Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czyszczenie tapicerki samochodowej. Gdzie?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
djbit



Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 91

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 8:55 pm    Temat postu: Czyszczenie tapicerki samochodowej. Gdzie? Odpowiedz z cytatem

Witam, może wiecie gdzie najlepiej jechać w okolicy, aby bardzo dobrze wyczyścili całe autko: czyszczenie tapicerki, foteli itd.

Możecie podać również orientacyjnie cenę usługi czyszczenia całego auta wewnątrz i na zewnątrz.

Chciałbym się również zorientować ile czasu takie coś zajmuje (na ile trzeba oddać auto).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
B3



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 143
Skąd: knw

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za Biedronka czyszcza. Ja za full wypas z woskowaniem zapłaciłem 150 pln ale moje auto było masakryczne brudne (budowlanka w aucie) wiec pewnie zapłacisz mniej =) nie pamiętam ile czekałem ale chyba 1 dzień teraz fajna pogoda to szybko wysycha
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carol1



Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 38
Skąd: KNW

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie myjnia za biedronką nie przekonuje, woda pod ogromnym ciśnieniem i kamienie, które nie raz mi waliły w auto. Poleciłbym AutoBłysk na wolności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lopez



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 167

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam uslugi za biedronką. Myłem tam autko z budowy zapłaciłem ok 30 zł i naprawdę autko nie do poznania.

-
Polecam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Bojkowie; na wjeździe od Knurowa po prawej stronie.
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Milka77



Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 21

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszędzie tylko nie w Bojkowie!! Evil or Very Mad Gościu umył mi samochód dwukrotnie.. rzeczywiście był nie do poznania D'oh! zamazy takie jakby mył całe auto brudną szmatą.. Nigdy więcej!!
Myjnia za biedronką dużo lepsza, całkiem fajnie choć miejscami nie dokładnie i na odwal. Wniosek: dla rozrywki i świętego spokoju umyj sobie w sobotę auto własnoręcznie ! Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B3



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 143
Skąd: knw

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milka77 napisał:
Wniosek: dla rozrywki i świętego spokoju umyj sobie w sobotę auto własnoręcznie ! Mr. Green


No tylko jak masz tapicerkę mocno zabrudzona to zaden Wanish Ci nie pomoże. Jednak ta od nich chemia działa ja tam nie narzekam na myjnie za biedronka. Wyczyszczone bardzo dobrze Applause Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Milka77



Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 21

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B3 napisał:
Milka77 napisał:
Wniosek: dla rozrywki i świętego spokoju umyj sobie w sobotę auto własnoręcznie ! Mr. Green


No tylko jak masz tapicerkę mocno zabrudzona to zaden Wanish Ci nie pomoże. Jednak ta od nich chemia działa ja tam nie narzekam na myjnie za biedronka. Wyczyszczone bardzo dobrze Applause Thumbsup


Miałem na myśli raczej wszystkie usługi Smile a nie akurat tapicerke jak w temacie Wave
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dabanek



Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 145

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2014 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli gdzie najlepiej oddać auto do mycia woskowania i prania tapicerki
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rfilo



Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 144
Skąd: Świńskie Miasteczko

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2014 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie niestety żadna knurowska myjnia nie przekonała...a skorzystałem już chyba z każdej.
Efekt samej myjni zadowolił mnie w Auto Maniek na Dymka ( myjnia parowa) jednak cena mnie troche powaliła...za moje kombi środek i zewnątrz 70zł.
Robią teź tapicerki...orientacyjna cena za mycie auta i pranie tapicerki to ponad 200zł.

Dlatego wole jechac do Gliwic gdzie na Rybnickiej po lewej stronie (jadąc od Knurowa) zrobią to samo za maksymalnie 180zł a efekt jest bardzo dobry.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
julex



Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 9

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2014 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na ul. Dworcowej, mniej więcej na granicy Knurowa i Gierałtowic, po lewej stronie jest myjnia, polecam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2014 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raz spróbowałem oddać auto do myjni w gliwicach na rybnickiej i tylko utwierdziłem sie w przekonaniu, że myć auto najlepiej samemu. może poza myciem podwozia.

resztę wszystko można elegancko ogarnąć za pomocą ogólnodostępnych kosmetyków i węża z wodą.
przedwczoraj cały dzień walczyłem z brudem na aucie i pod wieczór wyglądało tak jakbym zostawił w myjni 200zł.

jak miałem poplamioną tapicerkę to kupiłem http://sklep.parys.pl/174,322,produkt,czyszczenie_dywanow_i_tapicerek_sonax_odplamiacz_do_tkanin.xhtml

potem DOBRA pianka np
http://sklep.parys.pl/174,130,produkt,czyszczenie_dywanow_i_tapicerek_sonax_xtreme_pianka_do_tapicerki.xhtml
albo http://sklep.parys.pl/174,91,produkt,czyszczenie_dywanow_i_tapicerek_prestone_pianka_do_tapicerki_i_dywanow_z_neutralizatorem_zapachow.xhtml

osobiście wolę prestone bo jest jej więcej a przez zintegrowaną szczotkę wygodniejsza w użyciu no i tańsza. działają bardzo podobnie.

do felg też jest z sonaxa elegancki preparat za ~24zł. jak są tylko brudne a nie zniszczone to po użyciu tego wyglądają jak po renowacji za ok 400zł
http://sklep.parys.pl/82,146,produkt,czyszczenie_i_zabezpieczanie_felg_sonax_xtreme_do_czyszczenia_felg_super_efekt.xhtml


może i trzeba poświęcic cały dzień, żeby był super efekt ale satysfakcja z własnej pracy dużo większa niż odebranie auta z myjni.
do tego wiem, że zrobione jest dobrze i dokładnie a jak coś porysuję to pretensje mogę mieć tylko do siebie no i finansowo wychodzi korzystniej, bo większość kosmetyków (poza piankami do tapicerki) starcza przynajmniej na 2 wielkie mycia do 4-5 takich szybkich na 2-3h
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rfilo



Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 144
Skąd: Świńskie Miasteczko

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2014 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorry ale po takich środkach to z zewnątrz może i wygląda ale cały brud jest tylko głebiej w tkaninie. Jeżeli nie ma się czym wyciągnąć tego brudu z tapicerki to potem jest tylko gorzej...oczywiście to tylko moje zdanie.

Zgodze się z Tobą rss20 że najlepszą myjnią ręczną są właśnie własne ręce. Jeżeli tylko mam gdzie to zrobić to z niej korzystam najczesciej. Pod blokiem niestety tego nie zrobię bo mając "kochanych sąsiadów" moźna zarobić mandacik za zanieczyszczanie srodowiska :/ ( którego wielkość jest zbiżona do 3=krotnego odwiedzenia myjnia i zrobienia auta na błysk)
Dlatego jadąc do myjni wybieram pakiet minimum a resztą zajmuję się sam Smile wtedy człowiek jest zadowolony Smile

Musze spróbowac tego Sonaxa do felg Smile i do tego dokupię z tej samej firmy Sonax Shine Detailer. Po przetarciu nim auta woda sama z niego spływa Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2014 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kilka lat temu matka oddała swoje auto do myjni na full pakiet razem z praniem całej tapicerki no i muszę Ci powiedzieć, że efekt był praktycznie taki sam jak po moim czyszczeniu pianką.

więc nie wiem czy tamta myjnia zrobiła to wtedy byle jak czy pianka i odkurzacz w moich rękach dobrze działają. te pianki co próbowałeś to kazali w instrukcji używać tego w tej kolejności: odkurzanie, piankowanie, szczotkowanie, suszenie i ponowne odkurzanie?


nie ma co, fajnych masz sąsiadów jak za mycie auta pod blokiem byliby gotowi po policje/SM dzwonić. pewnie dzwoniliby prawilni katolici i świętoszki co to trochę piany im przeszkadza, ale w swoich autach nie bolą ich wycieki oleju itp...

kiedyś mieszkałem w innym mieście na niewielkim osiedlu i nikomu by do głowy nie przyszło, żeby kogoś o mycie auta pod blokiem podkablować.
co sobota czasem i co drugie auto było myte.

ja mam tyle szczęścia, że mogę pojechać do teściów i bawić się ile chcę



z sonaxa jest też całkiem fajna gąbka-szczotka do felg. zamówiłem, ale jakoś długo idzie.


próbowałem też w piątek glinkować lakier. trzeba przyznać, że efekt jest wyczuwalny. przed glinkowaniem było czuć pod palcami jakieś drobinki piasku itd, a po lakier był gładki jak szkło.
plan był przepolerować go jeszcze i nawoskować, ale czasu brakło...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rfilo



Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 144
Skąd: Świńskie Miasteczko

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2014 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to troszkę szkoda Twojej pracy skoro po glinkowaniu niczym nie zabezpieczyłeś auta :/ Lakier pięknie jest sliski jednak bez wosku długo taki nie zostanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka