Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ścieżki rowerowe
Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dziewczyna_Szamana



Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 47
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 12:19 pm    Temat postu: Ścieżki rowerowe Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry Wink Ponieważ nadal mamy piękną pogodę i w domu siezieć sie nie chce, chciałam zapytać, czy wiecie o istnieniu w okolicach knurowa ścieżek rowerowych? Nie chodzi mi tu o chodnik w środku miasta, ale może jakaś ścieżka w lesie, albo w stronę ciekawego miejsca? Wiem, że w okolicy sa i rybnickie i gliwickie ścieżki, ale dla knurowian jest to raczej wyprawa jak nie cało, to przynajmniej "póldniowa". A jakaś odskocznia w Knurowie lub niedalekiej okolicy?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Zibo



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 434
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm... istnieja bardzo fajne sciezki rowerowe, tyle tylko ze nie umiem teraz dokladnie wytlumaczyc jak na nie trafic Wink sami ostatnio troche bladzilismy po okolicach, dlatego musialbym jeszcze dokladniej obadac teren Wink
_________________
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gemis



Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 274
Skąd: Knurów ul.Łokietka

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również polecam szlak robik85'a ... Naprawde miło można spędzić czas na rowerku, a widoki również zadziwiająco ciekawe Smile Z Rud można wrócic scieżką rowerową na rybnik... dookoła zalewu, i później przez las do Kamienia na kąpielisko . Ścieżki rowerowe w Rybniku są doskonale oznaczone.



Oczywiście można się przejechać na rowerku do Chudowa:) Bardzo miłe i przytulne miejsce Smile[/img]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yo! Gotti



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 971

PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 12:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba rzecz jasna pamiętać aby dobrze zapoznać się z mapą i uważnie szukać oznaczeń drogi rowerowej na słupach bo jak się nie zna dobrze drogi to można czasami trochę pobłądzić Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ambroży



Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 13

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I znowu fajna pogoda się zrobiła. Ktoś planuje jakieś specjalne ścieżki na ten sezon? Ja jeżdze tradycyjnie w stronę Rud
_________________
Ambroży
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jadę na długi tydzień właśnie z rowerem do Kazimierza Smile Mam nadzieję,że znajdę tam sporo ścieżek rowerowych, podobno są tam przepiękne miejsca Smile Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ambroży napisał:
I znowu fajna pogoda się zrobiła. Ktoś planuje jakieś specjalne ścieżki na ten sezon? Ja jeżdze tradycyjnie w stronę Rud

Ja już zrobiłem ponad 1000 km w tym sezonie Smile Głównie lasy, z każdej strony - i Rudy, i Rybnik/Żory, i te blisko w Nieborowicach, Gieraltowicach i Chudowie. A z planów to Góra Św Anny no i Beskid Śląski, ale tam rower będzie tylko dodatkiem.
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TOM



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 149
Skąd: somewhere in time

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam ten szlak od Rybnika do Rud Raciborskich. Trasa fajna i w większości przez lasy. Po samym parku wokół klasztoru też świetnie się jeździ. Na trasie (ale już w Rudach) jest też skansen-lokomotywownia koleji wąskotorowej (tej co z Rud do Paproci jeździ).

Szłyszałem też o trasie Rybnik w kierunku Leszczyn czy jakoś tak, wiodącej po starym nasypie kolejowym na stacje Rzędówka czy jakoś tak. Torów już tam nie ma ale charakterystyczny nasyp zdradza przeszłość mimo, że przyroda zaopiekowała się tym miejscem. Kolej tam była przed wojną czy jakoś tak - na razie nie wiem za duzo o tym ale się dowiaduje bo sam szukam jakiś ciekawych szlaków na wycieczki rowerowe. Jak coś znajdę to podam więcej szczegółów. Szukam też trasy rowerowej innej niż DK78 Smile z Rybnika do Knurowa.

Jeżeli komuś nie wydaje się to za daleko aby z Knurowa w kierunku Rybnika jechać to trochę tras opisanych jest na stronie http://www.rybnik.pl/index.php?id=348, natomiast w kierunku Leszczyn na stronie
http://www.czerwionka-leszczyny.com.pl/trasy_rowerowe.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TOM napisał:

Szłyszałem też o trasie Rybnik w kierunku Leszczyn czy jakoś tak, wiodącej po starym nasypie kolejowym na stacje Rzędówka czy jakoś tak. Torów już tam nie ma ale charakterystyczny nasyp zdradza przeszłość mimo, że przyroda zaopiekowała się tym miejscem.

Wydaje mi się, że jest to część trasy o nazwie "Trasa niebieska „Pętla”", opisanej na stronie, którą podałeś. Nie wspominam jej dobrze, bo jest mocno kamienista Very Happy Chociaż jest w lesie i jest pusta, a to też się liczy.
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TOM



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 149
Skąd: somewhere in time

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LeBoucher napisał:
TOM napisał:

Szłyszałem też o trasie Rybnik w kierunku Leszczyn czy jakoś tak, wiodącej po starym nasypie kolejowym na stacje Rzędówka czy jakoś tak. Torów już tam nie ma ale charakterystyczny nasyp zdradza przeszłość mimo, że przyroda zaopiekowała się tym miejscem.

Wydaje mi się, że jest to część trasy o nazwie "Trasa niebieska „Pętla”", opisanej na stronie, którą podałeś. Nie wspominam jej dobrze, bo jest mocno kamienista Very Happy Chociaż jest w lesie i jest pusta, a to też się liczy.


Być może...ja nie wiem jak wygląda bo niedawno usłyszałem o niej, ale skoro jest kamienista to chyba są zainteresuję Very Happy bo z dziciństwa pozostało mi zamiłowanie do bezdroży, wertepów, nagłych zmian wysokości, zwlaszcza w lesistym terenie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 67
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niemal w kazda strone;)

- Bojków - park
- Chudów - zamek
- Pilchowice - "piaski"
- Wilcza - "wilcze doły"
- ścieżki leśne w strone Rybnika

trzeba szukać i eXperymentowaćWink
itp:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
remik19



Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 450
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,byłem w Rudach ostatni raz dwa lata temu i chciałbym się tam przejechać w przyszłym tygodniu jak nie będzie padać,czy mógłby ktoś bardzo szczegółowo opisać trasę?dodam, że do Pilchowic znam trasę ale do Rud zapomniałem:)
proszę o odpowiedź
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

remik19 napisał:
Witam wszystkich,byłem w Rudach ostatni raz dwa lata temu i chciałbym się tam przejechać w przyszłym tygodniu jak nie będzie padać,czy mógłby ktoś bardzo szczegółowo opisać trasę?dodam, że do Pilchowic znam trasę ale do Rud zapomniałem:)
proszę o odpowiedź
pozdrawiam

Ja jeździłem po prostu czerwoną trasą rowerową, rok-dwa temu była dobrze oznaczona, dało się trafić bez problemu. Przechodzi przez centrum Pilchowic, powinieneś ją tam znaleźć Smile
Ale prowadzi ona bocznymi uliczkami, drogami polnymi i leśnymi, więc jak wolisz po asfalcie (bo teraz na pewno będzie trochę błota) to raczej nie polecam Wink
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
remik19



Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 450
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 12:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

błoto mi nie przeszkadza,jeżdżę w każda pogodęSmile,najbardziej wolę trasę lasem.Jak dojadę do szpitala w Pilchowicach to w jakim kierunku mam pojechać aby dojechać do ścieżki,która prowadzi do Rud?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

remik19 napisał:
błoto mi nie przeszkadza,jeżdżę w każda pogodęSmile,najbardziej wolę trasę lasem.Jak dojadę do szpitala w Pilchowicach to w jakim kierunku mam pojechać aby dojechać do ścieżki,która prowadzi do Rud?

W stronę szkoły. Dokładniej mówiąc - jadąc od Knurowa, główna droga zaraz za szpitalem skręca o 90 stopni w lewo. Ale Ty musisz pojechać prosto, zjedziesz wtedy na ulicę podporządkowaną. Ta ulica z kolei po 30 metrach skręca o 90 stopni w prawo. A Ty znowu jedziesz prosto (wjeżdżając na chodnik) i już jesteś na trasie Smile
Ta trasa swoją drogą zaczyna się w Nieborowicach i do Pilchowic prowadzi lasem. Odbija w prawo od ulicy Rybnickiej zaraz za mostem na Bierawce.
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 1 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka