Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Żebracy w Knurowie za dużo sobie pozwalają
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Nie Lip 15, 2007 11:56 pm    Temat postu: Żebracy w Knurowie za dużo sobie pozwalają Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj wracając ze sklepu, wchodząc do góry po schodach spotkałem kobietę, która nie wyraźnie powiedziała, że zbiera na protezę ortopedyczną. Wyciągnąłem z kieszeni 2 zł i jej dalem. Po wejściu do domu dowiedziałem się jaka ta pani jest biedna i potrzebująca. Przed moim przyjściem zapukała do moich drzwi - otworzyła jej mama. Prosiła o pieniądze, ale mama zaproponowała jej coś do zjedzenia (drożdżówki), a ta na to (Ż - żebraczka, M - mama):
Ż - drożdżówki to się je na śniadanie,
M - no to może sobie na kolację pani zje, albo odleję pani zupy?,
Ż - na obiad to się je rolady i kurczaki, a nie zupę!
Czego ona chce!? Niech sobie do knajpy idzie jak taka cwana...
Moim zdaniem to już szczyt beszczelności, powinna dziękować za cokolwiek, a nie wymyślać. Pani zobaczyła drzwi przed nosem.... Już nie raz słyszałem, że "potrzebujący" prosili o kasę, ktoś im dał jedzenie i potem zobaczył je w smietniku, albo rozrzucone po klatce schodowej. Tacy myślą, że im się wszystko należy... Kiedyś przyszła jakaś inna kobieta to nie mogła się nadziękować za resztkę płatków śniadaniowych, a tu przyjdzie takie coś i będzie marudzić. WYNOCHA Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Sosen



Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 33
Skąd: stąd

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 12:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedyny cel to alkohol .... juz nie raz znajdywalem swoj wlasny chleb na parapecie w klatce schodowej 10 minut po tym jak go oddalem podobnej osobie .... i dlatego juz nie otwieram drzwi nawet ... mam to gdzies.
_________________
everybody wang chung tonight
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
acidman666



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 188
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 8:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do mnie też przychodziła ta co zbiera na gorset ortopedyczny i przeważnie grzecznie odmawiałem, ale sie kiedyś zlitowałem i dałem 5 zł to ona sie spytała czy bym dał jej jeszcze jakieś mięso... Brick wall to już mnie wkurzyło powiedziałem nie. Gdy przyszła następnym razem po wysłuchaniu jej gadki ostro powiedziałem NIE mając w pamięci poprzednia sytuację to odpowiedziała mi coś takiego: Bóg zapłać, że mi pan nie pomógł i że będę musiała sie męczyć dalej ze swoim kalectwem.
Myślałem że ją zaraz zepchnę ze schodów Evil or Very Mad
Teraz sprawdziłem gorset ortopedyczny z tego co widzę kosztuje nie więcej niż 300zł taką kwotę to ona mogła zebrać i pewnie zebrała po przejściu jednego osiedla.



Pozdrawiam acidman
_________________
http://www.acid-drinkers.com/
Always Look On The Bright Side Of Life
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko pieniadz sie liczy gdyz ci ludzie maja dosc jedzenia, po przejsciu jednego osiedla to moga sobie samochod kupic zebracy w zasadzie wiecej peniedzy ze zbieraja w miesiacu niz niejeden polak zarobi w roku poza tym niewiem czy czasem zebractwo nie jest zakazane w polsce bo w wielu krajach tak !

pozdrowki
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Karaluch



Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 493
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokladnie taaak!!
mialem podobna sytuacje:
Kobieta zapukala powiedziala ze nie ma pieniedzy na jedzenie, zaproponowalem jej bulki powiedzialem zeby chwilke zaczekala gdy juz dochodzilem otwieram drzwi jej juz nie ma -.-...

Tak jak kiedys mialem w TESCO (w gliwicach)
6-latek gdy juz odwozilem koszyk do "parkingu" poprosil mnie o 1zl na bulki, nie kupowalem wtedy bulek wiec dalem mu te zlotowke, a po chwili patrze jak biegnie do kolegow i uslyszlaem "ja pierwszy gram"

Szczyt bezczelnosci..........
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pajak



Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 87
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh.
pamiętam jak mi 3 cyganów weszło na podwórko i zażądali jakiejś małej sumy pieniędzy. mieli pecha, bo ojciec nie miał humor zresztą ja też. ja spuściłem psa z łańcucha, a on jednego za szmaty i za furtkę.
potem łazili jeszcze trochę po Krywałdzie, ale do mnie nie wstępowali już. Smile

od tamtej pory, gdy widzę cyganów to mnie skręca w środku. jednym słowem: brudasy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Flow



Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 486

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj wiem która to kobieta.. ja ją już olewam po prostu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I ona już nie żebrze od dnia czy dwóch, już do nas przychodziła chyba z rok albo nawet dwa lata temu.

P.S
Zapomniałem dodać, że wchodząc po schodach zwuażyłem na niższym piętrze zostawioną reklamówkę z "Dudy" z mięsem, potem skojarzyłem że to pewnie jej ktoś dał...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie jak odróźnić naprawdę potrzebujących od tych kłamców i nierobów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po tym czy proszę o kasę, czy o jedzenie Wink
Jak najpierw proszą o jedzenie, to potem można dać pare złotych Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Patrycjusz - z moich obserwacji (znajome rodziny mające rzeczywiste problemy finansowe) ludzie ci mają opory przed chodzeniem "po żebrach". Na żebry chodzą ci, którzy potrzebują na 2 man down i fajki.

Kiedyś przyszła kobieta z dzieckiem. Ona chciała kasę - wręcz nahalnie jakbym był bankomatem. Żadne jedzenie (nawet dla dziecka) nie wchodziło w grę.

Innym razem dałem zamiast kasy jedzenie a chwile później to co dałem znalazłem w wózku koło wejścia. Dobrze, że nie w koszu na śmieci. Widać za daleko było...

Ale znalazłem na nich sposób. Ostatnio przyszła ta co zbiera na kołnierz ortopedyczny. Powiedziałem, że jak umyje klatkę do dostanie dychę. Najwyraźniej tacy ludzie więcej zarabiają w 10 minut niż ja mam na godzinę bo odwróciła się na pięcie i więcej jej nie przywiało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:
@Patrycjusz - z moich obserwacji (znajome rodziny mające rzeczywiste problemy finansowe) ludzie ci mają opory przed chodzeniem "po żebrach".

Tak i tu masz moim zdaniem 100% racji Wink Niektórzy wolą nie jeść niż żebrać.

Anonim napisał:
powiedziałem, że jak umyje klatkę do dostanie dychę

Super sposób Smile Następnym razem też tak powiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Urbi



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 590

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mozna generalizowac. do mnie co jakis czas przychodzi 2jka malych dzieci. zawsze pytaja tylko o jedzenie, nigdy nie zdarzylo sie zeby poprosily o pieniadze. zawsze daje jakis drobiazg do zjedzenia albo drobne. nie zdarzylo sie zeby grzecznie nie podziekowaly.

mnie najbardziej denerwuje ta cyganka pod kosciolem MBCZ. szczyt bezczelnosci!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZonaCyklopa



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 603
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak! A co powiecie o gościu, który już się wtopił w nasz knurowski krajobraz? Chodzi mi o tego, który stoi pod krzyżem, na Stefana Batorego, w drodze na targ? Ten mnie intryguje:) Byłam świadkiem jak gośc mu pracę przy autostradzie proponował, hm, nieźle się musiał wymigiwać, żeby odmówić. Poza tym on przyjeżdża do nas z Zabrza. Młody i wytrwały w tym staniu. Już parę lat. Ciekawe, nie?
_________________
ZonaCyklopa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co po niektórych to powinni opodatkować Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka