Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Parkingi w Knurowie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magiaświąt



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 15

PostWysłany: Pią Gru 14, 2012 2:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, ale z tego co wiem, Carrefour nie zwinął się dlatego, że parkowali tam mieszkańcy i nie było miejsc dla klientów Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
kain



Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 18

PostWysłany: Pią Gru 14, 2012 8:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do hank82 i R.
Nie wiem, gdzie mieszkacie i gdzie parkujecie, ale chyba nie kumacie sytuacji parkingowej na Kapelanów, wiadomo, że gdy budowano osiedle nikt wówczas nie zawracał sobie głowy takimi detalami, a obecnie jest tragicznie. Brakuje tylko by z drugiej strony ulicy pojawiał się znak "Tylko dla klientów Banku PeKaO".
Wiemy, że miejsc parkingowych nie przybędzie dlatego domagamy się jedynie przywrócenia stanu sprzed 13.12.2012. Przez całe lata, gdy działali tutaj poprzedni najemcy marketu nikomu to nie przeszkadzało, a mieszkańcom wręcz ułatwiało życie...W tym przypadku w rozwiązaniu problemu nie potrzeba żadnych nowych inwestycji tylko odrobinę ludzkiej dobrej woli.
Może się okazać, że, okoliczni mieszkańcy o miejsce do zaparkowania będą między sobą toczyć boje, a parking obok, będzie stał pusty …Chyba, że biega tu tylko o to by ktoś zarobił na zakładaniu blokad i holowaniu ...
_________________
lata mijają, a ty się wciąż dobrze trzymasz....odwieczna polska głupoto
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hank82



Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 108
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 14, 2012 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do kain
Uwierz mi, że miałem taki sam problem z parkowaniem jak Ty teraz ale postanowiłem zwrócić się do spółdzielni o rozwiązanie tego problemu i jakoś się dało rozwiązać ze skutkiem pozytywnym.

Zgadzam się z R. w tej kwestii.
_________________
in omnia paratus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 14, 2012 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Parking aldi jest mały więc nie dziwie się że postawili znak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magiaświąt



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 15

PostWysłany: Pią Gru 14, 2012 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Knurowianin2000 napisał:
Parking aldi jest mały więc nie dziwie się że postawili znak.


od czasu przejęcia parkingu wraz z budynkiem przez aldi nie pomniejszył się on (ten mały parking), tak jak pisał kain, nikomu wcześniej to nie przeszkadzało

edit:

jeszcze pozwolę sobie na jedno pytanie do Knurowianin2000, R. i hank82:

Byliście kiedykolwiek w Carrefourze samochodem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hank82



Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 108
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 14, 2012 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zostałem wywołany od odpowiedzi wiec odpowiadam: TAK byłem samochodem
_________________
in omnia paratus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magiaświąt



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 15

PostWysłany: Pią Gru 14, 2012 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hank82 napisał:
Zostałem wywołany od odpowiedzi wiec odpowiadam: TAK byłem samochodem


hmmmm, czyli jednak zezwolenie na parkowanie dla mieszkańców nie uniemożliwiło Ci zrobienie zakupów z wykorzystaniem samochodu jako środka transportu Smile Dancing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 14, 2012 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile wtrącę się do przeciekawej dyskusji :
uważam , że :
- własność prywatna , jest własnością prywatną i tylko i wyłącznie od woli właściciela zależy w jaki sposób będzie wykorzystywana ( czy nam się to podoba czy też nie, w cywilizowanym świecie powinno się to uszanować )
- bez dwóch zdań jest problem z miejscami parkingowymi, nie jest to sytuacja odosobniona ( myślę o KW ) problem mamy w zasadzie w całym mieście
Siląc się na cynizm : może powinno się zbojkotować funkcjonujący obok parking strzeżony i tam nie parkować, po jakimś czasie właściciel opuści teren bo nie będzie sensu prowadzić działalności ?

Z serii racjonalnej: może warto zrozumieć, że dzisiaj ilość maszyn na budowie, samochodów z naczepami z towarem, dźwigów itd, wymusiły na budowlańcach czy też właścicielu taki właśnie sposób postępowania. Chyba nikt nie chciałby żeby uszkodzono mu samochód. Wtedy to by było ...

Porada : może warto pomęczyć miasto , żeby jednak ktoś zaczął zastanawiać się nad sposobem rozładowania ilości samochodów na osiedlach. Może jednak jakieś zmiany na nowo wybudowanej przestrzeni parkowej. Wiem że już mamy wszystko betonowe, mało drzew i zieleni , ale poszukajmy jednak jakiegoś kompromisu.

Osobiście byłbym za zakazem poruszania się samochodów po osiedlach, a wybudowanie parkingów poza ich terenem Smile z zapleczem technicznym, może całodobową ochroną , itd.
Tylko ilu będzie przeciwników i zwolenników, oglądania z okna dużego pokoju swojego pojazdu Smile

Pozdr
Arc
_________________
oj jo jo jo joj ! Smile

Reklama ---- arttelekom.pl ---- iknurow.pl -----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
magiaświąt



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 15

PostWysłany: Pią Gru 14, 2012 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szkoda, że moja pierwsza wypowiedź przepadła niezauważona, a mianowicie zezwolenie na budowe/ogólnie sprzedaż terenu pod sklep pod warunkiem wybudowania parkingu dostępnego dla mieszkańcow. Może jednak ktoś coś o tym wie?


arc napisał:

Osobiście byłbym za zakazem poruszania się samochodów po osiedlach, a wybudowanie parkingów poza ich terenem Smile z zapleczem technicznym, może całodobową ochroną , itd.


Hmm, to gdzie będziemy parkować? Na polach przy drodze między Knurowem a Bojkowem? Przecież cały Knurów to jedno wielkie blokowisko Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hank82



Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 108
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 14, 2012 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magiaświąt napisał:
hank82 napisał:
Zostałem wywołany od odpowiedzi wiec odpowiadam: TAK byłem samochodem


hmmmm, czyli jednak zezwolenie na parkowanie dla mieszkańców nie uniemożliwiło Ci zrobienie zakupów z wykorzystaniem samochodu jako środka transportu Smile Dancing


Jeżeli byłem na zakupach to jest logiczne ze nie "uniemozliwiło mi zrobienie zakupów" Smile i może nie zauważyłem ale nie widziałem tabliczki ze jest parking dla mieszkanców.

Myślę, że trudno jest Ci zrozumieć pojęcie własność prywatna. Zrób wiec eksperyment tzn udaj się na parking obok - ten strzeżony i wjedź i nie płać i powiedz, że CI się należy bo tak Smile
_________________
in omnia paratus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magiaświąt



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 15

PostWysłany: Pią Gru 14, 2012 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, następnym razem jak będę używał ironii poinformuję Cię o tym, żebyś zorientował, chociaż nawet napisanie czarnym na białym nie gwarantuje, że zrozumiesz wypowiedź. Poczytaj ponownie wątek, jeśli to pomoże to zrób to "na głos" - będzie lepiej. Nikt w tym wątku nie stara się zagarnąć własności Aldika. Ani ja, ani kain. Staram się dowiedzieć czegoś na temat zastrzeżeń dostępności parkingu dla mieszkańców przy wydawaniu zgody na budowę/sprzedaży działki, bo jeśli coś takiego jest w umowie to powinno być respektowane. Podkreślam: nie widziałem umowy, ale jest prawdopodbne, że taki zapis w niej jest bo kiedyś mi się to o uszy obiło.

Poza tym odwołując się do wypowiedzi "i może nie zauważyłem ale nie widziałem tabliczki ze jest parking dla mieszkańców." nie wiem czy śmiać się czy płakać. Dla przypomnienia napiszę, że prostokątny znak informacyjny (niebieskie tło) z literą "P" oznacza PARKING (również taki dla mieszkańców, jeśli nie ma takowych obostrzeń). Warto patrzeć na znaki (tabliczki).

Jeśli masz mi zarzucać niegrzeczny ton wypowiedzi to od razu polecam ponowne przeczytanie wątku "na głos" i wyszukanie osób, które taki ton do wątku wniosły.

Pozdrawiam serdecznie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hank82



Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 108
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 14, 2012 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok zarzucasz mi, że czytam i nie rozumie ale sama nie rozumiesz tego co chcę Ci przekazać. Ponieważ jestem bardzo miłym facetem powtórzę Tobie jeszcze raz TO JEST WŁASNOŚĆ PRYWATNA I JEŻELI WŁAŚCICIEL NIE CHCE ŻEBY PARKOWALI MIESZKAŃCY OKOLICZYCH BLOKÓW TO MA DO TEGO PRAWO. PODEJRZEWAM, ŻE NIE MA ZAPISU W UMOWIE O KTÓRYM TY PISZESZ BO MOIM ZDANIEM NIE ZGODZIŁYBY SIE WŁADZE MIASTA NA UMIESZCZENIE TAKIEGO ZNAKU - LITERKA P Smile I LAETA POD SPODEM,

KONICE DYSKUSJI
_________________
in omnia paratus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magiaświąt



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 15

PostWysłany: Pią Gru 14, 2012 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie denerwuj się tak, bo żyłka pęknie - brakuje Ci połowy literek w wypowiedzi
zacznij rozpoznawać końcówki form męskiej i żeńskiej (używ)

wyjaśnij zdanie:

"PODEJRZEWAM, ŻE NIE MA ZAPISU W UMOWIE O KTÓRYM TY PISZESZ BO MOIM ZDANIEM NIE ZGODZIŁYBY SIE WŁADZE MIASTA NA UMIESZCZENIE TAKIEGO ZNAKU - LITERKA P I LAETA POD SPODEM, "

bo chyba sam nie wiesz o co Ci w nim chodziło.

dla ułatwienia napiszę, że znak wyjazd ze strefy zamieszkania i znak 'parking' stoi od zawsze - to lawetkę przypięli ostatnio
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 14, 2012 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magiaświąt napisał:
Knurowianin2000 napisał:
Parking aldi jest mały więc nie dziwie się że postawili znak.

...jeszcze pozwolę sobie na jedno pytanie do Knurowianin2000, R. i hank82:

Byliście kiedykolwiek w Carrefourze samochodem?
Tak i to niejednokrotnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 14, 2012 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i taka rada do magiświąt, idźcie do właściciela parkingu strzeżonego i nakażcie mu udostępnienia wam miejsc parkingowych za darmo ponieważ mieszkacie tam w bloku, bo takim tokiem rozumowania się kierujesz. Teren należy do Aldika i właściciel chce parkingu dla klientów, to jest proste i logiczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka