Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Islamizacja Europy
Idź do strony 1, 2, 3 ... 86, 87, 88  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 11:39 am    Temat postu: Islamizacja Europy Odpowiedz z cytatem

Oglądając obrazki z zachodu Europy nie można się oprzeć wrażeniu, że zostajemy zalani falą Islamu. Nie najeżdżają zbrojnie, nie podchodzą pod mury miast z żądaniami przyjęcia Jedynego Boga Allaha ale często zbyt demonstracyjnie obnoszą się ze swoją religią tam gdzie przecież od wieków dominuje chrześcijaństwo.

Z danych wynika, że 5 % ludności Europy uważa się za muzułmanów (ok. 20mln). W niektórych państwach to druga pod względem liczebności religia. Oczywiście największy wpływ na ten proces ma emigracja ale także pamiętać należy, że islam w Europie to nie tylko zjawisko masowej imigracji mieszkańców państw muzułmańskich do krajów Europy Zachodniej, ale także ponad 1000-letnia historia wzajemnych kontaktów i wielowiekowa obecność populacji muzułmańskich na terenach niektórych państw europejskich. Jest to zarówno zislamizowana ludność autochtoniczna jak Pomacy w Grecji i Bułgarii, Albańczycy czy Bośniacy, jak i ludność turecka, która osiedliła się na tych terenach po wycofaniu się wojsk osmańskich w XIX wieku. Jeszcze dłuższą historię w Europie mają potomkowie innych muzułmańskich najeźdźców, Tatarzy, którzy przybyli na kresy wschodnie – w tym do Polski – w czasie podbojów mongolskich w XIII wieku.

Można powiedzieć, że mamy oprócz wspomnianych faktów także do czynienia z dwoma czynnikami: pierwszy to wypalenie się chrześcijaństwa. Europejczycy stają się społeczeństwem postchrześcijańskim, które traci więzi ze swą tradycją i wartościami historycznymi. W Wielkiej Brytanii analitycy obliczają, że tamtejsze meczety gromadzą co tydzień więcej wiernych niż kościoły anglikańskie. Drugim czynnikiem jest dramatyczny spadek liczby urodzeń. Rdzenni Europejczycy wymierają. Aby zachować obecną liczbę ludności, każda kobieta powinna rodzić więcej niż dwoje dzieci. W Unii Europejskiej ten wskaźnik wynosi 1,5 i nadal spada. Jeśli tendencje demograficzne się utrzymają, a imigracja zostanie przerwana, to liczba ludności w krajach UE spadnie z 375 mln do 275 mln w 2075 roku. Niedobory wypełnia ludność muzułmańska. Chrześcijaństwo słabnie, a islam jest prężny, apodyktyczny i ambitny. Europejczycy się nie rozmnażają, stając się społeczeństwem coraz starszym, a młodsi muzułmanie mnożą się szybko

Nie zapominajmy jednak, że aby utrzymać rynek pracy na stałym poziomie, UE potrzebuje 1,6 mln imigrantów rocznie. By proporcja ludności czynnej zawodowo do emerytów i rencistów została zachowana, co roku powinno przybywać do Europy aż 13,5 mln imigrantów. Dlatego nie ma złotego środka, Europa będzie się zmieniać być może już za naszego życia ale czy będziemy mogli pogodzić się z tymi zmianami? Czy będziemy mogli żyć w zgodzie z totalnie już odmiennymi zachowaniami ludzi pochodzących z bardzo daleka kulturowo, religijnie, geograficznie czy duchowo?
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten artykul pod tym linkiem wyjasnia wszystko:


http://www.wiez.com.pl/islam/index.php?id=25
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".


Ostatnio zmieniony przez Baron dnia Pon Gru 31, 2007 11:29 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 4:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sądzę, żeby groziła nam islamizacja. Powszechnym trendem jest laicyzacja więc nie sądzę, żeby człowiek uwolniony od wiary chciał się pakować w islam.

Mniejszości religijne będą raczej żyły sobie obok niż prowadziły aktywną propagandę. Myślę też, że nie będą walczyć z "poganami". Czy wyobrażacie sobie w Czechach czy Holandii meczety? Ja nie. Tym bardziej nie wyobrażam sobie minaretów w Polsce (oczywiście jakiś 1 może powstanie ale nie będzie ich tyle ile kościołów).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się, czy ten wątek ma nas ostrzegać przed Islamem? Dlaczego? A jeśli tylko ma prognozować duże zmiany demograficzne, to przecież Europa nigdy nie była monolitem. Narody o tradycjach handlowych, zwłaszcza kolonialnych wymianę kulturową mają we krwi. Amerykanie też przyjmują Azjatów i setki innych grup etnicznych a nikt tam nie wieszczy końca Ameryki (może z wyjątkiem rasistów a la White Power). Zwracam nadto uwagę, że w Polsce również mamy np. Afgańczyków i w niczym nie przypominają oni talibskich rodaków z migawek w CNN. Po prostu spotkanie kultur wymusza zmiany i dostosowanie się po obu stronach. Zwykle mniej się traci przez to niż zyskuje.
Spotkałem w życiu kilku Muzułmanów (w tym arabskich studentów z Francji, Algierii, Maroka oraz potomków polskich Tatarów). Mogę powiedzieć z pełnym spokojem, że byli to bardzo wartościowi ludzi i chciałbym z nimi budować przyszłość. Dużo bardziej niż z wieloma Polakami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yo! Gotti



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 971

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
merykanie też przyjmują Azjatów i setki innych grup etnicznych a nikt tam nie wieszczy końca Ameryki
Ale Amerykanie w sensie mieszkańców USA czy w sensie mieszkańców Ameryki Płd i Płn?
Jeżeli chodzi o Amerykanów w sensie mieszkańców USA to trudno żeby nie przyjmowali Azjatów bądź innych grup etnicznych, przecież duża liczba osób tam mieszkająca to emigranci pochodzący z Europy i Afryki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście miałem na myśli społeczeństwo USA. Ale można też wymienić Kanadę, potem Australię, Nową Zelandię, które zostały zbudowane na imigracji (i to nie zawsze tej wymarzonej, bo np. Nowa Zelandia robiła za kolonię karną dla Korony Brytyjskiej i jej społeczeństwo to w dużym odsetku potomkowie zesłanych przestępców). Dobry przykład (USA), bo to chyba największa mieszanka etniczno-kulturowa na kuli ziemskiej a idea państwa jakoś skutecznie ją zespala. Sami są potomkami imigrantów i rozumieją ten proces. Rzeczpospolita też ma ogromne tradycje współpracy z kulturami islamskimi oraz z Żydami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:
Nie sądzę, żeby groziła nam islamizacja. Powszechnym trendem jest laicyzacja więc nie sądzę, żeby człowiek uwolniony od wiary chciał się pakować w islam.

Mniejszości religijne będą raczej żyły sobie obok niż prowadziły aktywną propagandę. Myślę też, że nie będą walczyć z "poganami". Czy wyobrażacie sobie w Czechach czy Holandii meczety? Ja nie. Tym bardziej nie wyobrażam sobie minaretów w Polsce (oczywiście jakiś 1 może powstanie ale nie będzie ich tyle ile kościołów).

Laicyzacja jest powszechnym trendem w Europie i w społeczeństwach europejskich. Ci co przybyli spoza starego kontynentu mają inne trendy. Inaczej myślą i rozmnażają się szybciej i liczniej. W tym upatruję zagrożenie. Bo w USA (podobnie jak i Kanadzie, Australii) jak już wcześniej ktoś o tych krajach wspomniał wiele "wsiąka" a w Europie z racji tradycji zakorzenionej od ponad dwóch tysiącleci "grunt" jest mniej podatny na imigracyjną i obcą kulturowo "irygację". Zatem jest prosty konflikt interesów, który może przeobrazić się w realny konflikt.
P.S. W Holandii są meczety nawet jest ich więcej niż w Czechach.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tam gdzie jest islam tam sa meczety w niemczech jest ich chyba kolo 300 tych poteznych w hamburgu 160 000 wierzacy moslemow w berlinie ponad 200 000 a dlaczego nie jest wolnosc religi to niech sobie buduja beda sie czuc jak u siebie !
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Łukasz Kopiszka



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 592

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy tak muzułmaninie (ich religia) traktują kobiety?

to jeszcze nic zobaczcie co "religia" zrobiła z tego dziecka....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reggae dance



Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 502
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i jaki z tego problem? Jak ludzie chcą przynależeć do islamu(hah ale to zabrzmiało) niech należą...kto im zabroni...nie jest to narzucane siłą(nie licząc wszystkich tych p.o.j.e.b.a.n.y.c.h<sry za słowo ale musiałem> fanatyków).

To że przyjeżdżają też mi jakoś specjalnie nie przeszkadza...

Można równie dobrze można postawić tezę

Polonizacja Wielkiej Brytanii...

Ponoć cały świat należy do każdego z nas ;p

Pozdroo...BLESS
_________________
"Dont gain the world and loose your soul
wisdom is better than silver and gold"


Bob Marley
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yo! Gotti



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 971

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 12:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Polsce to wolą wydawać pozwolenia na budowę hipermarketów a nie meczetów Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reggae dance



Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 502
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza tym jeżeli chodzi o Polskę jesteśmy krajem wolnym i równym(czy ja w to naprawdę wierzę?)...i chyba można w Polsce budować kościoły, cerkwie, synagogi jak i meczety...wystarczy mieć pozwolenie, pole pod budowę i odpowiednią kasiorkę...no i oczywiście wiernych ;p...Europa też jest chyba wolna i równa dla wszystkich(a może się mylę?...pewnie tak).

Pozdroo...BLESS
_________________
"Dont gain the world and loose your soul
wisdom is better than silver and gold"


Bob Marley
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 11:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reggae dance napisał:
No i jaki z tego problem? Jak ludzie chcą przynależeć do islamu(hah ale to zabrzmiało) niech należą...kto im zabroni...nie jest to narzucane siłą(nie licząc wszystkich tych p.o.j.e.b.a.n.y.c.h<sry za słowo ale musiałem> fanatyków).

To że przyjeżdżają też mi jakoś specjalnie nie przeszkadza...

Można równie dobrze można postawić tezę

Polonizacja Wielkiej Brytanii...

Ponoć cały świat należy do każdego z nas ;p

Pozdroo...BLESS

Ideowa postawa tolerancyjnego człowieka. Ale nie sprawdza się, jeśli toleruje wszystko i wszystkich. Na przykład tych, którzy nie podzielają jego ideałów. Polecam artykuł, który świetnie obrazuje to co sam chcę przekazać. Przekazać fakty nie obawy ksenofobię czy rasizm.
http://wiadomosci.onet.pl/1668531,12,1,1,item.html
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reggae dance



Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 502
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie nie jestem w 100% tolerancyjny...ale akurat ten aspekt mi zupełnie wisi...

To zakażmy emigracji w ogóle...i będzie git...

Owszem są to fakty...

A moje zdanie jest takie że jest mi to zupełnie obojętne...dopóki siłą nie będą ingerować w moje idee i wiarę

Pozdroo...BLESS
_________________
"Dont gain the world and loose your soul
wisdom is better than silver and gold"


Bob Marley
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez moge krotko powiedziec europa boi sie polskich morcherowych beretow! Super
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 86, 87, 88  Następny
Strona 1 z 88

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka