Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Porządkowanie gospodarki ściekowej Gminy Knurów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 27, 28, 29  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Sro Wrz 07, 2011 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powazny napisał:
Balbina napisał:
Powazny napisał:
Balbina napisał:
Aaaa to urzędnicy rozkopują miasto i wymianiają rury. A ja cały czas myślałam że to jakaś firma. No proszę jak to się człowiek myli.

Sorki ,ale ktoś te przetargi ustawiał , ktoś miał zadbać by to miało ręce i nogi a od tego są urzędasy.

Przetargów się nie ustawia tylko ogłasza, a firma która wygrywa nie pisze w ofercie że jest partacka. Zobaczymy gdy nadejdzie koniec termimu inwestycji, czy firma sie zmieści - w przeciwnym razie kary umowne (mam nadzieję, że jest takie obwarowanie w umowie)


W Polsce przetargi czesto sie ustawia Wink ... ogłasza .... ale sa ustawione Wink
przetargi glownie wygrywaja najtansze firmy(tak jest np.na KWK Knurow)a chyba wszyscy wiemy z czym wiaze sie taniocha!brak kompetencji,zle wykonanie swojego zadania fuszerka prosze panstwa gdzies te tanie musi wyjsc,to sa sztuczne oszczednosci albo druga wersja wybiera (wygrywa)najtansza firma a pozniej sie robi aneksy do umowy i placi sie dodatkowe pieniazki tej firmie i w efekcie koncowym caly koszt jest zblizony albo przewyzsza najdrozsza firme startujaca w przetargutej firmie i w efekcie koncowym caly koszt jest zblizony albo przewyzsza najdrozsza firme startujaca w przetargu
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Powazny



Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 535

PostWysłany: Sro Wrz 07, 2011 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szpitalniak napisał:
Powazny napisał:
Balbina napisał:
Powazny napisał:
Balbina napisał:
Aaaa to urzędnicy rozkopują miasto i wymianiają rury. A ja cały czas myślałam że to jakaś firma. No proszę jak to się człowiek myli.

Sorki ,ale ktoś te przetargi ustawiał , ktoś miał zadbać by to miało ręce i nogi a od tego są urzędasy.

Przetargów się nie ustawia tylko ogłasza, a firma która wygrywa nie pisze w ofercie że jest partacka. Zobaczymy gdy nadejdzie koniec termimu inwestycji, czy firma sie zmieści - w przeciwnym razie kary umowne (mam nadzieję, że jest takie obwarowanie w umowie)


W Polsce przetargi czesto sie ustawia Wink ... ogłasza .... ale sa ustawione Wink
przetargi glownie wygrywaja najtansze firmy(tak jest np.na KWK Knurow)a chyba wszyscy wiemy z czym wiaze sie taniocha!brak kompetencji,zle wykonanie swojego zadania fuszerka prosze panstwa gdzies te tanie musi wyjsc,to sa sztuczne oszczednosci albo druga wersja wybiera (wygrywa)najtansza firma a pozniej sie robi aneksy do umowy i placi sie dodatkowe pieniazki tej firmie i w efekcie koncowym caly koszt jest zblizony albo przewyzsza najdrozsza firme startujaca w przetargutej firmie i w efekcie koncowym caly koszt jest zblizony albo przewyzsza najdrozsza firme startujaca w przetargu


Brawa dla uświadomionych jak to wygląda.
Teraz w tym syfie przyjdzie nam jeździć jesień, zimę , wiosnę .... a najprawdopodobniej część tego co już zrobili znowu rozkopią bo źle to zrobili ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Wrz 07, 2011 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bądźmy dobrej myśli Very Happy już pod koniec 2013 wszystko będzie zrobione Mr. Green Wave
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Wrz 08, 2011 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O wygrywaniu przetargów przez badziewne firmy już tu pisaliśmy. Dlatego powinien byś zwyczaj (lub przepis) odrzucania ofert z najniższą i najwyższą ceną. Wtedy być może oferenci troche by spuścili z tonu i oferowali bzdur.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Czw Wrz 08, 2011 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Balbina napisał:
O wygrywaniu przetargów przez badziewne firmy już tu pisaliśmy. Dlatego powinien byś zwyczaj (lub przepis) odrzucania ofert z najniższą i najwyższą ceną. Wtedy być może oferenci troche by spuścili z tonu i oferowali bzdur.
balbina cos nie tak z tym odrzucaniem ofert z najnizsza i najwyzsza cena!
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Wrz 08, 2011 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szpitalniak napisał:
Balbina napisał:
O wygrywaniu przetargów przez badziewne firmy już tu pisaliśmy. Dlatego powinien byś zwyczaj (lub przepis) odrzucania ofert z najniższą i najwyższą ceną. Wtedy być może oferenci troche by spuścili z tonu i oferowali bzdur.
balbina cos nie tak z tym odrzucaniem ofert z najnizsza i najwyzsza cena!

Dlaczego nie tak. Gdyby był obowiązek odrzucania ofert z najniższą ceną za wykonanie sprawy to przestałyby spływać oferty po cenach dumpingowych, które wygrywają, a potem tworzy się do nich aneksy zwiększające koszty i podnoszące cenę do normalnej wartości. Ja nie rozumiem, że w ofertach może byc ogromna różnica kosztów wykonania i pozystania materiałów, to co ten co daje najniższą chce dopłacać do interesu. To przecież jest jasne, tyle że przepisy nakazują wybierać najtańszą ofertę i robi sie bummmm.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Wrz 08, 2011 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy odpowiednio zdefiniować warunki przystąpienia do przetargu, jak na przykład zaplecze techniczne itp. firmy ubiegającej się o zlecenie.

Chińczycy mają takie przysłowie, że jak chcesz kupić coś solidnego to udajesz się do najdroższego sklepu (nie jest to oryginalne brzmienie i oczywiście nie nakłaniam do przepłacania).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Wrz 08, 2011 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Balbina napisał:
Aaaa to urzędnicy rozkopują miasto i wymianiają rury. A ja cały czas myślałam że to jakaś firma. No proszę jak to się człowiek myli.

Powinnaś wiedzieć, że za każdą inwestycję odpowiada inwestor (w tym wypadku urzędnicy miejscy, którzy roboty planują, zatwierdzają projekty i nadzorują wykonawcę). Inwestor ponosi też odpowiedzialność za wszystkie utrudnienia i powstały szkody (może je sobie najwyżej regresem wydębić od nierzetelnego wykonawcy).
W UM pracują inspektorzy nadzoru, którzy kasują pieniądze za to, żeby inwestycja szła tak, jak powinna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Wrz 18, 2011 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mała wycieczka po Knurowie.

Wilsona wyasfaltowana:




Rakoniewskiego:






Klasztorna:






Sienkiewicza:




Mickiewicza:




Kopernika:



Słoniny:



Poniatowskiego:


Kościuszki:


Wolności:

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Nie Wrz 18, 2011 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od dłuższego czasu zastanawiam się, czy właściciele nieruchomości przyłączeni do sieci kanalizacyjnej z tego tytułu będą musieli uiszczać opłatę adiacencką?

Dla niewtajemniczonych - jest to opłata od wzrostu wartości nieruchomości na skutek budowy urządzeń infrastruktury technicznej z udziałem środków samorządu.
_________________
Śląsk dawał Warszawie miliony ton węgla, w zamian za to Warszawa brała od Śląska miliony ton stali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukas2401 napisał:

Wolności:

BTW. chyba Wrzosowa a w oddali Łubinowa.

Czas oczekiwania na wyasfaltowanie niektórych odcinków zadziwia.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lucjanszolajski napisał:

BTW. chyba Wrzosowa a w oddali Łubinowa.

Czas oczekiwania na wyasfaltowanie niektórych odcinków zadziwia.


Bardzo możliwe Smile nie znam dokładnie tamtych ulic, stałem na Wolności, więc wolałem ją wpisać Mr. Green Wave
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Matiz



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 195
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie stałeś przypadkiem na koziełka? bo wrzosowa i łubiona to boczne koziełka a nie wolności Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Matiz napisał:
a nie stałeś przypadkiem na koziełka? bo wrzosowa i łubiona to boczne koziełka a nie wolności Smile


Masz rację, mój błąd Smile coś mi się ulice pomyliły Mr. Green
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:
Od dłuższego czasu zastanawiam się, czy właściciele nieruchomości przyłączeni do sieci kanalizacyjnej z tego tytułu będą musieli uiszczać opłatę adiacencką?

Na 99% tak, bo w przeciwnym wypadku władze mogą zostać oskarżone o niegospodarność np. przez RIO.
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 27, 28, 29  Następny
Strona 3 z 29

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka