Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"Reklama" Świadków Jehowy w "PL"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 1:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo
Może ty trafileś na takich w miarę normalnych, ale czasami jak raz z nimi pogadasz to ciężko jest się odczepić...

BTW
Na onecie taki koleś kiedyś napisał, że jak zapukali do niego ŚJ to wrzasnął Allah akbar i trzasnął drzwiami Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
M0L



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 51

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 6:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też jestem zaskoczony poziomem wypowiedzi. Zamiast tych drastycznych przykładów nie lepiej poprostu poczęstować ich kaszanką? Mr. Green Nikt na tym nie ucierpi, a sJ już i tak nie przyjdą.
SJ stosują poprostu biblijną zasadę: "Nie przestawali też co dzień nauczać w świątyni i po domach i głosić Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie." (z Dziejów Apostolskich). Może w ich przekładzie inaczej ten tekst brzmi, ale to szczegół Wink . Nasi księża też stosują tę zasadę, rzadziej, ale za to efektownie. Pastorzy protestanncy inaczej do tego podchodzą. Odwiedzają wiernych wtedy kiedy ich zaproszą.
Jak do mnie przychodzą sJ (mieszkam w domku jednorodzinnych, może mam łatwiej) otwieram okno, trochę sobie pogadam o głupotach i proszę by Strażnicę zostawili pod drzwiami. Oni zaraz sobie grzecznie idą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ Secundo & MOL: Owszem przesadziliśmy z tymi sposobami na ŚJ. Z drugiej strony ludzka cierpliwość ma swoje granice. Jedną czy dwie wizyty można odpuścić, można spokojnie podjąć dyskusję (jeśli czujemy się na siłach) sam mam masę książek (trofea), otrzymanych od ŚJ. Dali mi je abym przeczytał i zastanowił się nad ich treścią, większość składała kapitulację po 30 minutach rzeczowej, opartej na konkretnych przykładach z Pisma i literatury dyskusji.
Niestety ŚJ nachodzą mieszkania i stają się wręcz natarczywi (wkładanie nogi między próg a drzwi można uznać za natarczywość). Wizyty co 2 tygodnie to lekka przesada.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Łukasz Kopiszka



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 592

PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 12:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pieniądz nie śmierdzi. Płacą za reklamę i ją dostają. Koniec.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wirek



Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 56

PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 12:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz Kopiszka napisał:
Pieniądz nie śmierdzi. Płacą za reklamę i ją dostają. Koniec.


Gwoli ścisłości: nie była była płatna reklama, ale normalne artykuły podpisane przez dzienniakarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz Kopiszka



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 592

PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 1:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to przepraszam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Drosophila melanogaster



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 17

PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrycjuszu!
Nie mogę się z Tobą zgodzić, że każdy myślący człowiek jest ateistą. Każdy wybiera w co chce wierzyć, niektórzy świadomie zmieniają wyznanie lub uparcie trwają w swoim, ponieważ dogmaty takiej lub innej wiary zgadzają się np z ich moralnością, światopoglądem. A może wiele myślących osób po prostu CHCE wierzyć, ponieważ tak jest im wygodniej, lżej. Zresztą nie rozumiem dlaczego miałabym uważać osoby głęboko religijne za niemyślące,np. z powodu wiary w życie pozagrobowe, skoro akurat tego i tak jest dowiemy się po śmierci. Po za tym osoby głęboko religijne nie są u mnie jednoznaczne z fanatykami (których rzeczywiście czasem można uznać za niemyślących).

Co się dotyczy świadków Jehowy to moim zdaniem zwykli ludzie. Każda wiara jest dobra jeśli uczy miłości. A tylko ludzie potrafią wszystko przeinaczyć na swój osobisty interes czy widzimisię.
_________________
Nie masz żadnej szansy, ale ją wykorzystaj. Arthur Schopenhauer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka