Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak ograniczyć ofertę lokalu, którego jest się sąsiadem?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lip 11, 2008 11:06 pm    Temat postu: Jak ograniczyć ofertę lokalu, którego jest się sąsiadem? Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pytanie czy ma ktoś z odwiedzających wiedzę lub doświadczenie w zgłaszaniu problemów z sąsiadem, którym jest lokal. Ponieważ mam za sąsiada lokal chociaż ja go widzę jako totalną spelunę w dodatku organizujący wieczory dla pożal się ... śpiewaków gdzie zalana w trąbę banda (nie boję się określenia *** i pewnie alkoholików) popisuje się do późnych godzin wieczornych. Jeżeli chodzi o policję to temat wielokrotnie zgłaszany, Panowie policjanci odwiedzają uspakajają i odjeżdżają i nie miną zakrętu i zgłoszenie nadal aktualne. Sama policja z rozmów z dyżurnym niewiele podobno może.
Chciałem się dowiedzieć na stronie gdzie i kiedy mógłbym się spotkać (i poznać przy okazji) radnego, może rozmowa z nim coś dała. Problem tylko, że na "superfajnej" stronie naszego miasta znaleźć takiej informacji nie umiałem. BiP nie chce się otworzyć więc też nie mogłem sprawdzić. Proszę o poradę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lip 11, 2008 11:11 pm    Temat postu: Re: Jak ograniczyć ofertę lokalu, którego jest się sąsiadem. Odpowiedz z cytatem

raqoo napisał:
Chciałem się dowiedzieć na stronie gdzie i kiedy mógłbym się spotkać (i poznać przy okazji) radnego, może rozmowa z nim coś dała. Problem tylko, że na "superfajnej" stronie naszego miasta znaleźć takiej informacji nie umiałem. BiP nie chce się otworzyć więc też nie mogłem sprawdzić. Proszę o poradę.


Tutaj niektóre namiary na radnych:
http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?p=8084&highlight=#8084

W BIP-ie powinieneś znaleźć terminarz dyżurów radnych.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Yo! Gotti



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 971

PostWysłany: Pią Lip 11, 2008 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spytam z ciekawości, czy problem oprócz policji był też zgłaszany dzielnicowemu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lip 11, 2008 11:29 pm    Temat postu: Yo! Gotti Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, zapewnił mnie, że rozumie moje położenie i tyle było jego pomocy. Jedynie co to poradził mi bym zwrócił się z problemem do UM w Knurowie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lip 12, 2008 12:04 am    Temat postu: Admin Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za linka do listy radnych z uzupełnieniem o adresy e-mail. Jednak po przeczytanie wątku mam pewien nie smak ponieważ nie potrafię znaleźć informacji, o której pisze sam przewodniczący:

Cytat:
Zapraszam też do osobistego kontaktu zarówno ze mną jak i z moimi zastępcami czy radnymi. Kontakt taki jest możliwy po uprzednim uzgodnieniu terminu jak również na comiesięcznych dyżurach radnych w terenie, które są odpowiednio wcześnie ogłaszane w prasie lokalnej a cały plan dyżurów znajduje się w BIP i na stronie internetowej UM.


Na stronie UM nie znalazłem potwierdzenia tych słów a BiP nadal nie odpowiada. Mam nadzieję na odpowiedź na mój list.

Pozdrowienia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lip 12, 2008 3:50 am    Temat postu: Re: Jak ograniczyć ofertę lokalu, którego jest się sąsiadem? Odpowiedz z cytatem

raqoo napisał:
Witam, mam pytanie czy ma ktoś z odwiedzających wiedzę lub doświadczenie w zgłaszaniu problemów z sąsiadem, którym jest lokal(...)

1. Idziesz do właściciela lokalu i informujesz o zastrzeżeniach swoich i sąsiadów. Czekacie na reakcję.
Masz do wyboru dwie ścieżki, możesz skorzystać z obu na raz.
2. Zarządca budynku (spółdzielnia, UM, właściciel prywatny), który wynajął lokal może skutecznie wpływać na zachowanie się klienta (czynsz, kary regulaminowe, groźba zerwania umowy itp.).
UWAGA: właściciel nieruchomości (budynku) jest odpowiedzialny za zachowanie swoich lokatorów. Art. 144 kodeksu cywilnego daje ci prawo do złożenia w sądzie pozwu cywilnego przeciwko właścicielowi budynku z żądaniem zaprzestania zakłócania ciszy nocnej (korzystanie z nieruchomości ponad miarę, wbrew przyjętym zwyczajom i stosunkom lokalnym) albo/i z żądaniem naprawienia wyrządzonej szkody.
3. Zakłócenie ciszy nocnej jest wykroczeniem (art. 51 kw). Jeżeli policja i straż miejska nie potrafią skutecznie działać, nagrywasz hałasy na dyktafon, potwierdzasz na piśmie u kilku sąsiadów (data, godzina nagrania). Piszesz krótką skargę i zanosisz materiał na komendę. Żądasz przyjęcia zgłoszenia o wykroczeniu i ukarania winnych. Jeżeli dyżurny Cię zlekceważy, wysyłasz im materiały listem poleconym z potwierdzeniem odbioru (możesz od razu wysłać pocztą i nie chodzić na policję, ale i tak zostaniesz potem wezwany).
4A. Nakładają na właściciela lokalu mandat karny albo wnoszą oskarżenie do sądu grodzkiego w Gliwicach. Ponieważ dowody są niezbite, wygrywasz a winny płaci grzywnę i przestaje zakłócać spokój mieszkańcom.
4B. Jeżeli policja (straż miejska) nie robią nic, czekasz miesiąc od zgłoszenia i po tym terminie jako pokrzywdzony osobiście składasz w sądzie wniosek o ukaranie winnego. Ponieważ dowody są niezbite, wygrywasz a winny płaci grzywnę i przestaje zakłócać spokój mieszkańcom.
Powodzenia
PS. Na dzielnicowego piszesz skargę do komendanta miejskiego, a na policję miejską - do komendy wojewódzkiej. Mają obowiązek przyjmować Twoje zgłoszenia o wykroczeniu. Odmowa albo zbywanie pokrzywdzonego jest naruszeniem dyscypliny służbowej i podlega karze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lip 12, 2008 11:54 am    Temat postu: Secundo Odpowiedz z cytatem

Ad. 1. Rozmowa odbyta, właściciel lokalu zarzekał się, że sytuacja się poprawi.
Ad. 2. Właścicielem budynku jest prywatna osoba, która wynajmuje pod działalność - tutaj nie próbował uderzać. Zobaczę co z tego wyjdzie.
Ad. 3. Tutaj będzie ubaw. Wieczorem straż miejska w Knurowie przyjmuje zgłoszenia i dzwoni na 997 do Gliwic i przekazuje zgłoszenia (sic), mogą przecież od razu po 20 wyłączyć telefon. Dzwoniąc na Policje (997) policja przyjmuje zgłoszenie i wysyła funkcjonariuszy z Knurowa, ostatnio wydłuża się czas reakcji. Tak niestety nie mogę powiedzieć by Policja mnie lekceważyła, lecz mam wrażenie że nie pociąga właściciela lokalu do odpowiedzialności. Dziwne bo zgłoszenia nigdy nie są anonimowe.
Odnośnie PS to mam pytanie jakie w ogóle uprawnienia ma dzielnicowy, nie koniecznie w takich sytuacjach. Zastanawia mnie takie stanowisko w Policji, w sumie po co są dzielnicowi, ale to jest OT.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lip 12, 2008 12:03 pm    Temat postu: Re: Secundo Odpowiedz z cytatem

raqoo napisał:
Tak niestety nie mogę powiedzieć by Policja mnie lekceważyła, lecz mam wrażenie że nie pociąga właściciela lokalu do odpowiedzialności. Dziwne bo zgłoszenia nigdy nie są anonimowe.
Odnośnie PS to mam pytanie jakie w ogóle uprawnienia ma dzielnicowy, nie koniecznie w takich sytuacjach. Zastanawia mnie takie stanowisko w Policji, w sumie po co są dzielnicowi, ale to jest OT.

Policjanci nauczyli się robić dobre wrażenie, już nie są tak bucowaci, jak dawniej. Ale ważne, co z ich uspokajających zapewnień wynika - czyli mniej wrażenie, bardziej - efekt. Dlatego kluczowy jest dla Ciebie przepis z kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia, że jeśli przez miesiąc od zgłoszenia nie dostaniesz na piśmie informacji, co zrobiono, to automatycznie wstępujesz w prawa oskarżyciela i możesz sam wnioskować do sądu o ukaranie, tak samo, jak policja.
PS. Z punktu widzenia obywatela dzielnicowy jest dokładnie takim samym policjantem, jak inni i może tyle samo. Oni tylko lubią "tłumaczyć się", że nic nie znaczą, żeby oszczędzić sobie pracy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lip 12, 2008 3:07 pm    Temat postu: secundo Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za wyczerpującą informacje, jestem zszokowany swoją niewiedzą w tym temacie. Ponieważ temat trwa już od kilku miesięcy a ja nie dostałem żadnego pisma z żadnej z komend Policji (Knurów czy Gliwice). Dlatego tym bardziej wezmę sprawy w swoje ręce bo mam już dosyć takiego traktowania.

Dziękuję jeszcze raz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka