Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

O ile wzrosły wynagrodzenia w UM w Knurowie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy nasz prezydent zasługuje na większe wynagrodzenie od większości szefów miast i powiatów naszego regionu?
Tak
7%
 7%  [ 1 ]
Nie
78%
 78%  [ 11 ]
Nie wiem
14%
 14%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 14

Autor Wiadomość
mixer



Dołączył: 28 Kwi 2007
Posty: 74

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 2:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowiny Rybnickie
http://www.nowiny.rybnik.pl/index.php?me=a&id=13275

Jak zarabiają w regionie:

1. Mirosław Lenk (Racibórz) – 12365 zł (podwyżka w maju)
2. Damian Mrowiec (starosta rybnicki) – 12365 zł (podwyżka w maju)
3. Adam Fudali (Rybnik) – 12364 zł (podwyżka w czerwcu)
4. Adam Hajduk (starosta raciborski) – 12358 zł (podwyżka w maju)
5. Adam Rams (Knurów) – 12330 zł (podwyżka w czerwcu)
6. Marian Janecki (Jastrzębie) – 12298 zł (podwyżka w czerwcu)
7. Kornelia Newy (Rydułtowy) – 10827 (podwyżka w czerwcu)
8. Waldemar Socha (Żory) – 10597,20 zł (nie miał żadnej podwyżki pensji)
9. Andrzej Szafraniec (Orzesze) – 10512 zł (podwyżka w kwietniu)
10. Wiesław Janiszewski (Czerwionka-Leszczyny) – 10458,70 zł (podwyżka w styczniu)
11. Jerzy Rosół (starosta wodzisławski) – 10300 zł (nie miał w ogóle podwyżki od początku kadencji)
12. Manfred Abrahamczyk (Krzanowice) – 9996 zł (podwyżka w czerwcu)
13. Barbara Magiera (Radlin) – 9322 (podwyżka w styczniu)
14. Mieczysław Kieca (Wodzisław) – 9179 zł (podwyżka w listopadzie)
15. Marek Hawel (Pszów) – 8710 (podwyżka w maju)
16. Rita Serafin (Kuźnia Raciborska) – 7680 zł (podwyżka w maju)

Dla porównania prezydent Katowic Piotr Uszok ze swoją pensją 12061,50 zł (podwyżka w maju) mieści się pomiędzy pozycją 6. a 7., czyli prezydentem Jastrzębia Marianem Janeckim a burmistrz Rydułtów Kornelią Newy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 2:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baron napisał:
A moze ktos poda jakies konkretne stawki i to netto bo brutto to mnie naprzyklad nie interesuje Brick wall

12330 zł brutto znaczy, że na rękę miesięcznie prezydent bierze +- 8507 zł Do tego dostał wyrównanie od początku roku: 1152 x 6 = 6912 zł brutto, czyli w czerwcu dodatkowo +- 4769zł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to nie wysokie te podwyzki ale skoro wszedzie podwyzszali to i w Knurowie trzeba bylo, jednak w skali UE to i tak smiesznie zarabiaja powinni miec przynajmniej po 20 000 przypuszczam ze do tego dojdzie za jakies 10 lat
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
knurowski student



Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 136

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szef miasta = menadzer miasto = duza firma wszystko to wiaze sie z odpowiedzialnosci, stresem, praca 24h na dobe. Skonczmy wiec z demagogia ze powinno sie zarabiac jak najmniej a najlepiej za darmo.

Dobrze pracujacy, efektywnie sprawujacy wladze szef miasta to rozwoj, to wiekszy budzet i zapewnienie kasy dla niego samego.

Jesli szef nie ma efektow wtedy raz na 4 lata zbiera sie walne zgromadzenie akcjonariuszy, zwane wyborami powszechnymi, i decyduje czy daje mu nowa szanse czy wybiera nowego szefa

ten schemat jest naprawde prosty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 11:10 am    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Normalnie nie wytrzymam i muszę to skomentować Sad manager w dużej firmie owszem powinien dobrze zarabiać, prezydent miasta, burmistrz a nawet wójt również ale bez przesady; pytam się jak duże są Katowice, ile mają mieszkańców, ile co roku pozyskują środków unijnych? jak duży jest Knurów, ile ma mieszkańców, ile władze Naszego miasta pozyskują środków unijnych, nawet w porównaniu z podobnymi miastami z całej Polski? Co mówił pan Rams nt zarobków pana Kowola?
Proszę odpowiedzcie sobie sami na te pytania...

P.S. nie "śledziłem" na bieżąco sytuacji w Naszym mieście, ale gdy przeczytałem ten artykuł, byłem do tego stopnia zbulwersowany że postanowiłem zabrać w tej sprawie głos; jednak tylko w celu wyrażenia swojej opinii w tym temacie a nie w celu ciągnącej się kilka miechów dyskusji...

Pozdrawiam Wszystkich, szczególnie Secundo
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kaspian



Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 17

PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem ciekawy czy Szanowny Pan Prezydent zadbał o urzedników sobie podlęgłych - ale tych na najniższym szczeblu - np. referenta w w obsłudze klienta. Choć pewnie nawet jak sie tu któryś wypowie - to zostanie to usunięte. Prawda kogoś w oczy kole. Marionetki marionetek zarabiają srebrniki....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
clever



Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 29

PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawe zestawienie: nasz prezydent jest w czołówce najlepiej zarbiających prezydentów i starostów naszego regionu, wyprzedza (fakt, że minimalnie) prezydentów o wiele większych miast np. Katowic i Jastrzębia. Zdaje się, że to jest jedyne pole na którym ich wyprzedza Mr. Green w jakiś sposób widać musi leczyć swoje kompleksy.

Szkoda, że na tym forum nie można założyć sondy (chyba, że można, a ja nie zauważyłem), bo mam proste pytanie do Knurowian: Czy nasz prezydent zasługuje na wiekszę wynagrodzenie od większości szefów miast i powiatów naszego regionu? Jeśli tak to dlaczego? W czym jest od nich lepszy? Ja w odnosieniu do jednej, ale bardzo ważnej sprawy, mogę stwierdzić, że jest gorszy od prezydenta Rybnika. Mianowicie władze Rybnika załatwiły dla swoich mieszkańców dotację z UE na usuwanie z mieszkań rakotwórczego azbestu. Władzom Knurowa zabrakło w tej sprawie chęci lub umiejętności, a prawdopodobnie jednego i drugiego. Mam nadzieję, że w następnych wyborach samorządowych (a te już za dwa lata), nasi mieszkańcy będą pamiętać o nieudolności obecnej władzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mixer



Dołączył: 28 Kwi 2007
Posty: 74

PostWysłany: Pią Maj 22, 2009 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A propos, artykuł w Dzienniku Zachodnim:

Urzędowy etat rośnie nawet w czasie bessy
http://gliwice.naszemiasto.pl/wydarzenia/1002831.html

Średnio w ciągu roku prezydenci zarabiają ponad 150 tysięcy złotych brutto. Do tego dochodzą jeszcze różne dodatki. Na przykład Piotr Uszok, prezydent Katowic, otrzymał w ubiegłym roku z tytułu zatrudnienia w Urzędzie Miasta 156,787 tys. zł



A nasz pan prezydent ile zarabia? Ponad 157 tys. zł - więcej niż prezydent Katowic!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Pią Maj 22, 2009 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kadencja sie konczy trzeba jeszcze szybko portfelik nabic , a jak ! ale to i tak sa marne pieniadze w stosunku do krajow innych w UE,
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka