Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowy samochód dla Urzędu Miasta Knurów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Kwi 17, 2011 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:
@secundo - być może dlatego, że prezydentowi tamtego miasta bardzo się to opłaci. Jeżeli z każdego przejechanego km zostaje mu 50 gr zł na czysto (po odliczeniu kosztów eksploatacji), to przejeżdżając 200.000 ma wychodzi 100 tys. Kwota nie do pogardzenia.

Mówisz o wójcie, który rozlicza wg. kilometrówki?
1. 50gr nigdy mu nie zostanie na czysto, bo eksploatacja pojazdu to nie tylko paliwo
2. żeby przejechać 200 tys. km w podróżach służbowych musiałby być tym wójtem 10 lat i zasuwać codziennie na konferencje albo mieszkać w Bielsku Białej
3. powiedzmy, że rocznie może uzyskać nawet kilka tysięcy złotych na czysto. Mówisz, że kierowca na etacie z samochodem służbowym wyjdzie podatników taniej?

A propos
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9452481,Luksusowe_auto_dla_wladz_Bogatyni.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2011 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie napisałem co wychodzi taniej, tylko stwierdziłem, że to się po prostu facetowi opłaca. Nie każdy ma okazję wyciągnąć "tysiala" miesięcznie do ręki bez podatku.

Pod uwagę wziąłem to, że gość może jeździć na gazie a i tak rozlicza się z benzyny. Wobec tego 35gr/1km jest stawką, która zapewnia nie tylko pokrycie wydatków na paliwo.

Oczywiście dla nas pensja kierowcy prezydenta jest dodatkowym obciążeniem. Poza tym pojawia się pytanie na ile knurowska Skoda jest wykorzystywana prywatnie, np. po flaszkę dla ważnych gości prezydenta, czy podjechanie gdzieś "po drodze", nawet jeżeli to jest 100 km.
_________________
Śląsk dawał Warszawie miliony ton węgla, w zamian za to Warszawa brała od Śląska miliony ton stali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2011 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy zdajecie sobie sprawę że obrażacie tego człowieka posądzając go o te wszystkie przekręty? Czy podobałoby się wam gdyby ktoś Was podejrzewał o niuczciwość, machloje i wręcz kradzież???? A poza tym człowiek po prostu jest w pracy, która polega na jeżdżeniu samochodem w prezydentem miasta. Powinien rzucić robotę bo tak podoba się Forumowiczom?????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2011 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:
Ja nie napisałem co wychodzi taniej, tylko stwierdziłem, że to się po prostu facetowi opłaca. Nie każdy ma okazję wyciągnąć "tysiala" miesięcznie do ręki bez podatku.

Pod uwagę wziąłem to, że gość może jeździć na gazie a i tak rozlicza się z benzyny. Wobec tego 35gr/1km jest stawką, która zapewnia nie tylko pokrycie wydatków na paliwo.

Oczywiście dla nas pensja kierowcy prezydenta jest dodatkowym obciążeniem. Poza tym pojawia się pytanie na ile knurowska Skoda jest wykorzystywana prywatnie, np. po flaszkę dla ważnych gości prezydenta, czy podjechanie gdzieś "po drodze", nawet jeżeli to jest 100 km.



Nie przesadzaj z tymi wyliczeniami... paliwo to nie wszystko. Nawet jeżdżąc na gazie to z 0,8358 zł raczej niewiele zostanie...
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
retro



Dołączył: 03 Kwi 2011
Posty: 32

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2011 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Balbina napisał:
Powinien rzucić robotę bo tak podoba się Forumowiczom?????


Zacznijmy od tego, że stanowisko szofera prezydenta Knurowa w ogóle nie powinno istnieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Kwi 20, 2011 8:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

retro napisał:
Balbina napisał:
Powinien rzucić robotę bo tak podoba się Forumowiczom?????


Zacznijmy od tego, że stanowisko szofera prezydenta Knurowa w ogóle nie powinno istnieć.


Wyobrażasz sobie że prezydent przyjmuje gości np. z miasta zaprzyjaźnionego po czym wozi go po Knurowie robiąc za szofera????
Trochę opanowania by się przydało. W naszym mieście jest tylko jedno służbowe auto z kierowcą. Inne urzędy maja ich więcej np. dla wiceprezydentów też.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sabina



Dołączył: 11 Cze 2010
Posty: 490
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Kwi 20, 2011 8:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dyrektor kopalni też ma szofera
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bananek



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 234

PostWysłany: Sro Kwi 20, 2011 8:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prezydenci śląskich miast lubią skodę superb.

http://www.dziennikzachodni.pl/slask/394373,prezydenci-l-skich-miast-lubi-skod-superb-zobacz-kto-czym,id,t.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Kwi 20, 2011 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

retro napisał:
Balbina napisał:
Powinien rzucić robotę bo tak podoba się Forumowiczom?????


Zacznijmy od tego, że stanowisko szofera prezydenta Knurowa w ogóle nie powinno istnieć.


Ciekawe dlaczego ?? Bo Tobie się to nie podoba ??

Chyba we wszystkich chyba większych firmach czy to państwowych czy prywatnych jest kierowca... a czasami nawet kilku. Nie wiem co w tym dziwnego. Dlaczego ktoś, nawet na stanowisku ma do celów służbowych używać własnego samochodu.... Brick wall Dontknow
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Kwi 20, 2011 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tvardy napisał:
retro napisał:
Balbina napisał:
Powinien rzucić robotę bo tak podoba się Forumowiczom?????


Zacznijmy od tego, że stanowisko szofera prezydenta Knurowa w ogóle nie powinno istnieć.


Ciekawe dlaczego ?? Bo Tobie się to nie podoba ??

Chyba we wszystkich chyba większych firmach czy to państwowych czy prywatnych jest kierowca... a czasami nawet kilku. Nie wiem co w tym dziwnego. Dlaczego ktoś, nawet na stanowisku ma do celów służbowych używać własnego samochodu.... Brick wall Dontknow


W sumie to nikt nie wymaga od kandydatów na prezydenta prawa jazdy, to fakt. Jeżeli jednak kandydat ma wzrost przeciętny (powiedzmy około 170), nie posiada kota, jest w związku ( z partnerem, partnerką) to wygląda to już podejrzanie Wink.

Można powiedzieć, że to kwestia wizerunku. Ja osobiście lepiej bym oceniał prezydenta korzystającego z ogólnie dostępnych środków transportu. Nie znając kosztów wynikających z uzasadnionego wykorzystania pojazdu z szoferem, mogę założyć, że pewnie byłoby taniej. No i +1000 punktów Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Kwi 20, 2011 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i autobusem jeździć będzie. Spoko. Naprawdę wysoko ceniłbyś takiego prezydenta? Dlaczego? No bo chyba nie dlatego że to oszczędne. Czy znasz jakiegoś takiego przedstawiciela władzy? Chyba sołtys.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Kwi 20, 2011 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja sobie nie wyobrażam takiej sytuacji...

Rozumiem, że według Ciebie to AR powinien np. do Gliwic popylać 194 albo 8 ??

Brick wall Brick wall
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Kwi 20, 2011 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Balbina: A autobus to co dla zwierząt kursuje ? Tak, ceniłbym przedstawiciela władzy wybranego w demokratycznym kraju, który korzysta z tych samych form komunikacji jak reszta obywateli. Przy okazji poznałby problemy, które dotyczą nas Smile.

Jeżeli np. też nie ma wygodnego połączenia to istnieją taksówki, przy odpowiedniej umowie można na abonamencie taniej jeździć.

@Tvardy: Wiele osób jeździ do Gliwic autobusem i nic im się nie dzieje (negatywnego, no chyba że napatoczy się bezdomny lub inny taki)? Wcześniej pisałeś, że to normalne posiadanie szofera (chyba w otoczeniu królowej angielskiej) i próbujesz nam sprzedać taki etat jako normalny w firmach. No cóż, pewnie Microsoft dla zarządu posiada takie stanowisko lub choćby Google. Tylko czy widzisz różnicę? To są szoferzy osób, które generują zysk i jeżdżą, i utrzymują tych szoferów za swoje a nie z przymusowych datków publicznych.

W firmach zachodnich i polskich (naprawdę dużych), z którymi mogłem się zetknąć to członkowie zarządu sami prowadzili służbowe auta, w przeważających przypadkach korzystali z transportu publicznego (samoloty, taksówki, nawet tramwaj).

Teraz pytanie za pytanie co się dzieje z służbowym autem prezydenta m. Knurów po godzinach pracy prezydenta ? Kto nim w tych godzinach dysponuje ?

Na koniec. Dużo lepszą inwestycją byłoby gdyby to auto było dostępne dla UM wraz z szoferem. Auto klasy, powiedzmy, Zafiry. Stanowisko szofera w UM miasta na Śląsku nie posiada uzasadnienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
retro



Dołączył: 03 Kwi 2011
Posty: 32

PostWysłany: Sro Kwi 20, 2011 4:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tvardy napisał:

Ciekawe dlaczego ?? Bo Tobie się to nie podoba ??

Chyba we wszystkich chyba większych firmach czy to państwowych czy prywatnych jest kierowca... a czasami nawet kilku. Nie wiem co w tym dziwnego. Dlaczego ktoś, nawet na stanowisku ma do celów służbowych używać własnego samochodu.... Brick wall Dontknow

Dlatego, że ja za to płacę w podatkach a to stanowisko jest zbędne. Jeśli mnie się to nie podoba, a nie podoba - to jeszcze nic, ale pamiętaj, że będą kolejne wybory a głosować wcale nie będą tylko moderatorzy tego forum i rodziny radnych. Jeśli pan prezydent chce, niech zatrudni sobie nawet wszystkich bezrobotnych z Knurowa na zbędnych etatach "bo inni w firmach też mają takie etaty". Wybory rozstrzygną, dlatego nie denerwuj się tak kolego. Może ludzie lubią rozrzutność, to i Ciebie poprą. Także luz, nie spinaj się.

Balbina napisał:

Wyobrażasz sobie że prezydent przyjmuje gości np. z miasta zaprzyjaźnionego po czym wozi go po Knurowie robiąc za szofera????
Trochę opanowania by się przydało. W naszym mieście jest tylko jedno służbowe auto z kierowcą. Inne urzędy maja ich więcej np. dla wiceprezydentów też.

Tak, wyobrażam sobie. W innych miastach niech upominają się mieszkańcy tamtych miast, mieszkam tu i tu płacę podatki, dlatego interesuje mnie to, co się dzieje w Knurowie.
Zresztą kupowanie megadrogiego samochodu i opłacanie szofera, po to, by jednorazowo przyjąć gości, to byłaby dopiero niegospodarność. Ten zakup jak i etat szofera jest jednak tylko dla wygody pana prezydenta.
I tak, nie podoba mi się to.

Jeśli już dajecie przykład firm, to zauważcie, że aby zdobyć nawet marną pracę trzeba dziś mieć prawo jazdy, ale podkreślam, prezydent nie jest po to, żeby mu się żyło wygodnie, tylko, żeby załatwiał sprawy mieszkańców, zwłaszcza w kontekście transportu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Kwi 20, 2011 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

retro napisał:
tvardy napisał:

Ciekawe dlaczego ?? Bo Tobie się to nie podoba ??

Chyba we wszystkich chyba większych firmach czy to państwowych czy prywatnych jest kierowca... a czasami nawet kilku. Nie wiem co w tym dziwnego. Dlaczego ktoś, nawet na stanowisku ma do celów służbowych używać własnego samochodu.... Brick wall Dontknow

Dlatego, że ja za to płacę w podatkach a to stanowisko jest zbędne. Jeśli mnie się to nie podoba, a nie podoba - to jeszcze nic, ale pamiętaj, że będą kolejne wybory a głosować wcale nie będą tylko moderatorzy tego forum i rodziny radnych. Jeśli pan prezydent chce, niech zatrudni sobie nawet wszystkich bezrobotnych z Knurowa na zbędnych etatach "bo inni w firmach też mają takie etaty". Wybory rozstrzygną, dlatego nie denerwuj się tak kolego. Może ludzie lubią rozrzutność, to i Ciebie poprą. Także luz, nie spinaj się.





Ja się nie spinam i nie denerwuję - to po pierwsze i wcale nie głosowałem na tego prezydenta to po drugie.
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 6 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka