Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ONka



Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 10

PostWysłany: Nie Maj 08, 2011 12:20 am    Temat postu: Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych Odpowiedz z cytatem

Witam
Chciałam poruszyć pewien temat dotyczący miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
Cieszę się bardzo, że nasze miasto zadbało już w dość dużym stopniu o takie stanowiska, jednak denerwuje mnie mocno postawa kierowców pełnosprawnych. Sama jestem osobą niepełnosprawną od niedawna i z takich miejsc korzystam. Jest to dla mnie wygodne ponieważ na "zwykłym" miejscu jest mi za "ciasno" i trudno jest mi wsiąść bądź wysiąść z samochodu.
Mam to szczęście, że pod moim blokiem znajdują się dwa takie stanowiska i akurat są dwie osoby z nich korzystające (ja i mój sąsiad). I niestety rzesza dojezdnych "pełnosprawnych". Bo ktoś myśli że jak stanie "tylko" na chwilkę to nic złego się nie stanie i nikomu krzywda się dziać nie będzie. Ja natomiast zawsze mam to "szczęście" że na tą chwilkę trafiam. I zonk. Nie mam gdzie zaparkować. Oczywiście (jeśli się trafi) to mogę zaparkować na miejscu "zwykłym" ale też nie chcę zajmować komuś takiego miejsca bo nie po to są te wydzielone dla ON. W takich momentach zwykle sięgam po telefon i dzwonię na straż. Ale co z tego skoro nasza straż reaguje tak jakby chciała a nie mogła? dziś widziałam właśnie jeden patrol który przyjechał, zobaczył i pojechał dalej, Ani upomnienia czy mandatu - nic.
Nie myślcie sobie że jestem zgryźliwą niepełnosprawną, która się czepia i przesadza. Bo tak nie jest. Po prostu chciałabym was wyczulić na to, że te miejsca na prawdę są pomocne i potrzebne. I zwracajcie uwagę na to, gdzie parkujecie swoje samochody. Te miejsca nie są szersze dlatego, żeby sobie móc bezpiecznie zaparkować swoje cudne autko żeby nie narażać go na porysowania, tylko dlatego że wygodniej jest dla ON wysiąść z pojazdu.
Także drodzy mieszkańcy Knurowa, proszę Was:
1) patrzcie gdzie parkujecie i nie zastawiajcie miejsc, które komuś są pomocne i potrzebne,
2) interweniujcie jeśli zobaczycie, że ktoś nieupoważniony stoi na takim miejscu,
3) bądźcie wyrozumiali

P.S. Gdyby ktoś nie wiedział. Na miejscach dla osób niepełnosprawnych mogą stać pojazdy, w których za przednią szybą jest umieszczona niebieska karta parkingowa mniej więcej formatu połowy zeszytu. Same naklejki na samochodach nie wystarczą.

Pozdrawiam Was serdecznie i dziękuję za wyrozumiałość, i do zobaczenia gdzieś w Knurowie
ONka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Maj 08, 2011 3:34 am    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych Odpowiedz z cytatem

A mnie te miejsca denerwują, choć nigdy ich nie zastawiam. Też mam dwa pod blokiem i nie mam pojęcia, co ich użytkownikom dolega, bo wysiadają sprawnie i idą na dwóch zdrowych nogach do domu. Oczywiście mają kartki za przednią szybą. Nie widziałem jeszcze, żeby w Knurowie inwalida wysiadał z samochodu na wózek na takiej kopercie (a zdarzyło mi się obserwować takie sceny w innych miastach, ale bez kopert, w śródmieściu). Uważam, że w większości te koperty są wyłudzone i z tym się nie zgadzam

Ps. Nigdy bym nie wezwał straży miejskiej, żeby ukarała sąsiada za to, że zajął jakieś potrzebne mi miejsce pod blokiem. Ty piszesz, że zwykle to robisz. Z czego wnioskuję, że jesteś po prostu zołzą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jakwi



Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 136

PostWysłany: Nie Maj 08, 2011 8:17 am    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych Odpowiedz z cytatem

Applause

secundo nic dodać nic ująć
widząc "inwalidów" cieszących się przywilejem prakingowym pod moim blokiem śmiem twierdzić, że owe karty parkingowe są zwykłym towarem handlowym, który za odpowiedią opłatą można nabyć w urzędzie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Matiz



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 195
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Maj 08, 2011 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie pod blokiem, dokładnie obok w klatce jest miejsce dla osoby niepełnosprawnej,zazwyczaj nikt tego nie zajmuje oprócz tego pana. Z tego co mi się w ogóle wydaje to osobą niepełnosprawną jest żona, a autem jeździ mąż. Ale to nic, bo ostatnio jakiś chłopak przyjechał motorem, i po 10 minutach przyjechała straż spisując i pewnie wklepując mandat. a auto nie stało nigdzie obok, tylko poprostu nie było tego auta. przyjechało jak chłopak motor juz dawno zawinął. Ale mandat dostał, a ktoś dalej czujnie w oknie pilnuje swojego miejsca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andriu



Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 97

PostWysłany: Nie Maj 08, 2011 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Do pewnego czasu karty parkingowe były wydawane dla osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności niezależnie od schorzenia( np osoby niedosłyszące) po zmianie przepisów jest inaczej.
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/3549

Szanowni przedmówcy chyba nie chcielibyście być na miejscu niepełnosprawnych????
Onka..jeśli mieszkasz w bloku przed którym jest takowe miejsce to wystarczy je sobie przypisać i po problemie....
Pozdrawiam.
Andrzej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ONka



Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 10

PostWysłany: Nie Maj 08, 2011 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałam napisać do moich przedmówców.
NIe wiecie co piszecie.
Zacznijmy od tego. NIe jestem zołzą, która wykupiła za niewielką opłatą kawałek niebieskiej karteczki i uważa się za osobę niepełnosprawną uprawnioną do korzystania z miejsc parkingowych dla takich osób, która potem tylko czyha na jakiegoś "biednego kierowcę" żeby go tylko ukarać poprzez wezwanie straży miejskiej za to że zajął moje szacowne miejsce.

Mylicie się bardzo!!
Mam 26 lat, pod koniec roku straciłam całą nogę. Poruszam się za pomocą protezy i kul. Cieszę się, że mimo to mogę być samodzielnym kierowcą we własnym, specjalnie do tego przystosowanym samochodzie. Jeżeli to dla Was w dalszym ciągu zbyt mały powód do tego, żebym swobodnie korzystała z takiego miejsca to mogę tylko was określić mianem NIECZUŁYCH IGNORANTÓW na ludzkie niepłnosprawności.
Jeśli Wam nie podoba się co robię trudno. Ja w dalszym ciągu będę interweniowała w takich sytuacjach.
Przykro mi, że musiałam niedowiarkom udowodnić swoją niepełnosprawność. Czy teraz mogę już wg was parkować na takich miejscach?

Też nie podobają mi się sytuacje, kiedy na takich miejscach parkują osoby niebędące niepełnosprawnymi (takie o których pisaliście). Sama nie raz bywam świadkiem takich sytuacji.
Nie ja ustaliłam zasady na podstawie których wydaje się karty parkingowe i komu.

Piszę we własnym imieniu. Jeżeli wydaje wam się, że wyłudziłam taką kartę udając osobę niepełnosprawną mylicie się bardzo. A nazywając mnie zołzą, pokazujecie własną "klasę".

Mam nadzieję, że teraz choć jedno z Was zastanowi się nad tym co napisało.

P.S. Andriu - dziękuję za wsparcie i informację. Pomyślę nad tym, nie wiem tylko od czego mam zacząć i gdzie szukać pomocy w sprawie przypisania mi takiego miejsca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ONka



Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 10

PostWysłany: Nie Maj 08, 2011 10:58 am    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych Odpowiedz z cytatem

jakwi napisał:
Applause

secundo nic dodać nic ująć
widząc "inwalidów" cieszących się przywilejem prakingowym pod moim blokiem śmiem twierdzić, że owe karty parkingowe są zwykłym towarem handlowym, który za odpowiedią opłatą można nabyć w urzędzie


Proponuję Ci zainteresować się na jakiej zasadzie przyznawane są karty parkingowe i dopiero później wyrażać swoje opinie.
Ciesz się, że nie należysz do osób, które muszą się o nie starać. Ja też nie chciałam być taką osobą - niestety los zdecydował inaczej.


Ostatnio zmieniony przez ONka dnia Nie Maj 08, 2011 11:11 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ONka



Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 10

PostWysłany: Nie Maj 08, 2011 11:06 am    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:

Ps. Nigdy bym nie wezwał straży miejskiej, żeby ukarała sąsiada za to, że zajął jakieś potrzebne mi miejsce pod blokiem. Ty piszesz, że zwykle to robisz. Z czego wnioskuję, że jesteś po prostu zołzą.


Jeśli kiedyś (czego Ci nie życzę) stracisz całą nogę tak jak ja i będziesz chodził o protezie, a jakiś sympatyczny i sprawny sąsiad zajmie Twoje miejsce, a Ty będziesz szukał miejsca parkingowego na innym osiedlu, a później będziesz wolniutko dreptał do domu i to dreptanie będzie Ci sprawiało ból fizyczny to jestem ciekawa czy twoje zdenerwowanie i zmęczenie nie spowoduje chęci zainterweniowania. Chyba, że lubisz dalekie i męczące spacery.

Zastanów się następnym razem zanim nazwiesz mnie zołzą.
Mam 26 lat, chorowałam na raka, straciłam nogę. Mieszkam w Knurowie. Jeżdzę WŁAŚNYM, zarejestrowanym na siebie samochodem. Jestem z tego dumna. I w dalszym ciągu będę dzwoniła i interweniowała.

Chcesz nazywać mnie zołzą - możemy się spotkać i porozmawiać na ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
moron



Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 141
Skąd: produkt miastopodobny

PostWysłany: Nie Maj 08, 2011 12:54 pm    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
(...)
Ps. Nigdy bym nie wezwał straży miejskiej, żeby ukarała sąsiada za to, że zajął jakieś potrzebne mi miejsce pod blokiem. Ty piszesz, że zwykle to robisz. Z czego wnioskuję, że jesteś po prostu zołzą.

No ręce opadają jak się czyta coś takiego. Osoba niepełnosprawna dochodząca swoich praw jest zołzą, a sprawny kierowca zajmujący miejsce dla inwalidy jest cacy, tak? Brick wall
_________________
I didn't expect the Spanish Inquisition.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZonaCyklopa



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 603
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Maj 08, 2011 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co niektórzy forumowicze są naprawdę żałośni w swoim zacietrzewieniu i ignorancji:( Brak słów na takie postawy:( Onka - jestem z Toba, takich jak Ty podziwiam, nie daj się chamstwu, walcz z nim i ciesz się życiem:) Pozdrawiam:)
_________________
ZonaCyklopa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paulina_m_1988



Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 226
Skąd: Knurow

PostWysłany: Nie Maj 08, 2011 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie parkuję na miejscu dla niepełnosprawnych. Cieszę się, że jestem zdrowa i mogę przejść te kilka kroków więcej co dla niepełnosprawnych może być męką. Podziwiam takich jak ONka.
Walczmy z takimi których nieobchodzą poważne problemy zdrowotne innych ludzi...
_________________
"W rzekach marzeń zanurzamy się po szyję.
W rzekach marzeń w słodkim szale płyną chwile."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manfred



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 458
Skąd: tak śmierdzi?

PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w ogóle będę musiał sobie przygotować tabliczkę z moim nr telefonu w razie, jakbym po prostu z braku "normalnych" miejsc był zmuszony zaparkować na miejscu uprzywilejowanym. Po to aby osoba, która ma prawo z takiego miejsca skorzystać mogła się ze mną bezproblemowo skontaktować.

A znieczulica innych mnie przeraża.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
TadeuszWielki



Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 159

PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak samo trudno niektórym "uszanować" np. miejsca dla kierowców z dziećmi koło Tesco.

Pytanie do ONki - czy taka karteczka jest wymagana za szybką by móc stanąć na wyznaczonym miejscu?
Chodzi o to, że pełnosprawny może zwrócić komuś uwagę, że tu nie powinien w wyznaczonym miejscu stać, a okaże się że zwrócił uwagę osobie uprzywilejowanej ( tylko "nieoznaczonej"). I awanturta gotowa....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dede



Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 197
Skąd: Rams-stadt

PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karta Parkingowa to jedyny dokument uprawniający osoby niepełnosprawne do parkowania na "kopertach".

Jest dokumentem o standardzie międzynarodowym, który obowiązuje nie tylko na terenie Polski, ale także w krajach Unii Europejskiej. Jednak w poszczególnych krajach członkowskich obowiązują odrębne przepisy wynikające z prawa drogowego dla danego kraju, a co się z tym wiąże, odrębne ulgi i uprawnienia dla niepełnosprawnych.

Zgodnie z ustawą Prawo o ruch drogowym kartę parkingową można otrzymać tylko na podstawie orzeczeń wydawanych przez Miejski Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności, to jest:
1) orzeczenia o niepełnosprawności,
2) orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, wraz ze wskazaniem spełnienia w punkcie 9 orzeczenia przesłanek określonych w art. 8 ust. 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Osoby zaliczone do lekkiego stopnia niepełnosprawności będą mogły otrzymać kartę parkingową tylko w przypadku ustalenia przyczyny niepełnosprawności oznaczonej symbolem 05-R (upośledzenie narządu ruchu) lub 10-N (choroby neurologiczne).

Kartę parkingową wydaje osobie niepełnosprawnej starosta (np. wydział komunikacji w starostwie powiatowym). Za wydanie karty parkingowej pobiera się opłatę w wysokości ustalonej przez ministra właściwego do spraw transportu.

Aby otrzymać kartę parkingową, należy złożyć następujące dokumenty:

1) kserokopię orzeczenia o stopniu niepełnosprawności,
2) kserokopię dowodu osobistego,
3) fotografię (3,5 x 4,5 cm),

Osoba niepełnosprawna o obniżonej sprawności ruchowej, kierująca pojazdem samochodowym oznaczonym kartą parkingową może nie stosować się do niektórych znaków drogowych.
Przepis ten dotyczy również kierującego pojazdem przewożącego osobę o obniżonej sprawności ruchowej.


Wszystkie przepisy dotyczące karty parkingowej stosują się także do osób, które posługują się kartą parkingową wydaną poza granicami Polski.

Kartę parkingową należy umieścić za przednią szybą pojazdu samochodowego, w miejscu widocznym umożliwiającym jej odczytanie.

Karta parkingowa potwierdza uprawnienia:
1) do korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych
2) do niestosowania się do następujących znaków drogowych:
B-1 zakaz ruchu w obu kierunkach
B-3 zakaz wjazdu pojazdów silnikowych z wyjątkiem motocykli jednośladowych
B-3a zakaz wjazdu autobusów
B-4 zakaz wjazdu motocykli
B-10 zakaz wjazdu motorowerów
B-35 zakaz postoju
B-37 zakaz postoju w dni nieparzyste
B-38 zakaz postoju w dni parzyste
B-39 strefa ograniczonego postoju



_________________
Nie ma cyprysów ani palm ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ONka



Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 10

PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z kartami parkingowymi jest dokładnie tak jak napisał Dede.

Karta musi być wyłożona w widocznym miejscu za przednią szybą i już. Karty nie ma - można takiego kierowcę upomnieć.

Dziękuję Wam wszystkim za zrozumienie i za mile słowa. Cieszę się że jednak jest Was wielu tych, którzy rozumieją potrzebę istnienia takich miejsc.

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia gdzieś w Knurowie

ONka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka