Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ZUS kontra Amber Gold
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łukasz Kopiszka



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 592

PostWysłany: Sro Sie 22, 2012 7:53 am    Temat postu: ZUS kontra Amber Gold Odpowiedz z cytatem



źródło +18
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Sro Sie 22, 2012 8:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta dobra dobra, amber się sypnęło i wszyscy maja guano a nie pieniądze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Sie 22, 2012 8:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ZUS się sypnie wszyscy będą mieli to samo co w Amber... Smile

Pozdr
Arc
_________________
oj jo jo jo joj ! Smile

Reklama ---- arttelekom.pl ---- iknurow.pl -----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Sro Sie 22, 2012 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta napewno się sypnie, już kraczą o tym sypaniu odkąd powstał i nic z tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Sro Sie 22, 2012 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby państwo przestało miesiąc w miesiąc przelewać fortunę z środków które miały być przeznaczone na budowę dróg, edukację, wojsko itd na ZUS to by zbankrutował. Ostatnio w 'Angorze' widziałem grafikę przedstawiającą na jakie cele idą nasze podatki. Zgadnijcie co było na 1 miejscu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sie 23, 2012 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skąd nazwa ZUS? To Zakład UBEZPIECZEŃ Społecznych. To nie fundusz finansowy jak Amber Gold, a fundusz ubezpieczeniowy. Porównywanie go z funduszem finansowym to tania propaganda. Może ktoś mi wreszcie wyjaśni, z czego będziemy wypłacać emerytury osobom, których składki utopiono w socjalistycznych przedsiebiorstwach, które nigdy nie przynosiły zysku? Amber Gold się dołoży?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sie 23, 2012 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Które to socjalistyczne przedsięwzięcia nie przynosiły zysku ?
Kopalnie ? Huty ? Stocznie ? Elektrownie ?
Jak coś jest źle prowadzone to nawet będąc prywatnym nie przyniesie zysku. A jeżeli coś w Polsce jest wszystkich to jest niczyje, nikt nie dba, każdy skubie gdzie się da i dlatego docelowo tak to wygląda.
Czy porównywanie ZUS do Amber Gold jest tanią propagandą , to nie wiem , wiem jednak jakie środki są obecnie wypłacane wielu emerytom i to z pewnością nie jest tania propaganda.
Wiem również jakie kwoty są mi co miesiąc obowiązkowo zabierane i też wcale nie podoba mi się ta intratna inwestycja.
Ktoś kto wybrał Amber Gold miał przynajmniej możliwość zadecydowania czy z wolnej woli chce przystąpić do takiego przedsięwzięcia, mi tej możliwości w przypadku ZUS`u nikt nie dał .

Pozdr
Arc
_________________
oj jo jo jo joj ! Smile

Reklama ---- arttelekom.pl ---- iknurow.pl -----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sie 23, 2012 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arc napisał:
Które to socjalistyczne przedsięwzięcia nie przynosiły zysku ?

Rozumiem, że uważasz PRL za wzór gospodarczy, a system upadł bo.... no właśnie. Pewnie.... z powodów strajków...zgadłem?

arc napisał:

wiem .... jakie środki są obecnie wypłacane wielu emerytom i to z pewnością nie jest tania propaganda.


Byc może w gospodarce socjalistycznej było mozliwe, by ze składek coraz mniejszej ilości pracujących wypłacać coraz większe emerytury coraz wiekszej ilości emerytów, ale wydaje sie to raczej trudne Wink
Nie twierdzę, że ZUS nie marnuje pieniędzy. Marnuje. Porównywanie jednak ubezpieczeń społecznych, gdzie z zasady obecne emerytury wypłacane sa z obecnych składek, do działalności Amber Gold to tania propaganda.

arc napisał:
Ktoś kto wybrał Amber Gold miał przynajmniej możliwość zadecydowania czy z wolnej woli chce przystąpić do takiego przedsięwzięcia, mi tej możliwości w przypadku ZUS`u nikt nie dał .

To również tania propaganda.
Ponawiam pytanie. Skąd wziąć pieniądze na finansowanie emerytur osób, które wypracowały je sobie w PRL? Ze sprzedaży kwitnących stoczni? Przypomnę wszystkim wielbicielom niemieckich wzorców gospodarczych, że sztandarowy zakład kwitnącej gospodarki socjalistycznej, mający dużą renomę na świecie, a mianowicie zakłady Carl Zeiss Jena sprzedano za 1 DM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sie 23, 2012 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie rozkładam na czynniki pierwsze powodów upadku socjalizmu i średnio mnie to martwi. Fakt jest taki że pracowano różnie i rozdrapywano również co się dało i jak się dało , w zależności od stopnia zasiedzenia na mniejsze lub większe pieniądze.
Płaci za to obecny układ i system, który wcale nie chce traktowac sprawiedliwie wszystkich swoich beneficjentów.
Skoro twierdzisz że ZUS marnuje pieniądze to po co Go tak zacięcie bronisz. Ja nie jestem ekonomistą ale uważam że zmuszanie ludzi do haraczu doprowadzi wcześniej czy później do reakcji zwrotnej, podobnie jak wysokie podatki i koszt pracownicze, prowadzą do rozwoju szarej strefy i konieczności kombinatorstwa.
Może warto przykład wziąśc z rozwoju kraju kwitnącej wiśni Smile

Pozdr
Arc
_________________
oj jo jo jo joj ! Smile

Reklama ---- arttelekom.pl ---- iknurow.pl -----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sie 23, 2012 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bronię idei ubezpieczeń społecznych, szczególnie w kraju takim jak Polska w którym nie ma kapitału zgromadzonego za PRL, z którego można by wypłacać emerytury. Protestuję przeciwko populistycznym chwytom porównujacym ubezpieczenia społeczne do funduszu finansowego, bedącego klasyczną piramida finansową.
Nie wiem czy przykład Japonii jest najszczęśliwszy. Przypomnę, że to najbardziej zadłuzony kraj świata per capita ( dług wynosi 220% PKB), który od ponad 20 lat boryka sie z poważnym kryzysem gospodarczym i katastrofa demograficzną na horyzoncie.

I na koniec - jak obliczyć dochodowość kopalń, hut i stoczni z czasów gdy przeciętna pensja wypłacana wg widzimisię władzy, wynosiła poniżej 30$ miesięcznie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sie 23, 2012 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja uważam że ZUS jako instytucja ma nas głęboko w ... To nie populistyczny chwyt tylko obietnica lepszej przyszłości wygląda na to że dla wielu rodaków.
Piramida finansowa tolerowana do pewnej chwili przez władze, z jakiś powodów ...

Nie mnie oceniac sposób rządzenia państwem kiedyś, zarobki i brak gromadzenia kapitału, pożyczki itp.
Kiedyś za 30$ też żyło się na całkiem nie najgorszym poziomie.
Praca szukała ludzi, nie ludzie pracy.
Więc niestety coś gdzieś i kiedyś musiało pęknąc.
Tak samo jak pęknie piękny moloch jakim jest ZUS.
I to nie populizm tylko twarde patrzenie na realia. Realia w których każą pracowac do 67 lat ( dzisiaj ) , zobaczymy za 10 lat kto tej emerytury dożyje ? Tylko wszystko na to wskazuje że tak właśnie ma byc.
Ten co nic nie robi i oszczędza się, może i dożyje.

pozdr
Arc
_________________
oj jo jo jo joj ! Smile

Reklama ---- arttelekom.pl ---- iknurow.pl -----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sie 23, 2012 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arc napisał:
A ja uważam że ZUS jako instytucja ma nas głęboko w ...

Jak instytucja może mieć nas w ..... Takie określenie musi dotyczyć ludzi. Więc kto ma nas w .... Prezes ZUS? Każdy kolejny prezes, czy tylko obecny? Może to jakaś choroba, przenoszona poprzez stołek prezesa?

arc napisał:

Piramida finansowa tolerowana do pewnej chwili przez władze, z jakiś powodów ...


Taka jest zasada działania UBEZPIECZEŃ społecznych w większości krajów świata. Emerytury sa wypłacane z obecnych składek i nazywanie tego piramidą jest populizmem.
arc napisał:
Kiedyś za 30$ też żyło się na całkiem nie najgorszym poziomie.


Więc wróćmy do takich zarobków, jakiś superkomputer obliczy jakie powinny być ceny (albo premier) i bedzie mnóstwo pieniędzy na emerytury. Smile
arc napisał:
Realia w których każą pracowac do 67 lat ( dzisiaj ) , zobaczymy za 10 lat kto tej emerytury dożyje ?

Sugerujesz, że za 10 lat średnia długość życia ni stąd ni zowąd nagle gwałtownie spadnie i mało kto dożyje emerytury? Średnia długość życia obliczana jest łącznie z umierajćym małymi dziećmi. Jesli brac pod uwage tylko osoby, które zaczęły pracować ( i płacić składki ZUS) to przewidywana długość życia jest znacznie dłuższa. Nie myslisz chyba, że za każdego rządu dane statystyczne były i są fałszowane? Biorąc pod uwagę, że nie odbiegamy znacznie od innych krajów europejskich trzeba by podejrzewać, że cała Europa fałszuje dane. Chyba w to nie wierzysz...?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sie 23, 2012 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ad1

Instytucja ZUS jako częśc działalności naszego państwa, jest instytucją która zamiast pomagac krzywdzi ludzi, przede wszystkim tych , uczciwie pracujących.
Dzisiaj musisz myślec o II i III filarze żeby podobno jakieś sensowne pieniądze miec na starośc . Zobaczymy jakie to sensowne pieniądze przypadną każdemu z nas, jak już będzie łaskawie mógł iśc na zasłużoną emeryturę.
Prezes ZUS , ten czy wcześniejszy czy też kolejny , raczej biedy nie zazna. A nie wierzę że przez prezesowanie bardziej się napracuje niż inni.

Ad2
Piramida finansowa - AMBER GOLD - tolerowana przez władze ...

Ad3
Nie przesadzaj

Ad4
Sądząc po latach życia moich bliskich, znajomych itd śmiem twierdzic że wiek 67 lat jest niestety realnie grubo przesadzony, zdaję sobie sprawę że z pustego i Salomon nie naleje, jednak uważam że nie da się produktywnie pracowac do tego wieku.
A i z drugiej strony gdzie młodzież która również chciała by podjąc pracę.
?? Ma pół życia się uczyc bo dziadki i babcie będą zajmowac wszystkie stanowiska pracy ??
_________________
oj jo jo jo joj ! Smile

Reklama ---- arttelekom.pl ---- iknurow.pl -----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sie 23, 2012 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arc napisał:

Instytucja ZUS jako częśc działalności naszego państwa, jest instytucją która zamiast pomagac krzywdzi ludzi,

Pachnie populizmem. Jeśli się uprzesz to znajdziesz argument na to, że każda instytucja państwowa w jakiś sposób krzywdzi ludzi. Tysiące pracowników więc nie sposób uniknąc błędów czy też rzeczywistej krzywdy. Z drugiej strony lepiej lub gorzej, ale te emerytury są wypłacane, przesadą jest więc powiedzenie, że nie pomaga.

arc napisał:
Dzisiaj musisz myślec o II i III filarze żeby podobno jakieś sensowne pieniądze miec na starośc . Zobaczymy jakie to sensowne pieniądze przypadną każdemu z nas, jak już będzie łaskawie mógł iśc na zasłużoną emeryturę.

Dlaczego nikt nie zająknie się nawet o problemach demograficznych, które nas czekają? W ilości dzieci przypadających na 1 kobietę jesteśmy jednym z ostatnich państw na świecie. Odsetek emerytów niedługo zacznie dramatycznie rosnąć. Skąd wziąć pieniądze na ich emerytury przy aktualnym kryzysie, zadłużeniu i kłopotach budżetowych?

arc napisał:

Prezes ZUS , ten czy wcześniejszy czy też kolejny , raczej biedy nie zazna. A nie wierzę że przez prezesowanie bardziej się napracuje niż inni.

Co to ma do rzeczy? Czy gdziekolwiek na świecie prezes takiej instytucji jest biedny? To czysty populizm.

arc napisał:

Piramida finansowa - AMBER GOLD - tolerowana przez władze ...
Jakie władze masz na mysli? Kiedy w USA padał ENRON, który był piramidą działającą przez 26 lat!!!!! Amerykanie stracili 11 mld$!!!!!! Czy odpowiedzialność polskich władz jest większa niż rządu USA? Szwindle były, są i będą. Należy z nimi walczyć ale suponowanie, że Amber Gold było tolerowane przez władzę to moim zdaniem nadużycie.

arc napisał:
Sądząc po latach życia moich bliskich, znajomych itd śmiem twierdzic że wiek 67 lat jest niestety realnie grubo przesadzony, zdaję sobie sprawę że z pustego i Salomon nie naleje, jednak uważam że nie da się produktywnie pracowac do tego wieku.

Co więc proponujesz?
http://blog.syntetos.pl/wp-content/uploads/2010/10/liczba-ludnosci-wedlug-wieku.jpg
Ten obszar pomiędzy liniami niebieską i zieloną od wysokośći 67 lat to liczba emerytów, których przybędzie za 23 lata.

I jeszcze coś ciekawego.
http://blogi.ifin24.pl/wp-content/uploads/2010/03/POZD-w-Polsce-60.JPG
Spójrzmy jak rosła przewidywana długośc życia Polaków w wieku 60 lat. Zwróćmy uwagę jak rośnie od mniej więcej 1992r. by osiągnąc w roku 2007 78 lat dla mężczyzn i 83 dla kobiet. Oznacza to, że już w 2007r przeciętny Polak pobierał emeryturę przez 13 lat, a Polka 23 lata.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manfred



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 458
Skąd: tak śmierdzi?

PostWysłany: Czw Sie 23, 2012 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeciętnie to ja i mój pies mamy po 3 nogi.

Albo patrząc Twoim tokiem rozumowania ja jem ryż a mój szef mięso, więc razem jemy gołąbki.

Swoją drogą. Widzę, że bardzo lubisz słowo "populizm". Nasz język ma dużo bogatsze zasoby słowne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka