Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Grzybobranie
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 12:53 pm    Temat postu: Grzybobranie Odpowiedz z cytatem

Chcialbym sie zapytac czy ktos obecnie byl w okolicach knurowa na grzybach . czy sa juz czy tez beda? moze ktos zna dobre miejsca moze jakis tip gdzie najlepiej jechac ??
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj widze chyba ze za mloda publika na tym forum i sie niczego niedowiem ! Dontknow Think
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Oriana



Dołączył: 20 Wrz 2006
Posty: 137

PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno w Rudach Raciborskich jest duzo grzybów.Ja czasem jezdze do Książenic.Jeśli wiesz gdzie jest firma Foodex to właśnie w tych okolicach mozna cos znaleźc Smile
_________________
**WiEcZnIe KoChAc**WiEcZnIe ZyC**WoLnĄ ByC**SoBą ByC**
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki, wybieram sie w sobote zobaczymy jak to wyglada !
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
djbit



Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 91

PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem ostatnio w podkarpackim i przy okazji na grzybach, trochę grzybków było. Za niedługo też zamierzam gdzieś ruszyć do naszych lasówSmile

a tu macie kilka fotek z łowów:












Fotki nie najlepszej jakości bo ze mnie dupa nie fotograf i aparat już ma trochę latek:)

Jak już wrócisz z lasu daj znać czy coś rośnie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na ostatnim foto wygląda to niezwykle smakowicie.... Smile Ja mam tylko kilka koźlaków na placu a i tak boję się je jeść Smile Podziwiam grzybiarzy za odwagę, jedyny grzyb, ktorego się nie boję tknąć to szampaniok Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Pią Sie 31, 2007 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak z ciekawosci zapytam czy nie boicie sie zbierac grzyby bo ja osobiscie wiem ze sa nadal radioaktywne ale smak grzybow nadal ciagnie mnie do lasu z tym ze niezbieram jak kiedys na umor tylko w pewnej ilosci tutaj maly interesujacy przyklad z katastrofy reaktora:

Grupa naukowców z Instytutu Fizyki Jądrowej w Krakowie na zlecenie Państwowej Agencji Atomistyki przez 4 lata badała zawartość cezu 134 i 137 w próbkach grzybów z całej Polski i wielu innych krajów. Ich zadaniem było opracowanie promieniotwórczej mapy grzybów w Polsce. W 1992 r. ukazał się raport komisji wraz z mapą. Wniosek: podgrzybki z lasów pomiędzy Częstochową a Opolem są bardzo skażone i nie należy ich zbierać. Grzyby z rejonów pł.-wsch. i płn.-zach. są dobre. W okolicach Krakowa najwyższy poziom radioaktywny wykazały podgrzybki z Puszczy Niepołomickiej, ale sześciokrotnie niższy z lasów koło Olesna i Jeziora Turawskiego. Na mapie zaznaczono obszar od Częstochowy do Opola i szeroki od Kluczborka do Lublińca, gdzie wartości skażenia promieniotwórczego były szokująco wysokie. Wynosiły 120-160 tys. bekereli cezu 134 i 137 w 1 kg suszu podgrzybków, przy średniej krajowe 5 tys. Bq na 1 kg i dopuszczalnej rocznej normie spożycia 60 tys. Bq. Zjedzenie 400 g suszu podgrzybków z okolic Olesna wyczerpywało dopuszczalną dawkę roczną, a jedzone grzyby to tylko cząstka tego, co przyjęliśmy, spożywając skażone warzywa, owoce, mięso i wodę.
Minęło już 18 lat od skażenia i średnio co 5 lat wznawianie są badania grzybów na Opolszczyźnie, a wyniki publikuje prasa. Badania potwierdzają, że poziom skażenia jest podgrzybków jest nadal tak wysoki jak po wybuchu i taki pozostanie jeszcze długo. Nieprawdziwe są opowieści o zdrowych grzybach, bo skażenia będą się utrzymywały przez dwa pokolenia.
Zalecenia naukowców mówią: jeżeli po jednej stronie majmy smak grzybów jako zysk, a po drugiej chorobę nowotworową, to po prostu należy nie zbierać i nie jeść skażonych grzybów. Niech pamiętają o tym nie tylko ci, którzy je nadal jedzą, ale też ci, którzy je sprzedają.
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
djbit



Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 91

PostWysłany: Pią Sie 31, 2007 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie prawie cała rodzinka chodzi na grzyby i trochę moich znajomych. Nie znam wśród rodziny i przyjaciół ani jednego przypadku, żeby komuś coś kiedyś dolegało z powodu grzybów. Zbieram tylko podstawowe grzybki a resztę omijam z daleka:) Promieniowanie o którym piszesz jakoś mnie nie przeraża, lubię chodzić po lesie, zbierać grzyby i od czasu do czasu sobie zjeść Smile, a naukowcy niech badają sobie co tam chcąSmile, czego by nie zjeść to zawsze znajdzie się w tym coś szkodliwego:).

Za niedługo nie będzie można oddychać bo powietrze jest zanieczyszczone i też szkodzi zdrowiu:).

Tak czy siak ludzie żyją po 100 lat i grzyby jedli i jeść będąSmile

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak tam wasze grzybobranie? Smile

Dzisiaj na moim placu znaleźliśmy masę maślaków modrzewiowych - przyznam się, że z pewną obawą wsadziłam je do jajecznicy (może nie umrę),ale tak pięknie pachniały, że musiałam się skusic... Mr. Green Jak tata zrzuci fotki na kompa, to wam pokażę,jakie stada nam narosły Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
walt



Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 74

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja poleciłbym Pietraszyn tuż za Zawadzkiem. Jeżdżę co roku z dziećmi 6 i 9 lat i nawet one zawsze sporo zbierały. Poza tym las jest tak piękny, że chodzić po nim to sama przyjemność. Z okolic byłem parę razy za Sośnicowicami i tez można nazbierać. Co do promieniowania, to też jakoś się nie przejmuję ( powinna mi już dawno wyrosnąc druga głowa od jedzenia grzybów ). Pozdrawiam.
_________________
walt
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja może dorzucę jedno zdjęcie Very Happy mały to on nie jest Smile

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2009 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czas odkurzyć stare śmieci zaczynamy

-------> GRZYBOBRANIE 2009 <-------

od kilku dni mamy pogodę sprzyjającą pojawianiu się grzybów czyli deszcz+ciepłe dni i do tego jeszcze niebawem pełnia księżyca

Pierwsze standardowe pytanie
Czy ktoś z was już prubował sił i był w tym roku już na grzybach (szczególnie w tym tygodniu)
bo nie wiem czy grzybki już są D'oh!
Pozdrawiam ! ! !
_________________
========
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2009 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam stronę http://www.grzyby.pl/foto/wystepowanie-0.htm
A z osobistych doświadczeń - w środę byłem na wsi u rodziny pod Częstochową i trochę grzybów przywiozłem, choć szału nie ma.
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mateusz



Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 337

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2009 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłem w niedziele w okolicach Białego Dworu oraz Smolnicy... może i ze 2 kilogramy zebrałem - raczej sucho było. Jutro zaś wyprawa Wink
_________________
http://mtsl.digart.pl/digarty/

tel 661 143 709



Moja trasy na Bikemap
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukas2401 napisał:
Ja może dorzucę jedno zdjęcie Very Happy mały to on nie jest Smile


Lukas pochwal sie gdzie takie bydlaki rosna? Think
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka