Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Podatki - zarobki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sensey napisał:
A czy sprawiedliwym jest kradzież pod przymusem, pod przykrywką podatku, pieniędzy osobie, która sobie lepiej w życiu radzi? Od pomocy są prywatne fundacje, a nie kieszeń Kowalskiego.

Jakakolwiek inna niesprawiedliwość nie jest usprawiedliwieniem dla tej niesprawiedliwości.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
sensey



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 104

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma czegoś takiego jak sprawiedliwość społeczna, coś co nie jest sprawiedliwością, jest niesprawiedliwością.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie użyłem zwrotu "sprawiedliwość społeczna"? Sprawiedliwość nie jest czymś co łatwo zdefiniować i ,jak napisałem, doskonałej nigdy nie będzie. To nie jest pojęcie zero jedynkowe. Dziecko w biednej afrykańskiej rodzinie w Somalii nigdy nie będzie miało szansy takiej samej jak ty czy Buffet. Żyjemy w społeczeństwie solidarności społecznej i stopień tej solidarności jest kwestia umowy. Ty uznajesz, że zarabianie 1,5 mln dolarów na godzinę jest ok, ja sadzę, że nie. W systemie społecznej solidarności takie rozwarstwienie dochodów nie jest dobre ani sprawiedliwe.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/komunikat.xsp?documentId=1456F73705DDE1A7C1257A78002BE7A6&symbol=FAQ_KOMUNIKAT

Parlamentarzystom oprócz wynagrodzenia przysługują diety w wysokości 29676,96 zł z czego kwota 27360 zł jest zwolniona z podatku PIT.
By żyło się lepiej Mr. Green
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sensey



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 104

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Równi i równiejsi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Kwi 12, 2015 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://niewygodne.info.pl/artykul5/02195-Komorowski-nie-zawetowal-ani-jednej-ustawy-podatkowej.htm
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Kwi 12, 2015 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukas2401 napisał:
http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/komunikat.xsp?documentId=1456F73705DDE1A7C1257A78002BE7A6&symbol=FAQ_KOMUNIKAT

Parlamentarzystom oprócz wynagrodzenia przysługują diety w wysokości 29676,96 zł z czego kwota 27360 zł jest zwolniona z podatku PIT.
By żyło się lepiej Mr. Green

Czy to porównywalnie więcej niż parlamentarzyści w innych krajach? To, że diety są zwolnione z podatku to chyba dość normalne.
W linku podana jest miesięczna kwota diety. Dlaczego zadałeś sobie trud przeliczenia jej na kwotę roczną, bez podania, że o taką właśnie chodzi?


lukas2401 napisał:
http://niewygodne.info.pl/artykul5/02195-Komorowski-nie-zawetowal-ani-jednej-ustawy-podatkowej.htm


Rozliczanie prezydenta poprzez informacje ile ustaw podatkowych zawetował, moim zdaniem mało powazne.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OK



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 213
Skąd: Koziełka

PostWysłany: Nie Kwi 12, 2015 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrrnet napisał:
Ty uznajesz, że zarabianie 1,5 mln dolarów na godzinę jest ok, ja sadzę, że nie. W systemie społecznej solidarności takie rozwarstwienie dochodów nie jest dobre ani sprawiedliwe.

https://www.youtube.com/watch?v=gfSCS8ARydE
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sensey



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 104

PostWysłany: Pon Kwi 13, 2015 4:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK napisał:
horrrnet napisał:
Ty uznajesz, że zarabianie 1,5 mln dolarów na godzinę jest ok, ja sadzę, że nie. W systemie społecznej solidarności takie rozwarstwienie dochodów nie jest dobre ani sprawiedliwe.

https://www.youtube.com/watch?v=gfSCS8ARydE


Applause
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Kwi 13, 2015 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sensey napisał:
OK napisał:
horrrnet napisał:
Ty uznajesz, że zarabianie 1,5 mln dolarów na godzinę jest ok, ja sadzę, że nie. W systemie społecznej solidarności takie rozwarstwienie dochodów nie jest dobre ani sprawiedliwe.

https://www.youtube.com/watch?v=gfSCS8ARydE


Applause

Ani polityk liberalny w załączonym klipie, ani ja nigdy nie twierdziliśmy, że ważniejsze od obiektywnego wzrostu zamożności jest zmniejszenie różnic dochodów. Wmawianie tego przez was czy M. Thatcher jest manipulacją. W przypadku Thatcher, być może klip nie zawiera całej wypowiedzi polityków partii liberalnej ale z materiału załączonego wynika nieuczciwość jej argumentacji. Wy znacie tylko ten fragment a mimo to wyrażacie poparcie. Czego? Manipulacji?
Pani Thatcher zasłynęła z twardej postawy wobec bankrutującej branży górniczej.. Gdyby tak postąpiono w Polsce ogromna większość kopalń dziś byłaby zamknięta. Jakie byłyby tego efekty oczywiście trudno powiedzieć. Zadziwiające , że w Knurowie, mieści stojącym na górnictwie, wypowiedzi tej pani podawane są jako wzór gospodarczej mądrości. By zapobiec działaniom znacznie mniej dolegliwym, polscy górnicy palili opony i maszerowali po stolicy z kilofami. Ciekawe jakie byłoby zdanie p. Thatcher na temat późniejszych emerytur. Wątpie by was zadowalało.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sensey



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 104

PostWysłany: Pon Kwi 13, 2015 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obecnego establishmentu w Polsce nic nie pobije pod względem manipulacji. Utrzymywanie czegoś, co nie przynosi zysków jest głupie. Najlepsza była by prywatyzacja, wtedy utrzymały by się tylko te kopalnie, które przynosiły by zysk.

A co do górników w Anglii, po likwidacji kopalń, Anglicy od tego nie zubożeli jakoś bardzo...w końcu nie uciekali z kraju za chlebem.

A co do emerytur...w ogóle nie powinno być przymusu emerytalnego. Kto chce niech się ubezpiecza. Ja na przykład z własnej woli nie chcę oddawać części wypracowanych przeze mnie zarobków na tą dziurę bez dna....

A co do filmiku, to w prawdziwym kapitalizmie jest tak, że Ci bogaci, bogacąc się (masło maślane, ale wiadomo o co chodzi), ciągną do góry tych najbiedniejszych, więc to o czym p. Tatcher mówiła jest jak najbardziej logiczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Kwi 13, 2015 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na filmie Thatcher przyznała, że polityk liberalny tylko wyraził się niezgrabnie używając słowa "relatywnie" lecz z jego wypowiedzi wynikało wyraźnie, że niektórzy ludzie są biedniejsi po latach rządów konserwatystów z czym pani premier sie nie zgodziła. Tego jaka była prawda nie wiemy. Jakże ten spór przypomina walki, które ja toczę na forach gdzie udowadniam statystykami poprawę sytuacji ekonomicznej Polski, z czym ogromna większość się nie zgadza bo...oni wiedzą swoje.
Ale wracając to sedna. Ja nigdzie nie twierdziłem, że różnice w dochodach są czymś złym. Uważam jednak, że są tego pewne granice i 1,5 mln $ na godzinę taką granice wg mnie z pewnością przekraczają, nie wspominając o hipotetycznej sytuacji, gdzie jeden człowiek posiada prawie wszystko.

sensey napisał:


A co do emerytur...w ogóle nie powinno być przymusu emerytalnego. Kto chce niech się ubezpiecza. Ja na przykład z własnej woli nie chcę oddawać części wypracowanych przeze mnie zarobków na tą dziurę bez dna....

Jak mówi przysłowie, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ciekaw jestem jakie miałbyś zdanie na temat przymusu emerytalnego, gdybyś był emerytem i państwo wypłacałoby ci emerytury ze składek obecnie pracujacych. Można się obrażać na rzeczywistość ale jesteśmy w sytuacji takiej, że pieniędzy ze składek 70 latka dziś nie ma. Zainwestowano je np, w Hute Katowicę a inwestycja okazała się chybioną. I co teraz? Padł zarzut , że te pieniądze powinny byc uzyskane z dochodów z prywatyzacji ale kiedy spytałem jak te dochody maja się do potrzeb emerytów to autor dyskretnie zakończył dyskusję.
Ty wiesz z czego emerytury zamierza wypłacac JKM?

Znalazłem ciekawy wykres
http://leftfootforward.org/2013/04/did-the-poor-get-richer-under-thatcher/

W czasie rządów Thatcher zarobki najbiedniejszych rosły w takim samym tempie ja za czasów znacznie wolniejszego wzrostu gospodarczego. To w porządku, że tak drastycznie wzrastają zarobki najbogatszych a biedni tak niewiele lub wcale nie korzystają z gospodarczego rozwoju? Dodam że poziom bezrobocia za Thatcher wzrósł.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.


Ostatnio zmieniony przez horrrnet dnia Pon Kwi 13, 2015 11:44 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sensey



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 104

PostWysłany: Pon Kwi 13, 2015 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrrnet napisał:

Jak mówi przysłowie, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ciekaw jestem jakie miałbyś zdanie na temat przymusu emerytalnego, gdybyś był emerytem i państwo wypłacałoby ci emerytury ze składek obecnie pracujacych. Można się obrażać na rzeczywistość ale jesteśmy w sytuacji takiej, że pieniędzy ze składek 70 latka dziś nie ma. Zainwestowano je np, w Hute Katowicę a inwestycja okazała się chybioną. I co teraz? Padł zarzut , że te pieniądze powinny byc uzyskane z dochodów z prywatyzacji ale kiedy spytałem jak te dochody maja się do potrzeb emerytów to autor dyskretnie zakończył dyskusję.
Ty wiesz z czego emerytury zamierza wypłacac JKM?


Z prywatyzacji pozostałego mienia państwowego, VATu i akcyzy, którą póki jesteśmy w Unii musimy mieć.

Mój punkt widzenia jest taki, że państwo nie powinno mnie do niczego zmuszać, jak nie chcę się ubezpieczać, czy zbierać kasy na starość, to moja osobista sprawa i to ja sczeznę w biedzie. Jak ktoś jest głupi, niech ginie. JKM ma w pewnej kwestii rację, przed wprowadzeniem systemu emerytalnemu, ludzie "dorabiali" się wielu dzieci, by miał kto ich na starość utrzymać. Zdecydowanie taniej wyszło by mnie utrzymywanie rodziców wspólnie z moim rodzeństwem, niż oddawanie pod przymusem większości moich zarobków państwu, by to niesprawiedliwe redystrybuowało te środki, po drodze kradnąc znaczny procent. Kontratakując Twój kontrargument o tym, jakoby nie wszystkie dzieci miały by pomóc swoim rodzicom, mówię, kto nie potrafi wychować swoich dzieci, niech ginie.

Niestety do tego, by mieć sporo dzieci, muszą być warunki, a mianowicie państwo nie powinno się w ogóle wtrącać do tematu wychowania, obniżyć i zlikwidować część podatków, tak by kasa zostawała w kieszeniach rodziców, by Ci mogli mieć środki na wychowanie swoich dzieci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OK



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 213
Skąd: Koziełka

PostWysłany: Pon Kwi 13, 2015 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sensey napisał:

... niż oddawanie pod przymusem większości moich zarobków państwu, by to niesprawiedliwe redystrybuowało te środki, po drodze kradnąc znaczny procent.


Zaczynasz pracę w wieku 25 lat i po 42 latach przechodzisz na emeryturę. Państwo pobiera co miesiąc składkę ZUS tj. 1092 zł, więc gdy przechodzisz na emeryturę na "swoim koncie" (Tusk wyjaśnił że to nie Twoje) masz kwotę ok. 550k zł. Z danych GUS-u wynika że Polak średnio na emeryturze pożyje 4 lata. Jeżeli przyjmiemy że dostanie 5 000 emerytury to po 4 latach z "konta" zniknie ok. 240k zł. Jeżeli przyjmiemy że świadczenie będzie wynosić 1 700 zł to przez 4 lata uszczuplimy konto o ok. 81k zł. By "wydać" całą zebraną kwotę musielibyśmy pobierać emeryturę do 94 roku życia tj. przez 27 lat. To jest uczciwość ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sensey



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 104

PostWysłany: Pon Kwi 13, 2015 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się składa, że nasze składki są przekazywane aktualnym emerytom, przecież każde dziecko wie, że to co oddajesz do ZUSu, nie jest Twoje Smile.

To nie jest tak jak w USA, że możesz wyciągnąć nawet całą kwotę na raz Smile

Dlatego też napisałem, że te środki redystrybuowane są niesprawiedliwie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka