Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Proszę się domagać nagrania dźwiękowego z sesji Rady Miasta

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chopper5



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 412
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Paź 29, 2011 8:58 am    Temat postu: Proszę się domagać nagrania dźwiękowego z sesji Rady Miasta Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie żebyśmy wszyscy wiedzieli co dzieje się na sesji rady miejskiej. Nagranie dźwiękowe z ostatniej sesji RM .I na czas zareagowali co będzie się działo z naszymi podatkami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 14, 2011 12:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie pierwszy apel, ale to jak grochem o ścianę.

Pisaliśmy o tym kilkakrotnie:

Np.
http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?t=629
http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?t=710




A tak na marginesie:

O jakim nagraniu ty marzysz, skoro są nawet problemy ze zwykłym stenogramem pisemnym. Brick wall


Ad. 7
Odpowiedzi na interpelacje.

Odpowiedzi na interpelacje udzielił Prezydent Miasta A. Rams oraz Z-ca Prezydenta B. Zwierzyńska.

Z przyczyn technicznych treść odpowiedzi nie została zarejestrowana.



Źródło:
http://www.knurow.bip.info.pl/plik.php?id=11380
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pon Lis 14, 2011 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miasta NIE STAĆ na dyktafon? Think
_________________
Śląsk dawał Warszawie miliony ton węgla, w zamian za to Warszawa brała od Śląska miliony ton stali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
R.



Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 82

PostWysłany: Pon Lis 14, 2011 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sesja jest otwarta, każdy może się pojawić i posłuchać co się dzieje.

Obowiązującą formą "rozliczenia" z sesji jest protokół, który każdorazowo
jest do wglądu, zostaje zatwierdzony na kolejnej sesji przez radnych i publikowany w BIP-ie. Nagranie jest jedyne roboczym zapisem dla tworzących protokoły, a awarie... no cóż wszędzie się zdarzają. O ile mi wiadomo większość protokołów zawiera całość zapisu, więc nie ma się czego czepiać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 15, 2011 12:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R. napisał:
Sesja jest otwarta, każdy może się pojawić i posłuchać co się dzieje.

Obowiązującą formą "rozliczenia" z sesji jest protokół, który każdorazowo
jest do wglądu, zostaje zatwierdzony na kolejnej sesji przez radnych i publikowany w BIP-ie. Nagranie jest jedyne roboczym zapisem dla tworzących protokoły, a awarie... no cóż wszędzie się zdarzają. O ile mi wiadomo większość protokołów zawiera całość zapisu, więc nie ma się czego czepiać.


A to my znamy, przedstawiłeś aktualny stan, ale w tym sęk, że jest on archaiczny. Kontrola władzy zostaje dla emerytów i bezrobotnych (którzy mają czas, aby pójśc na sesje), no i dla mediów, którzy z racji zawodowych powinni uczestniczyć i relacjonować. Ale HALO.... mamy XXI wiek, czasy szybkości przekazu, internetu, więc nie gadaj, ze nie ma się czego czepiać, skoro w tych oto czasach normalny (czyt. pracujący) obywatel dowiaduje się w (nie)normalny sposób dla tych naszych czasów co uradzili nasi rajcowie nieraz po kilku miesiącach od odbycia się sesji (w związku z tzw. zatwierdzaniem protokołu). Nie wymagamy cudów, transmisje z obrad w innych miastach są na porządku dziennym (i nie szukaj daleko, np. w Gliwicach) i nie występuje wtedy żaden problem "zatwierdzania" protokołu.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 15, 2011 12:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przydałyby się transmisje LIVE i żeby jeszcze tego samego dnia całą sesję można było obejrzeć bezpośrednio na stronie lub też pobrać na dysk. Komuś żal pieniędzy na kamerę ? Albo może nie ma się tym kto zająć ?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bananek



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 234

PostWysłany: Pią Lis 18, 2011 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak na zamówienie artykuł na ten temat.


-----


Sesja rady miasta na żywo. Da się to oglądać?

Kompletny materiał filmowy z obrad on-line mogą oglądać m.in. katowiczanie, tyszanie, siemianowiczanie, rudzianie, gliwiczanie czy mieszkańcy Świerklańca. Urywki nagrań z sesji prezentują też telewizje internetowe w Mysłowicach, Zabrzu i Świętochłowicach.

Z kolei w Piekarach Śląskich kompletne nagrania dźwiękowe z obrad można odsłuchać na stronie internetowej magistratu i opozycji - Klubu Radnych Krzysztofa Turzańskiego.

W Świerklańcu i Siemianowicach Śląskich o to, by transmisję mogli zobaczyć internauci zadbali członkowie lokalnych organizacji - Wolnych Siemianowic i Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Inicjatyw Lokalnych.


http://gliwice.naszemiasto.pl/artykul/1162385,sesja-rady-miasta-na-zywo-da-sie-to-ogladac,id,t.html?kategoria=543
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyżby coś ruszyło?

Radny P. Dulias
W imieniu mieszkańców proszę o publikację zapisu dźwiękowego po każdej sesji Rady Miasta na stronie internetowej miasta. Myślę, że to będzie taki krok żeby ludzie, którzy nie mają szans przyjść na sesje mogli bez problemu posłuchać o czym my tutaj rozmawiamy. Jeśli Prezydent wyraża na to zgodę to jestem kontent, a jeśli są jakieś przeciwwskazania to proszę o odpowiedź na piśmie.

Prezydent Miasta
Wniosek radnego P. Duliasa dot. zapisu dźwiękowego, który miałby być emitowany na stronach Urzędu Miasta. Jestem otwarty na ten wniosek, ale w pierwszej kolejności chciałbym poznać stanowisko Rady Miasta, czy Rada Miasta zaakceptuje ten wniosek i kolegialnie wniesie o takie rozwiązanie, wtedy rozpoznamy szczegóły techniczne. To się wiąże również ze zmianą Statutu Miasta. Oczekuję stanowiska Rady w tym zakresie, proszę abyście państwo przepracowali to w komisjach. Jeżeli będzie taki wniosek Rady zostanie on zrealizowany. Jeżeli chodzi o odpowiedź na piśmie to w każdej chwili może Pan wystąpić o wyciąg z protokołu z moją wypowiedzią, bo nic więcej na tym etapie w tej kwestii dodać nie mogę.

Radny P. Dulias
Chciałbym wrócić do mojego wniosku dotyczącego zapisu dźwiękowego, jeżeli mieszkańcy tego chcą to ja zgłaszam taki wniosek żebyśmy go przegłosowali jako Rada, żeby Prezydent miał jasność w którym kierunku Rada chce iść. Myślę, że to by była dobra inicjatywa z naszej strony dla mieszkańców, którzy są aktywnie zainteresowani polityką lokalną. Stawiam wniosek o następującej treści: czy jesteś za tym aby umieszczać zapis dźwiękowy na stronie internetowej Urzędu Miasta Knurów?

Przewodniczący Rady
Myślę, że ten temat najpierw powinien być przedyskutowany w komisjach i wrócimy do niego na następnej sesji.

Radny P. Dulias
Ja zgłosiłem wniosek.

Przewodniczący Rady
Ja proponuję przegłosowanie tego wniosku w komisjach i proszę o przegłosowanie dalej idącego wniosku.

Radny P. Dulias
Panie Przewodniczący ja postawiłem wniosek i proszę go przegłosować.

Przewodniczący Rady
Ale ja postawiłem wniosek dalej idący.

Radca Prawny H. Słupik
Państwo macie ustawiony porządek obrad i w tym momencie jesteśmy w punkcie "Zapytania, wolne wnioski, informacje". Jest to kwestia proceduralna w takim sensie należałoby najpierw rozeznać wszystkie możliwości, bo jest to kwestia dostępu do informacji. Tę kwestię należałoby ująć w regulaminie procedowania pracy Rady w związku z tym, że sposób procedowania Rady jest ujęty w Statucie i trzeba rozeznać czy tę kwestię można w Statucie ująć.

Radny P. Dulias
Jeżeli sesja Rady Miasta jest jawna to zapis z sesji również jest jawny. Jeżeli ja stawiam wniosek, a on wymaga zmiany w Statucie to proszę bardzo o przeprowadzenie sondy wśród radnych, jaką radni mają opinię. Jeżeli nie mają opinii to się wstrzymajmy od głosu.

Radny M. Gruszka
Radny stawia nas w bardzo nieeleganckiej sytuacji, tak się nie robi. Powinna być taka kolejność, że najpierw pracujemy w komisjach. Nowa Polska istnieje 22 lata i wytrzyma jeszcze ten miesiąc. Najpierw musi być praca w komisjach a nie stawianie nas w takiej sytuacji – odpowiadajcie na moje pytanie.

Przewodniczący Rady
Czy radny wycofuje się ze swojego wniosku, bo ja proponuję przegłosowanie mojego wniosku żeby procedować w komisjach nad tą propozycją. To jest wniosek dalej idący. Kto jest za tym, aby ten wniosek przedyskutować w komisjach ?

Za wnioskiem Przewodniczącego Rady w powyższej sprawie głosowało 15 radnych, 0 radnych głosowało przeciw, 3 radnych wstrzymało się od głosu (Obecnych na sali 18 radnych).


Radny J. Furgoł
Poza tym w odniesieniu do udostępniania zapisu dźwiękowego z sesji paragraf 40 punkt 2 mówi: Z przebiegu sesji sporządza się zapis dźwiękowy, który przechowuje się do czasu przyjęcia protokołu, o którym mowa w § 29 ust. 4 pkt 1. Nie mamy zgody na to, aby tuż po sesji publikować cały przebieg sesji, a gdybyśmy się wgłębili w treść Rozdziału XII. Zasady dostępu i korzystania przez obywateli z dokumentów Rady Miasta, Komisji i Prezydenta to też należałoby do tego wnieść korekty. Gdybyśmy coś takiego mieli wprowadzić w życie to zwołanie Komisji Statutowej stałoby się koniecznością, bo zapis dźwięku jest dokumentem a protokół jest kwintesencją. W Internecie można manipulować na swoje potrzeby dźwiękiem. Nie jestem wrogiem tej propozycji, ale trzeba to unormować prawnie.



Źródło: Protokół Nr XIII/11 z sesji Rady Miasta Knurów odbytej w dniu 16.11.2011 r. (BIP UM Knurów)
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Quill



Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 119

PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 2:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biurokratyczny ocean. A wydaje się to takie proste - złożyć wniosek, zatwierdzić, wprowadzić w życie. Ale nie wszystkim spieszy się do XXI wieku...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 4:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy Wy nie rozumiecie, że tu nie chodzi o żadne trudności techniczne ani prawne, bo ich nie ma, tylko o zwykłą, chamską obstrukcję zgrai facetów, którzy się panicznie boją jawności?
Przecież we fragmencie protokołu macie dowód, w jak bezczelny sposób zignorowano wniosek radnego by głosować, kto jest za upublicznieniem nagrania z sesji? Gruszka zarzuca Duliasowi... że jego propozycja jest "nieelegancka", Furgoł bredzi o zatwierdzaniu nagrania, prawnik opłacany przez miasto fafla, że radnemu nie wolno zgłaszać wniosku, bo część obrad jest nieodpowiednia, przewodniczący rady staje na uszach, żeby głosowania nad wnioskiem Duliasa nie było, przymusza go do wycofania wniosku a potem ignoruje a Rams "jest otwarty", czyli zamknięty, bo robi wszystko, żeby decyzję odroczyć i żeby utknęła bezproduktywnie w komisjach.
To jest towarzystwo błaznów i byliby nawet śmieszni, gdyby nie przerażający fakt, że sprawują najwyższą władzę w tym grajdołku!
A Duliasowi współczuję, ale życzę determinacji, bo od długiego czasu jest jedynym radnym, który wie, o co chodzi i ujawnia kompetencje, dzięki którym może się przeciwstawić Ramsowi i jego żałosnej koterii. Wyobrażam sobie, że niedługo zagłosuję na Duliasa w wyborach prezydenckich.
Przykro to konstatować, ale pod względem rozwoju politycznego ci ludzie są na etapie przed Gorbaczowem. Tak zapóźniony mentalnie jest Knurów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz Kopiszka



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 592

PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 8:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żenada i to za nasze pieniądze. Jeden z drugim siebie warci. Sprzeciw wobec jawności jest jak "niejawne" przyznanie się do winy - muszą mieć dużo grzeszków na sumieniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Następna sesja 15.02 może wezmę i przyjdę z kamerą i nagram sesję, potem wrzucę na Rapidshera czy coś podobnego.

Knurowska "Falandyzacja" prawa ? *

* - to co zrobili z wnioskiem Duliasa.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taaa... najpierw w komisjach czyli co zrobić, żeby nie dopuścić do nagrywania. Ktoś się czegoś boi najwidoczniej.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukas2401 napisał:
Ktoś się czegoś boi najwidoczniej.

Dokładnie tego, żeby ludzie, którzy im płacą, nie zobaczyli ich głupoty, niekompetencji i lenistwa. Przeciętnie bystry obserwator sesji jest w stanie wyłapać np. że o pewnych drobiazgach, jak jakiś chodnik, krawężnik albo zajezdnia ci sami faceci potrafią mówić przez 5 i więcej lat, w dodatku to samo i kompletnie nic z tego paplania nie wynika! Nikt nikogo nie kontroluje, nie rozlicza, nie sprawdza harmonogramów a wszelkie obsuwy względem planów i obietnic przechodzą bez cienia krytyki. Dla urzędasa żyć nie umierać! Rams odsłania swój model "jawności", gdy łaja Duliasa, że jak ktoś ma jakieś zastrzeżenia do jego pracy, to nie powinien wyciągać ich publicznie na forum podczas sesji! To jest zaprotokołowane czarno na białym. Ani prezydent ani przepisywacze ani radni nie widzą, jak cholernie takie słowa kompromitują prezydenta i to nieszczęsne miasteczko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Sob Sty 28, 2012 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lucjanszolajski napisał:
Następna sesja 15.02 może wezmę i przyjdę z kamerą i nagram sesję, potem wrzucę na Rapidshera czy coś podobnego.

Knurowska "Falandyzacja" prawa ? *

* - to co zrobili z wnioskiem Duliasa.


Jak masz możliwość to udaj się na tą sesję, nie musisz od początku bo najciekawsze będzie na końcu w punkcie wolne wnioski, zapytania.

Wtedy okaże się co zrobią z informacją którą złożył w zapytaniu do Przewodniczącego RM forumowicz-matador007 odnośnie łamania prawa przez kilku Radnych.
http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?t=18874&postdays=0&postorder=asc&start=30
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka