Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Remont ul. Kosmonautów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Czw Paź 16, 2008 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin87 napisał:
Dovin napisał:
Knurowskie władze już od lat pozbywają się wszystkich drzew. Ani skrawka cienia nigdzie nie ma Sad


A miałes kiedys uczulenie na pyłki topoli ? drzewa scieli tez ze wzgledu na alergikow nie wiem moze kiedys kiedys dzieci twoich dzieci beda mieli bedziesz przeklinał te dzrewa pozdrawiam a skrawek cienia znajdziesz w lesie jak za mało ci go


No to sie zaszczep na pylki takie alergie sa wyleczalne dzisiaj sam jestem alergikiem i wiem cos na ten temat i to chyba bledne myslenie ze z powodu 10 alergikow wycinac pluca miasta w ktorym mieszka ponad 40 000 ludzi az takimi samolubami byc nie musimy maly przyklad ktory mowi mi ze niemozna zastapic tak szybko duze drzeewo mala sadzonka - 60 letnia sosna produkuje tyle tlenu, ile wynosi dobowe zapotrzebowanie 3 osób, a duży buk 14 osób, a 1 hektar lasu wytwarza 5-10 razy więcej tlenu niż 1 hektar użytków rolnych.

wiecej na temat drzew : http://www.igpik.waw.pl/referat2.pdf

juz gdzies o tym pisalem ze miasto bez zieleni umiera , moze kolezanka z alergia zastanowi sie czy lepiej byc alergikiem i zyc czy tez umrzec na chroniczne zapalenie pluc bo brakuje drzew ktore sa naturalnymi filtrami bakteri i virusow , czy uprawianie sportow jakichkolwiek bedzie sprawiala przyjemnosc? mysle ze nie ciezki oddech i stale infekcje ukladow oddechowych przewaznie dzieci ktore bawia sie ciagle na swiezym powietrzu powinny mowic za siebie zobaczcie statystyki ...........

to tez daje do myslenia - Oddychanie powietrzem o zmniejszonej zawartości tlenu jest utrudnione, wywołuje uczucie stopniowo nasilającej się duszności, utratę przytomności, a nawet śmierć. Już zmniejszenie ilości tlenu w powietrzu wydychanym do 15% powoduje powstanie objawów wyrównawczych, które wyrażają się w głębszych oddechach, częstych skurczach serca i zwolnionych procesach utleniania biologicznego. Przy spadku zawartości tlenu do 14-9% oddech staje się przerywany, a mięśnie szybko męczą się, na skutek niedotlenienia. Dalsze obniżanie zawartości tlenu do 8-6% powoduje śmierć przez uduszenie...

i co mi z tej pieknej ulicy jak przejade nia rowerem i umre na zawal ewentualnie zaczerpne tyle toksycznych substancji ze u lekarza po przeswietleniu pluc dostane odpowiedz ze jestem nalogowym palaczem ..............dziekuje Mr. Green
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
nz9kxw



Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 55
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 11:01 am    Temat postu: Remont ul. Kosmonautów Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie !
Co do remontu ul. Kosmonautów to trzeba przyznać , że jest ok! Chciałem opisać sytuację której byłem świadkiem . Otóż w/g mnie brak wyraźnego oznakowania drogi dla rowerów - jesteśmy przeganiani przez przechodniów ( zwłaszcza tych starszych wiekowo ) bo nie każdy wie co to jest i jak wygląda . Notomiast ostatnio w niedzielę kierowca autobusu lini 47 - tak uporczywie trąbił jadąc powoli za rowerzystą , który jechał przed nim po ulicy rowerem i krzyczał z okna , że TAM JEST DROGA DLA ROWERÓW ! z kolei nie ma znaków odnośnie zakazu jazdy rowerem po ulicy , jak ma to miejsce na ul. 1 Maja - O cu tu w tym wszystkim chodzi ?, nie można tego jakoś roztrzygnąć ? ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 2:09 pm    Temat postu: Re: Remont ul. Kosmonautów Odpowiedz z cytatem

nz9kxw napisał:
z kolei nie ma znaków odnośnie zakazu jazdy rowerem po ulicy , jak ma to miejsce na ul. 1 Maja - O cu tu w tym wszystkim chodzi ?, nie można tego jakoś roztrzygnąć ? ...

Według przepisów jeśli jest droga dla rowerów, to rowerzyści mają obowiązek z niej korzystać.
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yo! Gotti



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 971

PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 3:14 pm    Temat postu: Re: Remont ul. Kosmonautów Odpowiedz z cytatem

nz9kxw napisał:
Notomiast ostatnio w niedzielę kierowca autobusu lini 47 - tak uporczywie trąbił jadąc powoli za rowerzystą , który jechał przed nim po ulicy rowerem i krzyczał z okna , że TAM JEST DROGA DLA ROWERÓW
To chyba był samobójca a nie rowerzysta, jak by to nie jechał autobus tylko TIR to koleś miałby zapewniony pobyt w szpitalu.

nz9kxw napisał:
z kolei nie ma znaków odnośnie zakazu jazdy rowerem po ulicy , jak ma to miejsce na ul. 1 Maja - O cu tu w tym wszystkim chodzi ?, nie można tego jakoś roztrzygnąć ? ...
Nieznajomość prawa nie usprawiedliwia. Jest tak jak napisał LeBoucher. Po więcej szczegółów odsyłam do Kodeksu Drogowego. Polecam przeczytać na temat znaku "droga dla rowerów" oraz pojęcie "droga".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nz9kxw



Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 55
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok , ok ! ale gdzie prawidłowe oznakowanie ?! - skoro nie ma znaków zakazujących ? to jak mają postępować użytkownicy ? - Proste , postepują po staremu ! Czy tak trudno odpowiednio oznakować ! Dlaczego można było to zrobić na 1 Maja ? I jeszcze jedno na wysokości pabu " JASŁO" w kierunku przejścia przez szkołę było przejście dla pieszych i co dlaczego go nie ma ?! a właśnie w tym miejscu jest bardzo duży ich ruch , mam na myśli pieszych - paranoja , że ja muszę przejść w obu kierunkach ok. 200 m , aby przejść przez jezdnię prawidłowo ! A przecierz w tym miejscu młodzież i dzieci z okolicznych bloków przechodzi przez jezdnię do szkoły - pomimo braków pasów - ZGROZA !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nz9kxw napisał:
Ok , ok ! ale gdzie prawidłowe oznakowanie ?! - skoro nie ma znaków zakazujących ?

To jest prawidłowe oznakowanie. Znaki zakazu na ul. 1 Maja są "nadmiarowe".
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nz9kxw



Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 55
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę podać przykład "tego" prawidłowego oznakowania ! Tak samo jak powiesz , że znaki stojące na trawniku ktoś widzi na wysokości nowej zatoki parkingowej a blokiem nr. 10 ??? ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nz9kxw



Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 55
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LeBoucher napisał:

To jest prawidłowe oznakowanie. Znaki zakazu na ul. 1 Maja są "nadmiarowe".

Przepraszam , że spytam - dla Ciebie czerwona kostka - to prawidłowe oznakowanie ?!
Podejrzewam , że masz coś wspólnego z tym oznakowaniem . Powiedz mi jeszcze dlaczego policja nie usuwa rowerzystów na tę drogę , tylko patrzy przez palce - przez palce ? czy nie wie jak postępować ...


Ostatnio zmieniony przez nz9kxw dnia Wto Paź 21, 2008 6:45 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yo! Gotti



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 971

PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nz9kxw napisał:
Powiedz mi jeszcze dlaczego policja nie usuwa rowerzystów na tę drogę , tylko patrzy przez palce - przez palce ? czy nie wie jak postępować ...
Pewno im się nie chce. Ostatnio widziałem jak postawili dodatkowy znak "zakaz wjazdu rowerów" przy Tesko.
Z tym znakiem jest jak ze znakiem np. "nakaz jazdy w prawo za znakiem", pojedziesz w prawo wiedząc że nie możesz skręcić w lewo Very Happy .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego nz9kxw, wyluzuj najpierw, bo jesteś jakiś pobudzony... już?
W kilku miejscach przy ulicy Kosmonautów stoją takie oto znaki:



które oznaczają, że wzdłuż tej ulicy znajduje się droga dla pieszych i rowerów.
Z kolei Art. 33. Prawa o Ruchu Drogowym (tutaj link) mówi: "Kierujący rowerem jednośladowym jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub z drogi dla rowerów i pieszych."
Czyli: droga jest oznaczona jako droga dla rowerów, więc rowerzyści są zobowiązani z niej korzystać. Nie potrzeba dodatkowych znaków zakazu ruchu rowerów po jezdni ani żadnych innych wynalazków.

A co do policji, to mam nadzieję że będą zajmować się prawdziwymi problemami, a nie pie.rdołami typu rowerzystów niekorzystających ze ścieżek rowerowych.
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nz9kxw



Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 55
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co? nie przekonasz ani mnie ani tych biednych zagubionych, a możesz mi dokłdnie okreslić gdzie tego typy znak się znajduje, żebym mógł przekazać zainteresowanym ? I jeszcze jedno wypraszam sobie sformułowania "pobudzony" Bo ja stwierdzam rzeczywiste fakty a Ty jak nie wiesz to zapraszam na ul. Kosmonautów . Pozdrawiam ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yo! Gotti



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 971

PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli uważasz że jakiś znak jest źle ustawiony to należy to zgłosić do Zarządu Dróg Powiatowych w Gliwicach bo to zdaje się że oni odpowiadają za znaki na Kosmonautów. Choć mogę się mylić. I jeżeli dobrze pamiętam to oni wysyłają kogoś w teren i sprawdzają czy faktycznie znak należy ustawić w innym miejscu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 2:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LeBoucher napisał:

W kilku miejscach przy ulicy Kosmonautów stoją takie oto znaki:

Może Ty wiesz, w ilu miejscach i gdzie, ale ja ich jakoś nie widzę. Jeżeli już trzymać się litery kodeksu, to znak informacyjny o drodze dla rowerów (i pieszych) powinien stać przy tej drodze za KAŻDYM skrzyżowaniem przy ul. Kosmonautów. A tak nie jest.
Praktycznym wyjściem okazałoby się namalowanie znaków poziomych na ścieżce - nie zrobiono tego.
Do dziś nie wiadomo, po której części mają chodzić piesi a po której jeździć rowerzyści - ciągi są przestawione i ludzie chodzą częściej po czerwonym niż po kwadratach (bardziej oddalonych i bliżej jezdni).
Co do znaków zakazu ruchu rowerów - nie są one, jak napisałeś, "nadmiarowe" przy ul. 1 Maja, tylko realizują zasadę dobrego oznakowania. (Gdyby było tak, jak piszesz, to nie trzeba by np. po zakazie skrętu w prawo stawiać zakazu wjazdu albo po znaku o drodze jednokierunkowej nie widzielibyśmy nigdzie zakazu zawracania, albo po użyciu znaku A7 nie malowano by jednocześnie linii poziomej na jezdni itp. itd.) Dzięki powtórzeniu informacji na jezdni i przy ścieżce każdy użytkownik ma jednoznaczną wskazówkę. Inaczej jest przy ul. Kosmonautów, gdzie skazani jesteśmy na dedukcję. To nie służy bezpieczeństwu.
Choć ogólnie ulica jest bardzo udana, szkoda, że - jak to u nas zwykle bywa - spartolono takie drobiazgi. To są drobne rzeczy, które niepotrzebnie psują efekt całości.
PS. Oświetlenie: pisałem już, że pod blokami zrobiło się ciemno, a dziś wieczorem zauważyłem, że przejścia dla pieszych przez ul. Kosmonautów są kiepsko oświetlone. Wynika to chyba z tego, ze zastosowano nowoczesne, ale energooszczędne sodowe latarnie, które nie świecą za mocno. Moim zdaniem - za słabo. Zwłaszcza to parzyste na skrzyżowaniu z Batorego. Mimo latarń wieczorem źle widać pieszych na skraju ulicy. Takie przejście mogło zostać doświetlone dodatkowo, albo oznaczone np. żółtym pulsującym światłem. W Oświęciumiu widziałem bardzo zgrabne odblaski w asafalcie, dzięki którym z daleka przejście jest dobrze zaznaczone dla kierowców. Koszt ułamkowy dla całej inwestycji.
Z innych drobiazgów marzy mi się np. system informowania pieszych, że ścieżką zbliża się rowerzysta - spotkałem kiedyś takie ustrojstwo w Zurichu - brzęczyki przy chodniku wydają delikatny dźwięk, gdy zbliża się szybciej jadący rowerzysta. To się idealnie sprawdza na długich prostych odcinkach takich jak ten nasz przy ul. Kosmonautów (w Szwajcarii zapalały się dodatkowo małe nisko umieszczone czerwone światła na przejazdach przez przecznice dla skręcających samochodówWink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 8:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezeli odpowiednie znaki sie jeszcze niepokazaly to zostana w krotce postawione i namalowane cierpliwosci panowie i panie , zeby rozwiazac problem miedzy sciezkami dla pieszych a rowerami oraz znakami ktore tam powinny istniec pozwolilem sobie na ten temat zacytowac kodeks drogowy:

Zgodnie z kodeksem drogowym (cz.II, par.7, pkt.4 oraz cz.I, art.4,pkt.1,ust.16) jazda na rowerze i motorowerze jezdnią jest zabroniona, o ile wzdłuż tej jezdni poprowadzona jest ścieżka dla rowerów.
Kodeks drogowy dopuszcza łączenie znaków ,,droga dla rowerów'' i ,,droga dla pieszych'' w pojedynczy znak ,,droga dla rowerów i pieszych'' (cz.II, par.7, pkt.7, znak łączony C-13 + C-16); jednak znaczenie takiego znaku jest inne niż dwóch znaków odrębnych. Znaki odrębne oznaczają dwie oddzielne drogi dla rowerzystów i dla pieszych: pieszym nie wolno wchodzić na drogę dla rowerów a rowerom nie wolno jechać po drodze dla pieszych. Znak łączony oznacza zezwolenie na mieszanie się ruchu pieszego i rowerowego z pierwszeństwem dla pieszych (cz.I, art.28, pkt.1) i ogranicza dopuszczalną prędkość motoroweru jeszcze drastyczniej: do 30km/godz. (cz.I, art.28, pkt.4). Wizerunek roweru na jezdni (cz.II, par.15, pkt.1, ust.6, znak N-21) ma to samo znaczenie, co znak nakazu ,,droga dla rowerów'' (cz.II, par.7, pkt.4, znak C-13), więc należy go stosować z tą samą ostrożnością.

Wiecej na temat ruchu rowerow, news, itp. Tutaj  http://www.grupaimage.com.pl/?s=prd&i=szukaj&k2=133
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Może Ty wiesz, w ilu miejscach i gdzie, ale ja ich jakoś nie widzę. Jeżeli już trzymać się litery kodeksu, to znak informacyjny o drodze dla rowerów (i pieszych) powinien stać przy tej drodze za KAŻDYM skrzyżowaniem przy ul. Kosmonautów. A tak nie jest.

To fakt, znaki są tylko na początku i końcu ulicy.
secundo napisał:

Praktycznym wyjściem okazałoby się namalowanie znaków poziomych na ścieżce - nie zrobiono tego.

I to też prawda.
secundo napisał:

Do dziś nie wiadomo, po której części mają chodzić piesi a po której jeździć rowerzyści

A to akurat wiadomo, bo jest sprecyzowane przez znaki. Poza tym to jest chyba ogólnokrajowa norma, że czerwona nawierzchnia oznacza drogę dla rowerów. No ale znaki poziome by się przydały, dla rozjaśnienia sytuacji.
secundo napisał:
ludzie chodzą częściej po czerwonym niż po kwadratach (bardziej oddalonych i bliżej jezdni).

No właśnie, jak już wcześniej pisałem to jest kwestia psychologii/instynktu, że piesi odsuwają się od jezdni. Nie mam pojęcia, dlaczego projektant tak przestawił miejscami chodnik ze ścieżka rowerową. Może chciał być oryginalny? Razz
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 9 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka