Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jaki film polecacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 7:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agadyr napisał:
Łukasz Kopiszka napisał:


Film, który nie jest nudny i ogląda się do końca z przyjemnością - rewelacyjna gra aktorów, scenariusz oparty na prawdziwej historii. Nutka dramatyzmu ze szczyptą humoru, a do tego ta muzyka:
http://www.youtube.com/playlist?list=PL9BEB69ED0838BD31

Dla mnie najlepszy film 2011 roku.
http://www.filmweb.pl/film/Nietykalni-2011-583390


POdpisuję się pod tym tekstem.
Film-REWELACJA!!!

Może nie rewelacja ale swój klimat ma. Bardzo podobała mi się kreacja Omara Sy. Film nawet śmieszny i ciepły (największy plus tego filmu). Ogólnie polecam bo to kawałek dobrego europejskiego kina. 8/10
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może jest jeszcze ktoś komu "Nietykalni" sie nie podobają? Nie rozumiem fenomenu tego filmu w Europie. Dla mnie pełen płytkich stereotypów. Typowo francuskie kino, którego z zasady nie oglądam. Choć są wyjątki


"„Prorok” (Un Prophete) to historia 19-letniego półanalfabety, Malika El Djebena, który trafia do więzięnia, by odsiedzieć swój 6-letni wyrok. Dzięki swojemu sprytowi i umiejętności szybkiej adaptacji z przysłowiowego chłopca na posyłki staje się szefem rządzącego więzieniem gangu. Ten film to zdobywca nagrody Grand Prix na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes oraz aż dziewięciu tegorocznych Cezarów, m.in. za najlepszą reżyserię i scenariusz oraz za najlepszą pierwszoplanową rolę męską. To niezwykle ciekawie opowiedziana, angażująca widza historia, gdzie brutalność realiów życia więziennego idzie w parze z odrealnionymi sekwencjami. Dzięki nim widzowie nie tylko lepiej poznają głównego bohatera, ale wręcz wczuwają się w jego sytuację, a cały obraz zyskuje niesamowitą „siłę rażenia”.

Wielu krytyków twierdzi nawet, że „Prorok” to jeden z najlepszych europejskich filmów ostatnich lat i kolejna po włoskiej „Gomorze” znakomita europejska odpowiedź na filmy Scorsese i de Palmy."

Naprawdę mocne kino.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Welding



Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 43

PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Dziewczyna z tatuażem", film na którym nie zasnęłam, sukces!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Wszystko w porządku (2010)

"Film śledzi losy Nic i Jules, pary w średnim wieku, która na przedmieściach Los Angeles wychowuje dwójkę nastoletnich dzieci - Joni i Lasera. Wszystko wydaje się być w porządku do momentu, w którym Joni kończy 18 lat i zostaje namówiona przez brata do odszukania ich biologicznego ojca. Z wahaniem wykonuje telefon do banku spermy, który łączy ją z Paulem, właścicielem restauracji. Paul okazuje się być chętny do poznania swoich dzieci, o których nigdy nie miał pojęcia. Od kiedy pojawia się on w życiu rodziny, zaczynają się problemy narażające stabilność tej pozornie normalnej rodziny."

Wzruszający, ciepły, baaaardzo liberalny obyczajowo. Nie dla osób o prawicowych poglądach mimo, że w gruncie rzeczy film jest pochwałą rodziny. Jak oni potrafią rozmawiac o niczym. Urocze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marianek



Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 2

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2012 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowego Batmana polecam, jeśli jeszcze ktoś nie oglądał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
djbit



Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 91

PostWysłany: Czw Lis 22, 2012 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam Wam Saga "Zmierzch": Przed świtem część 2
Najlepsza z wszystkich części - film rewelacja 10/10.



Właśnie wróciłem z żoną z naszego kina Scena Kultura i również to miejsce polecam.
Jakość o wiele lepsza niż wcześniej i w dodatku ciepło było Thumbsup
_________________
Zaproszenia ślubne na www.parka.com.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Sty 04, 2014 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koneser


http://www.filmweb.pl/film/Koneser-2013-624525

Opis w linku powyżej. Film naprawdę rewelacyjny.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Sob Sty 04, 2014 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.filmweb.pl/film/S%C5%82u%C5%BC%C4%85ce-2011-567127

Służące - dramat obyczajowy o segregacji rasowej w ameryce lat 50. niby dramat, a kilka razy smiechu było w opór.
dostepny w wypozyczalni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kolekw



Dołączył: 08 Sty 2014
Posty: 1
Skąd: Skierniewice

PostWysłany: Pią Sty 10, 2014 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli kogoś interesują rynki finansowe, to polecam film Krach. Generalnie historia człowieka, który nie miał szacunku dla rynku i rynek mu pokazał kto tu rządzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
borsuk8w



Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 2

PostWysłany: Pon Mar 31, 2014 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że wiele osób poleca " Nietykalnych". Ja również. Dobrze przedstawiona historia z wyrazistymi głównymi bohaterami. "Służące" natomiast powstały na bazie książki o tym samym tytule. Pierwowzór zdecydowanie bardziej mi się podobał, ale w filmie można obejrzeć jak wyglądała Ameryka i jej mieszkańcy w latach 70. Ja ze swojej strony polecam jeden z ostatnich filmów - "Mój biegun", opowiada historię niepełnosprawnego Jaśka Meli, zdobywcy dwóch biegunów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka