Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stronki WWW knurowian
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gemis



Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 274
Skąd: Knurów ul.Łokietka

PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 10:01 pm    Temat postu: Stronki WWW knurowian Odpowiedz z cytatem

Moje dość amatorskie stronki...

http://gemis.gmk.net.pl/
http://gemis.gmk.net.pl/Nikola

www.httatry.wczasy.com

dodawajcie swoje...Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
TOM



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 149
Skąd: somewhere in time

PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A oto moja (ciągle rozwijana i aktualizowana) stronka:

http://www.rybnik.pl/g10/

A tu zamieściłem info o stronce http://www.rybnik.pl/g10/serwis/aboutwww.php

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam tylko swoją osobistą skromną stronkę.... Czasem ją uaktualniam, częściej pozostaje bezpańsko Sad Mam wielką ambicję pobawić się Flashem,ale czas zdecydowanie nie pozwala Sad

www.mruczaneczka.republika.pl


Pozdrawiam ciepło Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
TOM



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 149
Skąd: somewhere in time

PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście jestem ultraradykalnym Very Happy ekstremistą Razz wyznającym zasadę - brak flasha na stronach to właściwe rozwiązanie.
Jestem wrogiem flasha w każdej postaci a to za sprawą "webmasterów", którzy piszą strony w taki sposób, że jak ktoś nie ma obsługi flasha(z różnych względów: nie ma plugina do niego czy też blokuje go ze względu na reklamy, etc) to nie ma możliwości zobaczenia stronki i jego zawartości. Smile No ale to moje zdanie... zresztą nie jest takie odosobnione.

pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gemis



Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 274
Skąd: Knurów ul.Łokietka

PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po części się z tym zgadzam, ale tylko po części Smile Skoro nawet już na PDA przeglądam stronki bez problemów to czemu na dużym komputerze to problem ? Smile

Pozatym Flash ma konkretne zastowoania... forma agresywnej reklamy, efektowne wizytówki.. dla przekazania informacji preferuje stary dobry css ( joomle polecam ) Smile


Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TOM



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 149
Skąd: somewhere in time

PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałem w poprzednim poście w czym problem, mianowicie nie mam ochoty klikać w X tylko po to aby zamknąć agresywne, irytujące użytkowników reklamy, które zasłaniają treść strony (czasem nawet nie ma przycisku zamknięcia reklamy - po jakimś czasie sama się zamyka). Jeśli Ciebie to nie denerwuje to jesteś jedynym mi znanym wyjątkiem. Very Happy
Zastanawia mnie jaki jest cel takiej reklamy (poza doprowadzaniem do szału użytkowników) skoro i tak nikt tego nie czyta tylko od razu szuka "X" aby zamknąć. Widze to też po sobie, że klikam bez zastanawiania i nawet nie wiem co na niej jest(nie jestem w stanie powiedzieć czego to była reklama a nawet co na niej było).
Na szczęście są pluginy do Firefox'a, które dość skutecznie eliminują flasha i agresywne wyskakujące okna w javascript. Jednakże jeśli cała strona jest we flashu lub menu jest tylko i wyłącznie w wersji flash to takie strony są wtedy bezużyteczne(wtyczka blokuje to).

Z tym stwierdzeniem, że jednym z zastosowań flasha jest forma agresywnej reklamy się nie zgodzę Smile bo nie wmówisz mi, że Macromedia stworzyła to z myślą o reklamach.

Dla mnie osobiście - Flash - to wróg publiczny nr 1 w internecie.

EDIT: dla mnie jedynym zastosowaniem flasha jest tworzenie interaktywnych prezentacji (ale nie dla internetu) - czyli widzę w nim naturalnego konkurenta dla MS PowerPoint czy też OpenOffice.org Impress.



I na tym koniec rozważań flash'owych aby offtopicu nie robić.

pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez TOM dnia Sob Maj 06, 2006 10:37 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
acidman666



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 188
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@gemis jak dla mnie druga strona super ale to głównie z powodu tematu Smile a w pierwszej mam zastrzeżenie do sposobu przeglądania zdjęc w galerii, chodzi głównie (a może jedynie) o to, że żeby otwożyć dane zdjecie muszę je otwożyć w tej samej karcie (firefox) i nie ma możliwości otwarcia tego zdjęcia w kolejnej karcie(flash :/) co powoduje że muszę załadować od nowa stronkę główną po obejrzeniu zdjecia. A poza tym stronka całkiem niezła Smile . Pozdrawiam acidman666.
_________________
http://www.acid-drinkers.com/
Always Look On The Bright Side Of Life
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy do czego i w jakiej sytuacji wykorzystujemy daną technologię. Flash-a, jak każde narzedzie trzeba mądrze wykorzystywac. To co jest najbardziej denerwujące na stronach gdzie webmaster używa Flasha, to przerost formy na treścią. Ktoś zrobił suuper graficznie odstawioną stronkę, ale zabrakło kontentu czyli treści. No i po co taka stronka w Sieci - po prostu śmieć. Każdy internauta po kilkusekundowym zachłyśnięciu się grafiką Flash na tym kończy, jeżeli nie ma treści. Szczególnie dobijające są sławetne "intra", zanim załaduje się właśiwa strona główna.

Tom, jednak ja bym aż tak w czambuł nie krytykował Flasha, bo gdyby przyjąć dołownie twoją opinię to moglibyśmy zostać przy przeglądrce Links (bez grafiki, znana w środowisku Linux) lub przy DOS-ie - też przecież działa. A świat idzie naprzód.

Aha, z tego co wiem przeglądarka powinna sama zacząć ściągac plugin do Flasha, gdy go nie mamy, a strona ma w co coś z Flasha.

Ja uważam, że Flash jest najlepsza technologią do robienia interaktywnych aplikacji i prezentacji, a na strony WWW: bannery i drobne elementy graficzne.

Zrobiło się off-topic.

Max
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MRUCZanka napisał:
A ja mam tylko swoją osobistą skromną stronkę.... Czasem ją uaktualniam, częściej pozostaje bezpańsko Sad Mam wielką ambicję pobawić się Flashem,ale czas zdecydowanie nie pozwala Sad
www.mruczaneczka.republika.pl


Najważniejsze, że jest co poczytać Smile. Strona spełnia swoje zadanie: dowiedzaiłem się wiele o Tobie i od razu lepiej sie "rozmawia". Nie działa jednak Blog Sad.

Domniemuję, że wersja "szablonowa" nie jest rozwijana, bo wiedze różnice w zawartości. Mi sie troche lepiej przeglądało tę wersję niebieską Smile.

Pozdrawiam

Max
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 10:54 pm    Temat postu: Re: Stronki Knurowian ? :) Odpowiedz z cytatem

gemis napisał:
Moje dość amatorskie stronki...

http://gemis.gmk.net.pl/

dodawajcie swoje...Smile


Dałeś popis swoich umiejętności graficzno-programistycznych. Jeżeli nie korzystałeś z jakiegoś szablonu, to domniemuję, że kupę czasu w to wtopiłeś, aby uzyskac taki efekt Smile. Strona jest oryginalna lub inaczej: strona "pełna niespodzianek", bo długo trochę trzeba się naklikać, aby zorientować sie co "wyskoczy" na ekranie Smile.

Aha, nie licz na opinię TOM-a, bo on twojej stronie nie zobaczy, bo jest we Flashu, a on tego "nie dotyka" Smile

Max
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
robik85



Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 61
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Maj 07, 2006 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gemis gratuluję. Robisz najlepsze strony w Knurowie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gemis



Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 274
Skąd: Knurów ul.Łokietka

PostWysłany: Nie Maj 07, 2006 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ta pierwsza rzeczywiscie powstała tylko po to żeby sie "pobawić" flashem... jest troche niedorobiona ( galeria itd ) ale powstała jakieś 2 lata temu i po prostu czasu brak no i chęci.. nie korzystałem z szablonow, jedynie tlo nie jest moją pracą Smile Dziekuje za opinie, za te poztywyne i negatywne... wszystkie dodają sił, a chyba o to chodzi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaktus



Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 131

PostWysłany: Nie Maj 07, 2006 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TOM napisał:
A oto moja (ciągle rozwijana i aktualizowana) stronka:

http://www.rybnik.pl/g10/



Bardzo przyjemna dla oka strona Thumbsup. Czytelna i uporządkowana oraz prosta nawigacja. Dobrze dobrane kolory i czcionki.

Duży plus za propagowanie Wolnego Oprogramowania. Pewnie z tego powodu strona ma taki "konserwatywny" charakter (to nie zarzut). Biorąc jednak pod uwagę dla kogo jest ona przeznaczona, to może przydałoby się trochę tzw. bajerów i jakieś elementy interaktywne (aby młodziez mogła wokół tej strony stworzyć internetową społeczność szkolną).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TOM



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 149
Skąd: somewhere in time

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trafiasz w istotę sprawy mówiąc o konserwatywnej naleciałości. Very Happy Za pomocą Linksa też ma dać się oglądać stronki. Dodatkowo ma prostą szatę bo tak się dyrekcji podoba - minimum grafiki (no i oczywiście mi się tak podoba Razz). Miałem też sygnały od uczniów, że jest ok choć i były takie, żeby wiecej schematów kolorów było do wyboru. Oczywiście strona jest jeszcze daleka od ukończenia, jest to moje dzieło tworzone ochotniczo dlatego, że poproszono o to moją żonę(nauczycielkę).
Promuję wolnę oprogramowanie, nie ukrywam Very Happy. Wyjaśniam na stronkach też, że dla ochrony wzroku czytających migocące gify oraz flash'e nie będą obecne.
Mam w planach zrobienie jeszcze alternatywnych kolorystyk oraz jak dogadam się kiedyś z adminem tego serwera windowsowego to może jakieś forum by powstało oraz redagowanie i umieszczanie newsów na bieżąco tj. logowanie do serwisu.

Oczywiście plany planami a doba ma tylko 24h Sad. Może jak wygram w totka to kupię sobie dobę 48-godzinna Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Nie Lip 23, 2006 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po niewczasie też dorzucę moją stronkę.
http://www.sds.knurow.com

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...





Ostatnio zmieniony przez Xander_cage dnia Pon Lip 24, 2006 8:40 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka