Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"Reklama" Świadków Jehowy w "PL"
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agatka



Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 8

PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 10:33 pm    Temat postu: "Reklama" Świadków Jehowy w "PL" Odpowiedz z cytatem

Hmmm.. no coz troche mnie dzis zatkal artykul w Przegladzie Lokalnym, ktory przypomina w calosci reklame platna chodz nia nie jest jak mysle oficjalnie. Moze ze mna jest cos nie tak, ale pierwszy raz widze w prasie w dodatku lokalnej taki tekst o Jehowych normalnie same ciekawostki pierwsze slysze ze to jakas organizacja poprostu boki zrywac bo ogolnie caly swiat rozumny wie ze to SEKTA i moze wywodzi sie z BRooklinu ale jest to spolka bez odpowiedzialnosci i raczej nie slawi sie dobro opinia mam na mysli przekrety finansowe. Wiec dziwie sie bardzo ze pan Michal napisal te brednie w gazecie, gdzie pisze sie o festynie Dobroczynnosci. Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall
_________________
Agatka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
mixer



Dołączył: 28 Kwi 2007
Posty: 74

PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co tez koleżanka tutaj wypisuje za kalumnie mieszając 2 sprawy? Czym innym jest Twoje zdanie o Świadkach Jechowy - juz wiem, że coś do nich masz, a mnie to raczej nie interesuje i nie powinno interesować, bo to są prywatne sprawy, a nie żeby je wywlekać publicznie. Druga sprawa to info w gazecie, która dla mnie jest najzwyklejszą informacją o spotkaniu, które dla wielu Jehowitów jest ważne (których w Knurowie nie brakuje). Trudno żeby w artykule informacyjnym o zjeździe Świadków Jehowy pisać o jak to nazwałaś "przekrętach finansowaych" (na marginesie: to co masz na myśli można znaleźć w każdej grupoie społecznej czy też wyznanioniwej).

Do ŚJ masz jakieś pretensje, ale od Ciebie chrześcijańskiej postawy w postaci słów jakich używasz nie czuć. Nie obrażaj uczuć religijnych innych osób. I nie wal z grubej rury publicznych oskarżeń o nie wiadomo co.

Nikt nie ma obowiazku zakupu i czytania gazety, więc nie dyskutujmy o czymś wirtualnym - nie mam dostępu do treści artykułu. Chyba, że to na siłę wywlekłaś znajdując pretekst do obrażania wyznawców innej niż Twoja religii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Felix



Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 53

PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cos mi tu smierdzi Giertychem.. Mr. Green

Sprawdź najpierw przekręty swojej instytucji Agatko, z którą się utożsamiasz jak się domyślam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 12:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Katolicyzym to tez sekta, niby czym nasza religia róźni się od innych sekt? Kazda religia to sekta. Nie rozumiem twojego oburzenia Agatko. W czym przeczy festyn dobroczynnosci z artykulem / reklamą świadków jehowy ? Czyzby dobroczynić mogą tylko katolicy. Gdzie tolerancja na inne wartosci. Gdzie tolerancja bliźniego jak glosi kościół?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi o to, że przekręty finansowe mogą robić tylko "nasi" Smile
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hali Halo !

....z tego co wiem to prawie w kazdym demokratycznym panstwie tego swiata Swiadkowie sa uznani prawnie jako religia a nie sekta , niewiem skad masz te wiadomosci i takie zle przekonanie do nich Agatko, co mnie ciekawi i zastanawia a jednoczesnie bulwersuje i szokuje to niewiedza i poglad na religie wszyscy normalni chrzescijanie wiedza ze na poczatku w bibli pisano imie boga czyli JAHWE a pozniej je zmimeniono na slowo "BOG" dlaczego wiec przekreca sie w obrzydliwy sposob imie boga krytykujac swiadkow? czy nie swiadczy to o jakims przytepieniu umyslowo-duchowym? osobiscie uwazam ta religie za jedna z najlepszych bo opiera die doslownie na pismie swietym,

.......co do przekretow finansowych to mi nic niewiadomo na ten temat moze mnie ktos uswiadomi tutaj !

pozdrawiam
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Igorex



Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 391

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat - religia na forum , trochę niesmaczny..........., a swoją drogą zakłamanie i hipokryzja jaka bije od katolików.... i przekręty finansowe "naszych" czarnych....to dopiero woła o pomstę do NIEBA
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ Igorex: Brawoooooo! Zgadzam się z Tobą, ale trzeba to nieco uściślić....
Wszędzie gdzie jest możliwość manipulowania ludźmi i pieniądze tam zawsze będą przekręty. Nieważne czy to religia czy polityka (te dziedziny przodują), wszędzie góra robi wały a szary człek dostaje po dupie i tylko ci którzy mają klapki na oczach pieją hymny pochwalne.... reszta jest milczeniem.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
M0L



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 51

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świadków Jehowy dlatego nazywają sektą, gdyż zarzuca im się "pranie mózgu" swoim współwyznawcom. Z drugiej strony to "pranie mózgu" można zarzucić wielu innym wyznaniom chrześcijańskim. Zresztą w Polsce są zalegalizowanym wyznaniem. W Europie mają tylko problemy chyba na Białorusi. Innym powodem ich małej sympatii przez chrześcijan jest to, że odrzucają dogmat Trójcy oraz duszę nieśmiertelną, a tym samym odrzuca się ich z tego powodu ich jako chrześcijan. Jakby się przypatrzeć innym ruchom chrześcijańskim, szczególnie małym autonomicznym zborom protestanckim, to też można znaleźć takie, które nie nie spełniają tych warunków, a nikt im nie "wyrzuca", że są ruchami niechrześcijańskimi.
Krążą też opinie, że świadkowie mają nieskazitelne oblicze. Coś w tym jest, chociaż nie do końca. Nikt nie jest ideałem przecież Mr. Green . Sam znam jednego sJ, który sobie pyka w Quake czy inne tego typu, mimo iż władze organizacji niechętnie patrzą na takie gry
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
osobiscie uwazam ta religie za jedna z najlepszych bo opiera die doslownie na pismie swietym

Baron, sory, ale widziałeś kiedyś biblię świadków? Jest przeinaczona, zmieniają sens całym pismom, i jeszcze dyskutują na temat fragmentów wyjątych z kontekstu, nie żyją pismem tak, jak jest napisane w Piśmie!! Poprzeinaczali sens Słowa i robią wielkie oczy gdy ktoś nawrócony podejmuej dyskusję i w kilku prostych słowach objaśnia pismo i po prostu ich zatyka, bo wychodzą z założenia, że tylko z księdzem mogą polemizować, bo reszta chrześcijan, szczególnie katolików, po prostu nie czyta Pisma!! A jak wchodzisz w normalną, merytoryczną dyskusję zostają z niczym.... U nas dlatego zaliczani są do sekty odłamu chrześcijańskiego właśnie dlatego, że przeinaczyli Pismo, bo nawet protestanci bazują na tym samym Piśmie co katolicy, z ta różnicą, że nie uznają świętości i boskości Maryi, co jest po prostu dogmatem katolickim i tyle.

A tak nawiasem mówiąc - gdzie nie ma przekrętów? To akurat jest sprawa nie religijna, tylko czysto moralna Smile
Odnośnie tego artukułu, to uważam, że dobrze, że został napisany (choć nie czytałam go w całości) w naszej gazecie, bo razi mnie właśnie to, że cały czas wszędzie zobaczycie zdjęcia z festynów parafialnych i księdza na jakimkolwiek otwarciu nawet budki z piwem... a reszta się nie liczy, tylko katolicy mają prawo być wszędzie D'oh! Liar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
M0L



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 51

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MRYCZanka napisał:
nawet protestanci bazują na tym samym Piśmie co katolicy, z ta różnicą, że nie uznają świętości i boskości Maryi, co jest po prostu dogmatem katolickim i tyle.


Protestanci mają swój własny przekład zwany Biblią Warszawską. Nie uznają paru ksiąg ze Starego Testamentu, twierdząc, że to apokryfy (np. niektóre księgi mogą sugerować, że istnieje czyściec).

Aha, żaden katolik ci nie powie, że Maria jest Bogiem Mr. Green . Przynajmniej oficjalnie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badacze Pisma Św. są zarejestrowanym związkiem wyznaniowym i mają prawo kultywować swoje zwyczaje a gazeta ma obowiązek pisać, gdy publicznie robią coś dobrego (lub złego). Uprzedzenia katolików wcale nie są śmieszne, ale muszą ustąpić miejsca społecznym zasadom współżycia w demokracji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mruczanka tak widzialem ta biblie i posiadam 2 jedna duza i mala w formacie kieszonkowym mozna powiedziec, dostalem je od swiadkow, sa to biblie tysiac lecia przeklad nowego swiata, posiadam tez biblie Lutra, mialem tez biblie gdanska podarowalem ja koledze mam tez kupiona w knurowie biblie, to jedyna biblia za ktora musialem placic, posiadam tez koran gdyz chcialem poznac ta religie, byl okres czasu kiedy sie tym zajmowalem intensywnie jednak niewidze wielkich zmian w bibli, to prawda ze swiadkowie zmienili jak juz mowilem slowo Bog w swoim wydaniu na Jehowa bo uwazaja ze powinno sie do swojego boga po imieniu zwracac slowo Bog jest tylko tytulem jest wiele bogow mozna powiedziec ja jestem bogiem wsrod moich kolegow- zartobliwie mowiac , ale niebede sie rozpisywal bo religia to bardzo obszerny temat i czasami a moze i przewaznie wywolujacy klutnie, ciekawe tylko ze kazda religia tego swiat mowi o milosci i kochaniu a ludzie prowadza ze soba wojny i obcinaja sobie doslownie glowy!
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baron napisał:
ciekawe tylko ze kazda religia tego swiat mowi o milosci i kochaniu a ludzie prowadza ze soba wojny i obcinaja sobie doslownie glowy!


Niestety, ale podsumowałeś to bardzo trafnie... szczególnie widać to po islamistach... Prayer i samolotem w ludzi.... za miłość.... za oko za oko... Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z moich obserwacji wynika taki paradoks, że ludzie zaangażowani religijnie o bogatym wewnętrznym życiu duchowym i traktujący religię poważnie (np. ortodoksyjnie) przejawiają jednocześnie wielki szacunek i swego rodzaju respekt i tolerancję dla przedstawicieli innych wyznań podobnie zaangażowanych religijnie. To jest paradoks, bo wydawałoby się, że im większa ortodoksja tym większa skłonność do narzucania swoich wierzeń innym i większa wrogość. A jest właśnie odwrotnie. Może to wynika z tego, że agresja jest pochodną lęku i ludzie niepewni religijnie rekompensują sobie małą wiarę atakami na innowierców?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka