Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Drzewa wzdłuż ul. 1 Maja i ul. Knurowskiej
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
djbit



Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 91

PostWysłany: Sro Maj 02, 2012 8:24 am    Temat postu: Drzewa wzdłuż ul. 1 Maja i ul. Knurowskiej Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy dużo osób zauważyło, ale ktoś zasadził młode drzewa wzdłuż ulic 1 Maja i Knurowskiej.

W poniedziałek mijałem tam wypadek i dziewczyna chyba chcąc uniknąć zderzenia wylądowała w polu - "na szczęście" w polu.

Sadzenie drzew zaraz przy drodze to moim zdaniem jakieś nieporozumienie.
Lepiej wjechać w pole niż zatrzymać się na drzewie ...


Co wy o tym myślicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
karolina1639



Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 332
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sro Maj 02, 2012 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak się nie mylę dokładnie sadzenie było niecałe 2-3 tygodnie temu - z jednej strony wycinali stare z drugiej sadzili nowe.

Szkoda, że wszystko tak blisko drogi - mogli je oddalić o kilka metrów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Maj 02, 2012 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem nie koniecznie mogli je oddalać ponieważ tylko taki pas jest pasem przy drogowym należącym do zarządcy. To co za rowem jest już własnością prywatną.
Fakt faktem nasadzenie tych drzew metr od jezdni jest chyba lekkim przegięciem i z pewnością bezpieczeństwu służyć nie będzie. Nie teraz bo takie drzewko to i w ręku można złamać ale za kilka lat.
Mogli już sobie darować to uszczęśliwianie na chama. Smile

pozdr
Arc
_________________
oj jo jo jo joj ! Smile

Reklama ---- arttelekom.pl ---- iknurow.pl -----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Maj 02, 2012 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja liczyłem na to, że zrobią tam w końcu chodnik. Często widuję osoby, które idą poboczem. Na pewno nie jest to bezpieczne...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bartosz-ko



Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 341
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Maj 02, 2012 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie, co z wami. Dopiero co było narzekanie, że zieleni co raz mniej. Teraz znowu źle bo za blisko drogi. Przecież nikt nie każe od razu w nie wjeżdżać. A jak się boisz człowieku jeden z drugim, że się na nim rozpłaszczysz, to widocznie słaby z ciebie kierowca. Przesiądź się do autobusu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Sro Maj 02, 2012 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadzenie drzew wzdloz drogi bylo dobre a nawet wskazane 50-60lat temu,zeby dac schronienie woznicy z furmanka ale dzisiaj to porazka
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yo! Gotti



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 971

PostWysłany: Sro Maj 02, 2012 10:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bartosz-ko napisał:
Przecież nikt nie każe od razu w nie wjeżdżać.
No fakt lepiej jechać na czołowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bartosz-ko



Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 341
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Maj 02, 2012 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yo! Gotti napisał:
bartosz-ko napisał:
Przecież nikt nie każe od razu w nie wjeżdżać.
No fakt lepiej jechać na czołowe


To nie moja wina, że w tym kraju prawo jazdy może dostać każdy, bez względu na to czy potrafi jeździć czy nie. A zazwyczaj tym drugim wydaje się, że najwięcej potrafią Mr. Green Dopuki są idioci bez wyobraźni, na wypadki nie pomoże nawet 100m pas bezpieczeństwa z każdej strony.
Zawsze uważałem że trzeba eliminować przyczyny, a nie skutki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
djbit



Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 91

PostWysłany: Sro Maj 02, 2012 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przecież nikt nie każe od razu w nie wjeżdżać. A jak się boisz człowieku jeden z drugim, że się na nim rozpłaszczysz, to widocznie słaby z ciebie kierowca.


Jakbyś się tak trochę zastanowił to może byś głupot nie pisał.

Możesz być nie wiem jak dobrym kierowcą, jednak w razie czego to nawet nie masz gdzie uciec z drogi.

Z tego co zauważyłem w poniedziałkowym zdarzeniu to w jednym z samochodów strzeliła opona z przodu, a ten drugi chyba odbił i się znalazł w polu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Sro Maj 02, 2012 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano właśnie, bartosz-ko, nikt tu się raczej nie martwi o idiotów, którzy będą tamtędy pociskać 150 i skończą na drzewie. Chodzi o przypadki które mogą się zdzarzyć każdemu, jak wspomniana pękająca opona, poślizg na czarnym lodzie czy na oleju, albo sytuacja w której musisz uciekać z drogi, bo jakiś kretyn zabrał się za wyprzedzanie na trzeciego.
Drzewa powinni sadzić w parkach i przy uliczkach osiedlowych. Przy wyjeździe na Bojków przydałyby się raczej jakieś niskie a gęste krzewy, które zatrzymałyby śnieg nawiewany z pól.
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Centaur



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 22
Skąd: WPII

PostWysłany: Sro Maj 02, 2012 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bartosz-ko napisał:
Ludzie, co z wami. Dopiero co było narzekanie, że zieleni co raz mniej. Teraz znowu źle bo za blisko drogi. Przecież nikt nie każe od razu w nie wjeżdżać. A jak się boisz człowieku jeden z drugim, że się na nim rozpłaszczysz, to widocznie słaby z ciebie kierowca. Przesiądź się do autobusu.


Widać że nigdy nie miałeś sytuacji w której np. ktoś leci Ci na czołowe a nie ma pobocza. Jeżeli w ogóle masz prawo jazdy... Te drzewa to duże nieporozumienie, cofnięcie się do wsi lat 50 i wcześniej. Tam jak już powinien być chodnik, zarząd powinien odkupić dodatkowe 10m szerokości i spróbować w inny sposób zagospodarować/osłonić przed wiatrem, śniegiem. Osobiście 2 razy wpadłem w poślizg jadąc tą drogą zimą a jeżdżę na zimowych oponach i nie szarżuje. Wystarczy chwila moment, ślisko, wiatr dmuchnie i lecisz na prawo i lewo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pietas



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 282

PostWysłany: Sro Maj 02, 2012 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bartosz-ko napisał:
Yo! Gotti napisał:
bartosz-ko napisał:
Przecież nikt nie każe od razu w nie wjeżdżać.
No fakt lepiej jechać na czołowe


To nie moja wina, że w tym kraju prawo jazdy może dostać każdy, bez względu na to czy potrafi jeździć czy nie. A zazwyczaj tym drugim wydaje się, że najwięcej potrafią Mr. Green Dopuki są idioci bez wyobraźni, na wypadki nie pomoże nawet 100m pas bezpieczeństwa z każdej strony.
Zawsze uważałem że trzeba eliminować przyczyny, a nie skutki.

I tu się kolego mylisz.
Odnośnie poniedziałkowego wypadku byłem uczestnikiem .
Jechałem w stronę gliwic i kobieta jadąca do knurowa Audi A4 wyprzedzała na trzeciego- przed zakrętem. Niestety nie miałem gdzie uciec bo były drzewa. Gdybym był szerszym autem to pewnie wyciągaliby mnie przez bagażnik, bo kierująca niestety nie zaczęła nawet hamować.
Kolego widać, że za mało jeszcze w życiu przejechałeś żeby się wypowiadać w tej kwestii.
I jakby nie patrzeć główną przyczyną była znów brawura, ale czy ktoś pamięta jeszcze jak z 15 lat temu dwa mijające się autobusy KZK i jeden wylądował na drzewie... bo się nie zmieścił.
Kilka lat temu jadąc do rybnika przy 100km/h zablokowało się koło w aucie - łożysko bez wcześniejszych oznak szlag trafił. Gdyby nie to że drzewa na tym odcinku były daleko to byśmy z kolegą skończyli na jednym z nich.

P.S. pół metra w drugą stronę i miałbym czołówkę... jak myślicie kto by bardziej ucierpiał? A4 czy stare cinquecento ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Czw Maj 03, 2012 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak z ~10 lat wstecz nie było roku, żeby nie było w tym miejscu przynajmniej 3 poważnych wypadków. Jak wycięli drzewa po jednej stronie to się bardzo uspokoiło, teraz widzę że znowu wracamy do korzeni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotruś



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 233
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Maj 03, 2012 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te drzewka mogli w parkach zasadzić tam gdzie się dzieci bawią żeby trochę cienia było a tak to patelnia i z dzieckiem wyjśc nie mozna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Maj 07, 2012 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak czytam co piszenie i zastanawiam sie czy to nasze miasto nasadziło drzew wzdłóż drogi powiatowej czy też Gliwice czyli powiat?????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka