Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

2-3 września - Ppożegnanie Lata 2006
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się tam wczoraj kabaret i sztuczne ognie podobały Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem tylko wdzięczny publiczności i organizatorom, że tymi "brawami" nie przywołali ponownie kapeli "Śląsk" Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolzet napisał:
Ja jestem tylko wdzięczny publiczności i organizatorom, że tymi "brawami" nie przywołali ponownie kapeli "Śląsk" Very Happy



taaaak, to było dobre. Zespół ludowy Śląsk zaczął się pakować, a prowadzący zachęcał publiczność do klaskania aby artyści zagrali jeszcze bis


hihi
_________________
http://www.brzezinski.art.pl - Projektowanie graficzne. Tworzenie stron www, grafik, reklam, animacji i fotografii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dlaczego



Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 27
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukas2401
może też by mi się podobał, gdybym rozumiała o czym oni mówią ... nie znam "języka śląskiego"... dlatego wcale mnie nie bawili a wręcz nudzili ;] Zastanawia mnie tylko czemu nie zaproszono kabaretu Łowcy.B ... to byłby ubaw... a chlopaki z Knurowa i okolic. No DLACZEGO? ; ]
_________________
"Muzyka przyszłości nie będzie emocjonować, lecz próbować tłumić i neutralizować twój mózg." [Steven Wilson]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlaczego
No cóż żyjemy na Śląsku, a nie w wa-wie dlatego pozwolono sobie na kabaret "po naszymu". Mnie się osobiście podobało i było śmiesznie Mr. Green . Przedemną stali jacyś kolesie koło dwudziestki i też z tego piali. Sami swoi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dlaczego



Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 27
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tylko ciekawe czy wiedzieli z czego ;]Moi rodzice nie urodzili się na śląsku, więc nie wpajali mi tego "języka",ale nie czuje sie z tego powodu poszkodowana;] Dla mnie kicha jak juz mówiłam (nie pisze tylko o "kabarecie")... czemu kiedyś do Knurowa zapraszano większych ARTYSTÓW ... a dziś ... bratanki ... przecież to paranoja ...

No DLACZEGO?! Smile

ps. to mogli sobie pozwolić na kabaret po knurowsku ; ] przynajmniej każdy by rozumiał Brick wall ; )
_________________
"Muzyka przyszłości nie będzie emocjonować, lecz próbować tłumić i neutralizować twój mózg." [Steven Wilson]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego Razz

Dla jednych wielkim artystą jest Bajm a dla innych Brathanki. (Już wolę ten Bajm Razz), a poza tym im większy artysta tym bardziej się ceni $$.

Nikogo zzagranicy bym się nie spodziewał, no chyba że zza wschodniej Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, że przerywam tą żarliwą dyskusję....
Heh rozwlekacie się nad tematem jak guma od kalesraków wujaszka Zdzicha.
Ogólnie była impreza całkiem spoko, świadczyć może o tym ilość ludzi zgromadzonych na placu 700 lecia (w sobotę plac był pełny, wczoraj prawie). Wcale nie uważam, że Brathanki są słabą kapelą może brzmienie im się zmieniło (Halinki Mlynkowej nikt nie pobije) ale nadal są na topie. Tak kwoli informacji to w Gliwicach grały Elektryczne Gitary a w Pyskowicach były dożynki więc był wybór a i tak masa ludzi przyszła.
Jeśli chodzi o niedzielę to impreza była skierowana głównie do ludzi starszych niż 25 latek (tak tylko przykładową granicę wieku podałem). Była to typowa biesiada z odhamiającym przerywnikiem w postaci występu zespołu Śląsk podczas którego i młodziki stały z rozdziawionymi paszczami. Jeśli chodzi o typowo śląskie akcenty takie jak gwara (wyczówalna nawet w zapowiedziach konferansjera, który z kolei nie wiem dlaczego starał się tuszować swój śląski akcent) to jest to moim zdaniem bardzo potrzebne. W końcu mieszkamy na śląsku i powinniśmy choć po części orientować się w tradycjach regionalnych (do których bez wątpienia należy posługiwanie się gwarą) a jeśli ktoś uważa to za wsiowe czy głupie i niepotrzebne to niech nie zapomina, że na śląsk przyjeżdżali ludzie z całej polski "za chlebem" i dopuki kopalnie funkcjonowały normalnie to byli zadowoleni a jak już uwalili i rozkradli prawie całą śląską gospodarkę to zaczęli rzucać texty w stylu "zasrane hanysy" (tylko przykład) i zapomnieli już, że dzięki hanysom mają pracę lub górnicze emerytury i dach nad głową. Poza tym uważam, że jeśli się komuś na śląsku nie podoba to może wracać "srać bez żerdka" na ojcowizna i z jednej michy jeść pyry albo inne tamtejsze potrawy regionalne.
Mimo iż nie jestem czystej krwi ślązakiem to biegle władam sląską gwarą i wcale się nie wstydzę posługiwać nią publicznie, przyjąłem śląską tradycję i mam zamiar przekazać ją swoim dzieciom, które mam nadzieję będą dumne ze swoich korzeni.

Uff nieco się zagalopowałem i odskoczyłem od tematu .... przepraszam za to.
Podsumowując 2 dni imprezowania to śmiało mogę zaliczyć je do bardzo udanych (mimo iż byłem tam w pracy). Było w miarę spokojnie (jedna bijatyka przy al. lipowej) i ochrona nie miała za dużo pracy. Wydaje mi się, że tego typu imprezy powinny odbywać się częściej, szkoda tylko, że organizacja całego zamieszania pochłania tak wiele czasu Dyrekcji Centrum Kultury (Wielkie ukłony) i pieniędzy z budżetu miasta.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie mogłem być na tej niedzielnej imprezie. Odnoszę wrażenie (po Waszych wypowiedziach), że "Śląsk" nie specjalnie się zaprezentował? Byłem kiedyś w Warszawie na Mazowszu - to jest wspaniały występ, myślę dla każdego. Co było nie tak?

W sobotę widziałem ludzi w czarnych strojach i chyba z bronią - czy to byli ludzie SDS Team-u?

Max
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reggae dance



Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 502
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może wyję na większego malkontenta niż jestem ale ani w sobote ani w niedziele mi sie nie podobało nudy nudy nudy i jeszcze raz nudy...Kabaret rak nic nowego nie pokazal(no podobalo mi sie jak prezentował wiadomości<to było nawet godne>) a te zespoły itd.... nic



ja tam do gwary śląskiej nic nie mam...może dlatego mnie to nie bawiło bo jej po prostu nie rozumiem i nie wiedziałem o czym oni w pewnych momentach tak naprawdę mówią(a w takich momentach właśnie się ludzie najbardziej śmiali)



jeszcze jedna uwaga...było cholernie zimno!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
autosteyr



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 25
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander_cage napisał:
Wydaje mi się, że tego typu imprezy powinny odbywać się częściej, szkoda tylko, że organizacja całego zamieszania pochłania tak wiele czasu Dyrekcji Centrum Kultury (Wielkie ukłony) i pieniędzy z budżetu miasta.


?????
Przecież od tego jest Centrum Kultury!!! Za to im płacą! Nie ma tutaj kogo żałować D'oh! Nie mówię już o tym, że to NASZE pieniądze, a nie ich łaska i wielkie poświęcenie.

Pomijam już fakt, że miasto fundnęło 2 imprezy (czerwcową i wrześniową). Ciekawe czy to było zaplanowane w budżecie? Ciekawy jest też czy Brathanki dostali kasę 2 razy (w końcu za pierwszym razem przyjechali i byli gotowie do występu)? Nie pisze tego, aby krytykować, bo imprezy mi się podobały, ale z ciekawości chciałbym poznać odpowiedzi na te 2 pytania.


Na koniec: dlaczego w sobotę posypał się plan koncertów. Znam osoby, które przyjechały tylko na Humadrive i co.... potworne opóźnienie i nie koncert, ale koncercik.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dziewczyna_Szamana



Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 47
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wg mnie Brathanki spisały sie medalowo, Humandrive przynudzał i nie zachwycił. a odnośnie czasu grania... gdyby wszyscy zaczynali grać o godzinie, jaką mają ustaloną, a nie instalowali się jak np. Human... przez 20 minut, to i pograliby dłużej Razz a rekord pobił kabaret Rak, spóżniając się 30 minut... dobrze, że przynajmniej mieli gadane i chłopak w "granatowej budce" wymiatał w czasie oczekiwania Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rekord to pobił pan Afanasjew.... i przez to kolejne zespolu mialy skrócone występy. Tak mi si wydaje
_________________
http://www.brzezinski.art.pl - Projektowanie graficzne. Tworzenie stron www, grafik, reklam, animacji i fotografii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam śląski język znam w miarę i kabaret Rak potrafi mnie rozśmieszyćSmile sporo rozumiem, oczywiście nie wszystko.
Co do Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk to ja widziałem, ze starszym osobom się to podobało, osobiście to nie moje klimaty. Podobno normalnie ich występ kosztuje 200zł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 11:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ max: W czarnych strojach za sceną kręcili się ludzie z SDS Team'u. Łatwo nas rozpoznać po naszywkach klubowych Studium Sztuk Walk i Samoobrony Dju Su. Kwoli sprostowania SDS Team nie nosi broni na imprezy masowe mimo iż kilku z nas ma na nią pozwolenie (nam wystarczą nasze umiejętności, czego dowód daliśmy podczas koncertu rockowego przy gwarku). Inna sprawa, że na imprezach na placu 700 lecia SDS Team zapewnia bezpieczeństwo artystom podczas przebywania na terenie imprezy (wypady w pole zdarzają się niezwykle żadko i tylko wtedy jak w pobliżu nie ma VIP'a), uspokajaniem publiki zajmuje się firma z Gliwic, jeśli więc widziałeś tych ludzi na samym placu a nie za sceną to byli to dowódcy oddziałów firmy ochroniarskiej (nie wiem po co im były pałki szturmowe ale w końcu o gustach się nie dyskutuje).

@autosteyr: Pracownicy CK aby zorganizować imprezę zaiwaniali nadgodziny przez okrągły tydzień, mimo iż mogli to olać i załatwiać imprezę tylko w godzinach pracy. Co do kasy dla wykonawców to nie interesuje mnie to. Mnie interesuje tylko i wyłącznie spokój na imprezie (bo to moja działka) natomiast kto, ile i za co kasiorę trzepie mnie nie interesi. Nie uogólniaj też, że to z "naszych" pieniędzy bo aż tak dużo do budżetu miasta nie idzie z naszych kieszeni. Czy imprezy były zaplanowane w budżecie nie wiem i również mnie to nie obchodzi grunt, że władze miasta zdobyły się na gest i zamiast kisić mamone na koncie zleciły zorganizowanie mieszkańcom jakiejś rozrywki.
Za to im CHWAŁA I DZIĘKI a pracownikom CK wieeelkie UKŁONY za kawał dobrej roboty organizacyjnej.

To tyle w temacie ode mnie.
Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka