Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

O ile wzrosły wynagrodzenia w UM w Knurowie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy nasz prezydent zasługuje na większe wynagrodzenie od większości szefów miast i powiatów naszego regionu?
Tak
7%
 7%  [ 1 ]
Nie
78%
 78%  [ 11 ]
Nie wiem
14%
 14%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 14

Autor Wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lip 07, 2008 2:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cichy napisał:
buraki prezydent nie może sobie sam podnieść pensji dowiedzcie się dokładnie jaka jest procedura i kto ma wpływ na podwyżkę prezydenta zanim zaczniecie niepotrzebnie otwierać jadaczki

Oczywiście, że nie może sam sobie podnieść. Dlatego najpierw podnosi radnym, po czym oni się rewanżują. I tak przy każdej okazji. (A premier oczywiście podniósł widełki nie tylko prezydentom, ale pracownikom urzędów też. Dlatego moje pytanie, ile dostali w Knurowie. Bo że prezydent skorzystał jako pierwszy, już wiemy).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
paskud



Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 163
Skąd: z nikąd

PostWysłany: Pią Lip 11, 2008 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i dla szeregowych pracowników już nie wystarcza... Applause Applause

brawo Applause
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lip 12, 2008 3:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powtarzam i podkreślam, że intencją rozporządzenia podwyższającego widełki płac w samorządach było podniesienie wynagrodzeń dla WSZYSTKICH pracowników samorządowych.
Prezydent już skorzystał. A jak zadbał o podwładnych?
W czasach, gdy honor, przyzwoitość i grzeczność miały jeszcze jakieś znaczenie dla dorosłych w Polsce, uczyli nas, że jak się coś dzieli w grupie, to zawsze najpierw daje się sprawiedliwie innym a dopiero na końcu sobie.
Identyczna zasada dotyczyła zwierzchników - najpierw tym, za których są odpowiedzialni, dopiero potem sobie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie... dobre pytanie Jak zadbał ??
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stokrota41



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 193

PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tvardy napisał:
no właśnie... dobre pytanie Jak zadbał ??


hehehe - jak widzę, pytanie rzucone w przestrzeń układu słonecznego - nie znalazło jeszcze odpowiedzi Dancing . Z tego wynika,ze nie najlepszy z naszego prezydenta pracodawca - bo jeżeli nie można o szefie powiedzieć nic dobrego, to najlepiej nie mówić nic ....
_________________
Absurdalność daje się wyrazić tylko za pomocą humoru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lip 31, 2008 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W gierałtowicach wzięli się do roboty;-) "Solidarność" opublikowała raport o zarobkach w urzędzie gminy.
www.solidarnosc-gieraltowice.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stokrota41



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 193

PostWysłany: Czw Lip 31, 2008 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

~Wow! Przeczytałam i jestem pod wrażeniem. Ciekawe kiedy Knurów doczeka się TAKIEJ analizy ...
_________________
Absurdalność daje się wyrazić tylko za pomocą humoru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Daria W 2



Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 208

PostWysłany: Czw Lip 31, 2008 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no aż wieżyć mi się niechce że w UM są takie żałosne zarobki. Co to są za pieniądze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stokrota41



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 193

PostWysłany: Czw Lip 31, 2008 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daria W 2 napisał:
Nie no aż wieżyć mi się niechce że w UM są takie żałosne zarobki. Co to są za pieniądze


Wyrwałaś się ni z gruszki, ni z pietruszki - w jakim UM? Ps. piszemy "wierzyć" Smile
_________________
Absurdalność daje się wyrazić tylko za pomocą humoru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
clever



Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 29

PostWysłany: Pią Sie 01, 2008 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypominam tylko, że sami wybraliśmy pana prezydenta i to na drugą kadencję i to z ogromną przewagą nad następnymi kandydatami.

Może przed następnymi wyborami, warto poświęcić więcej czasu, wysiłku i uwagi, po to, aby wybrać prezydenta dla którego najważniejsze będzie dobro Knurowian, a nie otrzymywane wynagrodzenie. To samo dotyczy oczywiście także radnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sawo



Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 39

PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 4:11 pm    Temat postu: a Odpowiedz z cytatem

Ja jako "wrażliwy społecznie" (niektórzy wiedzą o co biega), powiem tak "...poznacie po owocach....", to jest wybór tych którzy głosowali tak a nie inaczej, mi to nie przeszkadza w tym sensie, że CI na których głosowałem nie dostali się i nie wstydzę się za nich. Nic do prezydenta i radnych nie mam odnośnie pensji, ale jeżeli już mają odwagę podnosić to niech się przyznają ile zarabiają. Jeżeli to wyborcom nie przeszkadza niech głosują dalej na nich, w końcu demokracja, chociaż ja wolę wczesny etap autorytaryzmu( taki bez spaczeń) z dużą dawką pozytywnej socjotechniki (bez manipulacji) Super
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paskud



Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 163
Skąd: z nikąd

PostWysłany: Czw Sie 14, 2008 8:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

clever napisał:
Przypominam tylko, że sami wybraliśmy pana prezydenta i to na drugą kadencję i to z ogromną przewagą nad następnymi kandydatami.




Prosiłbym nie uogólniać tak bardzo... Ja na tego pana nie głosowałem !!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OldBear



Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 12
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja natomiast głosowałem i nie będę się z tego tłumaczył - nie widziałem lepszych kandydatów.

Proszę mi powiedzieć - ile powinien zarabiać prezydent? Tak według Was. Oczywiście nie może być to zbyt mała kwota, bo przecież wtedy jest szczególnie narażony na łapówki. Nie może być ona za duża - bo jak widać, również ludzie nie będą zadowoleni.

Druga sprawa. Niech Secundo mi powie, skąd o tym wie - bo w późniejszych postach zauważyłem oskarżenie, że prezydent i radni nie ujawniają zarobków.

Inna sprawa, to czy ktoś w końcu powie, czy w UM Knurowa wzrosły zarobki? Pytanie jest proste i wystarczy proste TAK, bądź NIE. Jak na razie nie ma odpowiedzi, więc powiedzcie mi - dlaczego zakładacie, że tych podwyżek nie ma? Ja żadnej informacji nie mam, więc nie będę się wypowiadał, czy pod tym względem radni i prezydent są fair, czy też nie. I Wam również to radzę. Najpierw pochwalcie się informacjami, później krytykujcie - chyba jest to uczciwe zachowanie.

Sawo - wyjaśnij mi proszę na czym polega autorytaryzm bez spaczeń? Jakoś tego nie rozumiem. I powiedz mi jak uchronić autorytaryzm od spaczeń. Może uczyli mnie źle, ale z tego co mnie nauczyli, wiem że to zależy od tej autorytarnej jednostki, czy pojawią się spaczenia, czy też nie. I jaką mielibyśmy wtedy pewność, że autorytaryzm nie wypaczy się? Jeśli chodzi o socjotechnikę, to właśnie ona jest manipulacją. Polecam Ci książkę Mitnicka na ten temat (wydał tylko jedną, więc ze znalezieniem jej nie powinno być problemu). Opisuje w niej jak dzięki socjotechnice zdobywał hasła i owe numery kont, za które poszedł siedzieć. Opisuje nie tylko własną działalność, ale i oszustwa innych, mniej i bardziej spektakularne. Później powiedz, że socjotechnika nie polega na manipulacji ludźmi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OldBear napisał:

Druga sprawa. Niech Secundo mi powie, skąd o tym wie - bo w późniejszych postach zauważyłem oskarżenie, że prezydent i radni nie ujawniają zarobków.

Zarobki prezydenta są na szczęście jawne (bo przyznawane jawnymi uchwałami RM). Diety tak samo. Ale pensje zastępców prezydenta i urzędników już nie.
A w pytaniu chodziło o to, czy podwyżki były symetryczne, czy tylko dla prezydenta.
Bo sytuacja, gdy on dostaje (przy i tak wysokiej pensji) a inni nic, jest moim zdaniem krzycząco niesprawiedliwa.
Zauważ, potem czytamy optymistyczne statystyki GUS o średnim wzroście wynagrodzeń w Polsce, tylko nie wiemy za bardzo, komu tak naprawdę i o ile wzrosło. Czy wszystkim np. o sto złotych, czy jednemu o tysiąc a dziewięciu - wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moze ktos poda jakies konkretne stawki i to netto bo brutto to mnie naprzyklad nie interesuje Brick wall
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka