Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wyprzedaż majątku za bezcen?!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2008 11:20 pm    Temat postu: Re: Właśnie się dowiedziałem Odpowiedz z cytatem

Zainteresowanych tematem odsyłam do lektury http://www.maston.ramtel.pl/tychy/index.php?akcja=artykul&id=16
Opisano tam jak z pomocą prezydenta Tychów przed kilku laty prezes GC Investment Michał Goli (ten sam, który kupił nieruchomość w Knurowie) zarobił na obrocie działką, którą kupił za bezcen od miasta, uzyskał warunki zabudowy obiektu handlowego o pow. pow. 2000 m2 i następnie sprzedał z zyskiem Kauflandowi za 2,2 mln zł. Scenariusz w Knurowie powtarza się, z tym, że zysk prezesa jest większy, a strata gminy także, bo Tychy nie miały planu zagospodarowania, który blokowałby podobną operację, a Knurów miał, ale za friko zmienił go na korzyść prywatnego przedsiębiorcy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
A.R



Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 15

PostWysłany: Sob Kwi 19, 2008 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta sprawa niewątpliwie wzbudza wątpliwości... ciekawy jestem jak się rozwinie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yaro



Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 3
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy są już może nowe informacje w wiadomej sprawie bardzo mnie ona zainteresowała Think Think Think Think Think Think Think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ulkowa



Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 16

PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prezydent wiedzial o zamiarze inwestora

inwestor wiedział wcześniej , że plan zagospodarowania przestrzennego ulegnie zmianie

inwestor już wcześniej zarabiał w podobny sposób na innych miastach a miasta w podobny sposób traciły pieniądze

i nikt tego nie sprawdził ... o tempora o mores....!!! w dobie internetu i innych mediów

ale argumentacja prezydenta super - zechcial ktoś kupić teren z bunkrem- nieważne że przy autostradzie - brawo!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę tylko w trybie podsumowania napisać, że sprawa została zgłoszona organom ścigania, które się nią zainteresowały. Było to dawno temu, w okresie naszej dyskusji na forum. Efektów nie znam, ale raczej ich nie ma, nie byłem formalnie stroną a postępowanie nie było prokuratorskie. Na pewno w okresie od zgłoszenia sprawy wiele wydarzyło się w polityce krajowej a instytucja, która odebrała zgłoszenie należała potem do najsilniej atakowanych przez nowy rząd Tuska, który walkę z korupcją postanowił prowadzić w nowy, "cywilizowany" sposób. Przewodniczący Rady Miejskiej nie odpisał na maila a prezydent, który nakłaniał radnych do korzystnej dla spółki zmiany planu ubiega się o ponowny wybór. Tak jak wielu radnych, którzy głosowali za zmianą planu. Na przedmiotowej działce nic się nie dzieje. Hipermarketu nie ma. Miejsca pracy nie powstały.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alojz



Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 106

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 1:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Efektów nie znam, ale raczej ich nie ma, nie byłem formalnie stroną a postępowanie nie było prokuratorskie.


Czy dla Ciebie "EFEKT" musi oznaczać skazanie, albo wszczęcie postępowania?
A może prokurator poprostu nie dopatrzył się przestępstwa.
Trudno to pojąć, prawda? Skoro wszyscy kradną, są źli, źle zarządzają, popełniają przestępstwa, nikt się do niczego nie nadaje. A wszystko wiedzą najlepiej i na pewno tylko niektórzy forumowicze.
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alojz napisał:
Czy dla Ciebie "EFEKT" musi oznaczać skazanie, albo wszczęcie postępowania?

Nie. Dla mnie "efekt" oznacza jakikolwiek skutek. Wszczęcie, umorzenie, oskarżenie, skazanie lub uniewinnienie. Nie ma efektów, bo nic takiego nie nastąpiło.
Alojz napisał:
A może prokurator poprostu nie dopatrzył się przestępstwa.

Nie mógł się dopatrzyć, skoro się nie przypatrzył. Sprawa nie trafiła do prokuratora. Może dlatego, że nie zdążyła trafić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alojz



Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 106

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może internet nie jest wyrocznią w sprawach prawniczych, ale znalazłem jeszcze "odmowę wszczęcia" - to też jest efekt.
Ale Ty pewnie nie uwierzysz, ze ktoś mógł się tym razem przyjrzeć sprawie, oczywiscie znowu skorumpowana władza chroni inną władzę itd...
Życzę więcej wiary w uczciwość ludzi, świat zacznie Ci się jawić nieco weselszy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 12:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alojz napisał:
Może internet nie jest wyrocznią w sprawach prawniczych, ale znalazłem jeszcze "odmowę wszczęcia" - to też jest efekt.

Tak, można dodać odmowę wszczęcia oraz m.in. zwrot aktu oskarżenia, co nie zmienia faktu, że żaden z tych ani innych skutków postępowania nie miał miejsca.
Świat jest piękny, ludzie dobrzy a urzędnicy kierują się tylko dobrem publicznym i nie czerpią nielegalnych korzyści - dlatego też np. dociekliwe CBA pod rządami miłości okazało się zbyteczne i należało je zreformować usuwając też m.in. nadmiernie nieufnych prokuratorów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alojz



Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 106

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Świat jest piękny, ludzie dobrzy a urzędnicy kierują się tylko dobrem publicznym i nie czerpią nielegalnych korzyści - dlatego też np. dociekliwe CBA pod rządami miłości okazało się zbyteczne i należało je zreformować usuwając też m.in. nadmiernie nieufnych prokuratorów.

Aż tak daleko nie idź (masz pewną tendencję do przesady) ale kierunek obrałeś dobry Wink Świat naprawde nie jest aż tak zły jakim Ci się jawi, tak sądzę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alojz napisał:
secundo napisał:
Świat jest piękny, ludzie dobrzy a urzędnicy kierują się tylko dobrem publicznym i nie czerpią nielegalnych korzyści - dlatego też np. dociekliwe CBA pod rządami miłości okazało się zbyteczne i należało je zreformować usuwając też m.in. nadmiernie nieufnych prokuratorów.

Aż tak daleko nie idź (masz pewną tendencję do przesady) ale kierunek obrałeś dobry Wink Świat naprawde nie jest aż tak zły jakim Ci się jawi, tak sądzę.

A ja sądzę, że masz ważny powód, by optymistyczną wizję świata dzielić z kapitanem Beatty z powieści Brudbury’ego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alojz



Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 106

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
A ja sądzę, że masz ważny powód, by optymistyczną wizję świata dzielić z kapitanem Beatty z powieści Brudbury’ego.

Ja z kolei myślę, że Twoja pesymistyczna, pochmurna wizja rzeczywistości wynika z niezrozumienia, że przedstawienie pewnego sympatycznego niebieskiego Marudy było zamierzonym pełnym dystansu żartem Pierre'a Culliford'a.
Dużo uśmiechu życzę na codzień i więcej dystansu do życia. Skadinąd muszę powiedzieć, że często dobrze się czyta Twoje komentarze. Nie mam czasu czytać wszystkiego, ale z Twoimi opiniami zawsze chętnie się zapoznaję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka