Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wieczny odpoczynek...
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Sie 27, 2006 11:12 pm    Temat postu: Wieczny odpoczynek... Odpowiedz z cytatem

Pierwszy samotny grób pojawił się na nowym cmentarzu przy ul. Rakoniewskiego. (Wklejam zdjęcie zrobione w niedzielę wieczorem zza parkanu komórką w deszczu). Może wiecie, kto jest zmarłym, było zamknięte. Bardzo dziwne - dla mnie dodatnie - wrażenie i daje do myślenia. Kiedyś moje zwłoki też tu trafią. Cmentarz oceniam wysoko. Jedyny szczegół, który trochę mnie razi, to rów z ciekiem wodnym. Od przodu rzuca się w oczy ujście wód gruntowych spod cmentarza, które będą wpadały do tego rowu. Można by to przykryć, albo przynajmniej osłonić roślinnością, bo niepotrzebnie psuje dość spokojną scenerię, której takie miejsca na pewno wymagają. Trochę brakuje mi też drzew, obawiam się że zimą będzie kłopot z odśnieżaniem, jak nawieje. Nie wiem, jak rozwiązana zostanie komunikacja publiczna dla odwiedzających (to zwykle starsi ludzie często chodzą na cmentarze, nie każdy jest zmotoryzowany).

+ Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w Pokoju Wiecznym. Amen +
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
TOPYSZ



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 60

PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 10:16 am    Temat postu: nowy cm Odpowiedz z cytatem

Można by napisać, że to historyczne wydarzenie-pierwszy grób na nowym cmentarzu. Teraz to jest prawdziwy cmentarz, wcześniej jak grobów nie było to wyglądał jak dobrze utrzymany prak.
Moim zdaniem miejse na cmentarz jest dobre i sposób budowy, zagospodarowanie terenu tez na bardzo wysokim poziomie. Może warto dosadzić drzewa, ale nie między grobami bo to jest później problem jak drzewa urosną. Zastanawia mnie jak wygląda w środku kaplica cmentarna, szkoda, że w lokalnej prasie nikt nie zamieścił zdjęć z wnętrza tego budynku a sam jakoś narazie nie chce wybierać się aby to sprawdzić osobiście.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz czekamy na malkontentów, którym nie będzie pasować, że cmentarz za daleko od osiedla, że ul. Rakoniewskiego za wąska, że okolica nie taka... D'oh!
A przy okazji - cmentarz jest miejscem spoczynku dla mieszkanki ul. Matejki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:
Teraz czekamy na malkontentów...



pewnie kilku takich się znajdzie napewno
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Pierwszą pochowaną na nowym cmentarzu knurowianką jest ś.p. Dorota Pająk (*1954 +2006).

Krzyż (z wejścia oglądany na tle dwóch wież szybowych kop. Foch) jest jedynym dominującym symbolem religijnym. Kaplica z zewnątrz i od środka ma uniwersalną, wielowyznaniową architekturę.

Gdy zaglądamy do środka przez szyby z lustrzanym połyskiem, uwagę zwraca ascetyczny wystrój kaplicy. Nie ma kamiennego katafalku.

Dwukondygnacyjne kolumbarium - "mur pamięci" czeka na urny (pomieści ich 50). Karawan wjedzie do kostnicy od tyłu przez dwie pary garażowych drzwi.

Architekci zaprojektowali gustowne miejsca do odpoczynku. Jednak nieosłonięty odpływ wód z terenu cmentarza do odkrytego rowu robi niemiłe wrażenie.


Ostatnio zmieniony przez secundo dnia Pon Sie 28, 2006 9:20 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TOPYSZ



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 60

PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 9:04 pm    Temat postu: cmentarz Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki za dodanie kilku nowych zdjęć dobrze przedstawiających obiekty nowego cmentarza. Szczególnie zdjęcie środka kaplicy jest interesujące. Czy wiadomo o tym aby ktoś w nocy pilnował tego miejsca przed wandalami???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 9:12 pm    Temat postu: Re: cmentarz Odpowiedz z cytatem

TOPYSZ napisał:
Czy wiadomo o tym aby ktoś w nocy pilnował tego miejsca przed wandalami???

Z tego, co obserwuję, dozorcy pilnują cmentarza całą dobę, każdego wieczora po zmierzchu pali się światło w dyżurce na lewo od kaplicy. Stróże mają do pomocy groźnego psa;-) Po zmierzchu cmentarz jest zamykany, ale ochrona czuwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślałem, że zaczną tam chować dopiero jak skończy się miejsce na cementarzy przy ul. 1 Maja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolzet napisał:
Ja myślałem, że zaczną tam chować dopiero jak skończy się miejsce na cementarzy przy ul. 1 Maja.

Zauważyłem tam kilka tabliczek z literą "R" wbitych w trawnik wzdłuż alejki w centralnej części cmentarza (obok nowego grobu). Więc chyba ludzie wykupują miejsca. Nie widziałem tylko nigdzie informacji, że już można rezerwować kwatery na cmentarzu komunalnym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Pią Wrz 01, 2006 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż ludzie mają różne pomysły, np. rezerwacja miejsca na pustym cmentarzu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kyto



Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 36

PostWysłany: Czw Sty 11, 2007 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Zauważyłem tam kilka tabliczek z literą "R" wbitych w trawnik wzdłuż alejki w centralnej części cmentarza (obok nowego grobu). Więc chyba ludzie wykupują miejsca. Nie widziałem tylko nigdzie informacji, że już można rezerwować kwatery na cmentarzu komunalnym.
mozna je rezerwowac juz od dawna przy ul szpitalnej 2 na 4 pietrze.
secundo napisał:
Karawan wjedzie do kostnicy od tyłu przez dwie pary garażowych drzwi.
garazowe drzwi ktore przeznaczone sa dla karawanu sa tylko jedne. druga brama jest brama prowadzaca tylko i wylacznie do garazu
secundo napisał:
Gdy zaglądamy do środka przez szyby z lustrzanym połyskiem, uwagę zwraca ascetyczny wystrój kaplicy. Nie ma kamiennego katafalku.
to zle patrzyles;) kamienny a raczej marmurowy katafalk stoi tam juz od stycznia 2006
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 5:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wrzuć jakieś zdjątka z wewnątrz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kyto



Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 36

PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wheelwright



Dołączył: 19 Lis 2006
Posty: 85

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 1:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja chcę żeby spalono moje zwłoki. Niech je dzieci rozsypią w ogrodzie. I tak za 100 lat nie będzie ani jednego z tych grobów więc po co te ceremonie, trumny, itp. Bez sensu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Szymek



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 53

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 2:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te trumny i groby są dla nas a nie dla zmarłych. Zmarli nic nie czują , nie istnieją.
To znak dla nas jak szybko upływa czas.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka