Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Knurowskie Absurdy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MarkPol



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 67

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 9:09 am    Temat postu: Knurowskie absurdy Odpowiedz z cytatem

Oczywiście *** tabliczki właściciele posesji, czy wspólnot mogą sobie wieszać do woli, pod warunkiem, że nie naruszają prawa oraz uczuć religijnych. Bezsensownych przepisów jest co niemiara i nie ma co się dziwić, że nie są przestrzegane. Chciałbym ruszyć temat "psich kupek". W tym temacie to Knurów jest taką większą wsią. I tak jak na wsi psy srają gdzie popadnie z tą różnicą, że tam jest to bezpłatne (nie płaci się podatku od posiadania psa). W Knurowie Rada Miejska uchwaliła taki podatek w wysokości 45 zł. od jednego psa (90% stawki maksymalnej. Na co te pieniądze są przeznaczone to nawet nie wiedzą radni. W całym mieście nie ani jednego miejsca wydzielonego dla psów, co w innych cywilizowanych miastach jest normą. Przykładowo w Katowicach w centrum miasta na Placu Andrzeja koło Sądu jest takie wydzielone miejsce. Po psach należy sprzątać, co jest sprawą oczywistą. Ale jak to robić, aby nie być posądzonym o zanieczyszczanie środowiska. Taki ciekawy sposób zaprezentował kiedyś Przegląd Lokalny. Szufelka (30 cm na 25 cm), miotełka, reklamówka (np. z Biedronki) i kosz osiedlowy. Przecież miasto mogłoby wyposażyć właścicieli psów w specjalne pojemniki i przystosowane do tego kosze. W Gliwicach takie kosze widziałem na placu Piłsudskiego. W Knurowie otrzymuje się ulotkę informującą, że Straż Miejska będzie sprawdzać u spacerującego z psem, czy posiada odpowiedniej wielkości reklamówkę na psią kupę. Tylko jest mały problem, ponieważ na moim osiedlu pieszy patrol Straży Miejskiej widziałem ostatnio chyba z pięć lat temu. Dwa lub trzy lata temu Prezydent Rams na spotkaniu z mieszkańcami obiecał "powołanie zespołu prawników" w sprawie psich kupek, ale jak zwykle na obiecankach się skończyło. W przyszłym roku właściciele psów nie będą płacili podatku tylko opłatę za posiadanie psa (max 100 zł.) więc zapłacą dwa razy więcej niż obecnie, a nie sądzę aby to coś zmieniło.
A tak na marginesie. Za wywóz nieczystości płacimy od osoby około 4 zł. miesięcznie, czyli tyle ile za posiadanie psa. Więc tą opłatę powinno się przeznaczyć na sprzątanie po psie. Jeżeli właściciel psa sam po nim sprząta to ta opłata nie powinna być pobierana.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Ewelinasz



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 11
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie "psi podatek" 45 zł. I jaki z tego pożytek? Tylko lżejszy portfel Evil or Very Mad Ani wydzielonego placu do wychodzenia z pieskami, ani nawet kosza na psie odchody... W innych miastach, np. w Gliwicach to standard (przynajmniej kosze), a u nas? Nawet jak człowiek schyli się żeby posprzątać, to ludzie dziwnie patrzą, że wrzuca się je do "publicznego" kosza na śmieci Dontknow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewelinasz napisał:
Nawet jak człowiek schyli się żeby posprzątać, to ludzie dziwnie patrzą, że wrzuca się je do "publicznego" kosza na śmieci Dontknow
To prawda. Sam miałem niezręczność, bo jedyny kubeł znajdował się pod lodziarnią, obok ludzie siedząc przy stolikach lizali lody a ja miałem dwa wyjścia: albo defilować przed nimi z woreczkiem pełnym g... albo wrzucić na ich oczach do kubła tuż obok. Wniosek: oprócz reklamówki należy mieć ze sobą papierową tytkę! Przynajmniej w Knurowie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Igorex



Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 391

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Ewelinasz napisał:
Nawet jak człowiek schyli się żeby posprzątać, to ludzie dziwnie patrzą, że wrzuca się je do "publicznego" kosza na śmieci Dontknow
To prawda. Sam miałem niezręczność, bo jedyny kubeł znajdował się pod lodziarnią, obok ludzie siedząc przy stolikach lizali lody a ja miałem dwa wyjścia: albo defilować przed nimi z woreczkiem pełnym g... albo wrzucić na ich oczach do kubła tuż obok. Wniosek: oprócz reklamówki należy mieć ze sobą papierową tytkę! Przynajmniej w Knurowie.

Moi sąsiedzi-właściciele czworonogów nie mają z tym problemu......bardzo często ich "pociechy" załatwiają się w windzie ( całe szczęście tylko siku)!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
madziulka



Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 33

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Igorex napisał:

Moi sąsiedzi-właściciele czworonogów nie mają z tym problemu......bardzo często ich "pociechy" załatwiają się w windzie ( całe szczęście tylko siku)!!!!


No i problem z głowy... Violent Violent
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZonaCyklopa



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 603
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
A może podsuniecie pomsł, co zrobić z psem (a może jego właścicielem), który załatwia swoje potrzeby na mój balkon? Kupili tacy pieska, dobrej rasy i nauczyli lać na balkonie. Nieważne ze pietro niżej sąsiedzi się pieklą. Ja się zastanawiam nad tym, czym kierują sie ludzie kupując zwierzęta do bloków? Hm! Violent
_________________
ZonaCyklopa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maxa



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 104

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ręce opadają... a ja myślałam, że nie ma nic gorszego niż u mnie w bloku. Sąsiedzi wypuszczają psy bez opieki, a te leja pod moim oknem... to jest dopiero "knurowski absurd". Pozdrawim
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Obywatel



Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 23
Skąd: z Knurowa

PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja naprawde nierozumiem pretensji właścicieli piesków.Każdy jeden człowiek sie załatwia i obojętnie gdzie mu sie zachce potrafi sobie z tym poradzić.Po każdym jednym zwierzątku sprząta czy to jest chomik czy kot czy kanarek,tylko właściciele psów mają wiecznie pretensje przecież jakby każdy posprzątał to nacholere wyznaczac jakieś tereny dla psów.Człowieku posprzątaj po psie i niech sobie spaceruje gdzie chce.Moim zdaniem tylko i wyłącznie groźba wysokich kar rozwiązała by ten problem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MarkPol



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 67

PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież nie chodzi tutaj tak naprawdę o psie kupki. Chodzi o sprawiedliwość.
Jeżeli w lokalu płacę np. za piwo 4 zł. (w sklepie 2,30 zł.) to dlatego, że korzystam ze stolika, ubikacji, parasola itd.
Jeżeli płacę za wywóz śmieci to dlatego, żeby tego nie robić samemu.
Jeżeli płacę za benzynę to po to aby jeździć samochodem. Itd.
Przykłady można mnożyć.
Jeżeli więc płacę za posiadanie psa to również chciałbym wiedzieć co z tego mam ja albo mój pies.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
CryForTheMoon



Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 185

PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może mają zatrudnić ludzi którzy by te kupki sprzątali za was <lol>
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MarkPol



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 67

PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są dwa sprawiedliwe wyjścia z tej sytuacji:
1. Miasto pobiera opłaty za posiadanie psów i organizuje odpowiednie służby zajmujące się zbieraniem psich kupek.
2. Miasto nie pobiera opłaty za posiadanie psów i zobowiązuje właścicieli psów do sprzątania po swoich pupilach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz Kopiszka



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 592

PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 11:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarkPol nic dodać nic ująć.

PS: a co z posiadaczami kotów czy gołębi one też robią kupki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MarkPol



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 67

PostWysłany: Nie Sie 26, 2007 12:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli kot posiada właściciela to posiada również kuwetę. Odnośnie gołębi trzeba zapytać w Gliwicach, jak radzą sobie z nimi na Rynku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz Kopiszka



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 592

PostWysłany: Nie Sie 26, 2007 12:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Podatek od psów
Podatnikami podatku są osoby fizyczne posiadające psy.

Podatek od posiadania jednego psa na terenie Miasta Knurów jest corocznie ustalany uchwałą Rady Miasta,
Kwota podatku określona w uchwale jest obniżana proporcjonalnie do liczby miesięcy w przypadku zarejestrowania psa po dniu 1 kwietnia danego roku podatkowego;

Podatek jest płatny bez wezwania w kasie Urzędu Miasta Knurów w terminie do dnia 31 marca danego roku podatkowego lub w ciągu 14 dni od dnia wejścia w posiadanie psa;


źródło: http://www.knurow.pl/index.php5?lg=pl&fr=articleShow&art=125


Ja się zastanawiam na co przeznaczane są środki zebrane z w/w podatku i dlaczego podatek obowiązuje tylko posiadaczy psów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Nie Sie 26, 2007 7:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Łukasz - chyba za podatki od 4nogów postawili czerwone skrzynki na qpy.
Dlaczego tylko od psów - zapytaj w Warszawie na Wiejskiej tych, którzy uchwalili Ustawę Podatkową.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka