Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"Reklama" Świadków Jehowy w "PL"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mr. Green E tam ja osobiście kupuję tylko ,,PL" aby oglądać ostatnie strony (sportowe) Smile bo tam jest o mojej Koffanej Concordii Knurów i prowadzi tym działem najlepszy dziennikarz.

A na pozostałe strony tej gazety nie zaglądam powód dla mnie jest bardzo prosty: po 1 mam dośc oglądania naszego Pana Prezydenta, rozumię ze jest fotogeniczny i jest ważną osobą ale wszędzie go pełno... na każdej stronie jest jakieś zdjęcie z Panem Prezydentem. Dontknow
i po 2 mało ciekawa jest ta gazeta... ale zdarza się ze jest coś interesującego. D'oh! Thumbsup UT
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lip 08, 2007 10:30 am    Temat postu: Re: "Reklama" Świadków Jehowy w "PL" Odpowiedz z cytatem

Agatka napisał:
Hmmm.. ale jest to spolka bez odpowiedzialnosci i raczej nie slawi sie dobro opinia mam na mysli przekrety finansowe.



Bez podtekstów: dowody można prosić?
Najlepiej w postaci miarodajnych linków...
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Felix



Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 53

PostWysłany: Nie Lip 08, 2007 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Może to wynika z tego, że agresja jest pochodną lęku i ludzie niepewni religijnie rekompensują sobie małą wiarę atakami na innowierców?

To jak odniesiesz to stwierdzenie do ludzi Radia M? Chyba nie można powiedzieć, że są niepewni religijnie a juz napewno nie brakuje im agresji i uprzedzen podsycanych przez ojca rozgrywającego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to skomentuję anegdotą pdesłaną mi przez kolegę:
"- Przyszli do mnie jehowi dzisiaj, otworzyła babcia.
-I co?
- Po 30 minutach rozmowy chcieli przejść na chrześcijaństwo." Thumbsup Moheroweeeeeeeeeee beretyyyyyyyyyyy <lalala> Super
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Wto Lip 10, 2007 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M0L napisał:
Świadków Jehowy dlatego nazywają sektą, gdyż zarzuca im się "pranie mózgu" swoim współwyznawcom. Z drugiej strony to "pranie mózgu" można zarzucić wielu innym wyznaniom chrześcijańskim.


A jak idziesz do kościoła i słyszysz od księdza ze masz kochać drugiego czlowieka bo bóg tak chce, to to nie jest pranie mozgu? Ja przynajmiej nie chcialbym byc kochany z przymusu ;]

Albo jak rabin każe kobiecie być posłuszną dla męża żyda, bo mąż jest męźczyzną a ona kobietą to nie jest to pranie mózgu?

I inne podobne średniowieczne tradycje w innych religiach

Każda religia to pranie mózgu. Każdy myślący czlowiek jest ateistą. Religia chamuje rozwój nauki i wiele innych zagadnień życia. Ja w religii nie widze zadnych pozytywnych cech, no moze poza tym ze stworzyla piękną sztuke. Dalej uważam że religia nie rozni sie niczym od sekty, to też nie rozumiem oburzenia reklamy świadków jehowy. Normalna rzecz. Kazdy chce sprzedać swój produkt.

I na koniec taki drobny żydowski kawał:
Pewien chasyd przekonywał innego żyda, (dajmy na to) zeświecczonego materialistę, że jego cadyk, co szabas rozmawia z Bogiem.
Na to interlokutor: - no ale skąd o tym wiesz?
Bogobojny mu odpowiada że - przecież cadyk sam o tym mówi.
Więc tamten ateusz dalej - a to wierzysz mu?
Na co chasyd: - Jak można nie wierzyć człowiekowi, z którym Bóg rozmawia w każdy szabas?!


Ostatnio zmieniony przez patrycju5z dnia Wto Lip 10, 2007 10:58 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Wto Lip 10, 2007 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patrycju5z napisał:
Albo jak rabin karze kobiecie być posłuszną dla męża żyda, bo mąż jest męźczyzną a ona kobietą to nie jest to pranie mózgu?

każe młody człowieku od kazać komuś coś. Wave

Sektą może się okazać KK w Polsce po schizmie ojca Rydzyka( po innej schizmie powstał Rzymsko Katolicki Kościół Powszechny albe bez katlicki bo to samo oznacza). I to nie jest aż takie fantasy jakby sie wydawało.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agatka



Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 8

PostWysłany: Sro Lip 11, 2007 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Linki miarodajne a moze autentyczne czy takie istnieja wogole, moglabym tu zasypac linkami ale po co, kto ma ochote niech sam poszuka jakie pranie robia mozgu ludzia w krotkim czasie juz nie wspomne o dzieciach.A przyklady znam na znajomych ,ostatnio kolezanka z pracy zrobili z normalnej dziewczyny jakos zaprogramowana fanatyczke religijna. Violent
_________________
Agatka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lip 12, 2007 1:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Mruczanka:Dla babci brawa, ale ŚJ nie muszą się nawracać na chrześcijaństwo!
@Felix:Agresywna część słuchaczy Radyja? Zdecydowanie mała wiara. Uciekli do twierdzy i się bronią, bo się boją. Pod względem religijnym to są dewoci, a nie wierzący.

Za Wikipedią:
Sektę, według Nowej Encyklopedii Powszechnej PWN, charakteryzuje zespół wybranych cech, które często uznawane są za negatywne przez oficjalne instytucje państwowe lub religijne, m. in. autorytarne sprawowanie władzy przez przywódcę sekty, traktowanie członków sekty w sposób instrumentalny przez jej kierownictwo, łączenie celów politycznych i ekonomicznych (czerpanie korzyści materialnych z działalności sekty przez wybrane osoby lub grupy osób) z celami religijnymi lub parareligijnymi, brak samokrytycyzmu, dążenie do uniezależnienia się od uznawanych przez społeczeństwo czynników kontroli (np. rodzina lub media)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sekta


Moim zdaniem ŚJ nie spełniają definicji sekty. To specyficzny marginesowy odłam chrześcijaństwa, który charakteryzuje się skrajnie uproszczoną egzegezą Pisma. Właściwie prymitywną. Poza tym są bardzo OK i wymagają od siebie, czym biją na głowę poważniejsze Kościoły.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pajak



Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 87
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lip 12, 2007 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pamiętam jak kiedyś, gdy byłem jeszcze harcerzem szedłem sobie ulicą z moją koleżanką, oboje byliśmy w mundurach. zaczepiły nas dwie panie i wręczyły jakieś broszurki. zirytowało mnie to, bo wiadomo, że ZHP to organizacja, która wspiera wartości etyki chrześcijańskiej. wiadomo, jesteś żydem też możesz być harcerzem. lecz te panie pomimo sprzeciwu wciskały nam te ulotki. po chwili się zdenerwowałem wyrwałem jej całą garść, potargałem i wyrzuciłem do kosza. no cholera jasna ona się narzuca to ja wyrzucam, ciężko pojąć, że nie chcę tej zasranej broszurki ?

to mnie wq... w świadkach.
ciskają się na chama. (jeszcze nie spotkałem się z innymi)

jesteś świadkiem, miło mi, ale idź do swojej budy.

Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Pią Lip 13, 2007 6:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co tu duzo pisac o nachalnosci swiadkow, w obecnym swiecie ciezko jest porozmawiac normalnie z sasiadem a co dopiero takiemu nieznanemu co do drzwi puka nierozumie tej calej dyskusji tutaj bardziej nachalnym uwazam tego ministranta ktory w kosciele z koszyczkiem chodzi i klepie cie po ramieniu zeby wyludzic od ciebie pieniadze a zanim dojdzie do zakrysti to co wiekszy banknot niknie ! Mr. Green
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Pajak



Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 87
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lip 13, 2007 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baron napisał:
Po co tu duzo pisac o nachalnosci swiadkow, w obecnym swiecie ciezko jest porozmawiac normalnie z sasiadem a co dopiero takiemu nieznanemu co do drzwi puka nierozumie tej calej dyskusji tutaj bardziej nachalnym uwazam tego ministranta ktory w kosciele z koszyczkiem chodzi i klepie cie po ramieniu zeby wyludzic od ciebie pieniadze a zanim dojdzie do zakrysti to co wiekszy banknot niknie ! Mr. Green


a no też się zgodzę Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Verbatig



Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 215
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lip 15, 2007 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgodze sie z Wami tylko że obecnie koszyk zawsze stoi przed ołtarzem a nie jeste zanoszony do zakrystii- może najwyższy czas sie wybrać do koscioła?? Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Nie Lip 15, 2007 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ Verbatig: Dokładnie jest tak jak piszesz. Koszyk stoi przed ołtarzem i po mszy jest zanoszony zakrystii.

Nie ma potrzeby stosowania wymyślnych sposobów na ŚJ. Wystarczy (jeśli non stop przychodzą te same osoby) postraszyć wezwaniem policji w związku z notorycznym zakłócaniem spokoju i nachodzeniem.
Ewentualnie można złożyć nachalnym ŚJ obietnicę, że przy kolejnej wizycie dostaną prezent. Jaki prezent? Chyba wpier...ol się to nazywa.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Pajak



Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 87
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lip 15, 2007 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Verbatig napisał:
zgodze sie z Wami tylko że obecnie koszyk zawsze stoi przed ołtarzem a nie jeste zanoszony do zakrystii- może najwyższy czas sie wybrać do koscioła?? Thumbsup


dobry jesteś, ale ja od bierzmowania nie zawitałem do kościoła i nie mam zamiarów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 12:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem wprost przerażony Waszą agresją w stosunku do ŚJ! Niektóre opisane tu zachowania przekraczają nie tylko granicę dobrego wychowania. Co to znaczy, żeby niszczyć komuś jakieś brszury, materiały, wyzywać, grozić pobiciem?!! Ludzie! Czy Wy naprawdę tak się zachowujecie, czy to tylko taka poza?
Przecież wystarczy powiedzieć "dziękuję, nie chę rozmawiać" i koniec. Kilka razy tak zrobiłem i nikt mnie nie nachodził! Więcej kilka razy zamieniłem ze ŚJ parę miłych zdań "o życiu i pogodzie" i też mnie potem nie nachodzili! Co złego ci ludzie Wam zrobili, że prezentujecie taką prymitywną agresję wobec nich?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka