Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Odchudzanie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
króliczek20



Dołączył: 21 Lip 2011
Posty: 163

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 11:52 am    Temat postu: Odchudzanie Odpowiedz z cytatem

MAm takie pytanko, czy macie jakieś skuteczne sposoby na odchudzanie?
W gre wchodzi wszystko tzn, dieta + wysiłek fizyczny Smile Gdyż teraz regularnie uczęszczam na siłownięSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dieta PP czyli Pol Porcji hehe
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
uczciwy młodzieniec



Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 18

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dieta PP albo jak kto woli MŻ (mniej żer) + wysiłek fizyczny to się zgodzę Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kroliczek mam pytanie , jesli to nie jest tajemnica , mozesz napisac ile wazysz ? i jaki masz wzrost ? bo zaloze sie ze z twoja waga jest wszystko ok tylko ty sama wpedzasz sie w jakies niepotrzebne kompleksy Smile
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak w pozycji stojącej widzisz swoje stopy to nie ma potrzeby odchudzania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
moniga2005



Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 57

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam ten problem ale u mnie się udało. Otóż zaczęło się od tego że lekarz mnie nastraszył że muszę nieco zrzucić i tak to zadziałało że poszło 20 kg. Jaka recepta - nie jeść, ale do rzeczy. Rezygnacja z kolacji to po pierwsze konsekwentnie tego się trzymać. Początkowo obfite śniadanie i obiad ale Zero kolacji. Po jakimś czasie pojawiło się mniejsze zapotrzebowanie na wcześniejsze posiłki a potem to już poleciało do tego stopnia że aż niektórzy zwracali mi uwagę że przesadzam. W pewnym momencie pojawiło się o 20 kg mniej, potem niestety odskok ale pozostało ponad 10 kg mniej, teraz znowu trochę walczę bo niestety nie wchodzę w pewne ubrania. Zanim podejmiesz walkę z kilogramami to pomyśl o ubraniach i pożegnaj się z nimi definitywnie. I jeszcze jedno. Nie nastawiaj się na super efekty moja droga w dół trwała od września gdzieś do czerwca, a potem kolejne pół roku. Jak chcesz top załatwić w miesiąc czy półtora to naprawdę należy Ci życzyć wiele szczęścia. Upór i jeszcze raz upór. Śmiem twierdzić że odchudzanie to bardziej problem głowy niż brzucha, jak podejmiesz się walki to zrozumiesz co mam na myśli. POWODZENIA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dovin



Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 454

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ze swojej strony mogę polecić Dukana. W 2010r. schudłam na tej diecie i trzymam się do dziś Smile
A co do ograniczania się tylko do dwóch posiłków dziennie to chyba najgorszy z możliwych pomysłów. Powinno się jeść często i niskokalorycznie. Trzeba nauczyć organizm, że nie musi magazynować, gdyż będzie miał dostarczaną energię regularnie.
Żegnamy się ze słodyczami, pieczywem, ziemniakami, kaszami, ryżem i innymi zbędnymi cukrami.
Chude mięso, chudy nabiał + warzywa oraz w umiarkowanych ilościach owoce.
I ruszać się jak najwięcej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
moniga2005



Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 57

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dovin napisał:

A co do ograniczania się tylko do dwóch posiłków dziennie to chyba najgorszy z możliwych pomysłów.


Dziwne jednak że działa Mr. Green A może mi się tylko wydaje że mniej ważę Wave
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dovin napisał:
Ja ze swojej strony mogę polecić Dukana. W 2010r. schudłam na tej diecie i trzymam się do dziś Smile
A co do ograniczania się tylko do dwóch posiłków dziennie to chyba najgorszy z możliwych pomysłów. Powinno się jeść często i niskokalorycznie. Trzeba nauczyć organizm, że nie musi magazynować, gdyż będzie miał dostarczaną energię regularnie.
Żegnamy się ze słodyczami, pieczywem, ziemniakami, kaszami, ryżem i innymi zbędnymi cukrami.
Chude mięso, chudy nabiał + warzywa oraz w umiarkowanych ilościach owoce.
I ruszać się jak najwięcej Smile
a propos ziemniakow to ze tucza to jest mit ziemniaki maja bardzo malo kalorii , tylko nasza kuchnia jest taka ze te ziemniaki musza byc dobrze okraszone i tu sa te kalorie , w okrasie
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moniga2005 napisał:
Dovin napisał:

A co do ograniczania się tylko do dwóch posiłków dziennie to chyba najgorszy z możliwych pomysłów.


Dziwne jednak że działa Mr. Green A może mi się tylko wydaje że mniej ważę Wave
niestety niemasz racji , jemy nawet do 5 posilkow dziennie ale w malych porcjach , Smile
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponieważ też walczę z nadmiarem sadła tu i ówdzie podzielę się swoimi spostrzeżeniami.

1) Nie ma diety cud - obojętnie jaka by dieta nie była po jej przerwaniu mamy mniejszy lub większy efekt YOYO.
2) Głodzenie się i odmawianie sobie posiłków, lub też zastępowanie ich przegryzkami powoduje, że organizm spala tkankę tłuszczową (w celu uzupełnienia energii), niestety w chwili zapomnienia (zjedzenia większej ilości kalorii) nasz organizm zamiast przerobić substancje odżywcze na energię zmagazynuje 90% tego w tkance tłuszczowej na "czarną godzinę"

W kwietniu 2011 roku ważyłem dokładnie 136kg i mimo, iż ma 190 cm wzrostu waga zaczęła mi mocno dopiekać i czułem wszystkie stawy, i kręgosłup. Biegałem od lekarza do znachora i wszyscy proponowali różne cuda - od diety do ziółek.
Efekt był taki, że trochę poczytałem, pomyślałem i zacząłem stosować się do kilku zasad:


1) Zaakceptuj siebie, swój wygląd i cechy fizyczne - to pozwoli chłodnym okiem obserwować efekty.

2)Wszystkie odżywki i suplementy diety (fat burnery) wyrzuć do kosza lub oddaj (odsprzedaj) znajomym.

3) Zacznij się ruszać - na początek spacery, potem można intensywniej.

4) Jedz to co do tej pory ale rozłóż to na kilka (5/6) mniejszych posiłków.

5) Ostatni posiłek jedz najpóźniej 2 godziny przed snem (pora dnia jest nie ważna, ważne żeby się nie kłaść z pełnym żołądkiem).

6) Ogranicz spożycie cukru, słodkości i alkoholu.

Efekt: Niespełna rok po wdrożeniu planu dokładnie w styczniu moja waga ustabilizowała się na poziomie 118 kg, a obecnie waha się w przedziale 117-121 kg. Cały czas trzymam się mojego planu, mimo iż redukcja stanęła w miejscu (według mojej wiedzy organizm stabilizuje metabolizm i niedługo znowu ruszy w dół).
Trzymając się moich założeń nawet w święta nie przytyłem a nie odmawiałem sobie niczego.
Dodam jeszcze, że wszelkie fast foody jadam bardzo okazjonalnie i "od święta".
Jeśli jesteście chętni to zawsze możecie spróbować, ale uprzedzam to jest plan bardzo długo terminowy.
Mimo, że na "adonisa" nie wyglądam i zamiast kaloryfera mam oponkę od malucha (wcześniej była opona od traktora) to z efektów jestem bardzo zadowolony.
Życzę powodzenia i sukcesu!!

Pozdrawiam
Xander Cage

Ps. Zamiast bardziej zintensyfikować ruch na powietrzu można zintensyfikować ruch z płcią przeciwną (efekt porównywalny), oczywiście te dwa rodzaje aktywności fizycznej można, a nawet zaleca się łączyć ze sobą wtedy będzie i efektownie i przyjemnie. Super
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Zibo



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 434
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o dietę Dukana, czyli inaczej białkową - odradzam!! Bardzo nie zdrowa, efekty może i są błyskawiczne, ale może to się fatalnie odbić na nerkach czy wątrobie.

Ogólnie dieta jakakolwiek by nie była, praktycznie zawsze kończy się efektem jojo. Bardziej skupiłbym się na prawidłowych nawykach żywieniowych, konsekwentnym się ich trzymaniu i ich doskonaleniu. Na efekty może i trzeba będzie czekać dłużej niż w przypadku radykalnych diet, ale zdrowie jest jednak ważniejsze no i efekt będzie na dłużej.

Co do ćwiczeń czy ogólnie ruchu, najlepiej jak najczęściej, ruch wspomaga metabolizm, dlatego warto nie tylko raz dziennie coś porobić ale dodatkowo dołożyć jakiś spacer czy krótkie ćwiczenia w międzyczasie.
Najważniejsza jest cierpliwość i konsekwencja Smile
_________________
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
króliczek20



Dołączył: 21 Lip 2011
Posty: 163

PostWysłany: Sro Mar 14, 2012 12:43 am    Temat postu: Odchudzanie.. Odpowiedz z cytatem

Nie będę kierować bezpośrednio odpowiedzi do kżdego z was bo byłoby tego za dużo Smile napiszę ogółem do wszystkich Smile

Mój wzrost to niecałe 180cm <jakieś 10 za dużo ale tego już nie zmienię ;p ) a waga to troszkę ponad 90 Sad Chiałabym schudnąć jakie 15 kg Smile w sierpniu mam ślub Smile stosowałam już wiele sposobów ale to wszystko krótkotrwały efekt. Najlepiej wspominam jak 3-4 lata temu robiłam dziennie 100 brzuszków Wink waga nie spadła ale figura się uformowała Smile od października 2010 stosowałam HERBALIFE ale po zakończeniu kuracji waga wróciła ;/ w zdwojonej ilości ;/ a nie stać mnie kupować HERBALIFE za 400zł miesięcznie ;/ teraz to już w ogóle masakra Sad najbardziej chciałabym pozbyć się boczków od pasa w dół ;/ chodzę na siłownie ale pracuję w trybie 3 zmianowym i nie mogę regularnie ćwiczyć ;/ a w mojej sytuacji chwilowo nie stać mnie dać 100złna dietetyka ;/ Czekam na ciepłe dni i zacznę spacery, jazdę na rowerze i częstsze wyjścia na siłownięSmile


NIGDY DIETY DUKANA!!!!


Ps. Nie jem dużo Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sasza1976



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 1267

PostWysłany: Sro Mar 14, 2012 1:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam ze trzeba jesc stejki a nie kanapeczki jakieś Mr. Green

... a serio , serio to zastosuj to o czym pisał Xander_cage .
Tutaj sa pomocne kalkulatory , zobacz ,policz i pomysl czy warto bo łatwo nie bedzie .
Bez zdrowego odzywiania i ruchu ( cwiczen przynajmniej aerobowych lub biegu , jazdy na rowerku ) nic nie osiagniesz ...
... acha i to juz taki "nawyk" na cały czas miałby byc Smile


http://potreningu.pl/kalkulatory/tluszcz

PS

Małymi kroczkami do celu , jak bedziesz go miała to osiagniesz sukces .
Powodzenia
_________________
nie osądzaj mnie , ani dobrze ,ani źle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Mar 14, 2012 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stanowczo odradzam wszelkie diety-cud w tym i Ducana.
Ponieważ najlepiej posłużyć sie przykładem z życia...
Kuzynostwo nasze widujemy sporadycznie przy okazji od wielkich uroczystości. 3 lata temu kuzyn mocno wyszczuplony po diecie Ducana zrzucił ok. 20 kg. Teraz gdy go zobaczyłam to aż się przeraziłam. Bardzo przytył, jest dużo gorzej niż przed dietą. Wagę należy tracić powolutku, wszysto co gwaltowne równie gwałtownie wraca. Kilogram tracony miesięcznie pozwala organizmowi nie panikować i nie odkładać tłuszczyku "na czarną godzinę". Małe porcje 5 razy dzienie, 0 słodyczy, ruch. Życzę cierpilowści i napisz o efektach. Wave Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka