Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Adam Szczypka nie jest już starostą gliwickim
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Powiat Gliwicki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bananek



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 234

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2008 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bart napisał:

prócz tego nie zauważyłem żeby Szczypka prowadził jakąkolwiek kampanię wyborczą... przypuszczalnie dlatego, że spodziewał się stanowiska wiceprezydenta jak w poprzedniej kadencji, a w tej sytuacji obietnice tego co będzie się realizować w ramach Rady Miasta, byłyby puste...


Tajemnicą poliszynela było, że Szczypka nie zostanie wiceprezydentem. Trzeba było więc go gdzieś "zagospodarować". No i został... starostą.

bart napisał:
sęk w tym że w czasie 1,5 roku Szczypka robił więcej niż Nieszporek w 4 lata zarówno dla Knurowa jak i całego powiatu...


Gdyby nie kasa z Urzędu Miasta Knurowa to powiat jest jak bezbronne dziecko... nic by w Knurowie zauważalnego nie dało się zrobić, bo za mało jest kasy. Większość inwestycji niby robi powiat, ale to Urząd Miasta jakby decyduje co i jak bedzie robione, bo daje kasę na współfinansowanie. Starostą był "swój" to kasa szła szerokim strumieniem. Teraz, gdy starostą został przeciwnik polityczny prezydenta Ramsa (i koalicji, którz w Knurowie rządzi), kurek z kasą może zostać przykręcony i wtedy faktycznie może się okazać, że Nieszporek nic znaczącego (w porównaniu do czasów Szczypki) nie zrobi, bo bez kasy to może sobie jedynie jeździć na festyny i się "pokazywać".

Z tego powodu nie jestem pewny czy zmiana jest dla Knurowa korzystna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
A.R



Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 15

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2008 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bart: odnosząc się do twojej przedostatniej wypowiedzi; nie można udowodnić że ktoś ich(członkow zarządu) zastraszał czy im naobiecywał, ani nie można udowodnić że ktoś tego nie robił, dlatego ja np. patrze na to w ten sposób, że jeśli nie było zmiany stołków każdy zachował posade, a tylko starosta się zmienił, to pewnie nie był najlepszy(w ocenie współpracowników). Dla ciebie może takie spojrzenie na sprawę to ignorancja, a dla mnie to poprostu realna ocena sytuacji bez węszenia spisku. To tak jak byś powiedział Nie można powiedzieć że nie ma ufoludków tylko dlatego że ich nikt nie widział na własne oczy Okey niktnie zdementowal istnienia ufoludkow ale ja jednak nie wierze w ich istnienie Smile tak samo nie wierzę w to że ktoś przychodzi do np.wice-starosty i mówi: Głosuj za odwolaniem starosty bo i tak mamy wiekszosc i mozesz skonczyc w opozycji, jutro przyjdzie do tego samego wice starosty ktos z opozycji powie to samo i bedziemy mieli co miesiac nowego staroste? . Wspomniałeś o tasmach Begger, tak pamiętam sprawę ale tam Lipiński rozmawiał o stanowisku...hmm sekretarza stanu w jakimś ministerstwie o ile się nie mylę, więc jeśli ten super transfer doszedłby do skutku to byłoby widoczne: Begger przeszła do PiS zwerbowała grupę posłów i krótko po tym otrzymała niezły "stołek". Tutaj nikt stołka nie otrzymał... jak narazie... Thumbsup .

P.S- Uwierz nie chciałoby mi się zakładać 3 kont żeby się nie czuć samotnie na forum... Wave
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez A.R dnia Wto Kwi 08, 2008 10:52 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
A.R



Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 15

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2008 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zauważyłem teraz wypowiedź użytkownika Bananek.
Bart: to też nie jestem ja pod 14 nickiem Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marko Polo



Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 6

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2008 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo
W wyborach startowało 2 wiceprezdentów jeden Kachel który został radnym a drugi Szczypka który dostał 68 głosów
M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marko Polo



Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 6

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2008 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę że Państwo dalej nie rozumiecie istoty powiatu
Powiat jest osobna instytucją i każdy UM nawet UM Knurów
nic nie ma do niego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marko Polo



Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 6

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2008 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysle ze ja moge najwiecej powiedziec o tym co zrobił pan Szczypka przez całe 1,5 roku zrobił tyle ile mu pozwolił pan Rams a on ma nic do wtrącania sie do Powiatu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bart



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 123
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A.R napisał:
Zauważyłem teraz wypowiedź użytkownika Bananek.
Bart: to też nie jestem ja pod 14 nickiem Thumbsup


bananka pamiętam jeszcze z dyskusji przy okazji ostatnich wyborów samorządowych... więc bananka w to nie mieszaj Wink

a mi chodzi o nowiutkich userów który nagle swoją karierę forumową zaczynają w przeciągu dni a nawet minut i to akurat w tym temacie - ale myśle że to każdy widzi sam Thumbsup

pozdrawiam
bart
_________________
"Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje 'Westerplatte'" Jan Paweł II, Gdańsk, 12 czerwca 1987
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bart



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 123
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marko Polo napisał:
(...) zrobił tyle ile mu pozwolił pan Rams a on ma nic do wtrącania sie do Powiatu


Dontknow mogę prosić o egzegezę Twojej wypowiedzi? bo wg. mnie to zdanie nie ma sensu...

pozdrawiam
bart
_________________
"Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje 'Westerplatte'" Jan Paweł II, Gdańsk, 12 czerwca 1987
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bart



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 123
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marko Polo napisał:
Szanowni Państwo
W wyborach startowało 2 wiceprezdentów jeden Kachel który został radnym a drugi Szczypka który dostał 68 głosów
M

no cóż, obawiam się ze nie do końca się orientujesz w polityce, Knurowie albo jednym i drugim...

1. jeden z wymienionych kandydatów przeprowadził sporą kampanie (jak na wybory samorządowe) drugi praktycznie rzadnej...
2. okręgi wyborcze się różnią - czasem wystarczyło 60 głosów by zostać radnym...
3. różniły się same listy wyborcze... niektóre miałby zdecydowanych liderów a inne były obsadzone mocnymi kandydatami ale Radnym zostawał i tak jeden z nich... zresztą sami porównajcie listy Wspólnie dla Knurowa z innymi:
http://wybory2006.pkw.gov.pl/kbw/wynikiOkreg.html?okreg=240501-RDA/3
4. okręgi różnił się też pod względem demograficznym...

jeżeli chcesz formułować trafne sądy, zawsze zastanów się jaką genezę mają dane zjawiska.
To samo dotyczy Ciebie - A.R!
Jeśli chodzi o przykład negocjacji Lipińskiego z Beger, to chodziło mi o to że zwykle nie widać takich targów politycznych i dlatego laicy byli wielce zaskoczeni kiedy usłyszeli "taśmy prawdy"... Dontknow
A.R napisał:
(...) ja np. patrze na to w ten sposób, że jeśli nie było zmiany stołków każdy zachował posade, a tylko starosta się zmienił, to pewnie nie był najlepszy(w ocenie współpracowników). (...) tak samo nie wierzę w to że ktoś przychodzi do np.wice-starosty i mówi: Głosuj za odwolaniem starosty bo i tak mamy wiekszosc i mozesz skonczyc w opozycji, jutro przyjdzie do tego samego wice starosty ktos z opozycji powie to samo i bedziemy mieli co miesiac nowego staroste? .

a co do gry interesów to wydaje mi się że dobrze ją zaznaczyłem i jeśli nadal nie widzisz różnicy między polityką a biznesem jeśli chodzi o wymiane decydentów to już nic na to nie poradze... Brick wall

pozdrawiam
bart
_________________
"Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje 'Westerplatte'" Jan Paweł II, Gdańsk, 12 czerwca 1987
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 11:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem bart celnie i przekonująco przedstawił kulisy wymiany starosty. Powstanie nowego koła PO nie było przypadkowe i jest w całej sytuacji najbardziej znaczące. Dziadygi zostały wybrane maskując się "apolitycznie" i "bezpartyjnie" a widząc, że Platforma ma się dobrze i zarządza żłobem, postanowili się podłączyć.
Argumentacja a.r. o tym, że członkowie zarządu powiatu pozostali na stanowiskach i rzekomo nic nie zyskali jest lipna, bo stanowiska tego typu w polityce gminno-powiatowej są "obrotowe" i wbrew pozorom są tylko zewnętrznym atrybutem władzy, która leży gdzie indziej - w układach personalnych. Z jednej strony jeśli nie zadba się o te układy, straci się stanowiska, z drugiej strony - osoba "ustawiona" w układach może piastować dowolne stanowisko, byle nie wypaść z klucza. (Zapewne też sam Szczypka wypłynie niedługo jako dyrektor jakiejś miejskiej instytucji, bo nie przypuszczam, by Rams pozostawił go na lodzie).
Nieszporek powinien robić za symbol naszej pseudodemokracji lokalnej jako facet bez właściwości, w poprzedniej kadencji nic dla Knurowa nie zrobił dobrego, a coś tam w dodatku zepsuł.
Jeżeli PO nadal będzie wyciągać łapska po władzę i zacznie torpedować niemiły sobie układ władzy w Knurowie, żeby powsadzać swoich *** na stanowiska, nie wykluczam, że zacznę z całych sił popierać Ramsa, bo uważam, że dla Polski (i mojego miasta) nie ma nic gorszego niż pazerne na władzę platformerskie BMW. Obawiam się jednak, że Rams zechce się do PO-BMW przyłączyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
antybiotyk



Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 16

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie i Panowie kryjący się pod róznymi pseudonimami
- ratunku!
chciałoby się zacytować Cześnika ( "Zemsta" Fredry)
i za nim zawołać!

" Niechaj Cię czarci pochwycą
z taką pustą muzgownicą"

Powiat to JST obejmująca osiem gmin i blisko 120 tys. mieszkańców.
A Pan Szczypka z Panem - Waszym Prezydentem - zawłaszczyli cały budżet powiatu tylko i wyłącznie dla Knurowa.

To Wasz Prezydent posadził taiego nieudacznika na takim stanowisku, gdyby to był ktoś mądrzejszy i bardziej pracowity, to plan Ramsa byłby
z pewnością zrealizowany.
Inne gminy Powiatu Gliwickiego miałyby wielkie "G", a przypomnę, że należą do nich: Gierałtowice, Pilchowice Rudziniec, Pyskowice, Wielowieś, Toszek, Sośnicowice i Knurów.

A mieszkańcy Knurowa
- mogą być bardzo dumni z takiego Obywatela Miasta jakim jest Pan
M. Nieszporek, wybrany po raz drugi na stanowisko Starosty.
On musiał wrócić, żeby naprawić to co spieprzył jego poprzednik.

Powiat to nie Gmina !!!
"Mocium Panie,
Mocium Panie.."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to mamy kolejne suche lata (jak dobrze pójdzie bo na tych na 100% się nie skończy) dla Miasta Knurów. niestety


Panie Adamie dziękujemy Applause Applause Applause Applause Applause Applause
za to ze tak dużo zrobiono dzięki Panu w naszym mieście (nie można zapominać tez o Powiecie bo także dużo zrobił)
_________________
========
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Mózgownica" pisze się przez "ó", chyba że w Toszku jest inaczej albo chodziło o zobrazowanie pustoty mózgowej nadawcy...
Co do meritum masz rację: nie sam Knurów jest w powiecie. Ale to jeszcze nie oznacza, że wymienione gminy są do siebie w konkurencji o sumie zerowej. Jeżeli budżet jest mikroskopijny, to może lepiej zacząć od którejś gminy (możemy dyskutować, czy to powinien być Knurów, Pyskowice czy inna) zamiast podzielić równo, czyli każdemu, co kot napłakał. Można sobie wyobrazić, ze po 5-10 latach albo 2-3 kadencjach ta metoda opłaci się wszystkim. Obrazowo mówiąc: jeżeli roczny budżet powiatu na drogi starczy np. na remont jednej ulicy, lepiej zrobić dobrze jedną niż wszędzie po sto metrów. Ale jest jeszcze wariant pesymistyczny (kryptonim "Nieszporek"): nie będzie żadnego remontu, bo urzędasy "nie zdążą" przygotować, ale pieniądze oczywiście przeżrą we własnym gronie. Czeka nas właśnie ten ostatni wariant.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krótko mówiąc wszystko co dobre szybko się kończy Speak to the hand
_________________
========
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
antybiotyk



Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 16

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall
to była pełna kompromitacja ....!
- czego lub kogo?
- domyśl się Szanowny Czytelniku ...!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Powiat Gliwicki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka