Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem 6-7-latków w szkołach
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Powazny



Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 535

PostWysłany: Pią Wrz 02, 2011 10:53 pm    Temat postu: Problem 6-7-latków w szkołach Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie ...
Czy nie wiecie jak knurowskie szkoły będą sobie radziły za rok z 6 oraz 7 letnimi dziećmi , które to mają maja razem zacząć edukację w pierwszych klasach ?

To będą klasy łączone ? Bo przecież różnice między dziećmi 6 a 7 letnimi są znaczne. Rok życia u takich dzieciaczków to wiele. A jak się nie liczy rocznikowo tylko miesiącami to różnice mogą przecież sięgać blisko 2 lat ....

Czy szkoły sobie poradzą z przepełnionymi klasami ?
Nie wiem jak w innych szkołach ,ale np na Krywałdzie klasa może mieć koło 40 osób ... do tego 6 latki będą zmieszane z 7 latkami ...

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Sob Wrz 03, 2011 12:47 am    Temat postu: Re: Problem 6-7 latkach w szkołach ... Odpowiedz z cytatem

Powazny napisał:
Mam pytanie ...
Czy nie wiecie jak knurowskie szkoły będą sobie radziły za rok z 6 oraz 7 letnimi dziećmi , które to mają maja razem zacząć edukację w pierwszych klasach ?

To będą klasy łączone ? Bo przecież różnice między dziećmi 6 a 7 letnimi są znaczne. Rok życia u takich dzieciaczków to wiele. A jak się nie liczy rocznikowo tylko miesiącami to różnice mogą przecież sięgać blisko 2 lat ....

Czy szkoły sobie poradzą z przepełnionymi klasami ?
Nie wiem jak w innych szkołach ,ale np na Krywałdzie klasa może mieć koło 40 osób ... do tego 6 latki będą zmieszane z 7 latkami ...

Pozdrawiam
40 osob w klasie???wspolczuje nauczycielowi
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
moniga2005



Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 57

PostWysłany: Sob Wrz 03, 2011 6:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre pytanie tyle że do Pani Hall. Obawiam się jednak że i jej odpowiedź powaliła by Cię z nóg. Niestety ale wygląda na to, że będzie to "wolna amerykanka" Dzieci będą wymieszane a co do ilości w klasie są chyba jakieś przepisy, czy akurat max to 40 nie wiem. Nie bardzo wierzę żeby miasto zgodziło się na dwie klasy po 20. Oszczędności e dobie globalnego kryzysu - jak to pięknie brzmi! nieprawdaż.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Powazny



Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 535

PostWysłany: Sob Wrz 03, 2011 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyczytalem gdzies cos takiego:

"Nasz system oświaty został oczywiście wyposażony w rozporządzenie określające maksymalną liczebność klas, ograniczając ją do 26 osób, jednak odnosi się ono wyłącznie do edukacji wczesnoszkolnej- klas I-III szkół podstawowych i nie jest rygorystycznie przestrzegane. "


Widać faktycznie u nas nie jest to przestrzegane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Powazny



Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 535

PostWysłany: Sob Wrz 03, 2011 11:06 am    Temat postu: Re: Problem 6-7 latkach w szkołach ... Odpowiedz z cytatem

szpitalniak napisał:
Powazny napisał:
Mam pytanie ...
Czy nie wiecie jak knurowskie szkoły będą sobie radziły za rok z 6 oraz 7 letnimi dziećmi , które to mają maja razem zacząć edukację w pierwszych klasach ?

To będą klasy łączone ? Bo przecież różnice między dziećmi 6 a 7 letnimi są znaczne. Rok życia u takich dzieciaczków to wiele. A jak się nie liczy rocznikowo tylko miesiącami to różnice mogą przecież sięgać blisko 2 lat ....

Czy szkoły sobie poradzą z przepełnionymi klasami ?
Nie wiem jak w innych szkołach ,ale np na Krywałdzie klasa może mieć koło 40 osób ... do tego 6 latki będą zmieszane z 7 latkami ...

Pozdrawiam
40 osob w klasie???wspolczuje nauczycielowi


Ja współczuję też uczniom ... zwłaszcza tym rocznikowo młodszym.

Już się to na nich odbija nawet w tym roku przedszkolnym , ale nie będę się rozpisywał bo szkoda mi słów ! Zamiast być ze starszymi dziećmi już teraz zanim pójda do pierwszej klasy to często miesza się te dzieciaczki z młodszymi ... żenada. Mym zdaniem powinny już teraz być w przedszkolu z tymi starszymi , z ktorymi maja byc w szkole (by się przyzwyczajać to wyższego poziomu zabaw) a nie z młodszymi ....


Cała ta reforma to jakiś cyrk. Kraj nie ma "kasy" a takie reformy wprowadza. Do tego wszystko jak zwykle na "łapu capu" .
Nie znam osoby , która by była za tą reformą ... ale kogo to na wiejskiej obchodzi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Sob Wrz 03, 2011 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie ma to byc tak?ze 6latek pojdzie do klasy zero(czyli zerowka w szkole)a 7latek do klasy pierwszej i wtedy nie beda razem i kazdy bedzie sie uczyl wg swojego poziomu
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Powazny



Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 535

PostWysłany: Sob Wrz 03, 2011 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz 6 latki, które nie zdecydowały się od września iść do szkoły (o w tym roku to nie był jeszcze obowiązek) są w klasie 0.
Jednak za rok te dzieci , które teraz maja jeszcze 5 lat muszą już iść do klasy 1 z tymi co teraz są wlaśnie np w klasie 0 Wink wiec rok starszymi Wink

I tu zaczynają się jaja Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
renatka33



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 401
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Wrz 03, 2011 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CZy jaja się zaczynają?Ja inaczej bym to nazwała,jestem mamą 5latki która teraz rozpoczęła edukację w zerówce za rok obowiązkowo idzie do 1ej klasy i gdybym miała wybór nie zgodziła bym się na to.Nasza szkoła(4ka,Szczyglowice)MOIM zdaniem (i jak wynika z rozmów z innymi mamami 5cio latków)nie jest dostosowana dla takich maluchów.Przykład-obydwoje pracujemy więc córka obecnie do 15ej-15.30 jest w przedszkolu-w przypadku gdy w szkole skończy lekcje szybciej będzie musiała korzystać ze świetlicy szkolnej.Z całym szacunkiem dla pani zajmującej się świetlicą nie jest to miejsce atrakcyjne dla 6latki.Znam wyposażenie świetlicy i zajęcia w niej prowadzone oraz dostępność materiałów,gier i zabawek gdyż obydwie starsze córki także z niej korzystały.Widzę,że inne szkoły mają świetne place zabaw dla tych właśnie maluszków-u nas nie ma niestety.Jest jeszcze kilka innych "drobiazgów"ale nie będę się rozdrabniać.No cóż-mam jeszcze rok-byc może w tym czasie zmieni sie coś w szkole.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZonaCyklopa



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 603
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Wrz 03, 2011 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przedszkolu, w którym pracuję, w bieżacym roku są 2 grupy tzw. "zerówki". Dzieci 6-letnie oraz 5-letnie, które obowiązkowo pójda od przyszłego roku szkolnego do klasy I. I u nas będą po prostu 2 klasy po 24 dzieci. I jest to najlepsze rozwiązanie. Ale u nas się udało...Gorzej w placówkach, gdzie grupy są mniej liczne i trzeba je będzie połączyćSad No ale niestety, tym, że jest to problem dla dzieci i nauczycieli się nikt na górze nie przejmuje:(
_________________
ZonaCyklopa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Powazny



Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 535

PostWysłany: Sob Wrz 03, 2011 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otóż to nikt się na górze tym nie przejmuje! Sobie coś w tych główkach ubzdurają a ludzie potem muszą się męczyć ... dzieci muszą się męczyć.
Gimnazja jzu były poronionym pomysłem ,ale mniejsza o to.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TadeuszWielki



Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 159

PostWysłany: Nie Wrz 04, 2011 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi op wymieszanie 6-o z 7-miolatkami - tu problem nie powinien być wyraźny, bo ponoć program został dostosowany dla tych młodszych......
czyli 7-latki będą w tyle, ale tylko względem starego programu...
Choć śmiem twierdzić, iż program wciąż jest przeładowany....

Mnie najbardziej kole w oczy niedostosowanie sal, sposobu nauczania względem 6-latków
Bo to średnio 5 godzin lekcyjnych w ławce szkolnej
Jesli chodzi o świetlicę - zgadzam się w zupełności.....to kolejne siedzenie przy stoliku....


Nasz Rząd chce dogonić zachód, ale jak zawsze zabierają się do tego od końca
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZonaCyklopa



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 603
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Wrz 04, 2011 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TadeuszWielki napisał:

Nasz Rząd chce dogonić zachód, ale jak zawsze zabierają się do tego od końca

Tak, tylko "nasz rząd" nie bierze pod uwagę tego, że na Zachodzie klasy są zdecydowanie mniej liczne, warunki edukacyjne dostosowane do potrzeb i możliwości psychofizycznych dzieci w danym wieku no i przede wszytskim program nauczania...to nie tylko i wyłacznie przyswajanie wiedzy, często na zasadzie "3z", ale zdecydowany nacisk na zaspokajanie potrzeb rozwojowych dzieci oraz wyzwalanie ich kreatywności. Wiele, by trzeba zmienić, począwszy od systemu nauczania po mentalność rodziców również. A wiem z doświadczenia, że to ostatnie zmienić najtrudniej:( Narazie to jest totalny chaos i błędne koło Brick wall
_________________
ZonaCyklopa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Psie serce



Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 112
Skąd: okolica Knurowa

PostWysłany: Nie Wrz 04, 2011 5:03 pm    Temat postu: Re: Problem 6-7-latków w szkołach Odpowiedz z cytatem

Powazny napisał:
Mam pytanie ...
Czy nie wiecie jak knurowskie szkoły będą sobie radziły za rok z 6 oraz 7 letnimi dziećmi , które to mają maja razem zacząć edukację w pierwszych klasach ?

To będą klasy łączone ? Bo przecież różnice między dziećmi 6 a 7 letnimi są znaczne. Rok życia u takich dzieciaczków to wiele. A jak się nie liczy rocznikowo tylko miesiącami to różnice mogą przecież sięgać blisko 2 lat ....

Czy szkoły sobie poradzą z przepełnionymi klasami ?
Nie wiem jak w innych szkołach ,ale np na Krywałdzie klasa może mieć koło 40 osób ... do tego 6 latki będą zmieszane z 7 latkami ...

Pozdrawiam


Z tym problemem szkoły borykają się już w tym roku, gdyż w każdej pierwszej klasie znalazło się kilkoro 6- latków. maluchy dają sobie radę- program dostosowany został do ich możliwości. 7- latki- no cóż- w większości będą się na lekcjach nudziły...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Powazny



Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 535

PostWysłany: Nie Wrz 04, 2011 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ,ale to i tak *** 6 latki będa musiały sie uczyć a 7 latki będa się nudzić a i tak pewnie materiał im będzie lepiej "wchodził" do główek Wink
6 latki więcej włożą pracy a i tak będą pewnie słabsze w ocenach od 7 latków ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
orzecho21



Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 55

PostWysłany: Pon Wrz 05, 2011 7:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ciekawe jak to będzie w przyszłości z emeryturami? Poszli razem do szkoły a 7 latki pójdą wcześniej na emerytury niż 6 latki? I nikt nie wziął pod uwagę że jak te mieszane klasy skończą szkoły to będzie problem ze znalezieniem pracy bo będą jej szukać dwa roczniki? Porażka. Moja córka niestety pójdzie do szkoły obowiązkowo jako 6 latka i uważam to za bezsens bo to zabieranie dzieciństwa... D'oh!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka