Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jesteśmy tu, by Ci pomóc..... ale po podwyżkach :)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Knurowski Trzaskprask
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacekgliwice



Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 233
Skąd: knurów / zabrze

PostWysłany: Wto Lip 24, 2007 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wczoraj ogladalismy film pt "Ryś" ze Stanisławem Tymem

jedno hasło mnie rozbroiło - napis w szpitalu - "jesteś w szpitalu - ratuj zycie"...
_________________
pasja życia - kompleks RIESE

http://pl.wikipedia.org/wiki/Riese
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
yeti



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 96

PostWysłany: Sro Lip 25, 2007 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdeczne. Tu macie treść przysięgi Hipokratesa http://www.bibl.amwaw.edu.pl/hipokrates.htm nie ma w niej nic o służeniu, o jakim się wszędzie mówi czyli lekaż ma za........ć (tak by chcieli rózni mądrzy ludzie) za friko (najlepiej). W województwie śląskim lekarez zarabiają najmniej w kraju - wyniki kontroli ministerstwa ogłoszone w Wyborczej w zeszłym tygodniu. Jeszcze jedna sprawa: podatku (tak, to jest podatek) nie płacimu na lekarzy, pielęgniarki , techników, apteki ale na NFZ !!!!, a jak dla mnie to to jest olbrzymia różnica.

PS. Nie jestem lekarzem, pielęgniarką, aptekarzem itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz Kopiszka



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 592

PostWysłany: Czw Lip 26, 2007 2:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest remedium, ale uprzednio należy sprywatyzować służbę zdrowia i wprowadzić swobodę w wyborze ubezpieczyciela - obecny system jest chory...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Johny



Dołączył: 30 Cze 2007
Posty: 5

PostWysłany: Pią Lip 27, 2007 12:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś odwiedzający przychodnię na kazimierza wlk będzie się nudził to niech zaobserwuje ilość pielęgniarek marnujących swój czas, i formę ich pracy ( może poza rtg i ambulatorium) . Bez problemu mogłyby je zastąpić osoby ze zwykłym średnim wykształceniem i myślę że byłoby szybciej. Naprawdę nie mogę zrozumieć po co pielęgniarki marnują swój czas w rejestracji ....Wzięły by się do wyuczonej roboty...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marro



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 378

PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 2:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yeti napisał:
Witam serdeczne. Tu macie treść przysięgi Hipokratesa http://www.bibl.amwaw.edu.pl/hipokrates.htm nie ma w niej nic o służeniu, o jakim się wszędzie mówi czyli lekaż ma za........ć (tak by chcieli rózni mądrzy ludzie) za friko (najlepiej). W województwie śląskim lekarez zarabiają najmniej w kraju - wyniki kontroli ministerstwa ogłoszone w Wyborczej w zeszłym tygodniu. Jeszcze jedna sprawa: podatku (tak, to jest podatek) nie płacimu na lekarzy, pielęgniarki , techników, apteki ale na NFZ !!!!, a jak dla mnie to to jest olbrzymia różnica.

PS. Nie jestem lekarzem, pielęgniarką, aptekarzem itd.


Witam...
W sprawie postulatów lekarzy - skoro chcą zarabiać tyle ile zarabiają ich koledzy na zachodzie - niech zapłacą za studia również tyle ich zachodni koledzy... Pozatym - może w przysiędze tego nie ma ale zawód lekarza zawsze zwiazany był z jakimś powołaniem do niego...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yeti



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 96

PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marro napisał:
W sprawie postulatów lekarzy - skoro chcą zarabiać tyle ile zarabiają ich koledzy na zachodzie - niech zapłacą za studia również tyle ich zachodni koledzy... Pozatym - może w przysiędze tego nie ma ale zawód lekarza zawsze zwiazany był z jakimś powołaniem do niego...


Jednym słowem to powinni pracować za darmo, a najlepiej jakby dokładali do interesu. Adwokat, policjant, to też powołanie !!! a nie pracują za darmo. Powiedz adwokartowi żeby popracował za darmo bo studia miał bezpłatne to Cię zabije śmiechem.
Od tych ludzi zależy nasze życie, a mają skomleć o porządne wynagrodzenie, gościu po budowlance zarabia więcej niz człowiek po ciężkich kilkuletnich studiach, do którego ma się pretensje o to że śmie pracować za pieniądze. Nie płaćmy zatem inżynierom, sprzedwacom, sportowcom (o to jest ciekawe - czy sportowcy powinni zarbiać ?)
Jeszcze raz powtarzam, to nie lekarze są problemem, ale system - ZUS, NFZ, Ministerstwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marro



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 378

PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yeti napisał:
Marro napisał:
W sprawie postulatów lekarzy - skoro chcą zarabiać tyle ile zarabiają ich koledzy na zachodzie - niech zapłacą za studia również tyle ich zachodni koledzy... Pozatym - może w przysiędze tego nie ma ale zawód lekarza zawsze zwiazany był z jakimś powołaniem do niego...


Jednym słowem to powinni pracować za darmo, a najlepiej jakby dokładali do interesu. Adwokat, policjant, to też powołanie !!! a nie pracują za darmo. Powiedz adwokartowi żeby popracował za darmo bo studia miał bezpłatne to Cię zabije śmiechem.
Od tych ludzi zależy nasze życie, a mają skomleć o porządne wynagrodzenie, gościu po budowlance zarabia więcej niz człowiek po ciężkich kilkuletnich studiach, do którego ma się pretensje o to że śmie pracować za pieniądze. Nie płaćmy zatem inżynierom, sprzedwacom, sportowcom (o to jest ciekawe - czy sportowcy powinni zarbiać ?)
Jeszcze raz powtarzam, to nie lekarze są problemem, ale system - ZUS, NFZ, Ministerstwo.


Kto mówi o pracy za darmo??? Każda sumiennie wykonywana praca powinna być odpowiednio wynagradzana - czy to pani za kasą sklepową w markecie czy przytaczanego przez Ciebie adwokata. Tylko takich niedowartościowanych grup jest w naszym kraju znacznie więcej - niektóre jednak mają większą możliwość nacisku ze względu na rodzaj wykonywanej pracy - ktoś postawiony pod ścianą zrobi wszystko aby dostać się na audiencję do Szanownego Pana Doktora... jeśli go na tą audiencję stać... I nie mów że lekarze pracują za darmo - nie znam takich - to mit i tyle...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juta669



Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 76
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Sie 05, 2007 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

To jest klamstwo. Strajk nie dotyczy pediatrii, połoznictwa i naglych zachorowań. Jestem ciekawa kto i gdzie udzielil takiej informacji


Kłuciłabym się, ja poszłam do D1 bo mój mały miał okropną gorączkę, P. REGINEK odmówiła nam jakiej kolwiek porady, stwierdzając ze jest strajk... A ja cóz, myślałam, że zacznę tam przeklinać...
Druga sprawa, że decydując się na wykonywanie jakiegoś zawodu najczęściej zainteresowany wie ile bedzie zarabiał...
Np ja decydując sie na, to by byc nauczycielem zdaje sobie sprawe, ze bez mianowania nauczyciel zarabia ok 800 a po mianowaniu 1200 (mowie LO, bo studia i podstawowka to inne sprawy.) Ale wiem tez, ze moge sobie dorobic, jadąc na kolonie jako opiekun, dając korepetycje itp. Wiec, skoro Lekaze zdecydowali się na bycie lekarzami, to chyba wiedzieli co ich czeka?
_________________
Wszystko na co mam ochotę jest nielegalne, nieetyczne albo tuczące...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Sie 05, 2007 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yeti napisał:
Tu macie treść przysięgi Hipokratesa http://www.bibl.amwaw.edu.pl/hipokrates.htm nie ma w niej nic o służeniu, o jakim się wszędzie mówi czyli lekaż ma za........ć (tak by chcieli rózni mądrzy ludzie) za friko (najlepiej).

A tu masz Kodeks Etyki Lekarskiej i współczesną przysięgę. http://www.nil.org.pl/xml/index
Zwróć uwagę na art. 73 i wiele innych i od razu będziesz wiedział, czy lekarze mogą odmówić pomocy choremu tak, jak to robią podczas strajku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
www.powiatgliwicki.pl



Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 95

PostWysłany: Wto Sie 07, 2007 3:08 pm    Temat postu: Koniec strajku w szpitalu Odpowiedz z cytatem

jak można przeczytać na stronie internetowej www.powiatgliwicki.pl zakończył się strajk w szpitalu w Knurowie.

Działający tam Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy porozumiał się z dyrekcją szpitala i przystał na zaproponowane podwyżki płac, co zadecydowało o zakończeniu strajku. Przybrał on obecnie formę akcji protestacyjnej polegającej na oflagowaniu budynku.

- Cieszę się, że dyrekcja szpitala porozumiała się ze strajkującymi lekarzami – mówi starosta gliwicki Adam SzczypkaMa to szczególne znaczenie dla wszystkich, którzy korzystają z usług knurowskiego ZOZ-u. Sytuacja w polskiej służbie zdrowia jest niełatwa, dlatego wszelkie sygnały, wskazujące na poprawę kondycji placówek medycznych są powodem do zadowolenia zarówno dla pacjentów, jak i pracowników szpitala oraz tych, którzy nimi zarządzają.

W porozumieniu kończącym strajk obie strony zadeklarowały ścisłą współpracę oraz – w ramach dalszej poprawy sytuacji finansowej ZOZ-u – stałą możliwość ewentualnych dalszych negocjacji wynagrodzeń. Dyrekcja planuje także podwyżkę płac najniżej zarabiających pracowników szpitala spoza personelu lekarskiego.

więcej na www.powiatgliwicki.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Sie 07, 2007 5:28 pm    Temat postu: Strajk , czy SRAJK !!! Odpowiedz z cytatem

Miałem średnią przyjemność znaleźć się ostatnio w knurowskim szpitalu.
Budynek oblepiony informacjami o strajku, o braku/ niemożności wykonania USG w związku ze strajkiem, o tym jak tam źle, smutno, szaro ...
Ja "pierdziu", co 2 grupa zawodowa, ma w dzisiejszych czasach "przesrane" zarabiamy za mało, nie tylko będąc pielęgniarkami, salowymi, sprzątaczkami. Ceny dla Wszystkich są za wysokie.
Też mamy sobie pooblepiać ?? plecy , czoła, może jeszcze wejścia do kina, teatru, urzędu, sklepu .... NO BEZ JAJ !!!
a wogóle wydrukowano te informacje? gdzie? w domu na prywatnym sprzęcie, papierze .... ??? czy może za nędzne, ale jednak NASZE pieniądze ?
Smucę się że nasze państwo prosperuje na tak niskim poziomie, ale czy to jest sposób na poprawę ???

I druga rzecz która mnie uderzyła ( moze tylko tak źle trafiłem, tak sobie to tłumacze ) ... każda osoba którą mijałem w białym ubraniu NARZEKA, jak to ciężko, jaka to praca, jaki klimat... . . . trala la la.
Generalnie jednym słowem KICHA ....
Gdzie uprzejmość, uśmiech , otwarcie na pacjentów ???

Kurna aż się chorować odechciewa ???
( no chyba że to jakaś nowa niekonewncjonalna propozycja uleczenie społeczeństwa, bo nie wiem czy w ten sposób da się uratować służbę zdrowia ).

A tak na marginesie ....
... czy widział ktoś biednego lekarza ???
ja nie miałem tej przyjemności .....


Pozdr
Arc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DEMON



Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 270
Skąd: z piekła

PostWysłany: Wto Sie 07, 2007 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jak taki jesteś mądry, że w szpitalu łatwa praca to idź popracuj kilka dni, to zobaczymy co wtedy powiesz Neutral|||
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
knurowski student



Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 136

PostWysłany: Czw Sie 09, 2007 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś przeczytałem na www.codziennik.pl

"MALEJE ZADŁUŻENIE"

Znacznej poprawie uległa kondycja finansowa knurowskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej.
- O ile w czerwcu ubiegłego roku nasze zobowiązania wynosiły 9 mln zł, w tym 2,5 mln zł zobowiązania wymagalne, to w połowie tego roku te ostatnie zredukowane zostały praktycznie do zera - mówi dyrektor, Michał Ekkert. - Zobowiązania niewymagalne wynosiły po podsumowaniu pierwszego półrocza 2007 roku 4,5 mln zł, z tym że 1,6 mln zł to pożyczka bankowa, która po spełnieniu warunków restrukturyzacyjnych ulegnie umorzeniu. Obecnie kończy się dochodzenie w sporze o 2,4 mln zł, należnych ZOZ-owi z tytułu tzw. ustawy 203. Liczymy w tym względzie na zawarcie ugody z NFZ. Jeżeli te wszystkie kwestie potoczą się zgodnie z naszymi oczekiwaniami, zadłużenie praktycznie zniknie. Równocześnie na działalności bieżącej szpital wykazuje zysk wynoszący ponad 300 tys. zł. Wszystko to pozwala patrzeć z optymizmem na sytuację finansową placówki.


Z tego co słyszy się w mediach akcje strajkowe zwiększają zadłużenia szpitali! A tu? Strajk był. Podwyżki dla pracowników są. Może cała zasługa superdyrektora! Dać mu jeszcze kilka szpitali i będzie w nich ok!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sie 09, 2007 11:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten Ekkert to jest bardzo niesamowity człowiek. A z drugiej strony wszyscy znani mi szefowie ekonomiczni dobrych placówek służby zdrowia powtarzają, że w ich sukcesach nie ma żadnej "czarnej magii". Mówią, że stosują najprostsze metody poprawnego zarządzania i nagle okazuje się, że można wyjść z długów i zacząć przynosić dochody. Czasem wystarcza wymiana starego dyrektora-lekarza na nowego dyrektora-menedżera i wszystko hula.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sie 09, 2007 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten Ekkert to jest bardzo niesamowity człowiek. A z drugiej strony wszyscy znani mi szefowie ekonomiczni dobrych placówek służby zdrowia powtarzają, że w ich sukcesach nie ma żadnej "czarnej magii". Mówią, że stosują najprostsze metody poprawnego zarządzania i nagle okazuje się, że można wyjść z długów i zacząć przynosić dochody. Czasem wystarcza wymiana starego dyrektora-lekarza na nowego dyrektora-menedżera i wszystko hula.
Najczęściej wiąże się to z wywaleniem niepotrzebnego personelu i radykalnym odchudzeniem administracji (salowe, kuchnie, konserwatorzy, rejestratorki, sekretarki, archiwistki) lub przekwalifikowaniem, likwidacją niektórych oddziałów i łóżek oraz wprowadzeniem zintegrowanego systemu zarządzania, w którym ważną rolę na pierwszy ogień odgrywa ewidencja czasu pracy.
Menedżerowie zgodnie twierdzą, że jeśli szpitale mają po kilkaset tysięcy długu, to znaczy, że skandalicznie zaniedbywano w nich zarządzanie. Wcale nie jest prawdą, że służba zdrowia była skazana na tak gwałtowną zapaść finansową, tylko po prostu królowali w niej często ordynatorzy-maniacy-wizjonerzy, którzy nie przejmowali się bilansem placówki a jedynie bezmyślnie pompowali pieniądze w swoje ukochane "odcinki" i zabaweczki medyczne na wyrost i na koszt podatnika. Kiedy rynek zaczął wystawiać im rachunki, podnieśli ogólnopolskie larum.
To wszystko oczywiście nie znaczy, że system ochrony zdrowia w Polsce jest dobry. Wymaga on wielu zmian, ale jeszcze bardziej łaknie normalnych menedżerów, którzy dobrze sobie radzą nawet w obecnym systemie. Jeden z dyrektorów bardzo dobrej placówki w innym województwie powiedział mi nawet - co mnie szoknęło - że jest zdecydowanym przeciwnikiem zwiększania składki zdrowotnej, bo pieniądze te w dzisiejszych warunkach zostaną przeżarte i zmarnowane a dla pacjenta nic się nie poprawi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Knurowski Trzaskprask Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka