Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Miasto sprzedało parafii 7000 m kw. ziemi po 50 gr za m kw.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KtosInny



Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 83

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin napisał:
zbycie na rzecz kościołów i związków wyznaniowych mających uregulowane stosunki z państwem, na cele sakralne

... czyli w sumie 11 Kościołów ... uprzywilejowanych ...
a swoją drogą ... jakie są procedury utworzenia własnego kościoła ??
stworzyłbym taki a potem wyciągnął pazerne łapska po jakiś atrakcyjny grunt w mieście ...

User napisał:

"KtoInny" , "NiktInny" + daty rejestracji

Nie wiem czy sobie zdajesz sprawe ale na wiekszosci for internetowych multikonta sa zabronione i karane banem


Tu się synek mylisz ... nie mam nic wspólnego z osobą o nicku NiktInny ... nawet nie wiedziałęm że ktoś taki tu jest ...
a tak poza tym masz rację z tym ubóstwem, celibatem i pokorą ... :]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
andrzej_knw



Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 18

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem o co chodzi z tym domem katechetycznym. Przez tyle lat istnienia parafii był spokój a teraz ks Buchta spontanicznie uznaje, że ma mało miejsca? Może mi ktoś wyjaśnić co KONKRETNIE ma się odbywac w tym budynku? Żeby się nie okazało, że te 'sakralne' pomieszczenia będą wynajmowane jakimś firmom pod ich działalnośc i za rok zobaczymy tam salon ERA gsm... Proponuje NIE WRZUCAĆ NA OFIARĘ przez najbliższe 5 lat (przekażcie to paniom w beretach ze swojego otoczenia), może wtedy cena zakupu się wyrówna, a proboszcz zrozumie swoje niemoralne działania. Na dzień dzisiejszy niech lepiej przestanie głosić kazania na tematy najwyraźniej mu obce. Kościół nie jest instytucją, która działa charytatywnie, za swoją działaność bierze pieniądze, więc chcąc kupic ziemie powinien stanąć do uczciwego przetargu razem z firmą, która chce tam postawić w cudzysłowiu 'supermarket' i dać ludziom pracę.
Dziwie się radnym, że podejmują takie decyzje, mam nadzieje, że nikt tam nie 'posmarował'....


MarekDym: N/C
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lolek



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 233

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie czemu was to tak boli?? bo nie wy dostaliście? a co byscie chcieli zeby to ktos inny kupił i postawłi tam przykłądowo dom publiczny? A nikt nie zwraca uwagi na to przez ile lat w te tereny inwestowała Prafia..... paranoja chyba logiczne ze kosciół to dostał i to za małą cene wkoncu to WASZA PARAFIA!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paskud



Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 163
Skąd: z nikąd

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

każdy by chciał kupić po tak promocyjnej cenie...

ale niestety tylko 3 płeć się na to może załapać Brick wall Brick wall Brick wall
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KtosInny



Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 83

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lolek napisał:
Ludzie czemu was to tak boli?? bo nie wy dostaliście? a co byscie chcieli zeby to ktos inny kupił i postawłi tam przykłądowo dom publiczny?

No jeśli dałby zatrudnienie miejscowym ... Wink
a tak poważnie ... czemu mnie boli ?? Choćby dlatego że miasto nie jest krezusem ... szkoły i przedszkola są przepełnione ... w szkołach dzieci muszą chodzić na zmiany ... w każdym przedszkolu jest tzw. rezerwowa lista pełna dzieci których rodzice chcą ich zapisac do tego przedszkola ... miasto myśli o likwidacji jedynego w mieście żłobka ...
Wystarczy Ci ?? A tutaj lekką rączką oddaje się działkę za sprzedanie której można dostać kasę która rozwiąże wiele problemów knurowskiej oświaty ... a przecież oświata to tylko czubek góry lodowej ...

Lolek napisał:
wkoncu to WASZA PARAFIA!!

no fakt ... zapomniałem że przecież należymy do tego 95,5% do którego rości sobie prawo KK ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
User



Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 20

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lolek napisał:
Ludzie czemu was to tak boli?? bo nie wy dostaliście? a co byscie chcieli zeby to ktos inny kupił i postawłi tam przykłądowo dom publiczny? A nikt nie zwraca uwagi na to przez ile lat w te tereny inwestowała Prafia..... paranoja chyba logiczne ze kosciół to dostał i to za małą cene wkoncu to WASZA PARAFIA!!


Chyba powinnienes napisac 'MOJA PARAFIA' Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yo! Gotti



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 971

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby na tych terenach rosła zieleń to bym się nie czepiał, ale uważam że stawianie kolejnego budynku to już przesada.
Można gdzieś znaleźć mapkę z terenami które będą od teraz należały do parafii?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lolek



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 233

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

~~KtosInny tylko taka róznica ze za budynek bedzie płacic parafia, a przedszkole hm wyskakuj z kasy i buduj przeciez budowa to tania sprawa...

~~paskud z Toba sie akurat zgadzam, bo to racja, że kazdy chce jak najtaniej kupic teren dla siebie.

~~User raczej nie bo ja ze Starej części miasta jestem(i moze dlatego mnie tak to nie boli ze tanio poszło)

~~Yo! Gotti zielen trzeba obrobic a na to tez trzeba kasy, bo zawsze to robił komart ....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kosciol ma na swiecie i takze w polsce najwieksze ziemie i wlosci dlaczego miasto oddaje za darmo ziemie nierozumiem powinno byc przeciez odwrotnie ale ostatnio na ten temat jest dosc chucznie w mediach np: http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article239847/Kosciol_oskarza_urzednikow.html

Obowiązkiem Kościoła jest ewangelizacja i dlatego nie może go zabraknąć w tworzących się strukturach Europy -ten cytat czesto slyszalem jednak nie wierze w watykan gdyz juz raz zamordowano tam papierza, mysle jednak ze w czasie gdzie rozwija sie trend nie bycia katholikiem i widze jaka odraze mlodzi ludzie maja dzis do kosciola to oddawanie ziemi na jakies cele jak działalność kulturalno-wychowawcza to dla mnie jakas paranoja chyba ze sie do tej dzialalnosci chce zmuszac tak jak to juz uczyniono z lekcjami religi, pomimo to ze miliony ludzi odchodzi z wiary katolickiej kosciol dalej jest jedna z najbogatrzych instytucji na swiecie ale nadal nierozumia ci wszyscy bogaci duchowni ze z bogactwa wywiazuje sie wielki obowiazek a jest nim miedzy innymi pomaganie biednym dlaczego w polsce jest odwrotnie sami sobie na to pytanie odpowiedzcie ....................

Kościół i jego funkcjonariusze nagminnie łamią własne przykazania, osobliwie najczęściej siódme i ósme,
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
joasiap



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 151

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lolek napisał:
~~KtosInny tylko taka róznica ze za budynek bedzie płacic parafia, a przedszkole hm wyskakuj z kasy i buduj przeciez budowa to tania sprawa...



Chyba nie zrozumiałeś KtosiaInnego Smile Gmina mogła sprzedać kościołowi tereny za normalną cenę, a jeszcze lepiej - w formie przetargu. Zarobione pieniądze zainwestować w rozbudowę np. przedszkoli.
A tak swoją drogą takie zagrania radnych aż w oczy kolą. Tylko nic za tym nie idzie. Sztab prawników tak to zoorganizował, że w papierach wszystko pewnie ok. A opinią mieszkańców, moralnym napietnowaniem to oni sie nie przejmują. Sami ich wybraliśmy....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KtosInny



Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 83

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lolek napisał:
~~KtosInny tylko taka róznica ze za budynek bedzie płacic parafia, a przedszkole hm wyskakuj z kasy i buduj przeciez budowa to tania sprawa...

no to teraz argumentacji użyłeś ... retoryka godna sympatyka Rodzin Radia Maryja Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paskud



Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 163
Skąd: z nikąd

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lolek napisał:


~~paskud z Toba sie akurat zgadzam, bo to racja, że kazdy chce jak najtaniej kupic teren dla siebie.




qrna ale dlaczego tylko czarni mają takie przywileje ??

NadLudzie, stąją ponad prawem, lepsi ludzie ? *)

*) niepotrzebne skreślić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
User



Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 20

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lolek napisał:


~~User raczej nie bo ja ze Starej części miasta jestem(i moze dlatego mnie tak to nie boli ze tanio poszło)




Tja , ale nie w tym rzecz. Ostanio w tym kosciele bylem z 7 lat temu chyba. Zmuszany przez rodzicow do tego.
Nie uwazam tej parafi za moja. Nie uwazam kosciola za autorytet ( ps. nie jestem satanista-zeby nie bylo Mr. Green )
Nie widze zadnego powodu , dla ktorego taka instytucja miala by miec specjalne prawa.
Kociol jest najbogatsza hmm 'firma'? na swiecie
Maja mnostwo kasy zarowno w nieruchomosciach , gruntach jak i sztuce . Pewnie tez maja sporo w papierach , aktywach + cos jeszcze
Moze mi ktos wytlumaczyc jaki jest sens robienia prezentow takich najbogatszej grupie na swiecie? Mogli by wykupic spory kawalek polski jak nie cala , a tu jeszcze prezent w postaci braku przetargu + bonifikaty

To wszystko jest chore.
Jak juz ktos wczesniej napisal mlodziez brzydzi sie i gardzi kociolem . Tym calym syfem . Oczywiscie moze sie zdazyc jakis % , ktory uwaza inaczej , jak rowniez jakis % ktory ma co nie co do powiedzenia nt 'celibatu' batmanow, niestety z wlasnego doswiadczenia

Przeciez panstwo polskie to nie jest to samo co panstwo KK .
Kociol jak chce to niech sobie nawraca i edukuje slabsze jednostki ( na tyle naiwne by nie zadawac pytania jak to sie dzieje , ze ja zadupiam 8h/na dzien , a taki ksiadz ma kasy jak lodu gdzie jest owe ubostwo , apolitycznosc , celibat ) ale akurat nie uwierze , ze po wybudowaniu tego nowego budynku bedzie tam tlum

Buduja bo juz jest taki tlum , ze sie w salkach w kosciele nie mieszcza?


Edycja:literowka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lolek



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 233

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale zrozumcie takie jest prawo płynace z góry, jezeli ktos korzysta z jakiego terenu przez iles lat to moze go kupic bez przetargu, i z obnizka ceny!!!

KtosInny wierz mi ze nie chciałbys znac mnie na codzien, daleko mi do Radia Maryja!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lolek napisał:
A nikt nie zwraca uwagi na to przez ile lat w te tereny inwestowała Prafia..... paranoja chyba logiczne ze kosciół to dostał i to za małą cene wkoncu to WASZA PARAFIA!!

Parafia inwestowała w teren, który nie należal do niej ?
P.S. moja parafia to też nie jest Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny
Strona 2 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka