Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ktoś zajmuje Twoje miejsce stań tuż za nim blokując mu możliwość ruchu. Nich czeka aż osoba która miała prawo stać na kopercie łaskawie pozwoli odjechać. Uwierz mi tylko raz taki delikwient zajmie Twoje miejsce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
iwonakaminska76



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 273

PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Balbina, niestety to jest sprzeczne z prawem i jak przyjedzie policja to obydwoje zapłacą mandat.
Sama jestem posiadaczką takiej karty i wiem o co walczy ONka. Na ładne oczy jej nie dostałam tylko za to że mam zwyrodnienie bioder. W tej chwili jestem posiadaczką jednej protezy stawu biodrowego a czekam na drugą.
Z ogromną chęcią zamienię swoją kartę wraz ze schorzeniem na spacery bez bólu nawet do oddalonych nie blisko marketów.
Ktoś chętny na zamianę? Będziecie mogli do woli korzystać z takich miejsc!
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może wozić ze sobą w bagażniku tzw. pachołek lub inny przedmiot ciężki dla wiatru a duży na tyle żeby przeszkadzał przy parkowaniu nieupoważnionym. Niestety w naszym kraju powiedzenie, że "przepisy są po to by je łamać" nadal jest mottem życiowym wielu osób a zwłaszcza kierowców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dede



Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 197
Skąd: Rams-stadt

PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę jeszcze słowo komentarza.

Otóż od początku gdy wprowadzono "Kartę parkingową" dla osoby niepełnosprawnej, nie doprecyzowano dokładnie warunków jej otrzymywania (stało się to jakiś czas potem, nie pamiętam dat).
Dlatego w pierwszym okresie wydawano te karty wszystkim chętnym osobom niepełnosprawnym, również tym, których niepełnosprawność nie dotyczy schorzeń narządów ruchu (którym dziś te uprawnienie już teoretycznie nie przysługuje). Poza tym karty były wydawane tym osobom na taki okres, na jaki wydane było ich orzeczenie o niepełnosprawności (najczęściej bezterminowo).

Z tego punktu widzenia sprawa wygląda jak kolejny polski absurd. Np. osoby z lekkim niedosłuchem, które uzyskały wówczas bezterminową kartę, mogą z niej korzystać bezterminowo i nie podlegają weryfikacji. Zajmują miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych ruchowo i wszystko dzieje się zgodnie z prawem.
Dlatego zgadzam się, że niejednokrotnie korzystanie z uprawnień jakie daje Karta, może być kwestionowane i budzić emocje.

Niemniej nigdy nie było sytuacji, żeby Karta była wydana bezpodstawnie, bez dokumentów, osobie "znajomej" itp.
Takie sytuacje są niedopuszczalne i nie miały miejsca w czasach, kiedy miałem wgląd w wydawanie Kart.

Natomiast przypadki patologiczne, np. korzystanie przez wnuczka z karty babci ("bo ma ją w samochodzie") warte są potępienia, tyle tylko, że nie ma bata na takich cwaniaków (zawsze mogą powiedzieć, że właśnie babcię przywieźli albo, że akurat na nią czekają). Spotkałem się również z karygodną sytuacją, gdy rodzina korzystała z bezterminowej Karty niepełnosprawnej osoby, która niestety wcześniej zmarła. To pozostawię bez komentarza.
_________________
Nie ma cyprysów ani palm ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ONka: Nikt normalny nie będzie Ci zazdrościł braku nogi, jednak nie uważam, żeby epatowanie tym miało wielki sens. Nie inwalidzi są problemem na parkingach tylko zdrowi cwaniacy z niebieską kartą. Może lubisz się z nimi zderzać na kopercie i licytować, kto jest bardziej pokrzywdzony i ma większe prawo do przywilejów. Ale dla mnie byłoby to żenujące. Tak samo jak przekonywanie sąsiadów strażą miejską, żeby zrozumieli moje nieszczęście.
Podstawowym problemem jest taki deficyt miejsc parkingowych, że prowokuje walkę o nie wszelkimi sposobami. Trzeba by zacząć od budowy parkingów a potem zajmować się kulturą i uwrażliwianiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ONka



Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 10

PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
@ONka: Nikt normalny nie będzie Ci zazdrościł braku nogi, jednak nie uważam, żeby epatowanie tym miało wielki sens. Nie inwalidzi są problemem na parkingach tylko zdrowi cwaniacy z niebieską kartą. Może lubisz się z nimi zderzać na kopercie i licytować, kto jest bardziej pokrzywdzony i ma większe prawo do przywilejów. Ale dla mnie byłoby to żenujące. Tak samo jak przekonywanie sąsiadów strażą miejską, żeby zrozumieli moje nieszczęście.
Podstawowym problemem jest taki deficyt miejsc parkingowych, że prowokuje walkę o nie wszelkimi sposobami. Trzeba by zacząć od budowy parkingów a potem zajmować się kulturą i uwrażliwianiem.


Wyobraź sobie mój drogi, że nie epatuje jak to napisałeś swoim brakiem nogi, ale proszę Cię nie tłumacz mi tutaj pełnosprawnych kierowców brakiem miejsc. I nie mam w zwyczaju się licytować z tym jaka to jestem nieszczęśliwa i jak to mam ciężko w życiu. I nie przekonuje sąsiadów strażą miejską o tym żeby zrozumieli moje nieszczęście.
Jeśli tak uważasz to widać nie masz w ogóle kontaktu z osobami niepełnosprawnymi, którzy nie "biorą" innych na litość i współczucie.

A odnośnie twojej wypowiedzi o braku parkingów to przepraszam co - mam zacząć je budować żeby łaskawie mi jedno miejsce przyznano?

Współczuje Ci Twojego ograniczonego podejścia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ONka napisał:
ale proszę Cię nie tłumacz mi tutaj pełnosprawnych kierowców brakiem miejsc

A jak mam tłumaczyć? Że są złośliwi bo zdrowi?
ONka napisał:
A odnośnie twojej wypowiedzi o braku parkingów to przepraszam co - mam zacząć je budować żeby łaskawie mi jedno miejsce przyznano?

Może wystarczy, że zamiast koperty na wyłączność zaczniesz domagać się, żeby zaspokojono potrzeby wszystkich sąsiadów? Jak rozwiążecie konflikt o kopertę, jeśli do jednej zgłosi się pięciu inwalidów? Każecie zamalować 4 kolejne miejsca, czy zaczniecie się kłócić, kto jest bardziej niesprawny?
ONka napisał:
Współczuje Ci Twojego ograniczonego podejścia.

Przekonałaś mnie, że z zołzowatością się nie myliłem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ONka



Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 10

PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
ONka napisał:
ale proszę Cię nie tłumacz mi tutaj pełnosprawnych kierowców brakiem miejsc

A jak mam tłumaczyć? Że są złośliwi bo zdrowi?
ONka napisał:
A odnośnie twojej wypowiedzi o braku parkingów to przepraszam co - mam zacząć je budować żeby łaskawie mi jedno miejsce przyznano?

Może wystarczy, że zamiast koperty na wyłączność zaczniesz domagać się, żeby zaspokojono potrzeby wszystkich sąsiadów? Jak rozwiążecie konflikt o kopertę, jeśli do jednej zgłosi się pięciu inwalidów? Każecie zamalować 4 kolejne miejsca, czy zaczniecie się kłócić, kto jest bardziej niesprawny?
ONka napisał:
Współczuje Ci Twojego ograniczonego podejścia.

Przekonałaś mnie, że z zołzowatością się nie myliłem.


Konflikt o kopertę? Otóż dlatego właśnie nie chciałam przypisywać sobie miejsca na wyłączność żeby w momencie, kiedy miejsce jest wolne ów niepełnosprawny mógł sobie spokojnie zaparkować.

Jak chcesz nazywaj mnie zołzowatą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kazior



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 134

PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja uważam, że naszym obowiązkiem jest dbanie o przestrzeganie prawa - i osobiście postępuję tak jak ONka - jak widzę samochód bez zezwolenia za szybą na miejscu dla niepełnosprawnych to dzwonię na Straż Miejską i to zarówno przed blokiem jaki i zakładem pracy.

Secundo po raz kolejny wykazał się swym intelektem w rozumieniu problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TadeuszWielki



Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 159

PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
ONka napisał:
ale proszę Cię nie tłumacz mi tutaj pełnosprawnych kierowców brakiem miejsc

A jak mam tłumaczyć? Że są złośliwi bo zdrowi?




raczej leniwi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nigdy nie stanąłem na miejscu dla niepełnosprawnych i stanowczo potępiam takie zachowanie. Jeśli komuś ciężko ruszyć 4 litery i zaparkować dalej to ma problem.
Kierowcom, którzy mają problem ze wzrokiem i nie widzą znaków może należałoby nalepiać na szybę takie oto naklejki ?
http://img842.imageshack.us/img842/7228/parkowanie.jpg
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kazior



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 134

PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stary, widziałem auto z takim czymś na szpitalnej przed basenem - przy budzie z kurczakami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Czerwony.Baranek



Dołączył: 28 Kwi 2010
Posty: 69

PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie potrafię zrozumieć o co ten konflikt. Miejsca dla niepełnosprawnych przeznaczone są dla niepełnosprawnych, pozostałe miejsca dla sprawnych i tyle. Kurcze, prosta rzecz, a dla niektórych to takie trudne..... Ja nigdy nie parkuję na miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych i jakoś zawsze mam gdzie zaparkować - bliżej lub dalej, nogi mam dwie, zdrowe, mogę się przejść dalej. Nie widzę problemu. Dla mnie sprawą oczywistą jest, że miejsce oznaczone wózkiem inwalidzkim NIE JEST DLA MNIE i koniec. A to, że innych to nie obchodzi świadczy tylko o tym jak są wychowani, co wynieśli z domu i o ich kulturze. Spokojnie, być może sie doczekacie i Wy swoich "niebieskich kart"..... Wtedy może zrozumiecie o co chodzi. Miejsc dla sprawnych jest jakby nie było znacznie więcej niż miejsc dla inwalidów... Że Ty nie masz gdzie zaparkować to tragedia wielka i musisz stanąć na kopercie, nie? A że inwalida nie ma gdzie zaparkować bo nie ma i jego miejsca i innych (bo przecież szukałeś i wiesz, że wszystko jest zajęte) to masz w d...pie. Co za społeczeństwo... Nawet jakbym musiała przejść pół miasta to nigdy nie zaparkuję na miejscu dla inwalidy. NIGDY.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iwonakaminska76



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 273

PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukas2401 napisał:

Kierowcom, którzy mają problem ze wzrokiem i nie widzą znaków może należałoby nalepiać na szybę takie oto naklejki ?
http://img842.imageshack.us/img842/7228/parkowanie.jpg

Jak by każdy żle parkujący dostał taką naklejkę to odechciało by mu się takiego parowania. Usuwanie jej wymaga spooooro czasu he he.
http://z1.demoty.pl/a9a7ca716a50c7a9c8e05696059469bb
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sabina



Dołączył: 11 Cze 2010
Posty: 490
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inną kwestią jest sprawa zrobienia takich miejsc i pozostawienia bez zadbania o to by były dobrze widoczne, czasami te namalowane paski czy wózki na asfalcie są rzeczywiście taką farbą nakreślone, że po jakimś czasie same zanikają. Natomiast super to zrobili przy Auchanie-całe pole na niebiesko, że aż razi tam to już totalny nieuk by się pokusił o zajęcie takiego miejsca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka