Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowy samochód dla Urzędu Miasta Knurów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
retro



Dołączył: 03 Kwi 2011
Posty: 32

PostWysłany: Sro Kwi 20, 2011 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tvardy napisał:

Ja się nie spinam i nie denerwuję - to po pierwsze i wcale nie głosowałem na tego prezydenta to po drugie.

A ja głosowałem. I wcale nie jest tak, że miło mi się go krytykuje. Natomiast mam świadomość, że władza nie jest po to, żeby sobie "panować" tylko jest, po to, by załatwiać problemy mieszkańców. Także "wożenie się" to jest marnotrawienie publicznych pieniędzy.
Tu naprawdę nie chodzi o moje widzimisię, tylko o to byśmy zaczęli kontrolować jako mieszkańcy, na co idą pieniądze publiczne. Bo one biorą się z naszej pracy. Z mojego punktu widzenia jest to skrajne marnotrawstwo.
Zatem jako wyborca i podatnik pewnych rzeczy wymagam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Kwi 20, 2011 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc wychodzi na to że to Ty się spinasz...
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sabina



Dołączył: 11 Cze 2010
Posty: 490
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Kwi 20, 2011 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak małe dzieci...

Przestańcie się spinać w tym temacie-prawie jak walka kogucików Smile

a ja głosowałam i nie żałuję-niech żałuje i ma pretensje ten co w ogóle nie głosował-co do tego mają wybory? Myślicie, że jak kto inny objął by stanowisko to by niby kasy nie marnował? Takie same szanse 50/50.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
retro



Dołączył: 03 Kwi 2011
Posty: 32

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 1:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tvardy napisał:
Więc wychodzi na to że to Ty się spinasz...

Wręcz przeciwnie, ja podchodzę do sprawy na lajcie ale z pełną powagąWink

Jeśli Was to wszystko nie razi, to znaczy, że naprawdę przyzwolenie na nadużycia władzy jest już powszechne. Rozumiem, że to brzmi niewinnie - drogi samochód i szofer "i nie jest tak źle bo gdzie indziej to kradną dopiero". Natomiast ja mówię na to NIE.
Jeszcze nie tak dawno podobnie broniono zakupu autokaru dla urzędników. Mówiono dokładnie to samo, co dziś obrońcy drogiego auta i etatu dla szofera.

Nie liczę na to, że się ze mną zgodzicie, ale wg mnie, to jest patologia i nadużycie, a przede wszystkim nieuzasadniona rozrzutność. To jest sprawa do czasu, bo jeśli ktoś - media lub jakiś urząd kontrolny się w końcu przyczepi do przetargu, to i od razu wyciągnie się inne rzeczy przy tej okazji. I tak to się skończy. Będziemy więc nie tylko miastem parkingu dla latających samochodów, ale być może i niegospodarności.

No ale co tam, stać nas. To znaczy stać tych, którzy wpłacają podatki, bo to jest grupa, na której spoczywają te opłaty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 8:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dyskusja jałowa jak wyjałowiony opatrunek.
Zaczęło się od "drogiego" samochodu, przeszło na Bogu ducha winnego kierowcę, którego chętnie nazwano "szoferem" . No może i tyle przyjemności.
Za chwilę w tym wątku jakiś maniak opowie o niegospodarności w np. Wydziale Socjalnym i przekazywaniu w niegospodarny sposób, niegospodarnym osobą dodatków do mieszkań, na jedzenie i ubrania.
Potem .... itd.

Tak się składa że etat kierowcy w naszym Urzędzie z tego co pamiętam jest nie od wczoraj. Moim zdaniem w pełni uzasadniony. Możemy się spotkać i powalczyć na argumenty przy złocistym napoju orzeźwiającym. Jak już nie będzie o czym pogadać.

Kilkukrotne kontrole z RIO nie wykazały nadużyć w tej kwestii więc moim zdaniem sprawa nie podlega dyskusji. Pewnie jednak chętnie znajdą się inni z nowatorskim podejściem do życia i temat ten spędzać im będzie sen z oczu, a jeżdżące auto objawi się jako zjadacz Wink ICH pieniędzy.

Pozdr
Arc
_________________
oj jo jo jo joj ! Smile

Reklama ---- arttelekom.pl ---- iknurow.pl -----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
retro



Dołączył: 03 Kwi 2011
Posty: 32

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umówmy się co do jednego. Ten kto uczciwie płaci podatki z pieniędzy, które zarobił, powinien dbać o ich rozsądne wydawanie. To wręcz obowiązek:)

Kwestia kierowcy wyszła w trakcie, a wcześniej nawet nie wiedziałem, że istnieje tak zbędny etat. To nie jest przecież kwestia konkretnej osoby, tylko samej zbędnej funkcji. Po prostu przy okazji tego zakupu pojawiają się kolejne kwestie, zwłaszcza w obliczu fatalnej polityki prezydenta miasta wobec transportu publicznego i słabej infrastruktury.

Parę lat temu w urzędzie kupiono sobie autokar, dziś na tapecie jest mega wypasiony samochód służbowy. Wybory, wybory, wybory... wszystko wyjdzie w praniu. A pospierać się o wydatki lub oszczędności można i powinno się, nic w tym niewłaściwego.

Co do aut służbowych dla władz miejskich, to różnie bywa w Polsce i jak już się doczepią media, to ino roz i potem wchodzi np. Urząd Zamówień Publicznych:

http://www.tvn24.pl/0,1699175,0,1,jednym-strzalem-zalatwili-konkurencje,wiadomosc.html

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,9445429,Cwierc_miliona_za_auto_dla_urzedu_miasta_Bogatynia.html


Co do rozdawnictwa w socjalu, to też jest sprawa do obgadania:)
Na inny raz.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cos mi sie wydaje ze po takiej krytyce prezydent zatudni dodatkowo jeszcze ochrone wlasnej osoby jak tu tyle nienawisci pod jego adresem, juz widze nowy przetarg na 2 opancerzone wozy bojowe i zespol antyterrorystyczny ehhhhhh Applause
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
wrona25



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 160

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arc napisał:

Zaczęło się od "drogiego" samochodu, przeszło na Bogu ducha winnego kierowcę, którego chętnie nazwano "szoferem" . No może i tyle przyjemności.

Arc

I właśnie moim zdaniem ten kierowca wymyślił sobie taki super wypas a prezydent mu na to pozwolił i to jest właśnie niegospodarność.Bo jak juz wcześniej pisałem kierowcy chyba się nie chce pracować bo te auto będzie za niego robić wiele czynności które spokojnie mógłby wykonywać sam.I właśnie wygoda kierowcy i prezydenta pochłania cześć wysokich kosztów tego auta ,a ja zapraszam w takim razie prezydenta z kierowcą niech przyjadą swoja super furą i zaparkują popołudniu pod orlikiem (za który szacunek bo jest świetny i służy wielu mieszkańcom)pewnie jak się to już wcześniej zdarzało zaparkują pod bramą na kopercie gdzie jest zakaz i będą dumni z inwestycji w mieście po na parking (a miejsca jest bardzo dużo) pewnie nie ma pieniędzy a dlaczego? Bo się pakuje kasę w swoja wygodę i bezsensowne inwestycje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sabina



Dołączył: 11 Cze 2010
Posty: 490
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tylko przypomnę o swoich wcześniejszych słowach, typu właśnie "stać nas"-ot, dla sprostowania-bo chyba nie każdy tutaj kuma była to ironia. Żeby nie było, że ktoś się tutaj tego czepia. Żałuję tylko, że nie wyjaśniłam sprawy trochę wcześniej, bo te słowa są często powtarzane. A w tym wyniku dojdzie do tego, że niby myślę, że Knurów rzeczywiście taki bogaty a kłótni nie chcę Dancing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wrona25



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 160

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.knurow.bip.info.pl/dokument.php?iddok=12500&idmp=121&r=r
Informacja dla tych co byli przekonani ze przetarg jest ustawiony i bedzie skoda - przetarg wygrał ford mondeo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
TadeuszWielki



Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 159

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wrona25 napisał:
http://www.knurow.bip.info.pl/dokument.php?iddok=12500&idmp=121&r=r
Informacja dla tych co byli przekonani ze przetarg jest ustawiony i bedzie skoda - przetarg wygrał ford mondeo


no to spójrz na oferowaną cenę...a że zabrakło jakiegoś papierka......

ale 100 kawałków...ło ja cie.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TadeuszWielki napisał:
wrona25 napisał:
http://www.knurow.bip.info.pl/dokument.php?iddok=12500&idmp=121&r=r
Informacja dla tych co byli przekonani ze przetarg jest ustawiony i bedzie skoda - przetarg wygrał ford mondeo


no to spójrz na oferowaną cenę...a że zabrakło jakiegoś papierka......

ale 100 kawałków...ło ja cie.....


Jeśli ktoś uważa, że 100K za auto dla jakiegokolwiek prezydenta jakiegokolwiek miasta to kupa kasy, to zapraszam serdecznie na parking przy dowolnej kopalni/innej firmie.
Niech popatrzy jakimi brykami podjeżdżają zwykli pracownicy/prezesi/dyrektorzy tychże firm.
Że kupili za zwoje? Nie wszyscy.
I małe pytanie: ile kosztowały kupione wcześniej samochody kierownictwa kopalń KW przy stratach tychże firm.
Nie mówiąc o przełożeniu zysk/pensja.
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TadeuszWielki



Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 159

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no nie bardzo rozumiem porównanie wydatków UM do wydatków KW

a dla mnie 100 kawałków za samochód to dużo - obojetnie kto i za co kupuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TadeuszWielki napisał:
no nie bardzo rozumiem porównanie wydatków UM do wydatków KW

a dla mnie 100 kawałków za samochód to dużo - obojetnie kto i za co kupuje


Porównanie przykładowe; może dotyczyć dowolnej firmy.
Dlaczego ludzi bulwersuje zakup za setkę przez nasz UM, a nie bulwersuje nikogo taki sam zakup dokonany przez podany wyżej przykład?
Bo bliżej naszej rzeczywistości?

Dla Ciebie dużo, dla mnie nie.
Obaj mamy prawo mieć odmienne zdanie.
I niech tak zostanie; w końcu jest demokracja Wink
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TadeuszWielki napisał:
no nie bardzo rozumiem porównanie wydatków UM do wydatków KW

a dla mnie 100 kawałków za samochód to dużo - obojetnie kto i za co kupuje


Porównanie przykładowe; może dotyczyć dowolnej firmy.
Dlaczego ludzi bulwersuje zakup za setkę przez nasz UM, a nie bulwersuje nikogo taki sam zakup dokonany przez podany wyżej przykład?
Bo bliżej naszej rzeczywistości?

Dla Ciebie dużo, dla mnie nie.
Obaj mamy prawo mieć odmienne zdanie.
I niech tak zostanie; w końcu jest demokracja Wink
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 7 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka