Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Następnym razem będzie laweta, czyli mistrzowie parkowania
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jimi



Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 612
Skąd: Knurów - Mieszka I

PostWysłany: Pią Wrz 06, 2013 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego wspomniałem że jest to problemem i trzeba cos z tym zobic. Tylko co? sami nie postawimy nowych parkingów. Tyle że brak parkingów nie zwalnia z takiego stawania samochodem.

Temat jest ciężki. Z jednej strony gdzie stawiać samochody, a z drugiej nie można blokować chodnika i przejścia.
_________________
You say Bruno Mars, I say Guns'n Roses
You say Hannah Montana, I say nirvana
You say Owl City, I say Bon Jovi
You say Taylor Swift, I say AC/DC
You say Justin Bieber, I say Fuck You
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Tomasz Magdziak



Dołączył: 27 Maj 2013
Posty: 96

PostWysłany: Sob Wrz 07, 2013 12:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję pochodzić z wózkiem między autami jak autor posta z matizem i pogadamy. Co jakiś czas to przerabiam. Proponuję też zrobić kilka fotek obok poczty na Merkurach od strony ul. Łokietka i zobaczyć jak tam wygląda miejsce z zakazem parkowania albo miejsce dla inwalidów....Tam jest dopiero jazda. Najlepsze, że wszyscy zostawiają auta na chwile i jak przyjadą interwencje to z regóły nie maja co robić....
_________________
Instalacje elektryczne,pomiary
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jay_21



Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 22

PostWysłany: Sob Wrz 07, 2013 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Knurowianin2000 napisał:
Tak faktycznie sory mój błąd, nie zauważyłem autora treści. Ale skąd autor ma pewność że osoba która tam zaparkowała miała do wyboru kilka innych miejsc wolnych? Może w między czasie się zwolniły? Dajcie w paru sytuacjach na luz


Spacerowałem z dzieckiem więc widziałem, że było sporo, nie wierzę, że wcześniej też nie było... po prostu komuś się chodzić nie chciało.

Chodnik i przejście dla pieszych to nie miejsce do parkowania i kropka.


Ostatnio zmieniony przez jay_21 dnia Sob Wrz 07, 2013 10:13 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jay_21



Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 22

PostWysłany: Sob Wrz 07, 2013 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rss20 napisał:
...

dalo sie przejsc? dalo. a ze troche po tym kawalku trawy no to juz trudno. nikt nie jest idealny, kierowca matiza zapewne nie ma w aucie miarki, zeby wszedzie gdzie parkuje zmierzyc czy aby jest miejsca na tyle aby pani z wozkiem nie musiala sie silowac co by wozek gora 10cm dzwignac


Już pisałem wcześniej, przejście dla pieszych to nie miejsce do zaparkowania - od tego są miejsca parkingowe.
Owszem dało się przejść, ale tam jest dość nie równo i trzeba było bardzo uważać, żeby bezpiecznie przejść koło tego samochodu i nie zachaczyć np lusterka. Już widze jaki później byłby lament, że wandale grasują w knurowie.

Ja mam duży dystans do takich sytuacji, ale tam parkują nawet w zimie! W miejscu trawy są wówczas zaspy śnieżne. Proponuję wtedy też przejść z wózkiem. Akurat niedaleko przedszkola jest sporo miejsc wolnych. Ot choćby parkingi obok bloków czy niedaleko biedronki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jay_21



Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 22

PostWysłany: Sob Wrz 07, 2013 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jimi napisał:
Dlatego wspomniałem że jest to problemem i trzeba cos z tym zobic. Tylko co? sami nie postawimy nowych parkingów. Tyle że brak parkingów nie zwalnia z takiego stawania samochodem.

Temat jest ciężki. Z jednej strony gdzie stawiać samochody, a z drugiej nie można blokować chodnika i przejścia.


Problemem jest bardziej mentalność społeczeństwa niż brak miejsc parkingowych w tym miejscu. Jeszcze nie zdarzyło mi się, żebym w Knurowie nie miał gdzie zaparkować. Zawsze znalazłem miejsce, najwyżej trzeba było przejść max. 100m. Nogi mi z tego powodu nie odpadły, ani też nikomu niczego nie utrudniłem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jimi



Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 612
Skąd: Knurów - Mieszka I

PostWysłany: Nie Wrz 08, 2013 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No co do parkowania to jest wiele takich ulic że ciężko zaparkować po 18/19, ale jak twierdzisz że było trochę wolnych miejsc dalej to nie ma usprawiedliwienia dla kierowcy matiza.
_________________
You say Bruno Mars, I say Guns'n Roses
You say Hannah Montana, I say nirvana
You say Owl City, I say Bon Jovi
You say Taylor Swift, I say AC/DC
You say Justin Bieber, I say Fuck You
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gafhproject



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 64

PostWysłany: Pią Wrz 20, 2013 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zauważ, że bardzo często ktoś wcześniej postawi auto nieprawidłowo, a kolejne, które chce wjechać, mieści się po prostu między nimi? Nie wiem jak w tym przypadku, ale tak jest często.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Wto Paź 08, 2013 7:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W niedzielę jakiś jaśnie pan (z synem) w ciemnym kombiku o numerze rejestracyjnym SGL 09U9 zaparkował pod drzwiami biedronki na mieście. Po co biedni mają chodzić 5 metrów dalej z wolnego miejsca parkingowego (nawet chyba mniej niż 5 metrów).
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arczi



Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 167
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sty 02, 2014 8:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do napisania tego postu natchnęła mnie poranna sytuacja z 31-12-2013 r. Sytuacja oczywiście się powtarza cyklicznie. Wtorek rano - dzień wywózki śmieci w Szczygłowicach. Jakiś kretyn oczywiście zaparkował przed wrotami do śmietnika. Co robią panowie "śmieciarze"? Trąbią jak porąbani i oczekują, jak facet jednak się "skapnie", że to o niego chodzi i wyjdzie przestawić pojazd. Siłą rzeczy sytuacja nawiązuje do tego artykułu

http://miastoknurow.pl/30333,mistrzowie-parkowania-sa-wszechobecni-list-czytelnika.html

Jednak co mnie wkurza? W połowie panowie wywożący śmieci, gdyż trąbią i budzą wszystkich dookoła nie licząc się z tym, że ktoś może mieć np. małe dzieci lub po prostu chce się klasycznie wyspać. A w drugiej połowie cała sytuacja prawna, bo co mają zrobić jak taki "osiołek" zastawi im wjazd. Jakby zadzwonili po Straż Miejską to poczekaliby chyba z godzinę, poza tym SM co najwyżej nałożyłaby mandat w wysokości 100 zł + 1 pkt karny. Jakaś kara niby jest, ale jaka? Może jeszcze odholowanie zostaje - jednak nie rozwiązuje to problemu panów "śmieciarzy", którzy chcą wykonać swoją robotę i nie mają pewnie całego dnia. Jest kolejna możliwość złośliwe naklejki i piętnowanie poprzez umieszczanie zdjęć np. w internecie, ale na dłuższą metę to chyba też niewiele da. Chcę tu zaznaczyć, że rozumiem trochę panów ze służb porządkowych, bo co mają zrobić, jednak jest to delikatnie mówiąc uciążliwe, chciałoby się powiedzieć bardziej dobitnie, ale wyskoczą gwiazdki.
Wracając, co mogłoby ewentualnie poskutkować? Może to, że gdyby panowie "śmieciarze" zrobiliby zdjęcie takiego pojazdu i okazaliby Straży Miejskiej lub Policji. I na tej podstawie za ponowny przyjazd służb porządkowych zapłaciłby pan, który zatarasował wjazd. Tak, jak analogicznie jest to w przypadku zrobienia sobie kawału np. o podłożeniu bomby. Za całą akcję obciążany jest "dowcipniś". Tylko jest pytanie? Czy jest to wykonalne w obecnie istniejących ramach prawnych? Czy jak wiele rzeczy w naszym kraju - pogadać sobie możemy, a życie leci swoim torem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Czw Sty 02, 2014 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedys tez przy alei piastow 4 ktos zastawil smietnik.
godzina 6:30-6:45 trabienie przez kilka minut jakby na alarm bombowy.
wstaje, patrze prawym okien na lewo a tu smieciarka taka awanture robi.
nie dosc, ze sama praca smieciarki cicha nie jest i moze niektorych obudzic to jeszcze bezsensowne larmo robia na pol szczyglowic.
w koncu jeden sie ruszyl z tej smieciarki, obfotografowal i pojechali dalej

musze im jednak pogratulowac, bo udalo im sie dobudzic faceta ktorego nie rusza chodzacy odkurzacz kolo lozka i pies w sasiednim pokoju nawet przy otwartych drzwiach. wlasciciel i tak nie ruszyl sie auta przestawic, za to ja chyba zaczne stawiac auto na tej kopercie kiedy bede potrzebowal nastepnego dnia rano wczesnego budzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Czw Sty 02, 2014 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja muszę zrzucić zdjęcia z telefonu a tam min. SM , Policja... takie tam.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nz9kxw



Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 55
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 03, 2014 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Odnośnie tematu, to proszę zwrócić uwagę na zaparkowane auta przy Sztukaterii przy ul Kosmonautów oraz w rejonie Banku Spółdzielczego. Pomimo parkingu i oznakowania sposobu parkowania , auta są wszędzie a szczególnie na chodnikach . Zamieszczę zdjęcia jak wyjdę z domu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Czw Paź 30, 2014 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdrowienia dla właściciela, który myśli że jest królem parkingu. To nie pierwszy ani drugi przypadek, kiedy jaśnie pan tak parkuje. Mam nadzieję że post poskutkuje, bo następnym razem nie będzie miłego wpisu na WK.


_________________
Śląsk dawał Warszawie miliony ton węgla, w zamian za to Warszawa brała od Śląska miliony ton stali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
silos



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 136

PostWysłany: Czw Paź 30, 2014 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem





"Parkowanie na połączeniu dróg - warunkowo

Na skrzyżowaniu oraz 10 m od niego, zatrzymanie i postój są zabronione."

Skrzyżowanie Mieszka l pomiędzy blokami 17-19 auta parkowane notorycznie czasem nie ma jak przejść.[/quote]

Serio , tu już przesadzasz...

Jak nie ma gdzie przejsc? Ja tam widze przejscie jak Berlin.

Zrób parking , wyburz garaże to będzie gdzie stawać a nie czepiasz się że ktoś krzywo stanoł lub na skrzyżowaniu 5m od smietnika z mieszka I.
Zal.pl[/quote]
Czerwony złom Uno dalej tak samo parkuje !!! Pozdrawiam właściciela/kę .
P.S.
Jak można wozić dzieci takim autem w którym brakuje po śrubie w każdym kole ?Dopiero jak sie stanie tragedia to dopiero będziecie przesadzać.
_________________
http://www.otofotki.pl/img13/obrazki/um3578_foto_829684.gif
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Paź 30, 2014 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:
Pozdrowienia dla właściciela, który myśli że jest królem parkingu. To nie pierwszy ani drugi przypadek, kiedy jaśnie pan tak parkuje. Mam nadzieję że post poskutkuje, bo następnym razem nie będzie miłego wpisu na WK.



Na tym parkingu jest jeszcze co najmniej dwóch kierowców, którzy prawo jazdy kupili chyba na bazarze Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 7 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka