytanie sensu wg mnie refleksyjnego czy styl rządzenia jest taki a taki, może słyszał plotki ale nikogo nie wskazał w sensie osoby, i nie sformował zarzutu na temat tego że ktos kogos szantażuje. Powiedzmy sobie prawde prokuratura opiniami się nie interesuje. Wg mnie to nawet Pan Maciek jakby chciał to mółby Pana Panie Cage o naruszenie dóbr osobistych chyba art 23 i 24 (ochrona dóbr osob.) kod cywilny pozwać. nie straszmy ludzi którzy się wypowiadają.

Niezły z Ciebie Krasnoludek... Smile Nie pamiętasz co piszesz... Sad
_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolina



Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 47
Skąd: krakow

PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to przeanalizujmy tą wypowiedź bo to Pan chyba czegoś nie rozumie prosze...
Pan się ośmiesza, ale ma Pan do tego prawo. może Pan Sebastian nam pomoże rozwikłać ten problem, w koncu prawnik Razz( tylko że kandydat to nie wiem czy powinien)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tadek_Niejadek



Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 152
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 11:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy dokładnie prześledzić wątek sprawy Xander_cage & Maciek i wypowiedzi w tej sprawie Pani Karolinki by wyrobić sobie zdanie. Ja nie mam zamiaru więcej komentować tej sprawy i polemizować z Panią Karolinką i tłumaczyć Pani że nie jestem Garbaty – wszystko widać – wystarczy czytać dokładnie i pamiętać co się napisało.

Konia z rzędem temu kto się dopatrzy w wypowiedziach P. Karoliny choćby tylko zwrotu dotyczącego „kodeksu karnego”???

Konia z rzędem temu kto się dopatrzy w wypowiedzi Cage pomówienia P. Maćka (o który posądza Cage Karolina w swym poście)
karolina napisał:
zastraszenie łączyłam z tym co pisał Pan Cage czyli kodeks karny, a to ze pomawia Pana Maćka to kodeks cywilny radze dokładniej przeczytać, Pan chyba za dużo dzisaj wypił Razz

– bo ja czegoś podobnego nie widziałem wypowiedziach Cage.
Konia z rzędem temu kto mnie i nie tylko mnie przekona, że ta delikatna kobieta Karolinka wie co napisała i wie cokolwiek na temat prawa.

Ja się z koniem nie będę kopał – kończę polemikę.

A Seba nie wiem czy będzie miał ochotę kopać się z koniem, trudno rozmawiać z kimś o konkretnych przepisach prawnych skoro ktoś tutaj sprawia tylko wrażenie że się zna. Więc nie sądzę aby Seba (który jest rzeczywiście biegły w prawie – wiem doskonale o tym bowiem bardzo dobrze się znamy i to od wielu laaat) podjął wspomnianą przeze mnie „kopaninę”, aczkolwiek życzę powodzenia!
_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian Mołek



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 132
Skąd: Knurów-Szczygłowice

PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz rację Tadku Niejadku. Nie zamierzam kopać się z koniem. Dziękuje też za uznanie mojej wiedzy. Nie zamierzam mieszać się w cudze konfilkty. Postanowiłem prowadzić kampanię pozytywną. Chcę pokazywac swoją wizję zmian i przekonywac do przyjęcia proponowanych przeze mnie rozwiązań.

Nalezy też pilnować swoich emocji. Kampania jest raz na 4 lata. Nie mozemy bezpodstawnie kogoś opluwac,albo żreć się dla samego hobby. Mnie korona z glowy nie spadnie gdy nie zostane radnym. Czy zdobędę jeden głos czy 20 czy więcej to nie pozostaje mi nic innego jak przyjąc decyzję wyborców z pokorą.

Prosze wszystkich o jedno: odstawmy animozje personalne i dyskutujmy o konkretach.

Każdy ma prawo wyznawac określoną ideologię i popierać określoną opcję polityczną. Podkreślajmy to co możemy zrobic razem ,ale i wykazujemy różnice. Polemizujmy i wymieniajmy argumenty,ale zachowajmy poziom i klasę.

Tym chyba powinni odznaczać sie przyszli radni.

Może troszke nie na temat, za co przepraszam.

Pozdrawiam
Sebastian Mołek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marekdym



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 620

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 7:01 pm    Temat postu: królowa nauk :) Odpowiedz z cytatem

karolina napisał:
i na koniec Panie Marku Pan musi pamiętać, że definicja jakiegoś pojęcia np relatywizm w sensie teologicznym (ja zaliczam teologie do nurtu filozoficznego w sensie naukowym) nie jest dyscypliną naukową w sensie stricte. Ja rozumiem przez pojęcie relatiwizmu kulturowego pewnien pogląd o sensie obiektywnym, a Pana definicja podejmuje to zagadnienie w sensie etnocentrycznym, ale dalsze rozważania to już na priv bo posądzą nas o pisanie jakiejś rozprawy habilitacyjnej:P


Muszę jeszcze parę słów na ten temat napisać.
Filozofia jest nauką, która ma na celu (trochę uogólniając) poznanie sensu życia, czy też nabycie pewnej dawki mądrości.
Ja poszukiwanie sensu życia mam już dość dawno za sobą i mogę sobie pozwolić na luki w poznawaniu mniej czy bardziej wartościowych teorii wymyślonych przez człowieka.
Moje umiłowanie mądrości znajduje swoje zaspokojenie w samym źródle, czyli w pismach objawionych, a potwierdzenie w pewnego rodzaju mistycznych przeżyciach, których czasem doświadczam i szczerze mówiąc życie coraz bardziej potwierdza kiedyś obraną drogę.
Te prawdy nazwałbym uniwersalnymi (w sensie stricte, naukowym, etnocentrycznym, a także każdym innym z sensów Smile).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Post był już 2 strony wczesniej jednak prawdopodobnie panu Markowi umknoł.


Z przykrością zobaczyłem że temat o tak ważnym dla lokalnej społeczności wymiarze czyli wybory samorządowe przerodził się w niektórych postach w szczeniackie dogryzanie sobie i to z obu stron. Ciekaw jestem co sobie myśli człowiek internowany w komunie, czy on o taką Polskę walczył ? Gdzie ważniejsze od debaty jest dawanie sobie prztyczka ?


Teraz przejdźmy do omówienia twoich odpowiedzi i do zadania ewentualnych pytań.

marekdym napisał:
1. Jeżeli chodzi o podpunkty dotyczące zadań miasta, to przecież radni mają wpływ na budżet miasta, w którym te zadania są realizowane. pokrótce stwierdzam, że każdy temat będzie dla mnie ważny.

Oczywiście, że mają. Jednak odpowiedź mnie nie satysfakcjonuje bo jest zbyt ogólnikowa a zarazem „wyborcza”…ale każde twoja odpowiedź będzie dla mnie ważna. ;]

marekdym napisał:

2. Jest wiele sposobów na zmniejszenie bezrobocia. napiszę kilka, które w tym momencie przychodzą mi na myśl:
a) koordynacja działań państwa,
b) ściąganie do Knurowa inwestorów,
c) prowadzenie kursów i szkoleń,
d) pomoc w poszukiwaniu pracy,
e) prace interwencyjne,
f) roboty publiczne
mam jeszcze parę pomysłów ale nie będę ich ujawniałSmile

a) Ach znowu te ogólniki; co chcesz koordynować ?
b) Rozumiem że chodzi tutaj o jakieś ulgi dla inwestorów np. tańsza ziemia od miasta lub zamrożenie na jakiś czas podatków. Czy też o wspieranie tzw. „małej przedsiębiorczości” ? Jakieś konkretne plany czy zwykła obietnica ?
c) Dzięki którym będzie można zdobyć certyfikaty ? Jeśli tak to co zrobisz by te certyfikaty miały jakąś wartość dla pracodawców ?
d) Po co dublować urząd pracy ?
e, f ) Rozumiem że to byłyby roboty za które płaci UM lub powiat. Jaki miałby być okres tych prac, jakie kryteria naboru oraz co to za prace ? No i na koniec zawsze te same pytanie : koszty ?

Też mam jeszcze parę pytań ale ich nie będę ujawniał ;]

marekdym napisał:

3. Jeżeli chodzi o nowe książki to ogólnie chodzi o wprowadzanie szerszej tematyki. Jest wiele dobrych książek, których z racji tego, że nie są bestsellerami nie znajdziemy w naszych bibliotekach. A pozycje są doskonałe. Książki są tanie więc formy finansowania nie muszą być zbyt wyszukane. I na to mam parę pomysłów.


Szersza tematyka owszem, bo pomaga człowiekowi dowiedzieć się o wielu ciekawych rzeczach i poglądach. Ja zawsze byłem za tym by człowiek mógł robić jak najwięcej [jeśli nie krzywdzi innej osoby] więc w mojej bibliotece marzeń byłyby wszystkie nurty poprzez poezję, prozę i ksiązki popularno naukowe do beznadziejnych takich jak „Kapitał” Engelsa czy pozycje Jerzego Roberta Nowaka. Mam nadzieję że nie będzie zastępowania jednych głupot drugimi. Z swojej strony prosiłbym o więcej książek historycznych [II wojna św], szczególnie seria Historyczne Bitwy z Bellony. A można kiedyś przeprowadzić zbiórkę książek wśród ludzi, ja ostatnio oddałem na makulaturę ok. 20 kg książek.

marekdym napisał:

4. Starcy i niepełnosprawni. Nie chodzi mi o kolejną "izolatkę", gdzie dzieci mogą oddać swoich schorowanych rodziców. Myślę raczej o łączeniu pokoleń i dawaniu osobom starszym poczucia przydatności dla społeczeństwa. Gwarantuję, że wtedy spadną ich wydatki na lekarzy i dojazdy do nich

Twoja wypowiedź bardziej pasuje do problemu socjologicznego niż rozwiązania problemu stojącego przed miastem. Chyba że planujesz akcję „Rodzice też są potrzebni”. Jak chcesz zmienić to że w Polsce coraz częściej dochodzi do zostawiania na pastwę losu i MOPS-u osób starszych. Tutaj jedyne wyjście poza nieskuteczną kampanią to branie bejsbola i nap******anie tych ludzi… nie to nie ludzie.


marekdym napisał:

5. place zabaw - kiedyś projektowałem je w auto-CAD-zie i 3d studio. Mogę odświeżyć tę umiejętność. Myślę, o współfinansowaniu takich inwestycji z pieniędzy miasta i spółdzielni lub wspólnot mieszkańców.
O kosztach nie piszę, bo zależą od zbyt wielu czynników.

Jeśli masz odpowiednie uprawnienia to odśwież tę umiejętność. Ciekawi mnie natomiast czy spółdzielnia/ wspólnota tak chętnie będzie partycypowała w kosztach i czy jeśli powstanie na jej terenie to będzie to plac ogólnodostępny. Szkoda że o kosztach nie napiszesz bo to ważna część zagadnienia, nie chodzi o business plan lecz oszacowanie kosztów tak na oko. I nadal chciałbym wiedzieć o ilości planowanych placów zabaw.

marekdym napisał:

7 Młodzi ludzie są najbardziej narażeni na „pranie mózgów” jakie odbywa się teraz za pomocą prasy, mediów, multimediów, zwariowanych idoli i innych rzeczy
Każdy z nas przeżywał mniej lub więcej okres buntu, kiedy to wolnością zwano robienie wszystkiego tego, na co nie pozwalała mama, tata, nauczyciel, ksiądz itp. Z biegiem czasu jedni się ustatkowali rozumiejąc porządek rzeczy, a inni „buntownicy z wyboru” najczęściej popadali w coraz to nowe konflikty z wszystkim i wszystkimi i ponosząc kolejne życiowe klęski osiągnęli dno.
Widząc dzieci i młodzież na skwerach, boiskach i w parkach pijących, palących awanturujących się, często chciałoby się im pewne sprawy wyjaśnić, żeby nie popełniali tych samych „błędów młodości” co ludzie, których znaliśmy i którzy źle skończyli.
„Chciałoby się”, ponieważ nikt się na to nie odważy, dlatego że można „zarobić po ryju”. Dlatego potrzebna byłaby kampania reklamowa, lub spotkania w szkołach prowadzone przez wysokiej klasy specjalistów od przeciwdziałania takim zjawiskom.
Oczywiście warto też wspomnieć, o fatalnym wpływie reklamy alkoholu i papierosów przez sportowców, artystów i idoli młodego pokolenia.
Trzeba promować prawdziwą wolność, a więc wolność od nałogów, uzależnień i innych rzeczy, które mają destrukcyjny wpływ na nasze dzieci i młodzież.
Wg definicji w słowniku języka Polskiego „Dewocja” to powierzchowna, manifestacyjna pobożność”. W takim rozumieniu jestem temu zjawisku przeciwny i należy młodzież przed tym bronić.
Młodzież powinna być głęboko i szczerze wierząca, bo to pomaga stać się lepszym człowiekiem.


Ok. okres buntu każdy miał. Jednak po pewnym czasie bunt nie jest buntem lecz staje się poglądem na wiele spraw np. „na życie”. A mówienie że „…buntownicy z wyboru” najczęściej popadali w coraz to nowe konflikty z wszystkim i wszystkimi i ponosząc kolejne życiowe klęski osiągnęli dno…” jest nadużyciem. Oczywiście że ci „buntownicy z wyboru” lądowali na dnie ale także stawali się „normalnymi ludźmi” a czasami byli cenieni poprzez lokalną społeczność. Co się tyczy młodych pijących i awanturujących się ludzi to według badań socjologicznych prowadzonych przez Marka S. Szczepańskiego wynika że ok. 80% młodzieży pochodzi z normalnych domów, ale nie o tym chciałem napisać [zagalopowałem się]. Problem „młodych” tylko po części leży po ich stronie, ważną rolę pełnią tutaj rodzice a właściwie jej nie pełnią. Ja mając już pewien wiek [over 20 pare] wracając z piwa w godzinach nocnych spotykam młodych którzy ledwo idą odurzeni alkoholem mimo ledwo lub nawet nieukończonych 18-tych urodzin. Co do dostania po ryju, niestety prawda ludzie nam brutalniej jednak są odpowiednie służby które od czasu do czasu kontrolują w nocy. Jednym słowem lepiej się buntować i zdobyć własne zdanie niż być cielaczkiem który we wszystko uwierzy.
Wolność bez nałogów ok. lecz wolność to nie asceza. Wolność to rozsądne korzystanie z życia. Ja lubię wyjść z paczką na piwo pogawędzić a także zapalić papierosa oczywiście w odpowiedniej ilości [kilka razy źle oszacowałem odpowiednia ilość Laughing]. Jednak ciekawi mnie co to są „inne rzeczy mające destrukcyjny wpływ..” ?

Co do ostatniego zdania nie do końca się z tobą zgadzam. Oczywiście wiara szczera i głęboka pomaga w „samo-poprawie” ale nie na zasadzie wyłączności.

marekdym napisał:

8. Zgodzicie się, że kopalnia jest bardzo specyficzną firmą.. Po pierwsze daje nam pieniądze (ludziom i miastu) - to pozytywne oddziaływanie. Po drugie degraduje środowisko (szkody górnicze, hałdy, spaliny) – działanie negatywne. Pewne działania są przeprowadzane na styku miasto- kopalnia lub ludzie-kopalnia. Bardzo dobrze znam większość tych tematów i chętnie się nimi zajmę. Pieniądze z Unii na rewitalizację terenów pogórniczych czekają i tylko my- fachowcy jesteśmy w stanie odkroić dla nas kawałek z tego tortu
Jeżeli chodzi o ciężarówki, to KWK „Szczygłowice” poradziła sobie z tym zjawiskiem. Myślę, że czas już na KWK „Knurów”.

Jak sobie poradziła KWK „Szczygłowice” i czy możliwe jest powtórzenie tego na „Knurowie” ?
Jakieś plany rewitalizacji ?

Na razie tyle :] jestem już troszkę zmęczony więc następne pytania w najbliższym czasie.
Życzę miłej nocy/dnia i odpisywania na pytania Laughing a przede wszystkim więcej merytorycznej dyskusji.


Miałem tylko zadać pytania do marekdym ale po postach które przeczytałem muszę coś napisać.
- To z szantażem jest nie na miejscu [wydaje mi się to nieprawdą] lecz jeśli twoje przypuszczenia okazałyby się prawdą to bardziej mnie bulwersuje fakt że jako kandydat na radcę miejskiego nie informujesz odpowiednich instytucji.
-Jeśli to prawda że A.Rams niema matury [jest to prawda ?] to ma pełne prawo mówić że niepodobna mu się że człowiek o wysokim stanowisku ma tak małe wykształcenie. Oczywiście że wykształcenie to nie wszystko liczy się także „mądrość życiowa” lecz powinniśmy przynajmniej trochę szanować siebie jako wyborców.
-Każdy ma prawo krytykować władzę [bez oszczerstw] i wypowiadać się co mu się niepodobna a więc może napisać że prezydent Rams nie wziął choćby 1 Euro z kasy UE. Pamiętam gdy Kowol był prezydentem dużo ludzi przyrównywało przegląd lokalny do trybuny ludu [piszą pod prezydenta – krzyczeli] po kilku latach widzę że niewiele się zmieniło. Jak była to gazeta władzy tak dalej jest [takie mam odczucie]. Wydaje mi się że pan prezydent dalej żyje zasadą [jak i poprzednicy] inwestycje robić najlepiej przed wyborami stąd złudzenie że Knurów się rozwija pięknieje. Oczywiście są i plusy jego urzędowania, podobno w UM sączył się nepotyzm [zasłyszane] a także niektóre inwestycje drogowe. Ciekawe kiedy skończą się czasy w którym ekipa wygrywająca przez 2 lub 3 lata zbiera pieniądze by „robić” wielkie inwestycje przed wyborami. Jednak to dobrze „służył” zweryfikują wybory a nie nasze spory. Pamiętam lamenty kiedy Kwaśniewski został prezydentem ; jak to możliwe komuch Prezydentem. Potem była druga kadencja wygrana w pierwszej turze co powiedziało że Polska takiego prezydenta chce. Jestem prawie pewien że i te wybory by wygrał gdyby mógł startować. Podobno w UM niema nerwowości i Rams chodzi rozluźniony, spodziewa się wygranej, natomiast gdy był Kowol to przed wyborami w UM było ciiiiichooo.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marekdym



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 620

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 7:54 pm    Temat postu: nie umknął Odpowiedz z cytatem

Nie umknął, tylko po prostu nie mam tyle czasu, aby to dogłębnie opracować, a nie chcę was zbywać byle czym. Zastanawiam się tylko, czy ludzie wybaczą mi pisanie mojego programu w ogólnej zakładce PIS- Knurów. Mam nadzieję, że tak.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 1:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, czekam z niecierpliwoscią Smile

Dzisaj doszły mnie informacje że na prezydenta Knurowa ma kandydować jakaś Pani. Może ktoś wie coś więcej ?

Jak na razie to chyba mamy dwóch kandydatów: Rams i Kowol.
sorki za mały OT Mr. Green
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marekdym



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 620

PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 10:10 pm    Temat postu: Rozwijam mój program w kwestii walki z bezrobociem: Odpowiedz z cytatem

Rozwijam mój program w kwestii walki z bezrobociem:
1.Przez koordynację działań państwa, rozumiem nie dublowanie kompetencji urzędu pracy tylko promowanie ofert z urzędu pracy (i innych) poprzez np. wysyłanie ich do bezpośrednich zainteresowanych, zapisanych na listę mailingową w moim wirtualnym biurze.
2.Nauka aktywnego poszukiwania miejsc pracy za pomocą dostępnych portali internetowych – metoda bardzo skuteczna a mało wykorzystywana.
3.Praca w domu – tłumaczenia, porady prawne, doradztwo finansowe, allegro, grafika, projektowanie, projektowanie www, programy partnerskie na www – Knurów może się stać zagłębiem informatycznym Smile.
4.Nie będę pisał o ulgach dla inwestorów, bo wszyscy wiedzą, jakimi metodami można ich zachęcić,
5.Pomoc firmom jedno i wieloosobowym w pozyskaniu pieniędzy na tworzenie nowych miejsc pracy ze wszystkich możliwych źródeł.
6.Pomoc w zorganizowaniu „samozatrudnienia” poprzez działalność informacyjna dot. rynku pracy oraz możliwości uruchomienia działalności i opiekę prawną.
7.Koordynacja (wymuszenie) łagodzenia skutków bezrobocia poprzez:
-organizowanie prac interwencyjnych ze szczególnym uwzględnieniem osób długotrwale pozostających bez pracy - nie jestem w stanie stwierdzić, jaki byłby zakres i koszt tych przedsięwzięć nie będę fantazjował Smile
-preferowanie przy udzielaniu zamówień publicznych przez Gminę wykonawców zatrudniających przy realizacji zadań osoby bezrobotne z terenu miasta
-wspieranie w rozwoju gminnych jednostek organizacyjnych i osób prawnych.
-wnioskowanie w formie uchwał Rady Miasta do organów ustawodawczych w sprawie zmiany przepisów będących przyczyną bezrobocia w Polsce,
-opracowanie programu Pomocy Rodzinie i jego realizacja,

8.Rozwój wolontariatu.
9.Szkolenia: z pewnością po ukończeniu kursu powinien być wydany odpowiedni certyfikat, ale ja skupiłbym się na pytaniu pracodawcy „co pan umie zrobić” i tu umiejętności praktyczne są ważniejsze niż dyplom Smile. Jednak pewnych rzeczy nie da się zrobić bez stosownego uprawnienia (np. kierować autobusem) i tu certyfikaty ukończenia kursu muszą być uznawane przez prawodawców i pracodawców. Jeżeli chodzi o komputerowe ABC i naukę pewnych fachowych programów to koszty byłyby zerowe, bo mogę poprowadzić je nieodpłatnie Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marekdym



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 620

PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 10:52 pm    Temat postu: Rozwijam temat zadań gminnych!! Odpowiedz z cytatem

Dam może parę szczegółowych przykładów koordynacji zadań gminnych
1. Jeżeli zauważę dziurę w drodzę, to będę drążył temat jej załatania aż do końca .
2. jeżeli będę uważał, że należy gdzieś zwiększyć bezpieczeństwo poprzez namalowanie dodatkowego przejścia dla pieszych, to będę próbował temat załatwić
3. Jeżeli będą pieniądze na jakąś akcję dodatkowych badań profilaktycznych to sam pojeżdże na rowerze i rozlepię plakaty oraz poinformuję większość zainteresowanych, aby z tego skorzystali.
4. Będę próbował weryfikować jakość nauczania i dbał równość szans edukacyjnych dzieci w knurowskich szkołach

....i wiele wiele innych tematów.......
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
autosteyr



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 25
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 11:06 pm    Temat postu: Re: Rozwijam temat zadań gminnych!! Odpowiedz z cytatem

marekdym napisał:

3. Jeżeli będą pieniądze na jakąś akcję dodatkowych badań profilaktycznych to sam pojeżdże na rowerze i rozlepię plakaty oraz poinformuję większość zainteresowanych, aby z tego skorzystali.
4. Będę próbował weryfikować jakość nauczania i dbał równość szans edukacyjnych dzieci w knurowskich szkołach


Hi, hi.... jak pewien Polski król, który przebierał się za żebraka i chodził "w lud", aby dowiedzieć się co o nim myśli. Pana wizja działania radnego jest wg mnie niepoważna, szczególnie to jeźdżenie na rowerze (nie chodzi o sam fakt tej czynności, ale jej wymowę).

Na marginesie: chyba nie ma tematu, którym chciałby się Pan zająć - niesamowite. Wg mnie zabraknie Panu doby na samo myślenie a co dopiero działanie. Ja bym sie nie odważył pisac takich eleboratów (dosłaownie wszytsko co możliwe Pan wypisuje), bo obawiałbym sie zarzutu, że jak się ma tyle pmysłów i energi to aż dziwne, ze do tej pory nie zajął się Pan realizacja przynajmniej malutkiej części tych zadań - działając np. w jakiejś organizacji społecznej. Pisze to nie żeby krytykować, ale po prostu zasygnalizować do przemyslenia strategi wyborczej, że wcale dużo nie znaczy lepiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marekdym



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 620

PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 8:24 pm    Temat postu: odpowiadam autosteyr Odpowiedz z cytatem

odpowiadam autosteyr:
Zostałem poproszony o rozwinięcie tematu zadań gminnych i to uczyniłem. Ma to być w zamyśle przejaw moich możliwości analitycznych Smile.
Jedyną obietnicą jaką dałem i się z niej nie wycofywuję, to ta, że nie odpuszczę żadnego tematu Smile, reszta to sygnały dla ludzi czym mogę się zająć.
Jeżeli chodzi, o pomysły i energię, to tych parę napisanych tutaj to bardzo mała część moich przemyśleń, bo lubię myśleć. Interesuję się wszystkim, co mnie otacza i nie widzę w tym nic zdrożnego
Spudłowałeś w sprawie mojej działalności, bo realizuję kilka tematów, z tym, że nie nadaję im rozgłosu, bo nie otrzymałbym zapłaty u Najwyższego Smile. Poza tym nie wiem, czy zauważyłeś, że od kilku lat prowadzę kilka prostych serwisów www i robię to całkowicie za darmo.
Z tym rowerem to mnie ubawiłeś!!! Co to za różnica, czy podjadę pod słup ogłoszeniowy, czy podejdę Smile?? Ważne, żeby informacja dotarła do właściwych ludzi. To samo jest z internetem - nie jest ważna forma tylko treść Smile.
Nie mam żadnej strategii wyborczej – nie jestem politykiem. Wierzę tylko, że to, co mówią ludzie, że nie może być lepiej, nie jest prawdą, tylko musimy wymagać najpierw od siebie a potem dopiero od innych. Działalność tą traktuję jako misję i jestem świadomy tego, że będę musiał dać o wiele więcej niż wezmę.
To tyle Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DaDo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 75

PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamieszczam ten post na prośbę Karoliny...
------------------------------------------------------------------------------------

Dziekuję wszystkim za czas spędzony na forum, nie podoba mi się sposób wyrzucenia mnie przez admina, który jest "apolityczny", dziekuję Panu Markowi za dyskusję światopoglądową, Panu Sebastianowi za wyjaśnienie pewnych spraw (Fronda), Panu Maćkowi, za odważny program, nie ideologiczny, typowo partyjny, ale skromny i możliwy, oddziaływujący na społeczność lokalną, Panu Tadkowi za silną walkę (ale nie wygraną, bo nie mogłam jej dokończyć) i DaDo za pomoc pod koniec mojego postingu.

Dzieki jeszcze raz, mam nadzieję, że nikogo nie zapomniałam pozdrowić, to pozdrawiam, oprócz wiecie kogo, Pa. Wave
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka