Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Burze i ulewy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Sie 02, 2014 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kessel napisał:
UE w Knurowie zainwestowała w kanalizację ściekową, czy deszczową, bo to chyba spora różnica, jeśli dyskusja się ma w inwestycje...

W ramach przedsięwzięcia objętego dofinansowaniem wykonane zostaną następujące prace:
-budowa kanalizacji sanitarnej o długości około 43,1 km
-modernizacja sieci kanalizacyjnej o długości ok. 4,7 km
-budowa sieci kanalizacji deszczowej o długości około 6,8 km
-renowacja istniejącej sieci kanalizacji deszczowej o długości ok. 1,6 km.

Czyli głównie została zrobiona kanalizacja sanitarna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Sie 02, 2014 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Knurowianin2000 napisał:
Czyli głównie została zrobiona kanalizacja sanitarna

Na WP koło krzyża zalewa co najmniej od 10 lat (tyle pamiętam osobiście, ale przypuszczam, że 20 i 30 lat temu też zalewało). Jak miasto wzięło 91 mln zł na uporządkowanie gospodarki ściekowej i w ramach projektu naprawiło lub ułożyło ileś tam kilometrów kolektora deszczowego i odpływów, ale nie tknęło najbardziej zalewanych miejsc, to znaczy, że pieniądze wyrzucono w błoto, czyli w bajora.


Ostatnio zmieniony przez secundo dnia Sob Sie 02, 2014 4:12 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Sie 02, 2014 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Knurowianin2000 napisał:
Czyli głównie została zrobiona kanalizacja sanitarna

Na WP koło krzyża zalewa co najmniej od 10 lat (tyle pamiętam osobiście, ale przypuszczam, że 20 i 30 lat temu też zalewało). Jak miasto wzięło 91 mln zł na uporządkowanie gospodarki ściekowej i w ramach projektu naprawiło lub ułożyło ileś tam kilometrów konektora deszczowego i odpływów, ale nie tknęło najbardziej zalewanych miejsc, to znaczy, że pieniądze wyrzucono w błoto, czyli w bajora.
Coś w tym jest ale tutaj pytanie dlaczego nic nie zrobiono trzeba skierować do UM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Sie 02, 2014 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do UM trzeba by kierować raczej pozwy o odszkodowania za zalane pomieszczenia i utopione auta, żeby poskutkowało. I to nie jest głupi pomysł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Powazny



Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 535

PostWysłany: Nie Sie 03, 2014 11:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Do UM trzeba by kierować raczej pozwy o odszkodowania za zalane pomieszczenia i utopione auta, żeby poskutkowało. I to nie jest głupi pomysł.


Otóż to.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Sie 04, 2014 8:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Do UM trzeba by kierować raczej pozwy o odszkodowania za zalane pomieszczenia i utopione auta, żeby poskutkowało. I to nie jest głupi pomysł.


Wszystkie "dobra" UM powinny posiadać ubezpieczenie OC więc chyba z tego tytułu można by się starać o odszkodowanie.
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Pon Sie 11, 2014 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podłączam się pod temat bo lepszego nie znalazłem.

Wczoraj można było zobaczyć tzw. "superksiężyc" bo niebo było bezchmurne. Kapitalnie to wyglądało bo poprzez swój blask na połowie nieba nie było gwiazd.

Mam nadzieję że jutrzejsza noc będzie równie bezchmurna bo jest maximum Perseidów (spadające gwiazdy 30-60 na h). "Wylatywać" będą z okolic gwiazdozbioru Perseusza czyli pod bardziej znaną Kasjopei (takie W).

Żeby nie było OT.

Ale burza była Smile
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Pon Sie 11, 2014 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Do UM trzeba by kierować raczej pozwy o odszkodowania za zalane pomieszczenia i utopione auta, żeby poskutkowało. I to nie jest głupi pomysł.



... a na jakiej podstawie UM czyli my ( bo to z naszych $$$ idzie ) mamy płacić za Twoje zalane autko ?

a) od tego jest ubezpieczenie AC i inne ubezpieczenia mieszkań i pomieszczeń
b) skoro wiesz, że teren zalewowy i idzie burza - nie stawiaj
c) UM nie jest w stanie zabezpieczyć wszystkich i wszystkiego przed siłami natury
d) typowa roszczeniowa postawa... nasze typowe polskie zachowanie...

Wszyscy szukają tylko winnych wszędzie... tylko nikt nigdy nie popatrzy na siebie....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolina1639



Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 332
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Wto Sie 12, 2014 6:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytam_sie napisał:
secundo napisał:
Do UM trzeba by kierować raczej pozwy o odszkodowania za zalane pomieszczenia i utopione auta, żeby poskutkowało. I to nie jest głupi pomysł.



... a na jakiej podstawie UM czyli my ( bo to z naszych $$$ idzie ) mamy płacić za Twoje zalane autko ?

a) od tego jest ubezpieczenie AC i inne ubezpieczenia mieszkań i pomieszczeń
b) skoro wiesz, że teren zalewowy i idzie burza - nie stawiaj
c) UM nie jest w stanie zabezpieczyć wszystkich i wszystkiego przed siłami natury
d) typowa roszczeniowa postawa... nasze typowe polskie zachowanie...

Wszyscy szukają tylko winnych wszędzie... tylko nikt nigdy nie popatrzy na siebie....


A w czym ten ktoś jest winny ? Jeżeli Parking jest z miasta to chyba miasto ma zapewnić dobry odpływ wody na tym terenie i drożne studzienki a nie kierowca ?

Może przed każdym wyjściem z samochodu i pójściem do domu przeczyścić studzienkę ?

Puknij się w głowę zanim coś powiesz... Violent
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przyrodnik



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Sie 12, 2014 7:24 am    Temat postu: O Odpowiedz z cytatem

O ile płacisz za to miejsce parkingwania maszto w OC inaczej idż do tego kto jest temu winien [za mało dałeś na tace i Buchta was zatopił]
_________________
Uczmy żyć w zgodzie z naturą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Sie 12, 2014 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolina1639 napisał:
pytam_sie napisał:
secundo napisał:
Do UM trzeba by kierować raczej pozwy o odszkodowania za zalane pomieszczenia i utopione auta, żeby poskutkowało. I to nie jest głupi pomysł.



... a na jakiej podstawie UM czyli my ( bo to z naszych $$$ idzie ) mamy płacić za Twoje zalane autko ?

a) od tego jest ubezpieczenie AC i inne ubezpieczenia mieszkań i pomieszczeń
b) skoro wiesz, że teren zalewowy i idzie burza - nie stawiaj
c) UM nie jest w stanie zabezpieczyć wszystkich i wszystkiego przed siłami natury
d) typowa roszczeniowa postawa... nasze typowe polskie zachowanie...

Wszyscy szukają tylko winnych wszędzie... tylko nikt nigdy nie popatrzy na siebie....


A w czym ten ktoś jest winny ? Jeżeli Parking jest z miasta to chyba miasto ma zapewnić dobry odpływ wody na tym terenie i drożne studzienki a nie kierowca ?

Może przed każdym wyjściem z samochodu i pójściem do domu przeczyścić studzienkę ?

Puknij się w głowę zanim coś powiesz... Violent

A jak będzie powódź i zaleje pół miasta to miasto też ma za to zapłacić? Wszyscy traktują Państwo jak dojną krowe, co się stanie to muszą dać i koniec, najlepszym przykładem są rolnicy którzy rok temu płakali że nie ma plonów i żądają odszkodowań a w tym roku mają bardzo dobre plony i.... żądają odszkodowań bo jest zbyt dużo! To o co chodzi? Polska jest takim narodem, że wszędzie szukają winnych ale nie u siebie oraz wszyscy są odpowiedzialni ale nie oni. Od czegoś jest ubezpieczenie, jeśli ktoś nie wykupił AC to trudno, life is brutal. P.S. Nie tylko Knurów tak wygląda po nawałnicy ale np Katowice też tak wyglądały (byłem świadkiem), Gliwice, Zabrze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Wto Sie 12, 2014 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolina1639 napisał:


A w czym ten ktoś jest winny ? Jeżeli Parking jest z miasta to chyba miasto ma zapewnić dobry odpływ wody na tym terenie i drożne studzienki a nie kierowca ?

Może przed każdym wyjściem z samochodu i pójściem do domu przeczyścić studzienkę ?

Puknij się w głowę zanim coś powiesz... Violent



... kobieto walnij baranka o ścianę. Bo widać masz problem z logicznym myśleniem.

Jeżeli Państwo miałoby odpowiadać za to, że zaleje Ci samochód to również dobrze powinno wypłacić odszkodowanie za np. ukradzionego laptopa w autobusie bo możemy powiedzieć.... no jak to możliwe, że policja nie zapobiegła temu...

ANO WIDZISZ KOBIETO: Państwo robi to co może. Ale nie jest w stanie wybudować mega dużego systemu do odprowadzania wody bo wszystko ma swoje limity...

Tak samo jak nie jest w stanie postawić obok każdego samochodu policjanta żeby go pilnował aby nikt Ci nie ukradł radia itd.

Dlatego masz prywatne płatne parkingi, ubezpieczenie AC itd.
Stać Cię na samochód ? To stać powinno na ubezpieczenie.

Nie stać Cię na ubezpieczenie ? To Twoje ryzyko...
I wara takim cwaniakom od mojego portfela...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolina1639



Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 332
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Wto Sie 12, 2014 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytam_sie napisał:

... kobieto walnij baranka o ścianę. Bo widać masz problem z logicznym myśleniem.

Jeżeli Państwo miałoby odpowiadać za to, że zaleje Ci samochód to również dobrze powinno wypłacić odszkodowanie za np. ukradzionego laptopa w autobusie bo możemy powiedzieć.... no jak to możliwe, że policja nie zapobiegła temu...

ANO WIDZISZ KOBIETO: Państwo robi to co może. Ale nie jest w stanie wybudować mega dużego systemu do odprowadzania wody bo wszystko ma swoje limity...

Tak samo jak nie jest w stanie postawić obok każdego samochodu policjanta żeby go pilnował aby nikt Ci nie ukradł radia itd.

Dlatego masz prywatne płatne parkingi, ubezpieczenie AC itd.
Stać Cię na samochód ? To stać powinno na ubezpieczenie.

Nie stać Cię na ubezpieczenie ? To Twoje ryzyko...
I wara takim cwaniakom od mojego portfela...


Byś się zdziwił CHŁOPIE na ile mnie stać, a na ile Ciebie.
Więc patrz swojego portfela bo mój jest pełny - i chce żeby
moje CIĘŻKO zarobione pieniądze były spożytkowane dobrze,
a nie nieudolnie.

A jak Tobie to CHŁOPIE pasuje to zaszyj się w swoich 4 ścianach, a jak umiesz więcej pokazać, a nie biadol.

Za dużo takich nierobów muszę utrzymywać ze swoich pieniędzy, i potem na nich patrzeć.

Więc nie sap mi tu swoimi wypocinami, bo jest to żenujące.

Bo jak na razie trzymasz tezę, że jest wolna amerykanka i nic za nic nie odpowiada.

Jakby mnie spotkało takie coś jak tych niewinnych ludzi to już PWiK ma wytoczoną sprawę w sądzie.



http://miastoknurow.pl/36068,roboty-szpitalnej-kpina-list-czytelnika.html

W tym przypadku też mam kupić AC (tzn nie ja ale inni) ?

Bo rozumiem, że to wina ludzi a nie firm i urzędników ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Wto Sie 12, 2014 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolina1639 napisał:

Byś się zdziwił CHŁOPIE na ile mnie stać, a na ile Ciebie.
Więc patrz swojego portfela bo mój jest pełny - i chce żeby
moje CIĘŻKO zarobione pieniądze były spożytkowane dobrze,
a nie nieudolnie.

A jak Tobie to CHŁOPIE pasuje to zaszyj się w swoich 4 ścianach, a jak umiesz więcej pokazać, a nie biadol.

Za dużo takich nierobów muszę utrzymywać ze swoich pieniędzy, i potem na nich patrzeć.

Więc nie sap mi tu swoimi wypocinami, bo jest to żenujące.

Bo jak na razie trzymasz tezę, że jest wolna amerykanka i nic za nic nie odpowiada.

Jakby mnie spotkało takie coś jak tych niewinnych ludzi to już PWiK ma wytoczoną sprawę w sądzie.



http://miastoknurow.pl/36068,roboty-szpitalnej-kpina-list-czytelnika.html

W tym przypadku też mam kupić AC (tzn nie ja ale inni) ?

Bo rozumiem, że to wina ludzi a nie firm i urzędników ?



... kobieto naucz się czytać ze zrozumieniem.
Czy ja Ci zaglądam do porfela i pytam się na ile Cię stać?
NIE.

Poza tym nie obrażam Cię a Ty mnie tak nazywając nierobem.
Własnie dlatego, że ciężko pracuję to nie zgadzam się na wydawanie moich pieniędzy na takich krzykaczy jak Ty.

Za czyjąś głupotę nie zamierzam płacić. np. Twoją.

Poza tym to Ty biadolisz... i narzekasz a nie ja.
Ja tylko stwierdziłem fakt, że Państwo nie może za wszystko odpowiadać bo wyjdzie na to, że będziemy musieli każdemu za wszystko płacić.

Jak jesteś dorosłą i inteligentna istotą to chyba wiesz, że rzeczy należy ubezpieczyć na wypadek szkód spowodowanych przez siły natury.

Wystarczy ruszyć głową - miasto nie może budować studzienek na wypadek MEGA ogromnych ulew itd.
Bo jest to niemożliwe do przewidzenia, nieekonomiczne i pozbawione sensu.

Zaraz mi powiesz, że jak spadnie Ci meteoryt na samochód to Państwo też powinno płacić bo nie uchroniło Cię przed tym.

No niestety - zamiast przyjmować taką roszczeniową postawę i buntowniczą to zajmij się dbaniem o ten swój gruby portfel a nie szukaj wszędzie winnych.

Trochę samodzielności w życiu...
I więcej pokory kobieto i szacunku.

Bo chyba Cię tego w domu nie nauczyli co ?

A szpitalna - zgadzam się, można to bardziej zabezpieczyć.

Ale ludzie powinni też myśleć...jak widzisz rozkopaną drogę to jedziesz wolniej albo ją omijasz...
Jadąc wolno nic Ci się nie stanie. Poza tym chyba stoi tam znak informujący ?

A nawet jak nie stoi to chyba widząc stan nawierzchni człowiek MYŚLĄCY jedzie ostrożniej... prawda ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolina1639



Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 332
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Wto Sie 12, 2014 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytam_sie napisał:

... kobieto naucz się czytać ze zrozumieniem.
Czy ja Ci zaglądam do porfela i pytam się na ile Cię stać?
NIE.

Poza tym nie obrażam Cię a Ty mnie tak nazywając nierobem.
Własnie dlatego, że ciężko pracuję to nie zgadzam się na wydawanie moich pieniędzy na takich krzykaczy jak Ty.

Za czyjąś głupotę nie zamierzam płacić. np. Twoją.

Poza tym to Ty biadolisz... i narzekasz a nie ja.
Ja tylko stwierdziłem fakt, że Państwo nie może za wszystko odpowiadać bo wyjdzie na to, że będziemy musieli każdemu za wszystko płacić.

Jak jesteś dorosłą i inteligentna istotą to chyba wiesz, że rzeczy należy ubezpieczyć na wypadek szkód spowodowanych przez siły natury.

Wystarczy ruszyć głową - miasto nie może budować studzienek na wypadek MEGA ogromnych ulew itd.
Bo jest to niemożliwe do przewidzenia, nieekonomiczne i pozbawione sensu.

Zaraz mi powiesz, że jak spadnie Ci meteoryt na samochód to Państwo też powinno płacić bo nie uchroniło Cię przed tym.

No niestety - zamiast przyjmować taką roszczeniową postawę i buntowniczą to zajmij się dbaniem o ten swój gruby portfel a nie szukaj wszędzie winnych.

Trochę samodzielności w życiu...
I więcej pokory kobieto i szacunku.

Bo chyba Cię tego w domu nie nauczyli co ?

A szpitalna - zgadzam się, można to bardziej zabezpieczyć.

Ale ludzie powinni też myśleć...jak widzisz rozkopaną drogę to jedziesz wolniej albo ją omijasz...
Jadąc wolno nic Ci się nie stanie. Poza tym chyba stoi tam znak informujący ?

A nawet jak nie stoi to chyba widząc stan nawierzchni człowiek MYŚLĄCY jedzie ostrożniej... prawda ?


Trochę matematyki i nie będziesz musiał tyle pisać i się męczyć.

Kanalizacja, która jest przewidziana w Naszym mieście powinna bez problemów przyjmować takie ilości wody jakie były ostatnio.

Jednak jeżeli jest zapchana, niedrożna, uszkodzona już na etapie budowy (popękane rury tak jak to miało miejsce na ulicy np. Koziełka) a w środku jest 5 ton syfu, mułu itd - to chyba pretensje do kogoś mogą być ?

TAK czy NIE ? Pewnie powiesz, że nie bo jak zawsze w tym kraju NIKT za nic nie odpowiada i nie ma WINNEGO !

BO przecież to zdarzenie losowe !

Jak ma to wszystko normalnie wyglądać ?

Współczuje tym ludziom, którzy przez nieudolność PWiK stracili nie raz dorobek ciężkich lat pracy ! A jeżeli Ty to masz w poważaniu to im to powiedz !

A Urzędnikom (na których płacimy ciężkie miliony), którzy odbierają te buble podaj rękę !

Ręka, rękę myje ! Przez to z tego szamba nigdy nie wyjdziemy !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Następny
Strona 12 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka