Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PIS - Knurów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obiecałem sobie, że nie zabiorę głosu w dyskusjach politycznych, ale postanowiłem po raz ostatni napisać co myślę o tego typu "dyskusjach" na forum internetowym.

Szczerze mówiąc to jak to wszystko czytam to we flakach mi się przewraca i żygać mi się chce populistycznymi, pustymi hasłami i wypowiedziami tak płytkimi, że najpłytsza kałuża na moim osiedlu jest w porównaniu z nimi jak Rów Mariański.
Być może są osoby, które łykają taką technikę propagandy, ale mnie totalnie zraża obrzucanie się wzajemnie błotem w celu zyskania elektoratu (zraża to bardzo delikatne ujęcie tego co czuje).
Kilka lat temu myślałem, że może coś się zmieni, niestety byłem w wielkim błędzie a kandydaci i partie polityczne coraz bardziej uświadamiają mnie w jak głębokim zaślepieniu tkwiłem.
Ludzie zbierajcie elektorat w uczciwej walce a nie kopiąc się po kostkach!

@maciekknurow :
Odpowiedz mi na pytanie (oczekuję sensownej odpowiedzi): Kimże Ty jesteś, że śmiesz krytykować obecnego prezydenta posiłkując się szczeniackimi argumentami.

Kod:
mam jedno konkretne pytanie do działaczy knurowskiego PiS-u, mianowicie dlaczego popieracie pana R. jest to człowiek który nie ma nawet matury! Pozatym zbratał się nawet z ludźmi z PRL-owskiego establiszmentu! Pytam więc dlaczego?! Skoro tyle mówiecie Państwo o lustracji a w Knurowie popieracie takich a nie innych ludzi


Młody człowieku o ile informacje na Twojej stronie są prawdziwe to masz dopiero 21 lat i niedawno zdałeś maturę (brawo! i moje gratulacje), uczestniczyłeś w zakładaniu MRM (KOMPLETNY NIEWYPAŁ) zrobiłeś jeszcze kilka rzeczy w mieście i teraz śmiesz krytykować osobę która w porównaniu z wcześniejszymi wodzami naszego miasta wypada wręcz bosko. Chłopcze zajmij się lepiej przygotowaniem do sesji a politykę zostaw osobom bardziej kompetentnym od Ciebie. Poza tym co Ty wiesz o PRLowskim establiszmencie. Twój wiek świadczy o tym, że kiedy "komuchy" trzęsły polską, Ty trzęsłeś pieluchą na tyłku a całe zagadnienie znasz z opowiadań i lekcji historii.
Dyskredytowanie obecnego przeydenta wytykając jego wykształcenie w momencie kiedy ma się tylko skończony ogólniak (z maturą) i ledwie rozpoczęte studia jest delikatnie mówiąc niesmaczne i chamskie.
Wiem, że wszyscy chcą zrobić karierę, ale wszystko w swoim czasie. Chłopcze zdobądź najpierw wykształcenie, znajdź pracę, załóż rodzinę i poznaj dokładnie wszystkie aspekty życia a potem ze swoim bagażem doświadczeń, wiedząc co tak naprawdę jest ludziom potrzebne startuj w wyborach i nie rób z siebie błazna (bo wybacz ale takie mam mniemanie o 20 letnich młodzikach co za politykę wielką się biorą).

Na zakończenie dodam, że nie popieram żadnej partii politycznej i nigdy nie zamierzam babrać się polityką (przynajmniej w obecnym wydaniu).
Wszystkim kandydatom, życzę powodzenie a tym młodszym również więcej subtelności i profesjonalizmu w działaniu.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander_cage: Amen Very Happy
_________________
http://www.brzezinski.art.pl - Projektowanie graficzne. Tworzenie stron www, grafik, reklam, animacji i fotografii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Xander_cage!

Po pierwsze- jakbyś był na tyle inteligentny i umiał czytać, to dowiedziałbyś się z mojej strony internetowej że jestem z wykształcenia technikiem ekonomistą i nie tylko skończyłem ogólniak, lecz również 2 letnie dzienne studium policealne, dyplomem z finansów i rachunkowości!

Po drugie- mam prawo krytykować pana R., gdyż posiadam lepsze wykształcenie od niego i każdy 18 latek, który skończył ogólniak maturą też! Jest to aż śmieszne by każdy 18 latek z maturą był lepiej wykształcony od prezydenta miasta Brick wall Dodam jeszcze że każdy mieszkaniec naszego miasta ma prawo do krytyki władzy!

Po trzecie- MRM był nie wypałem ale nie z mojej winy, gdyby mnie wtedy posłuchano, to do dziś by działał prężnie!

Po czwarte- podaj mi choć jeden argument dla którego nie mam prawa krytykować pana Ramsa jako prezydenta! Wiek nie jest żadnym argumentem, gdyż jestem pełnoletnim obywatelem, który posiada pełnię praw obywatelskich i ma prawo do biernego i czynnego głosowania, jak również do wolności słowa, z której korzystam wyrażając swoje zdanie!

Po piąte- powiedz mi czy styl rządzenia miastem obecnie jest dobry? Czy szantaże są dobrą rzeczą czy to w polityce czy w życiu prywatnym?

Pozdrawiam serdecznie:

MACIEJ KANDZIOR
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P.S. Pati nie rozumiem dlaczego popierasz zdanie Xandera?
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tadek_Niejadek



Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 152
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A Ja Pati rozumiem i również Xandera popieram...!!!
_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marekdym



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 620

PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 9:22 pm    Temat postu: Odpowiadam secundo: Odpowiedz z cytatem

Odpowiadam secundo:

Ad 1 i 2. Nie mam nic przeciwko innym wiarom (Bóg jest jeden), byle by nie miały znamion sekt o charakterze destrukcyjnym. Na szczęście takie sekty są ścigane z mocy prawa Smile.
Jeżeli polskie prawo zezwalałoby na nauczanie tych dzieci ich religii, to z przyjemnością załatwiłbym potrzebne formalności. (mamy w PIS-ie knurowskim wielu dobrych, prawicowych prawników – z pewnością znajdą odpowiedni paragraf Smile.
Ad 3. Tu również posiłkowałbym się prawem obowiązującym w naszym kraju, gdyż nasza religia nie zabrania ekshumacji doczesnych szczątków.
Ad 4. Prawo i Sprawiedliwość przede wszystkim – osobę duchowną obowiązuje takie samo prawo moralne i cywilne, jak każdego z nas.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tadek_Niejadek



Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 152
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam ogromną nadzieję, że za Twoje (pisząc bardzo delikatnie) chamstwo w stosunku do OSÓB starszych wiekiem (kimkolwiek oni by nie byli) nie otrzymasz więcej głosów niż JEDEN – i to własny!
Radny to przede wszystkim osoba publiczna. Osoba, która reprezentuje jakiś elektorat – a mówiąc prościej – reprezentuje część społeczeństwa!!! Od Radnego należy wymagać przede wszystkim, kultury osobistej, ogłady, wiedzy, doświadczenia życiowego a przede wszystkim POUKŁADANIA wewnętrznego, swojego życia!!!
Macieju K. przesadziłeś i to bardzo – przez swe wypowiedzi - nie spełniasz żadnego kryterium! Twoje wypowiedzi świadczą o niskiej kulturze osobistej i intelektualnej!!! Ty drogi Macieju przekroczyłeś i to już dawno temu granice dobrze rozumianej – KRYTYKI – i rzucasz błotem kogo tylko się da. Czepiasz się wykształcenia obecnego prezydenta, a sam jakieś studium ukończyłeś. Piszę jakieś, bowiem po Twoich wypowiedziach widać, że ta szkoła (w końcu to nie jest uczelnia) NIC a NIC Cię nie nauczyła!!! Dostałeś papierek, który jest WYŁĄCZNIE JEDYNYM dowodem na to, ŻE TY jesteś prawdopodobnie człowiekiem wykształconym – aha i maturę masz jeszcze, przepraszam zapomniałem. Zapomniałem, młody człowieku, że Ty niby jesteś osobą wykształconą bowiem po Twoich chamskich wypowiedziach trudno w to uwierzyć!!! Prawda jest taka, że Ty, jeśli chodzi o wykształcenie, nie masz się czym chwalić – wybitnym intelektualistą nie jesteś. Mam wrażenie, że truuuudno przychodzi Ci zdobywanie wiedzy, skoro masz taką obsesję na tym punkcie - a do tego masz 21 lat i dopiero pierwszy rok studiów i jakąś skończoną 2-letnią przechowalnię.
Rada moja jest więc prosta, zajmij się studiami a nie polityką, póki jeszcze jesteś studentem pierwszego roku, bo Twoja kariera uczelniana może się szybko skończyć, skoro masz z edukacją pod górkę – tym bardziej, że Pani minister cieni od EDUKACJI (Pani Krystyna) niewiele Ci w tym pomoże.
Przy okazji pamiętaj, że o wartości człowieka na szczęście nie świadczy tylko jego wykształcenie ale jego postawa, kultura osobista a przede wszystkim czyny. Adam R. nie ma wykształcenia (powody mogą być tego różne: może nie miał warunków, może nie miał możliwości a bardzo może chciał – tego nie wiemy jak było – ale to jest w sumie nieważne) ale za to jest człowiekiem wysokiej kultury, potrafi się zachować w każdym miejscu (w przeciwieństwie do Ciebie i na przykład poprzedniego prezydenta Pana Jana K.,) potrafi składnie i mądrze wypowiedzieć się pisemnie i słownie (w przeciwieństwie do Ciebie i poprzedniego prezydenta). Różnic jest wiele, lecz nie ma najmniejszego sensu wszystkiego pisać. Dodam więcej, przez okres 4-letniej kadencji Pan Adam R. nigdy nie zhańbił piastowanego urzędu!!! Wolę mieć już takiego Prezydenta niż wykształconego chama i warchoła.
Pozdrawiam
_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miękki_krochmal



Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 85

PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maciekknurow napisał:
Po pierwsze- jakbyś był na tyle inteligentny i umiał czytać, to dowiedziałbyś się z mojej strony internetowej że jestem z wykształcenia technikiem ekonomistą i nie tylko skończyłem ogólniak, lecz również 2 letnie dzienne studium policealne, dyplomem z finansów i rachunkowości!



czereśniaku Twoje argumenty są żałosne. Zarzucasz komuś brak matury, jakby to był wyznacznik czegokolwiek. Myslisz, że Rams jest od Ciebie głupszy bo nie ma matury? powiem Ci, że maturę zdać to żaden problem w obecnych czasach, czego może i jestes dobrym przykładem Speak to the hand tylko zastanawia mnie Twoja dalsza kariera, bo na bzikowerytecie miałbyś szanse, ale w gronie radnych to ja Cię nie widzę. Wkurza mnie Twój brak pokory i ogłady. Mając 21 lat powinieneś już być na 3 roku studiów, a nie dopiero je zaczynać. Może wybory Cię do tego skłoniły?
Studenci do nauki pasta do zębów
Zrób przynajmniej 1/10 tego co zrobił Rams to wtedy będę przekonany, że się do czegokolwiek nadajesz, bo z tego co ja tu widzę, czego się nie dotkniesz w perzynę się zmienia Dontknow
_________________
tak kruszy się ciasteczko ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Macieju!
Poprzedni text miał na celu uświadomienie Tobie, że stosujesz taktykę Gołoty i kopiesz po jajach. Ponieważ moja taktyka nie odniosła skutku dokopię Ci jeszcze bardziej w myśl przysłowia "kto mieczem wojuje, od miecza ginie".

maciekknurow napisał:

Po pierwsze- jakbyś był na tyle inteligentny i umiał czytać, to dowiedziałbyś się z mojej strony internetowej że jestem z wykształcenia technikiem ekonomistą i nie tylko skończyłem ogólniak, lecz również 2 letnie dzienne studium policealne, dyplomem z finansów i rachunkowości!

Bla bla bla a ja jestem technikiem elektronikiem i mam studia na ukończeniu. Wielkie mi coś....

maciekknurow napisał:

Po drugie- mam prawo krytykować pana R., gdyż posiadam lepsze wykształcenie od niego i każdy 18 latek, który skończył ogólniak maturą też! Jest to aż śmieszne by każdy 18 latek z maturą był lepiej wykształcony od prezydenta miasta Brick wall Dodam jeszcze że każdy mieszkaniec naszego miasta ma prawo do krytyki władzy!


Posiłkując się dziecinnymi argumentami wykształcenia to za przeproszeniem masz gówno a nie prawo do krytyki. Używając takich argumentów wystawiasz tylko i wyłącznie sobie metkę i to niezbyt ciekawą. Aby krytykować w ten sposób najpierw zrób tyle co obecny prezydent a potem krytykuj. Nie obchodzi mnie jakie wykształcenie ma prezydent, jakiego jest wyznania i z kim współpracuje ważne, że robi dobrze dla miasta. A tobie jeszcze raz dobrze radzę zmień argumentację albo ludzi od PR bo syf taki robisz, że żygać się chce.

maciekknurow napisał:

Po trzecie- MRM był nie wypałem ale nie z mojej winy, gdyby mnie wtedy posłuchano, to do dziś by działał prężnie!


Srały muchy będzie wiosna, gdybym ja wtedy to trzymał za mordę to dziś MRM trzęsła by miastem.... Widzisz też mogę tak powiedzieć. Znam kulisy powstawania MRM i nie łyknę tego kitu.

maciekknurow napisał:

Po czwarte- podaj mi choć jeden argument dla którego nie mam prawa krytykować pana Ramsa jako prezydenta! Wiek nie jest żadnym argumentem, gdyż jestem pełnoletnim obywatelem, który posiada pełnię praw obywatelskich i ma prawo do biernego i czynnego głosowania, jak również do wolności słowa, z której korzystam wyrażając swoje zdanie!


A owszem masz prawo, ale na litość Boską używaj konkretnych argumentów do krytykowania a nie licytuj kto ma maturę a kto nie. Młodzieńcze, czasy w których obowiązywała dewiza "kto ma lepszy papier ten na wyższym stołku siedzi" minęły bezpowrotnie. Nie ważne jest wykształcenie tylko to co człowiek potrafi zrobić w praktyce. W wielkich koncernach nie raz jest tak, że prezesem jest kolo po zawodówce a sprzątaczka ma licencjat z ekonomii.

maciekknurow napisał:

Po piąte- powiedz mi czy styl rządzenia miastem obecnie jest dobry? Czy szantaże są dobrą rzeczą czy to w polityce czy w życiu prywatnym?


Kochany teraz to przegiąłeś na maxa. Podaj mi konkretny przykład szantażu zastosowanego przez Pana Prezydenta Ramsa a odczepie się od Ciebie. Jeśli natomiast tego nie zrobisz osobiście złożę wniosek do odpowiedniej instytucji i prorok jakiś do dupska Ci się dobierze. To co zrobiłeś to zniesławienie i pomówienie osoby publicznej a na to jest "paragraf" :
Kod:
Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

i dalej:
Kod:
Art. 216. § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 3. Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.
§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 5. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Tak więc albo kolega kandydat przedstawi konkretny argument poparty dowodami albo postaram się o bana dla kolegi i złożę pismo do prokuratury.
Miasto jest rządzone bardzo dobrze, pięknieje w oczach, dba się o kulturę a i poziom bezpieczeństwa się poprawił. Do obecnego stylu rządzenia nie mam nic i uważam, że obecny gabinet powinien pozostać na kolejną kadencję.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
marekdym



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 620

PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 9:40 pm    Temat postu: Odpowiadam Maćkowi: Odpowiedz z cytatem

Odpowiadam Maćkowi:

Pozwól, że nie będę pisał szczegółowo, ponieważ nie chcę dawać innym gotowych recept Smile.

Jak napisał Zack na którymś z forów moje przypuszczenia o poparciu przez PIS Pana Adama Ramsa nie znalazły jeszcze oficjalnego potwierdzenia i chociaż wiele znaków na to wskazywało to jednak sprawa jest dalej otwarta. Wybaczcie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tadek_Niejadek



Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 152
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ooooj Miękki Krochmal przesadziłeś z tą krytyką!!! Maciejowi K. wszystko i to wszystko co do tej pory zrobił wspaniale, cudownie, super wyszło – naprawdę! Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale tak Maciej mówi Smile
Wszystko co wychodzi z rąk Macieja (znanego knurowskiego intelektualisty) nazywa się SUKCESEM. Podam parę przykładów a dokładnie 2, więcej ich nie pamiętam Smile
- stowarzyszenie Milenium – w tej chwili jest „uśpione” – dla wielu to nie wypał – ale dla Macieja to sukces – niestety ktoś, to znaczy Urząd złośliwie kasy mu nie chciał dać. Dziwne, inne stowarzyszenia sportowe działają od lat a Milenium nie, bowiem ten niedobry, złośliwy urząd wszystko zepsuł – czyli sukces jak się patrzy. A może ten dobrze wszakże wykształcony człowiek – Maciej K. – nie potrafił poprawnie wypełnić wniosku i złożyć odpowiednich dokumentów aby otrzymać dofinansowanie z Gminy na działalność sportową stowarzyszenia???
- MRM – też sukces Macieja Smile - choć w sumie bardziej Frondy – ale niech to będzie sukces Macieja – też zresztą MRM jest uśpiona – pewnie winni są oczywiście „ONI” Smile

Prawdopodobnie w Knurowie jest osoba, która chce założyć „Stowarzyszenie ludzi wykształconych” w celu obrony JEDYNEJ i SŁUSZNEJ RACJI przed ludźmi, którzy wykształcenia nie posiadają Smile . Czy ktoś może wie, kto w Knurowie będzie reprezentował osoby wykształcone, będzie bronił ich interesów, itd. Smile ??? Myślę, że na drogiego kolegę Macieja (z technikiem w kieszeni) możemy liczyć – walczy jak do tej pory w tych kwestiach – niczym lew Smile
_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 12:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z przykrością zobaczyłem że temat o tak ważnym dla lokalnej społeczności wymiarze czyli wybory samorządowe przerodził się w niektórych postach w szczeniackie dogryzanie sobie i to z obu stron. Ciekaw jestem co sobie myśli człowiek internowany w komunie, czy on o taką Polskę walczył ? Gdzie ważniejsze od debaty jest dawanie sobie prztyczka ?


Teraz przejdźmy do omówienia twoich odpowiedzi i do zadania ewentualnych pytań.

marekdym napisał:
1. Jeżeli chodzi o podpunkty dotyczące zadań miasta, to przecież radni mają wpływ na budżet miasta, w którym te zadania są realizowane. pokrótce stwierdzam, że każdy temat będzie dla mnie ważny.

Oczywiście, że mają. Jednak odpowiedź mnie nie satysfakcjonuje bo jest zbyt ogólnikowa a zarazem „wyborcza”…ale każde twoja odpowiedź będzie dla mnie ważna. ;]

marekdym napisał:

2. Jest wiele sposobów na zmniejszenie bezrobocia. napiszę kilka, które w tym momencie przychodzą mi na myśl:
a) koordynacja działań państwa,
b) ściąganie do Knurowa inwestorów,
c) prowadzenie kursów i szkoleń,
d) pomoc w poszukiwaniu pracy,
e) prace interwencyjne,
f) roboty publiczne
mam jeszcze parę pomysłów ale nie będę ich ujawniałSmile

a) Ach znowu te ogólniki; co chcesz koordynować ?
b) Rozumiem że chodzi tutaj o jakieś ulgi dla inwestorów np. tańsza ziemia od miasta lub zamrożenie na jakiś czas podatków. Czy też o wspieranie tzw. „małej przedsiębiorczości” ? Jakieś konkretne plany czy zwykła obietnica ?
c) Dzięki którym będzie można zdobyć certyfikaty ? Jeśli tak to co zrobisz by te certyfikaty miały jakąś wartość dla pracodawców ?
d) Po co dublować urząd pracy ?
e, f ) Rozumiem że to byłyby roboty za które płaci UM lub powiat. Jaki miałby być okres tych prac, jakie kryteria naboru oraz co to za prace ? No i na koniec zawsze te same pytanie : koszty ?

Też mam jeszcze parę pytań ale ich nie będę ujawniał ;]

marekdym napisał:

3. Jeżeli chodzi o nowe książki to ogólnie chodzi o wprowadzanie szerszej tematyki. Jest wiele dobrych książek, których z racji tego, że nie są bestsellerami nie znajdziemy w naszych bibliotekach. A pozycje są doskonałe. Książki są tanie więc formy finansowania nie muszą być zbyt wyszukane. I na to mam parę pomysłów.


Szersza tematyka owszem, bo pomaga człowiekowi dowiedzieć się o wielu ciekawych rzeczach i poglądach. Ja zawsze byłem za tym by człowiek mógł robić jak najwięcej [jeśli nie krzywdzi innej osoby] więc w mojej bibliotece marzeń byłyby wszystkie nurty poprzez poezję, prozę i ksiązki popularno naukowe do beznadziejnych takich jak „Kapitał” Engelsa czy pozycje Jerzego Roberta Nowaka. Mam nadzieję że nie będzie zastępowania jednych głupot drugimi. Z swojej strony prosiłbym o więcej książek historycznych [II wojna św], szczególnie seria Historyczne Bitwy z Bellony. A można kiedyś przeprowadzić zbiórkę książek wśród ludzi, ja ostatnio oddałem na makulaturę ok. 20 kg książek.

marekdym napisał:

4. Starcy i niepełnosprawni. Nie chodzi mi o kolejną "izolatkę", gdzie dzieci mogą oddać swoich schorowanych rodziców. Myślę raczej o łączeniu pokoleń i dawaniu osobom starszym poczucia przydatności dla społeczeństwa. Gwarantuję, że wtedy spadną ich wydatki na lekarzy i dojazdy do nich

Twoja wypowiedź bardziej pasuje do problemu socjologicznego niż rozwiązania problemu stojącego przed miastem. Chyba że planujesz akcję „Rodzice też są potrzebni”. Jak chcesz zmienić to że w Polsce coraz częściej dochodzi do zostawiania na pastwę losu i MOPS-u osób starszych. Tutaj jedyne wyjście poza nieskuteczną kampanią to branie bejsbola i nap******anie tych ludzi… nie to nie ludzie.


marekdym napisał:

5. place zabaw - kiedyś projektowałem je w auto-CAD-zie i 3d studio. Mogę odświeżyć tę umiejętność. Myślę, o współfinansowaniu takich inwestycji z pieniędzy miasta i spółdzielni lub wspólnot mieszkańców.
O kosztach nie piszę, bo zależą od zbyt wielu czynników.

Jeśli masz odpowiednie uprawnienia to odśwież tę umiejętność. Ciekawi mnie natomiast czy spółdzielnia/ wspólnota tak chętnie będzie partycypowała w kosztach i czy jeśli powstanie na jej terenie to będzie to plac ogólnodostępny. Szkoda że o kosztach nie napiszesz bo to ważna część zagadnienia, nie chodzi o business plan lecz oszacowanie kosztów tak na oko. I nadal chciałbym wiedzieć o ilości planowanych placów zabaw.

marekdym napisał:

7 Młodzi ludzie są najbardziej narażeni na „pranie mózgów” jakie odbywa się teraz za pomocą prasy, mediów, multimediów, zwariowanych idoli i innych rzeczy
Każdy z nas przeżywał mniej lub więcej okres buntu, kiedy to wolnością zwano robienie wszystkiego tego, na co nie pozwalała mama, tata, nauczyciel, ksiądz itp. Z biegiem czasu jedni się ustatkowali rozumiejąc porządek rzeczy, a inni „buntownicy z wyboru” najczęściej popadali w coraz to nowe konflikty z wszystkim i wszystkimi i ponosząc kolejne życiowe klęski osiągnęli dno.
Widząc dzieci i młodzież na skwerach, boiskach i w parkach pijących, palących awanturujących się, często chciałoby się im pewne sprawy wyjaśnić, żeby nie popełniali tych samych „błędów młodości” co ludzie, których znaliśmy i którzy źle skończyli.
„Chciałoby się”, ponieważ nikt się na to nie odważy, dlatego że można „zarobić po ryju”. Dlatego potrzebna byłaby kampania reklamowa, lub spotkania w szkołach prowadzone przez wysokiej klasy specjalistów od przeciwdziałania takim zjawiskom.
Oczywiście warto też wspomnieć, o fatalnym wpływie reklamy alkoholu i papierosów przez sportowców, artystów i idoli młodego pokolenia.
Trzeba promować prawdziwą wolność, a więc wolność od nałogów, uzależnień i innych rzeczy, które mają destrukcyjny wpływ na nasze dzieci i młodzież.
Wg definicji w słowniku języka Polskiego „Dewocja” to powierzchowna, manifestacyjna pobożność”. W takim rozumieniu jestem temu zjawisku przeciwny i należy młodzież przed tym bronić.
Młodzież powinna być głęboko i szczerze wierząca, bo to pomaga stać się lepszym człowiekiem.


Ok. okres buntu każdy miał. Jednak po pewnym czasie bunt nie jest buntem lecz staje się poglądem na wiele spraw np. „na życie”. A mówienie że „…buntownicy z wyboru” najczęściej popadali w coraz to nowe konflikty z wszystkim i wszystkimi i ponosząc kolejne życiowe klęski osiągnęli dno…” jest nadużyciem. Oczywiście że ci „buntownicy z wyboru” lądowali na dnie ale także stawali się „normalnymi ludźmi” a czasami byli cenieni poprzez lokalną społeczność. Co się tyczy młodych pijących i awanturujących się ludzi to według badań socjologicznych prowadzonych przez Marka S. Szczepańskiego wynika że ok. 80% młodzieży pochodzi z normalnych domów, ale nie o tym chciałem napisać [zagalopowałem się]. Problem „młodych” tylko po części leży po ich stronie, ważną rolę pełnią tutaj rodzice a właściwie jej nie pełnią. Ja mając już pewien wiek [over 20 pare] wracając z piwa w godzinach nocnych spotykam młodych którzy ledwo idą odurzeni alkoholem mimo ledwo lub nawet nieukończonych 18-tych urodzin. Co do dostania po ryju, niestety prawda ludzie nam brutalniej jednak są odpowiednie służby które od czasu do czasu kontrolują w nocy. Jednym słowem lepiej się buntować i zdobyć własne zdanie niż być cielaczkiem który we wszystko uwierzy.
Wolność bez nałogów ok. lecz wolność to nie asceza. Wolność to rozsądne korzystanie z życia. Ja lubię wyjść z paczką na piwo pogawędzić a także zapalić papierosa oczywiście w odpowiedniej ilości [kilka razy źle oszacowałem odpowiednia ilość Laughing]. Jednak ciekawi mnie co to są „inne rzeczy mające destrukcyjny wpływ..” ?

Co do ostatniego zdania nie do końca się z tobą zgadzam. Oczywiście wiara szczera i głęboka pomaga w „samo-poprawie” ale nie na zasadzie wyłączności.

marekdym napisał:

8. Zgodzicie się, że kopalnia jest bardzo specyficzną firmą.. Po pierwsze daje nam pieniądze (ludziom i miastu) - to pozytywne oddziaływanie. Po drugie degraduje środowisko (szkody górnicze, hałdy, spaliny) – działanie negatywne. Pewne działania są przeprowadzane na styku miasto- kopalnia lub ludzie-kopalnia. Bardzo dobrze znam większość tych tematów i chętnie się nimi zajmę. Pieniądze z Unii na rewitalizację terenów pogórniczych czekają i tylko my- fachowcy jesteśmy w stanie odkroić dla nas kawałek z tego tortu
Jeżeli chodzi o ciężarówki, to KWK „Szczygłowice” poradziła sobie z tym zjawiskiem. Myślę, że czas już na KWK „Knurów”.

Jak sobie poradziła KWK „Szczygłowice” i czy możliwe jest powtórzenie tego na „Knurowie” ?
Jakieś plany rewitalizacji ?

Na razie tyle :] jestem już troszkę zmęczony więc następne pytania w najbliższym czasie.
Życzę miłej nocy/dnia i odpisywania na pytania Laughing a przede wszystkim więcej merytorycznej dyskusji.


Miałem tylko zadać pytania do marekdym ale po postach które przeczytałem muszę coś napisać.
- To z szantażem jest nie na miejscu [wydaje mi się to nieprawdą] lecz jeśli twoje przypuszczenia okazałyby się prawdą to bardziej mnie bulwersuje fakt że jako kandydat na radcę miejskiego nie informujesz odpowiednich instytucji.
-Jeśli to prawda że A.Rams niema matury [jest to prawda ?] to ma pełne prawo mówić że niepodobna mu się że człowiek o wysokim stanowisku ma tak małe wykształcenie. Oczywiście że wykształcenie to nie wszystko liczy się także „mądrość życiowa” lecz powinniśmy przynajmniej trochę szanować siebie jako wyborców.
-Każdy ma prawo krytykować władzę [bez oszczerstw] i wypowiadać się co mu się niepodobna a więc może napisać że prezydent Rams nie wziął choćby 1 Euro z kasy UE. Pamiętam gdy Kowol był prezydentem dużo ludzi przyrównywało przegląd lokalny do trybuny ludu [piszą pod prezydenta – krzyczeli] po kilku latach widzę że niewiele się zmieniło. Jak była to gazeta władzy tak dalej jest [takie mam odczucie]. Wydaje mi się że pan prezydent dalej żyje zasadą [jak i poprzednicy] inwestycje robić najlepiej przed wyborami stąd złudzenie że Knurów się rozwija pięknieje. Oczywiście są i plusy jego urzędowania, podobno w UM sączył się nepotyzm [zasłyszane] a także niektóre inwestycje drogowe. Ciekawe kiedy skończą się czasy w którym ekipa wygrywająca przez 2 lub 3 lata zbiera pieniądze by „robić” wielkie inwestycje przed wyborami. Jednak to dobrze „służył” zweryfikują wybory a nie nasze spory. Pamiętam lamenty kiedy Kwaśniewski został prezydentem ; jak to możliwe komuch Prezydentem. Potem była druga kadencja wygrana w pierwszej turze co powiedziało że Polska takiego prezydenta chce. Jestem prawie pewien że i te wybory by wygrał gdyby mógł startować. Podobno w UM niema nerwowości i Rams chodzi rozluźniony, spodziewa się wygranej, natomiast gdy był Kowol to przed wyborami w UM było ciiiiichooo.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 12:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słowo do Macieja Kandziora.
Chłopie, straciłem do ciebie resztki szacunku. Każda twoja wypowiedź na tym forum wystawia ci negatywną opinię.
Faktycznie wielkim sukcesem jest zdanie matury. Ale zapamiętaj sobie raz na zawsze: MATURA TO JESZCZE NIE KULTURA.
A tobie tego najwyraźniej brakuje.
Napisałeś do forumowicza marekdym że zapraszasz go na monolog bo jesteś wygadany. No wybacz ale monolog możesz prowadzić do lustra. A to że jesteś wygadany nie znaczy że masz coś do powiedzenia.
I na koniec jeszcze jedno - jakie wykształcenie ma drugi prezydent III RP tak żarliwie popierający PO?

PS. Piszę "ciebie", "tobie" z małej litery z powodu drugiego zdania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolina



Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 47
Skąd: krakow

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podobało mi się jak Pan feliks i Pan Maciej wyciągnął od Pana markadyma program wyborczy i skłonił go do merytorycznej oceny i w sumie ujawnienia, i nawet program Pana Marka jest wreszcie w niektórych podpunktach nastawiony dla ludzi -knurowian a nie jest typowymi hasłami populistycznymi typu zmniejszymy bezrobocie, bo to kazdy czy to pis czy samoobrona, sld, po, czy inni, zwsze mowi tylko wazne jest jak to zrobi, i w szczegolnosci nie w polsce tylko w knurowie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga karolino!

Program pana Marka jest zbyt ogólnikowy brak w nim konkretów.

Pozdrawiam serdecznie:

MACIEJ KANDZIOR
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka