Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co dalej z budynkiem (po)szkolnym na ul. Przemysłowej?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Powiat Gliwicki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Wrz 06, 2006 10:26 pm    Temat postu: Co dalej z budynkiem (po)szkolnym na ul. Przemysłowej? Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie.

Szkoła zlikwidowana. Budynek niszczeje. Prasa informowała, że pojawiła się poważna oferta otwarcia w budynku prywatnej szkoły. Starostwo nie wykazało zainteresowania. Dlaczego? Prosimy o szczegóły tej sprawy.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Sob Wrz 09, 2006 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi adminie przypuszczam, że starostwo a raczej "górna część" starostwa dostała za cienką kopertę.
Smutne to acz prawdziwe. Zastanawiam się nad sensem utrzymywania tego subforum i obawiam się, że pełno tu będzie przechwałek i trików wyborczych a konstruktywnych (lub jakichkolwiek) odpowiedzi nie uświadczymy.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage


Ps. Proponuję zmienić nazwę subforum na "Powiat Gliwicki czyli pierdoły dla grzecznych dzieci...." lub "Powiat Gliwicki - bajki, pierdoły i kit przedwyborczy..."
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Wrz 09, 2006 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander_cage napisał:
Drogi adminie przypuszczam, że starostwo a raczej "górna część" starostwa dostała za cienką kopertę.
Smutne to acz prawdziwe.


W poniedziałek mam nadzieję, że zgłosisz zawiadomienie do prokuratury. Jeżeli nie, to nie rzucaj słów na wiatr i nie pisz, że "prawdziwe". Violent
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
www.powiatgliwicki.pl



Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 95

PostWysłany: Nie Wrz 10, 2006 10:55 am    Temat postu: oburzenie Odpowiedz z cytatem

witam Was,

Xander proszę o to, abyś czasem się zastanowił nad tym, co piszesz. Rozumiem Twój sposób bycia i to, że na forum można w sposób prosty rozmawiać i "walić" prosto z mostu, ale proszę Cię o to, żebyś nie "przeginał". Skoro piszesz o inicjatywie powstania w tym budynku prywantej szkoły, to zapewne orientujesz się w tym pomyśle dokładnie. Napisz nam więc jaki miał być plan dokładnie. Proszę zrób to, albo powiedz, że o pomyśle wiesz tylko z prasy bądź innych mediów. Bo rzucając swoje hasła sprawiasz wrażenie, jakbyś wiedział wszystko a co najważniejsze wszystko było złe, daremne i wyborcze. Nie skomentuję hasła o kopercie. Co do tematu budynek przy ul. Przemysłowej w najbliższym tygodniu odpowiem w rzeczowy.

Dziś zapraszam do odpoczynku, pogodę mamy sprzyjającą. Zapraszam na Powiatowe Dożynki do Przyszowic:
- początek Mszy Św. o 14:00,
- Korowód Dożynkowy po 15,
- rozpoczęcie na boisku LKS Przyszowice o 15:40

Sławomir Gruszka
rzecznik prasowy

Starostwo Powiatowe w Gliwicach
ul. Zygmunta Starego 17
44-100 Gliwice
tel. kom. 513 177 633
tel/fax 032/332 66 70
www.powiatgliwicki.pl
e-mail: s.gruszka@starostwo.gliwice.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Nie Wrz 10, 2006 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dowodów na to nie mam i dlatego napisałem "PRZYPUSZCZAM", ale nie od dziś tajemnicą poliszynela (sorx za pisownię) jest to, że w kręgach administracyjnych brało się koperty, bierze i będzie brać....

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Wrz 10, 2006 8:51 pm    Temat postu: Re: oburzenie Odpowiedz z cytatem

www.powiatgliwicki.pl napisał:

Xander proszę o to... Skoro piszesz o inicjatywie powstania w tym budynku prywantej szkoły, to zapewne orientujesz się w tym pomyśle dokładnie. Napisz nam więc jaki miał być plan dokładnie. Proszę zrób to, albo powiedz, że o pomyśle wiesz tylko z prasy bądź innych mediów. Co do tematu budynek przy ul. Przemysłowej w najbliższym tygodniu odpowiem w rzeczowy.


W ferworze dyskusji i emocji, p. Sławomir Gruszka przypisał Xanderowi moją wypowiedź. To ja wspomniałem o tym, że prasa pisała o planach prywatnego inwestora, który chciał stworzyć tam prywatną szkołę, ale Starostwo się nie zgodziło.

Co tu jeszcze dodawać. Padło konkretne pytanie (nie zarzut) i po prostu liczymy na odpowiedź. Przy okazji liczymy na ustosunkowanie się również do zarzutu (odczucia) przedstawionego przez użytkownika Demona http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?t=210

Jeżeli wypowiedź się pojawi i będzie konkretna to myślę, że i sceptyczny Xander_cage uwierzy, że jednak "ktoś" z przedstawicieli władzy może traktować mieszkańców poważnie, mimo że pytają w przestrzeni wirtualnej.

Xander_cage napisał:
Dowodów na to nie mam i dlatego napisałem "PRZYPUSZCZAM", ale nie od dziś tajemnicą poliszynela (sorx za pisownię) jest to, że w kręgach administracyjnych brało się koperty, bierze i będzie brać....


Strasznie pesymistyczne masz nastawienie do życia, p. Xander_cage, tym bardziej, że przecież powstało Centralne Biuro Antykorupcyjne to teraz może być tylko lepiej Wink

W każdym bądź razie, może rzeczywiście tylko dzięki ostrości Twojej wypowiedzi jest reakcja - mamy zapewnienie, że będzie odpowiedź na konkretne pytanie o budynek po b. szkole.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Pon Wrz 11, 2006 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Rzeczniku Prasowy Powiatu Gliwickiego!
Zanim znowu przypniesz się do mnie radzę zapoznać się z treścią i autorem tematu. Tekst o kopercie może śmiało komentować kto chce i kiedy chce ... zapewne będzie śmiesznie i powstaną ODT (czyt. Opowieści Dziwnej Terści) i niezmiernie jestem ciekaw jaki będzie komentarz rzecznika prasowego. Proszę o wybaczenie za zbyt zarozumiały ton mojej wypowiedzi ale prawda jest taka, że jak świat światem urzędasy brały w łapę, biorą w łapę i będą brali w łapę i chyba tylko bomba atomowa ewentualnie klka kilogramów C4 rozwiązało by sprawę do czasu zagnieżdżenia się na stołkach kolejnych łapczywych na szmalec urzędasów.

@ Admin: Stare ludowe przysłowie mówi "uderz w stół a nożyce się odezwą", moja pierwsza wypowiedz w tym temacie była celowa, chciałem po prostu sprowokować odpowiedź. Zaręczam Ci, że ilekroć nasze posty będą bez odpowiedzi spotakją się z prowokacją z mojej strony. Może choć w ten sposób uda się wymusić poważne traktowanie forumowiczów.

Pozdrawiam serdedcznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
www.powiatgliwicki.pl



Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 95

PostWysłany: Wto Wrz 12, 2006 8:49 am    Temat postu: Xander Odpowiedz z cytatem

Xander,

kobiety zawsze obgadują drugie kobiety, prawdziwi faceci nie płaczą, kobiety nie potrafią prowadzić samochodu, piwo lane zawiera tylko piwo, kabarety są zawsze śmieszne, pogoda jest zawsze jakaś, szkoła uczy pozytywnych rzeczy, wojsko to szkoła życia, lato jest zawsze gorące a zima mroźna, urzędasy zawsze biorą w łapę, każdy policjant jest skorumpowany, sędzia orzeka jak chce ................ rzecznik prasowy zawsze ........ Skoro tak, cóż ma dla Ciebie to, co napiszę? Czy dasz wiarę temu, że moja odpowiedź będzie merytoryczna i oparta w faktach i liczbach? Fajnie, że rzucasz hasła które powodują reakcję. Ale ta reakcja nie wynika z faktu "otworzonych nożycy", lecz z faktu obrony tego, że ludzie są różni. Osobiście czuję się urażony bo w jakimś stopniu jestem "urzędasem".

Xander ludzie są różni, tak jak życie jest kolorowe. I pewnie na całe szczęcie czasem latem popada i zrobi się trochę chłodniej a zimną zaświeci słońce i zrobi się cieplej. Że bywa tak, iż kobieta doceni urodę drugiej kobiety a prawdziwy mężczyzna uroni łzę w chwili smutnej.
Ironią losu jeszcze kilka lat temu u Twego boku zadawałem trudne pytania, teraz stanąłem po drugiej stronie i na nie odpowiadam. Zawsze miałem pretensję o to, że forum nie jest wykorzystywane jako miejsce dialogu o sprawach ważnych. Teraz sam czuję dlaczego....

Idę zapytać "urzędasów" co z budynkiem przy Przemysłowej. Miłego dnia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bananek



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 234

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 12:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie rzeczniku Prasowy Powiatu Gliwickiego!

Mam szacunek dla pana, bo w końcu jest pan jedynym przedstawicielem rządzących, którzy odważyli sie tutaj dyskutować.

Mam nadzieję, ze się Pan nie zniechęcił opinią p. Xandera i nadal będzie udzielał się na tym forum.

Tak, więc czekamy na odpowiedź odnośnie budynku po b. szkole. Poniewaz nie zgadzam się z ostrością wypowiedzi Xandera, więc liczę, że nie da mu Pan satysfakcji i odpowie (merytorycznie).


Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@bananek: No tak dzień bez wazeliny to dzień stracony. Buuu aż mi wazelina bo ekranie cieknie. Niech Ci będzie. Tobie też życzę abyś się nieco bardziej udzielał na forum.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
www.powiatgliwicki.pl



Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 95

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 11:35 am    Temat postu: Budynek przy ul. Przemysłowej Odpowiedz z cytatem

W budynku przy ul. Przemysłowej 21 istniała szkoła przy Zakładowa. W chwili, gdy powstały Powiaty 1.01.1999r Wojewoda Śląski przekazał budynek Starostwo a ten ZSZ w trwały zarząd na czas nieoznaczony.

Kiedy jednak dojazd drogą do szkoły stał się coraz bardziej uciążliwy, dojście kładką również nie zawsze było łatwe a liczba uczniów w szkołach gimnazjalnych zaczęła spadać pod koniec 2005r. Rada Powiatu podjęła intencyjną uchwałę w sprawie rozwiązania ZSZ i likwidacji III Liceum Profilowanego. Ponieważ decyzja i likwidacji i rozwiązaniu jednostki oświatowej musi być oparta na zgodzie Kuratora Oświaty, wystąpiono z wnioskiem zawierającym nie tyle samą prośbę o wyrażenie stanowiska w sprawie likwidacji i rozwiązania jednostki, ale kilkustronnicowe opracowanie (opis jednostki, prognoza liczby uczniów i utrzymanie jendostki). Podstawowe argumenty to: zmiejszająca się liczba uczniów, położenie szkoły, złe dojście i dojazd do szkoły.

Kurtor Oświaty wyraził pozotywne stanowisko podkreślając to, iż dla uczniów likwidowanej i rozwiązywanej placówki są przygotowane miejsca (w ZSZ przy ul. Szpitalnej i Zespole Szkół im. I.J. Paderewskiego).

W lutym Rada Powiatu podjęła uchwałę o rozwiązaniu ZSZ i likwidacji III Liceum Profilowanego. Następnie w maju Rada podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości. Został ogłoszony przetarg pisemny nieograniczony - cena wywoławcza 1 300 000 zł - do 15.09 do godziny 15:00 mozna składać oferty. Część jawna przetargu odbędzie się 20.09 o godzinie 10:00 w s. 166 Starostwa Powiatowego w Gliwicach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bananek



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 234

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Xander:

Jak ktoś nie ma rzeczowych argumentów to posiłkuje się insynuacjami (łapówki), albo używa obraźliwych sloganów (urzędas, wazeliniarz).

Czy nie mam racji, że to jedyny przedstawiciel ośrodka władzy, który tutaj czasem skrobnie słowo? Ja wiem, że to nie powinna być jakaś wielka zasługa, ale na razie w naszym kraju, w naszej małej ojczyźnie tak jest, że to jednak zasługuje na przyklaśnięcie, bo INNI Ciebie i mnie olewają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Sob Wrz 16, 2006 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co napiszę będzie moją ostatnią wypowiedzią w temacie bo nam sie OFF - Topic robi.
To, że Sławomir Gruszka się wypowiada (a raczej ma zamiar odpowiadać na pytania) doceniam i jestem z tego rad.
To, że urzędasy olewają wszystkich w koło i patrzą na swoją kieszeń nie robi już na mnie najmniejszego wrażenia (zbyt długo żyję na tym świecie) i straciłem już całą nadzieję na to, że kiedyś to się zmieni.
Odnośnie wazeliny i innych środków smarujących to wybacz, ale po wnikliwym przeanalizowaniu Twoich postów takie nieodparte wrażenie odniosłem (zastanawiam się w jakim stopniu znasz byłe i obecne władze Frondy).
Argumenty mi są nie potrzebne skoro nie ma odpowiedzi (nawet najbardziej lakonicznej i naiwnej) na zadane pytanie i puki jej nie będzie nie padną z moich ust kontrargumenty.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
www.powiatgliwicki.pl



Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 95

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2006 8:21 pm    Temat postu: pomieszane wątki Odpowiedz z cytatem

Xanderze, Twoja wypowiedź jest wyjątkowo kaloryczna, pomieszałeś tyle wątków, że trudno powiedzieć co miałeś na myśli - po kolei:

1. Ja nie zamiarzam odpowiadać, ja odpowiadam. Jeżeli moja odpowiedź w 14 września Cię nie "zadowala", proszę napisz pytanie dodatkowe.

2. Myślę, że znowu generalizujesz. Jendak zgodzę się z Twoją wypowiedzią, lecz pozwolę sobie ją zmodyfikować - nie urzędasy, tylko ludzie czasem "olewają" swoje obowiązki. I tego rzeczywiście nie zmienisz.

3. Piszesz w końcu, że nie ma żadnej odpowiedzi a spójrz powyżej (nie tylko w tym temacie). Jakoś zawsze odpowiadam na Twoje posty Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
demona



Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 80
Skąd: Knurów-Gliwice-Katowice

PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 12:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wsumie wszytsko pieknie ladnie Dontknow ale dalej nierozumie jednego dlaczego uczniow z tej szoly dali do szkol o tak malych budynkach tłok scisk itp. ten kto to zrobil niemysla o uczniach tylko upachc dzisi w szkola i spokoj. dla mnie to bylo bardzo glupie posuniecie. nichodzi o likwidacje tylko "wpchanie" tyle mlodziezy to tak malych szkol w gliwicach tez sa skzoly zawodowy z tego co dorze pamietam.


Pozdrawiam 2 man down
_________________
czy istnieje prawdziwa, idealna miłość? a może to tylko chemia i mija bezpowrotnie po kilku latach? naukowcy twierdzą że nie może trwać dłużej niż 3 lata... Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Powiat Gliwicki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka